Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Wywiad z prezesem Apatora Toruń, Markiem Karwanem

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach

    Wywiad z prezesem Apatora Toruń, Markiem Karwanem

    Rozmowa z Markiem Karwanem prezesem KS Apator Adriana Toruń.

    - Na 92 głosujących poparło Pana aż 90. Wynik prawie taki, jak w Iraku.
    - Może z Irakiem trudno nas porównywać, bo wynik jest gorszy niż w przypadku pana Husajna. Myślę jednak, że owe 90 głosów jest dowodem na to, że dwa lata mojej prezesury w klubie zostało ocenione pozytywnie.
    - Po zakończeniu tegorocznego sezonu mówił Pan, że z ogłoszeniem planów sportowych na najbliższe rozgrywki poczeka do walnego. Czy teraz może Pan zdradzić skład Apatora na przyszły sezon?
    - Muszę być jeszcze trochę tajemniczy. Główna Komisja Sportu Żużlowego jest bowiem opieszała w swoich pracach. Przecież jeszcze nie wiemy, według jakiego regulaminu będziemy jeździć w nowym roku. Mogę potwierdzić tylko, że jesteśmy przygotowani na każdy z trzech wariantów, jakie wchodzą obecnie w rachubę, a więc na KSM równy 42 pkt bądź 44/45 pkt albo w sytuacji, kiedy KSM zostanie zlikwidowana. Wszystkie trzy wersje zakładają zmiany kadrowe w naszym zespole.
    - Czy Tony Rickardsson zostanie w Toruniu?
    - Szwed jest moim faworytem i będę przekonywał kolegów z zarządu do zaakceptowania jego kandydatury. Zdradzę, że w Toruniu chcieliby jeździć też inni obcokrajowcy, jak choćby Jason Crump, bracia Drymlowie czy Nicki Pedersen.
    - A jeżeli chodzi o wzmocnienia krajowymi żużlowcami, to którego najchętniej widziałby Pan w Apatorze Adrianie?
    - U nas wszyscy chcą jeździć, bo wiedzą, że dotrzymujemy umów. Chciałbym mieć w klubie wygrywających zawodników i stabilną drużynę. Nazwisk jednak nie podam, bo ujawnianie jakichś nieformalnych rozmów nie jest chyba na razie wskazane. U nas chce startować wielu dobrych, polskich zawodników, ale należy pamiętać też o tym, że dla wszystkich nie ma miejsca. Dodam przy okazji, że przedłużenie umowy pomiędzy klubem a firmą Adriana, którą reprezentuję, jest już tylko formalnością.
    - A których z obecnych zawodników Apatora Adriany nie widzi Pan w składzie?
    - Odpowiem nieco inaczej. Jako prezes nowego zarządu widzę w drużynie Tomka Bajerskiego i Wiesława Jagusia. Do nich jestem obecnie przekonany, ale być może po zastanowieniu do tej listy dodam jeszcze inne nazwiska.
    - Obaj nie mają jeszcze podpisanych kontraktów. Nie obawia się Pan, że ta deklaracja spowoduje z ich strony podwyższenie żądań finansowych?
    - Nie zapominajmy o tym, że kolejka chętnych do reprezentowania barw naszego klubu jest długa. Nie obawiam więc się o to.
    - Jakie jest Pana marzenie sportowe?
    - Zdobyć pięciokrotnie pod rząd złoty medal. W motocrossie udało mi się wywalczyć cztery tytuły mistrza kraju z rzędu, więc w żużlu chcę osiągnąć więcej. Teraz już więcej wiem o speedwayu, więc myślę, że nie powinny się powtórzyć błędy przy doborze zespołu na kolejny sezon.

    Nowości 19.10.2002

    Huh widac, ze prezes Karwan ma duze mniemanie o torunskim klubie , we wczorajszych nowosciach mowil ze do torunia maja przyjsc Hampel i maja rozmawiac z Cegielskim, zobaczymy jak bedzie...


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik Awatar mietek
    Dołączył
    18-09-2002
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ho, ho, ho! Święty Mikołaj z Torunia!

    No proszę jaka zapobiegliwość pana prezesa. W tym roku nie wyszło, ale w przyszłym to Toruń będzie rozdawał karty. Oby te ambitne plany udało się zrealizować. Toruń zasługuje na walkę o mistrzowski tytuł, a nie o utrzymanie. Coś mi się wydaję, że znowu na stadionie im. Mariana Rose zasiądzie komplet widzów na prawie każdym spotkaniu. Mam jednak nadzieję, że Jarek Hampel wybierze starty bliżej domu. Może na gwiazdkę kibice aniołów otrzymają w prezencie nowego krajowego lidera zespołu.
    tak to jest, że moje serce jest jak pies

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Też mam taka nadzieje, chociaz chcialbym aby Kowalik zostal w Toruniu, bo to jest bardzo dobry zawodnik. Zawsze na torze mysli i ma oczy wokol glowy. Oby prezes Karwan sie namyslil i podpisal z nim kontrakt zanim ktos nam go "sprzatnie".

    Pozdrawiam

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Moim zdaniem przyjscie zawodnika z "zewnatrz" moze uzdrowic sytuacje w klubie i przyciagnac kibicow na stadion.Na J.Hampela i K. Cegielskiego ochote ma nie tylko Karwan i dlatego trudne zadanie czeka naszego prezesa.Mysle ze z tymi dwoma zawodnikami powinnismy byc glownym pretendentem do tytulu mistrzowskiego.Karwanowi marzy sie 5 tytulow pod rzad.Bardzo ambitne plany .Trzymam kciuki.Oby nie byl to "z duzej chmury-maly deszcz".
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Toruń - murowany faworyt do zdobycia DMP 2003. Jeżeli pozyskają tych zawodników o których się mówi i pisze to nie ma na nich bata.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach
    Ja mysle ze jednego z tych dwoch panow zobaczymy w przyszlym sezonie z plastronem żółto niebiesko białym. Bardzo bym chcial zeby mirek zostal - to jest bardzo zasluzony zawodnik dla klubu i do tego prezentuje dalej bardzo dobra forme! Mysle ze zrezygnowanie z niego to bylby duzy blad...

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    148
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    - Jakie jest Pana marzenie sportowe?
    - Zdobyć pięciokrotnie pod rząd złoty medal. W motocrossie udało mi się wywalczyć cztery tytuły mistrza kraju z rzędu, więc w żużlu chcę osiągnąć więcej. Teraz już więcej wiem o speedwayu, więc myślę, że nie powinny się powtórzyć błędy przy doborze zespołu na kolejny sezon.
    W szczególności zwróciłbym uwagę na te słowa... ciekawe do prawdy ciekawe:P

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2002
    Postów
    417
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Z Mirkiem Kowalikiem jest sytuacja troszkę podobna do tej jaką mieliśmy w Unii Leszno bodajże z siedem lat temu.
    Zaznaczam podobna ale nie identyczna.W tamtym czasie ,a były to pierwsze lata prezesury obecnego Prezesa ,który dopiero się uczył żuzla przyjachali wysłannicy z Bydgoszczy kupować R.Mikołajczaka [wtedy dobrze zapowiadającego się juniora]i omal nie doszło do sprzedaży legendy leszczyńskiego żużla -Romka Jankowskiego.
    Jednak po wstępnej informacji w leszczyńskim radiu o
    możliwości odejścia Romana niemal urwały się łacza telefoniczne w klubie oraz odwiedziło klub wielu leszczyńskich "prominentów" i na szczęście [patrząc z dzisiejszej perspektywy]potrafiło odwieżć od tego Rufina.
    Uważam więc ,że może p.Karwan lepiej by nie lekceważył
    głosów kibiców.Zastrzegam się ,że nie znam jakie relacje panują w toruńskim klubie i czy czasem sprawy nie poszły już za daleko aby niektóre osoby moły współpracować dalej

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ŚWIĘTE SŁOWA...DOBPRAWDY POWIADAM WAM

    Na prawdę

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    29-08-2002
    Postów
    442
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ma nadzieje ze sie nie rzucą na kowalika bo ma ksm 2,50

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    62
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem Pan Prezes za bardzo przecenia zawodników obcych a nie wierzy swoim np: juniorzy jak dostaną takie pieniądze i sprzęt jak inni to pokarza co potrafią

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    594
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo ciekawe tylko ktos bedzie musial odejsc. Bo wedlug mnie nie bedzie sensu zostawienia Chrzanowkiego , Puszakowskiego ,Kłosa (chyba w 2003 bedzie seniorem ,sam nie wiem ile ma lat).Z Cegielskim i Hampelem bedziemy miec 6 seniorow (oprocz wymienionych dwoch : Kowalik , Jagus . Bajerski , Sawina) jednego solidnego obcokrajowca - Tonego Rickardssona i nawet dobrze radzacych sobie juniorow - Adriana Miedzinskiego i Marcina Jagusia.Mozemy walczyc o DMP 2003 , chyba ze na naszej drodze do sukcesu stanie KSM

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    62
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Juniorowi Marcinowi Jagusiowi zadaaje się pytanie czy brat będzie w przyszłym roku jeździł w Apatorze ? Paanowie Dziennikarz to chyba jest nie w porządku

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    386
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ho ho!!! Mocne, słowa panie Karwan!!! Pięć razy mistrzostwo!! Niech pan szanowny nie zapomina, że rywale nie śpią i też się zbroją!! Nie trzeba daleko szukać!! Wystarczy za miedzę zerknąć!!

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik Awatar azymut
    Dołączył
    19-06-2002
    Postów
    318
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    a mi się to nie podoba

    Naprawdę wolę skład tegoroczny z drugim dobrym obcokrajowcem. Cóż, przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Poza tym co swój to swój, a o "umieraniu" za obcy klub było już parę razy na forum pisane...
    Mam nadzieję, że Sawina odzyska dawną skuteczność i nie będzie takich wpadek jak w Gdańsku. Bajerski, Jaguś W., Kowalik, Sawina, Rickardsson zaopatrzeni w bardzo dobry sprzęt (zamiast wydawać ich na zakontraktowanie obcych) to trzon zespołu, o którym niektórzy mogą tylko pomarzyć. Ale ten KSM...

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    62
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Macieżysty klub czyli Start Gniezno w ossobie swojego Prezesa potwierdził żze Cegielski ma zamiar w przyszłym roku jeździć w Gnieźnie wwięc Panie Prezesie Karwan może należy sie zastanowić czy nie warto zespołu oprzeć na swoich zawodnikach i przestać eksperymentować ze składem prowadząc niejasne rozgrywwki - jak stwierdzono największym sponsorem są jednak kibice i z ich zdaniem należy się liczyć a jak nie ma efektow w klubie to może należy zmienić trenera a nie zawieszać nie wiadomo dlaczego zawodników , niezrozumiałym ddla mnie jest np: stwierdzenie Trenera że dobrych par sie nie rozbija a w następnym meczu zrezygnować z np: Kowalika nie wiadomo dla czego forując Sawinę który był moim zdaniem największym niewypałem jeżeli chodzi o zakupy ubiegłego roku nie zróbmy takich bzdur w tym roku

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jednego nie wiedziałem...

    Macierzysty klub
    Hmmm z tego co ja wiedziałem, to wydawałomi się że macierzystym klubem Cegły jest klub z Gorzówa...cóż widocznie mało jeszcze wiem....Ale będę musiał to zapamiętać...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •