Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 46

Wątek: Nowy klub w Pile ?! - Czyli kłopotów finasowych c.d

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach

    Nowy klub w Pile ?! - Czyli kłopotów finasowych c.d

    Za Interia pl.

    Jak donosi jedna z pilskich gazet dzialacze Poloni Pila zastanawiaja sie nad utworzeniem nowego klubu zuzlowego.
    Powod-duze zadluzenie klubu i brak nadzieji na znalezienie strategicznego sponsor ,ktory pomoglby splacic zadluzenie.
    Jezeli rzeczywiscie powstalby nowy klub to musialby on wystartowac w 2lidze.


    Ciekaw jestem czy jak czarny scenariusz sie sprawdzi to w 2003 roku miejsce Polonii zajmie GORZOW.?

    Mimo wszystko mam nadzieje ze Polonia wylize sie z klopotow
    i w przyszlym sezonie bedziemy mogli ogladac Dobruckiego i spolke na torach E-ligowych

    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    jak Gorzów ?? Wtedy chyba obie drużyny z baraży zostałyby w E lidze.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A co z tymi oszukanymi przez klub. Każdy zapomina o tym ze długi trzeba spłacać, bo w innym wypadku można ich nazwać złodziejami. Osobiście zabroniłbym powstawania nowego klubu w miejsca starego tylko, dlatego aby nie płacić zobowiązań. Panowie a może tak przed likwidacją klubu wziąć tak jeszcze mały kredyt i nie przejmujcie się moimi słowami gdzie piszę „mały” można jak będziecie chcieli to pominąć.

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący
    Dołączył
    31-08-2002
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Muszę Ci powiedzieć kolego iż podobny scenariusz będzie prawdopodobnie w Gorzowie.Otóż jest sponsor który chce wyłożyć kase ale nie będzie spłacał długów pana LESA GONDORA.A wię c razem w II-Lidze czemu nie.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę, że takie to wszystko proste, bo tak nam się wydaje. GKS gdyby podjął decyzje o nie spłacaniu zobowiązań, to jego wierzyciele bez problemu mogliby ściągnąć swoje zobowiązania ze środków trwałych (stadion i przyległości). Podobnie wydaje się było by z innymi klubami. Każdemu wydaje się, że stadion zostanie w nowym klubie a w starym tylko i wyłącznie zobowiązania. A kolega myli się i to mocno pisząc, że to są długi LESA GONDORA to są długi całego waszego klubu, za które trzeba odpowiadać. I jeszcze pamiętać, że nikt wam nic nie da na kredyt, zawodnicy będą się buntować jak nastąpi lekka zwłoka a nuż zachciałoby się wam zrobić następny numer, aby uniknąć płacenia. Ale cóż to będzie na pewno następny dług pana X, którego przecież nie musicie spłacać. Ciekawe jak to wyglądałoby w przypadku firmy i kredytu z banku zawsze pozostałoby stwierdzenie, że to nie jest nasz dług to przecież dług poprzedniego dyrektora jako dowód podamy, że on to zrobił.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ktos kiedys w temacie Polonia Pila strasznie sie na mnie obrazal, ze napisalem pare gorzkich slow o wlodarzwch Poloni i przy okazji wspomnialem o tym,ze ludzie ci w krotkiej historii pilskiego zuzla /chodzi o lata 90/ juz raz
    zrobili wolte ze zmiana nazwy i wystrychneli na dudka wielu wierzycieli ale dla nich obylo sie bez konsekwencji bo II ligowa Polonia nie mogla spasc juz nizej .
    Teraz bedzie trzeba siegnac samego dna.

    A jak to sie dzieje ze Unia od 65 lat jest ciagle tym samym Klubem ?

    W Pile nikt nie jest w stanie na to pytanie odpowiedziec!

    A ja wam mowie Unia to kultowy Klub ktory szanuje tradycje ,
    i ma wspanialych kibicow na dobre i na zle!

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    05-07-2002
    Postów
    366
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Popo te długi faktycznie nie są długami Gondora ale są naroboine własnie za kadencji tego pana który chciał zrobic w Gorzowie dream team za wszelka cene tylko nie wiem poco kupował za takie duze pieniadze R.Okoniewskieg i T.Bajerskiego w sumie za tych dwóch panów 1,2mln złotych za jednegow z nich mozna było kupic solidniejszych zawodników i jeszcze z 600000tys zostało by troche pieniedzy no ale jak ktos najpierw kupuje a pozniej mysli jak znalezc pieniadze na sezon to juz jest cos nie tak.

    Niestety to juz jest druga druzyna która może być zgłoszona do upadłosci. Niestety widac ze z żuzlem jest cos nie tak i nalezało by cos zmienic.

    A oto druzyny które moga byc zmuszone do zmiany nazwy klubu

    GKM Grudziądz (niewiem czy juz tego nie zrobiła)
    Stal Górzów (wiele na to wskazuje że to zrobi chyba że znajdzie sie sponsor który spłaci ponad 3mln zadłużenie w co nie wierze)
    Polonia Piła
    Śląsk Świetłochowice (nie jestem pewny)
    iskra Ostrów (nie jestem pewny ale takie pogłoski słyszałem)

    Jednym słowem tragedia

    P.S.Tylko tak dalej panowie z GKSŻ oraz nie którzy działacze lub byli działacze wałkarze to dzieki wam nie bedzie żużla:(:(:(:(

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    213
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Na to wychodzi, ze w przyszlym sezonie 2 liga bedzie bardzo "atrakcyjna" same renomowane firmy zuzlowe. Do ktorych moze dolączyć również Mistrz Polski 2002. Bo wlodarze twierdza, ze na dalsza dzialalnosc wezma kredyt tylko nie zdradzaja ile tego kredytu chca dostac. Podejrzewam, ze duzo wiecej niz w zeszlym roku. A kto im to da?

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a Les Gondor to też wg mnie kawał świni (mam rację?). Gdy narobił długów w Gorzowie od razu zajął tak samo dobrą posadę w piłkarskiej drużynie Pogoń Szczecin. Tam też narobił długów i chce odejść. Nie dość że wprowadzi dany klub w kłopoty to jeszcze potem udaje że nie jest niczemu winny i sobie odchodzi. Ja na jego miejscu bym miał wyrzuty sumienia gdybym tak postąpił i na pewno wyraziłbym jakąś skruchę o ile by to było możliwe, a ten pcha się ze stołka na stołek i rozkrada wszystko co jest możliwe.

  10. Powrót do góry    #10
    Początkujący
    Dołączył
    31-08-2002
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pan Les Gondor sam publicznie deklarował iż dług który powstał za jego kadencji spłaci co do złotówki bo jest to dla niego sprawą honoru lecz najwidoczniej honoru to on niema.Jak wszyscy wiedza stadion w Gorzowie jest jego prywatna własnoscią i chciał go nieodpłatnie przekazać dla miasta.Nieodpłatnie po krótkiej chwili zrobiło się "za symboliczna działke w centrum Gorzowa" a to że na stadionie jest hipoteka w wysokości około 2-3 miliony złotych zapomniał powiedzieć bo to taka drobnostka.
    Pamiętam jak w ubiegłym roku byłem w Szczecinie i w radiu "Na Fali" kibice Pogoni toczyli zażyłą dyskusje na temat szczęścia jakie ich spotkało w "postaci Pana Gondora" zadzwoniłem wtedy do radia i powiedziałem że na temat "ich szczęścia" to najlepiej wypowiedza się kibice Z Gorzowa,a prawda jest taka że zostawi was za 2-3 lata tak jak nas zostawił(Kapitan pierwszy spiepszył z tonącego statku)Na to kibice w Radiu zakrzyczeli mnie że Gondor jako rodowity Szczecinianin nie zrobi tego bo on kocha Pogoń , a ZuZel był przy okazji(Gondor jest z Pyrzyc).
    Tak wiec dopuki takie cwaniaczki będą w zarządah klubów ZuZlowych to będzie tak jak bedzie i chyba jeszcze gorzej.
    Moim zdaniem najlepszym człowiekiem W polskim Zużlu jest Pan RUFIN SOKOŁOWSKI człowiek ten poprostu kocha ten sport tak jak każdy z nas forumowiczów i nie patrzy oby coś zapiepszyć i czerpać dla siebie korzyści tylko wszystko co robi (Czasem żeczy bardzo niekonwencjonalne) robi dla swego ukochanego klubu UNIA LESZNO i takiego prezesa zazdrości Lesznu cała POLSKA.


    A MOŻE ZORGANIZUJEMY OGÓLNOPOLSKA AKCJE

    >>>>>>>>>RUFIN SOKOŁOWSKI NA PREZESA GKSŻ<<<<<<<<<<<<<<<<
    NAPEWNO WYCIĄGNĄŁBY NASZ KOCHANY ŻUŻEL Z RECESJI.
    CO WY NATO?????????????

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2002
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 8 razy w 1 poście


    Co do tematu to nietylko wina lezy po stronie prezesow ktozy przesadzaja z wydatkami i nietylko chodzi tu o Gondora. To ze walka na torze spychana jest na drogie miejsce ze finansami to wina wszystkich dzialaczy klubow ktozy przesadzaja z kontraktami i z zachciankami zawodnikow ktozy coraz wiecej chca i coraz mniej dostaja.
    Jeden sezon w ekstralidze to 3mln wydatku, a budzet wiekszosci klubow nie przekracza 2mln i kogo to jest wina! Nawet najlepsi maja problemy bo dobry sponsor to nie wszystko zuzel jest dyscyplina ktora moze nawet sponsora do grobu wpedzic.
    Wiec moje zdanie jest taki jakie trenera Chomskiego iz nalezy obiac wspolna polityke pomiedzy klubami i probowac wyciagnac zuzel z tego dolka ktory powoli sie poglebsza.

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    190
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja nadala mam nadzieje ze pilski klub znajdzie jednak srodki by wystartowac w nowym sezonie w Extralidze...mam nadzieje ze ten czarny scenariusz nieokaze sie prawdziwy...

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    411
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę że jednak Piła wystartuje, ale będzie z tego co mi się zdaje w takiej sytuacji jak Wybrzeże i Stal w tym kończacym się sezonie.
    Trzeba się liczyć i to bardzo poważnie z odejściem Dobruckiego i Hampela, bo Crump na pewno się przeprowadzi.
    Kto zostaje? Młodzież: Miśkowiak, Gapiński, Franków, Klecha, Szczepaniak (chyba na razie jest tylko wypożyczony?).
    Nie sądzę by było Polonie stać na jakieś ruchy transferowe po za uzupełnieniem składu – wiadomo lepiej zainwestować w sprzęt, by ci młodzi bardzo utalentowani chłopacy mieli na czym jeździć (głównie Miśkowiak i Gapa)

    Pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zmiana nazwy niewiele pomoże. Wierzyciele już nigdy nie dadzą nawet złotówki na nowy klub, obojętnie jak będzie się nazywał a rynek sponsorów nie jest przecież nieograniczony. Poza tym dochodzi wiarygodność i zaufanie do pseudodziałaczy! Jest to rozwiązanie na krótką metę i może przynieść więcej strat niż korzyści. Chyba, że naprawdę sytuacja jest katastrofalna i wtedy trzeba zacząć wszystko od początku... Za długo Piła nie poszalała w ekstralidze ale mimo wszystko szkoda!

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    190
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mysle , ze jednak trojka asow zmieni klub....jak wiadomo w toruniu mowi sie o hampelu , w lesznie o dobruckim a we wroclawiu o gapinskim...przypuszczam ze zawodnicy za darmo z klubu nie odejda...wiec jest jeszcze chyba jakas szansa by jednak nie zamieniac extraligi na II lige...no ale to okaze sie w praniu

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    638
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    najlepszy sposob na pozbycie sie dlugow to wlasnie to co chce zrobic pila: zamknac klub i stwozyc nowy startujacy od 2 ligi ale nie majacy zadluzen, jeszcze nowy trener...

    ciekawe co by bylo gdyby pila sie wycofala z rozgrywek (ciekawe kto by jezdzil w ekstralidzie gorzow czy gniezno)

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2002
    Postów
    1,205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jezeli GKSZ nie zmieni jakis zasad tak bedzie z niemal kazdym polskim klubem ktory terz beda chciali pozbyc sie dlugow a wiec musza panowie cos zmienic bo tak dalej nie moze byc ze druzyny z tradycjami musza opuscic zuzlowa elite ze wzgledu na dlugi !!jezeli klub z pily podjol by taki krok to sadze ze do ekstraligi powinnieno rozegrac nie wiem jakis mecz bo by bylo nie fair jezeli np Gorzow od tak zajol by miejsce Pily ale mam nadzieje ze jednak Pila Wystartuje !!

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    484
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w pile problemy finansowe bo nie doszedł i nie dojdzie przelew z gorzowa za sprzedane dwa mecze.szkoda mi kibiców pilskich bo bardzo lubiłem tam jezdzić wspaniała atmosfera

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przestancie pieprzyc o przejsciu Dobruckiego do Leszna !
    Nikt tu go nie chce!!!
    My juz mamy druzyne. Niech Dobruccy szukaja dalej kasy poza
    Lesznem.
    Smierdziala im Unia bo nie bylo za bogato to niech tulaja sie dalej po swiecie.
    Rafal nigdy nie zdobyl sie na jakis przyjazny gest wobec Unii i jej zawodnikow, nawet w ostatnim czacie wsrod najbardziej utalentowanych juniorow nie wymienil Krzysia Kasprzaka
    Dobruccy rece precz od Unii!!!

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach

    i co teraz powiecie

    No i co tera powiecie kibice z Piły i z całej polskie!!! Tak mówiło sie o bryndzy GKS-u a jednak pojechali i ZWYCIĘŻYLI!!! Teraz to z Piły będą sie śmiać!!! A GKS bedziejednym z najbobatszych klubów w elidze nak nie najbogatszym!!! Acha no i dzięki za Crumpa:) napewno w Gdansku pojeździ więcej niz w Pile!!!:)

    P.S. jestem śpiący więc jezli npisałem cos nie tak to spoko, od razu mówię sorrki!!!:)

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Piła obojętnie, co się nie będzie mówiła będzie miała najlepszą sytuacje finansową ze wszystkich klubów. Pożyjemy zobaczymy a na końcu takie tematy będą wydawały nam się śmieszne.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec Awatar zajdi
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzeba zrobić nowy klub. Prosta sprawa.
    Jak nie towarzystwo żużlowe to klub żużlowy albo na odwrót.
    To jest poprostu najłatwiejsze na świecie.
    A co do Piły to jakoś nie chce mie sie wierzyć że w tak swego czasu prosperującym klubiku może się popsuć do tego stopnia że będą problemy z wystartowaniem...
    Wiadomo że w obecnych czasach dzieją sie dziwne rzeczy (mailler oświadcza publicznie że chce ciachnąć laskę kwaśniewskiego ;))ale w pile i tak będzie E -klasa.
    MUSI !!!!!!!!!!!
    cze

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    06-02-2002
    Postów
    102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    a mnie jest żal

    Powiem,że opinie kibiców klubów żużlowych z całej Polski świadczące o zadowoleniu z tego co spotkało Piłę wprawiają mnie w osłupienie. Niby wszyscy kochamy żużel i dobro tej dyscypliny leży nam na sercu a jednak... są wśród nas buraki, którzy nie mogą się zdystansować do sprawy, uwolnić się od lokalnego patriotyzmu a raczej szowinizmu! Dzisiejszy żużel jest chory i kłopoty finansowe dotyczą wielu klubów. Stal G., Polonia P. ostatnio Polonia B to tylko wierzchołek góry. Mnie osobiście jako kibica boli wycofanie każdej drużyny z rozgrywek - nawt gdyby był to FALUBAZ. Szukanie spawiedliwości dziejowej w porażkach ekonomicznych klubu jest błędem. Swoją wyższość drużyny powinny udowadniać na torze i w sportowej rywalizacji. Czego wszystkim kibicom życzę.
    W najbliższych dniach będzie obradowała GKSŻ - zobaczymy co zaproponują granatowomarynarkowi aby ratoważ żużel w Polsce.
    Pazdrawiam wszystkich fanów seedwaya!!!!!

    P.S. Dziadeks - nie zgadzam się z tobą, że kontrakt Stali z Bajerem był błędem. Zawodnik kosztował 6 baniek za 6 lat startów, z możliwością sprzedaży zawodnika po 4 latach. Czyli 1,5 bańki za sezon. I jeszcze jedno - jak dobrze pamiętasz do Torunia zawodnik nie powrócił za darmo. Odpowiedz sobie sam czy ta suma kontraktu za jeden rok starów nie była korzystniejsza niż roczny kontrakt ze Staszewskim, Flisem czy Świstem czy jakimkolwiek zawodnikiem z listy transferowej w tamtym czasie. Pozdrawiam

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Damian! widac caly czas nie rozumiesz o co chodzi. Nikt normalny nie cieszy sie kiedy z zuzlowej mapy Polski ginie jakis Klub.
    Chodzi o to ze wielu z pilan stawialo innym kibicom w Polsce za wzor Polonie i jej kierownictwo rugajac kibicow innych klubow kiedy ci przestrzegali Was przed budowaniem
    Kolosa na glinianych nogach /czyt. w oparciu o zawodnikow podkupionych z zewnatrz i o niejasne uklady polityczne/.
    To , miedzy innymi, Pila rozregulowala rynek placac bajonskie sumy z przejscie jeszcze przed zdaniem licencji,
    to Pila pozbywala sie swoich autentyczntch / zdolnych !/ wychowankow kupujac watpliwe gwiazdy /Jablonski Drabik Gollob J./ To wkoncu Pila jeszcz w tym sezonie chciala wyciacnac Adamsa proponujac chlopakowi taki kontrakt ze ten uznalgo za nie mozliwy do spelnienia przez Polonie i juz chyba na zawsze zostanie w Lesznie do ktorego puka Crump.


  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,647
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Dokładnie teraz jest taka sama sytuacja jak przed rokiem w Gorzowie.Jednak licze że sie wygrzebiecie i powalczycie o pozostanie w Ekstralidze.

  26. Powrót do góry    #26
    Początkujący
    Dołączył
    21-10-2002
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak po prostu powstanie nowy klub i spoko. Kilku lub kilkunastu ludzi ponisie większe lub mniejsze straty finansowe (mówię o firmach które świadczyły usługi Poloni), ale co tam, może kilku zbankrutuje, to nie jest ważne. ważne żeby żużel był w Pile. Żużel w Pile jest najważniejszy i to tłumaczy wszystko, nawet nieuczciwość i kradzież. Bo dla mnie ucieczka od długów poprzez zmianę nazwy to nic innego. Jak tak zrobicie to życzę wam byście nigdy do e-ligi nie wrócili. Pora coś zrobić z nieuczciwymi klubami. W oparciu o takie kluby nigdy nie powstanie silna liga. Prezesi szastają kasą, a później co, zmiana nazwy. Najlepiej.
    Niech Unia Leszno, z której tak się naśmiewaliście jeszcze w zeszłym roku będzie dla was wzorem. Ale przecież szlachectwo zobowiązuje!

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    192
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Seath całkowcie się z tobą zgadzam. Przecież nie tak damno pilski klub był wzorem do naśladowania. Jeżeli myśli sie tylko o szastaniu pieniędzmi a nie myśli się o swoich wychowankach to można doprowadzić do czarnego scenariusza. Pilanie to wy zaczeliście placic potworne sumy za kontrakty i punkty. teraz mamona sie skończyła i lamentujecie jak wam jest źle. A chociaż raz pomyśleliście o kibicach z takich miast jak Krosno,Kraków ,Świetochlowice. Oni też chceli by zobaczyć żużel w dobrym wykonaniu a oglądaja drugoligową rzeczywistość. Tam liczy się każda żlotówka, każda opona.
    Noto rzyczę wam ciekawych pojedynków z Krakowem i Krosnem. Tylko uwazajcie bo mogą wam złoić skurę.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    27-09-2002
    Postów
    268
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Do Banita -- Wschowa

    Zwolnij trochę, Unia Leszno też nie ma się najlepiej i szlachectwo nie ma tu nic do rzeczy - niestety Uśmiechnięty troooooooooooochę kosztuje.
    http://speedway.info.pl/index.php?mode=czytaj&newsid=216
    Pozdr.

  29. Powrót do góry    #29
    Początkujący
    Dołączył
    19-10-2002
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wątpie aby Piła wystartowała z II ligi. Mają długi i być może odejdą liderzy (słyszy się Hampel - Toruń, Dobrucki - Zielona Góra) ale wdajemi się że jest takie zwrócenia uwagi w stronę miasta i sponsorów: dajcie kasę bo niewystartujemy.
    Choć słaba Piła to łatwiejsze utrzymanie ZKŻ-tu.

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-05-2002
    Postów
    1,691
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie przepadam za wasza druzyna, ale nie zycze wam abyscie musieli zaczynac od II ligi.

    Jesli bedziecie jechac dalej w extra wtedy zyczem was spadku sprzedawczyki :P

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oj Damian Damian jako ze mialem okazzje Cie poznac wyobrazam sobie z jakim oburzeniem sie nastawiasz na osoby ktore smia sie przeciwstawic Twoim pogladom, ktore maja cos do powiedzenia i nie zgadza sie to z tym co sie Tobie wydaje. Polonia Pila w pewnym momencie jak zapewne wiesz byla klubem ktory odebral pozycje lidera WTSowi jesli chodzi o niechec (delikatnie mowiac) do innej druzyny leszczynskich kibicow i przez kilka lat miedzy innymi ze wzgledow finansowo politycznych nic nie moglismy zrobic zawsze Leszno bylo w d... bite. Kiedy pojawily sie klopoty musze przyznac ze sam bylem moze nie ze ucieszony ale napewno mysl w stylu "no to przyszla kryska na matyska" przeszla mi przez glowe. To co sie jednak pozniej stalo tzn rozmiary tego kryzysu spowodowaly, ze ta satysfakcja ustapila miejsca jakiemus glebszemu przemysleniu dlaczego ludzie dzialajacy w polskim speedway'u sa tak krotkowzroczni... NIestety to co sie stalo jest konsekwencja tworzenia potegi na papierze... Osobiscie zycze odrodzenia zuzla na wysokim poziomie ale na uczciwych zasadach a nie droga kombinacji podkupywania itp...
    pozdrawiam
    BUGZ
    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    napisz:
    ....:::Ukryta zawartość :::......[b]..:::Ukryta zawartość 1919088:::..

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Slyszalem co sie dzieje w gorzowskim klubie na walnnym spotkaniu gadali cos ze mamy zbyt dluze dlugi zeby wystartowac...
    i Moiwli ze mozliwe ze to koniec zuzla w gorzowie:(...
    ale ja mam nadzieje ze te Pogloski o powstaniu Spoki Akcyjnej sie sprawdzi i ten sponsor (pogoski Volvo I Tesco)
    ze sie sprawdzi mam nadzije ze Zuzel w gorzowie zacznie sie odradzac!!!!!!!
    Staleczkaa Gorzow Sialalaa hejUkryta zawartość

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    1,292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I co tam slychac nowego w Pile? Wystartujecie czy nie?

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    411
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I co tam slychac nowego w Pile? Wystartujecie czy nie?
    Bo są chętni na Wasze miejsce w Ekstralidze :)

    Pozdrawiam

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-06-2002
    Postów
    610
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ale co chcecie startowac w 2 lidze czy jak ???

  36. Powrót do góry    #36
    Początkujący
    Dołączył
    30-07-2002
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    N I E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Najbliższy klub ekstraligowy od Szczecina - Polonia Pila, może w sezonie 2003 jeździć, wlaśnie z mającą powstać żużlową drużyną Pogoń Szczecin. Liczyłem ,że obejrze sobie w przyszłym sezonie 3 ligi: ekstra w Pile, I-szą w Gorzowie i II-gą rowniez w Gorzowie ale pod barwami Pogoni Szczecin. Wygląda jednak na to, że nici z moich planow i może dojść ( o zgrozo !) że w pobliżu Szczecina będzie tylko II liga.
    R A T U N K U !!!!

  37. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    2,331
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cóż się dzieje z Polskim żużlem. Brak pieniędzy, co więcej ogromne długi wyniszczają kolejne kluby od środka. Możemy zadać sobie pytanie: czym to jest spowodowane? Czy złą polityką finansową niektórych działaczy? Czy po prostu zbyt małym zainteresowaniem kibiców i przedewszystkim sponsorów. Pilski klub nie jest pierwszym, który w ten sam sposób tonie niczym titanic. Czy likwidacja jest konieczna, aby wystartować w przyszłym sezonie? Tyle pytań się rodzi w tym momencie. Jedno jest pewne. Speedway zmierza w złym kierunku. Wkrótce może się okazać, że w drugiej lidze będzie jeździć rzesza bankrutów (oby to się nie sprawdziło) takich jak: Gorzów, Piła, Gdańsk, Ostrów czy Grudziądz. To czarny scenariusz i chyba żaden kibic żużla nie pragnie, aby się sprawdził.

    Pozdrawiam.

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    190
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy wie ktos cos moze na temat wczorajszego zebrania zarzadu , zawodnikow z kibicami w Pile??

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Na zakończeniu sezonu w Pile.....

    ,które odbyło się w ostatni piątek pażdziernika można było usłyszeć że klub ma długi przekraczające milion złotych.Na pieniążki czeka nawet WKM Wschowa .Na torze motocrosowym tego klubu przed zeszłym sezonem trenowali Pilanie.Dług jest też w Karpaczu ,w ośrodku ,w kórym zimą ćwiczyli.Jak więc jechać dalej? Czy to wszystko ma sens ? Przed sezonem słyszało się jak mocno trenuje Polonia -chyba z trzy zgrupowania /na kredyt:)/
    Zawodnicy usłyszeli jedynie od działaczy że "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie " i prosi się chłopaków żeby nie odchodzili z klubu .
    Gdzie jest ten Wilczyński,który chciał wydawać "licencje dla działaczy żużlowch" ? pozdrawiam i niemogę doczekać się meczów Piła-Leszno :)

  40. Powrót do góry    #40
    Początkujący
    Dołączył
    30-09-2002
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    To koniec

    Jestem pilaninem. Nic nie wskazuje na to, ze Polonia wystartuje w e-lidze. Upadnie czy będzie chciała czy nie. Żal mi zawodników , żal mi wszystkich którzy poniosa straty. Obecnie Piła nie ma prawdopodobnie żadnych sponsorów małych i duzych, o strategicznym nie ma mowy. Możeczcie ganić lub użalać się. Przyczyna, to nadmierny optymizm a wręcz megalomania b. prezesa, którego linia jeszcze po jego odejściu była kontynuowana. Od 2 lat zdecydowanie nieudane angaże. Nie bylo powodów do optymizmu jesli chodzi o kasę, a angazowano za ogromne pieniądze zawodników, ktorzy sie nie spradzili. Jeszcze jesienią ubiegłego roku należało zrobic to co Gorzów, a nawet więcej, nie walczyc o e lige ale o I ligę. Dzisiaj zdaje sie pewne, że klub upadnie. Nie jest wcale pewne, ze uda sie utworzyć zupełnie nowy klub na II ligę w 2003 roku tylko na bazie stadionu miejskiego. Mieliśmy liderów na dobre czasy. Nie mamy liderów na złe czasy. Szczury opuściły okręt. Czy znajda sie nowi pasjonaci na złe czasy. Zobaczymy. Ja marzę choćby o szkółce żuzlowej bo mamy niezłą bazę.

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    557
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [b]Ciekawe co tu mówicie o tych szczurach...[b]

    Wnioskuje, że chodzi o Wilczyńskiego i Borowskiego,
    a tacy byli świetni, cudowni, zdaje się, że pan
    Wilczyński był najlepszym działaczem wybranym przez
    "TŻ", ha,ha,ha,ha. Ale was ładnie wykorzystali,
    jak k****, do własnych karierek politycznych.
    I co z tego macie? Klub tonący w długach, syf,
    kiłę i mogiłę, podziękujcie im!

    "Jedyne co mi wyszło w zyciu to włosy"

  42. Powrót do góry    #42
    Początkujący
    Dołączył
    30-04-2002
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    re

    Na zakończeniu sezonu w Pile.....

    ,które odbyło się w ostatni piątek pażdziernika można było usłyszeć że klub ma długi przekraczające milion złotych.Na pieniążki czeka nawet WKM Wschowa .Na torze motocrosowym tego klubu przed zeszłym sezonem trenowali Pilanie.Dług jest też w Karpaczu ,w ośrodku ,w kórym zimą ćwiczyli.Jak więc jechać dalej? Czy to wszystko ma sens ? Przed sezonem słyszało się jak mocno trenuje Polonia -chyba z trzy zgrupowania /na kredyt/
    Zawodnicy usłyszeli jedynie od działaczy że "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie " i prosi się chłopaków żeby nie odchodzili z klubu .
    Gdzie jest ten Wilczyński,który chciał wydawać "licencje dla działaczy żużlowch" ? pozdrawiam i niemogę doczekać się meczów Piła-Leszno
    Każdemu kibolowi z Leszna mam ochotę odpowiedzieć: :
    S......laj

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Do gracz72

    A regulamin forum to ty czytałeś ?
    Jest tam też kilka słów o zaniżaniu poziomu ....

    Takiemu Damianowi ,którego wpisy są b.rozsądne pewnie wstyd za ciebie .

    Wiesz powinieneś się cieszyć że mogłeś z mojego wpisu dowiedzieć się o kilku sprawach /"z pierwszej ręki"/ o których mówiło się na tym spotkaniu bo w gazetach o tym raczej nie poczytasz .
    musiel

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    "Nie wiadomo czy, w jakim składzie i z jakim trenerem rozpocznie kolejny sezon Polonia Piła - szósta ekipa zakończonych niedawno rozgrywek zużlowej ekstraligi

    - Sytuacja jest trudna. Klub musi wyrównać zawodnikom zaległości za miniony sezon oraz rozliczyć się z żużlowcami, którzy startowali w Pile w sezonie 2001 [Jacek Gollob, Sławomir Drabik i Krzysztof Jabłoński - przyp. red.] - mówi Leszek Tillinger, prezes Polonii, który złożył rezygnację ze swej funkcji.

    Kto tu rządzi?

    - Złożyłem rezygnację 1 listopada - jak dotąd nikt z zarządu klubu nie podjął ze mną na ten temat rozmowy. Zadeklarowałem już wcześniej, że zostanę w klubie do Turnieju Gwiazdkowego [odbędzie się on w sobotę 7 grudnia - red.] - opowiada Tillinger. - Sam o sobie mówię, że jestem teraz "pełniącym obowiązki" prezesa. Co będzie dalej, zadecyduje zapewne walne zebranie członkow klubu, które zgodnie ze statutem powinno być zwołane w styczniu lub lutym przyszłego roku.

    Nie wiadomo na razie, jak będzie w przyszłym sezonie wyglądał skład Polonii. 5 grudnia Główna Komisja Sportu Żużlowego ogłosi nową listę transferową. Praktycznie wszyscy pilscy zawodnicy zostaną wystawieni na sprzedaż. Nie wiadomo tylko jeszcze, kto za jaką kwotę. Zawodnicy, którzy chcą zmienić klub negocjują z działaczami, by zaległości finansowe wobec nich zostały uwzględnione przy ustalaniu cen na liście transferowej. Do zmiany klubu przymierzają się m.in. Rafał Dobrucki, Tomasz Gapiński i Jarosław Hampel. Przykładowo, ten ostatni ma kontrakt z Polonią ważny jeszcze przez rok, a gdyby chciał odejść, suma odstępnego wyniesie 250 tys. euro (ponad milion PLN!). Takiej sumy nie jest w stanie wydać na zawodnika żaden polski klub. - 200-300 tys. zł to dzis górna granica, jaką ktokolwiek wyda na żużlowca - mówi Tillinger.

    Kto to finansuje?

    Półtora tygodnia temu, we Wrocławiu, prezesi pięciu klubów ekstraligi spotkali się z władzami GKSŻ i przedstawicielami dwóch firm marketingowych, by omówić sprawy promocji rozgrywek ligowych i poprawienia wizerunku żużla. W obradach nie wzięli udziału reprezentanci klubów z Torunia, Gdańska i Piły. - Nie wiem, dlaczego przedstawiciele Polonii nie dojechali do Wrocławia. Mnie nie wypadało tam jechać, właśnie dlatego, że wcześniej złożyłem rezygnację z funkcji prezesa. W każdym razie wczoraj wysłaliśmy do Polskiego Związku Motorowego fax z pełpoparciem ze strony klubu dla poszukiwania przez związek sponsora strategicznego dla ekstraligi - opowiada Tillinger.

    Na dziś nie wiadomo jednak, kto w przyszłym sezonie będzie sponsorować pilską drużynę. Kontrakt z Bankiem Gospodarki Żywnościowej kończy się bowiem w tym roku. - Ze wszystkich zobowiązań się wywiązali co do grosza, choć pieniądze przeznaczone na ten sezon były znacznie niższe niż w sezonie 2001 - opowiada Tillinger. Poszukiwania nowego darczyńcy utrudnia, zdaniem prezesa, wprowadzony niedawno przepis, że spółki skarbu państwa mogą decyzją zarządu przeznaczyć na finansowanie sportu jedynie 50 tys. euro. Na większe kwoty muszą wyrazić zgodę wszyscy akcjonariusze - mówi.

    Zdaniem prezesa Polonii budżet klubu, którego celem ma być jedynie utrzymanie się ekstralidze powinien wynosić 2,2-2,5 mln zł. - Wciąż uważam, że żużel jest niechcianym dzieckiem w Pile - kończy Leszek Tillinger"

    GW

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-04-2002
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co by nie mowic to zal.W obecnych czasach nie ma co sie nasmiewac z pilskiego klubu a niestety wielu to robi.W przyszlym roku moze to sie przytrafic nie jednemu klubowi.
    Przy słabym skladzie mniej kibicow mniejsze wpływy przy macnym składzie kupa wydatkow na zawodnikow.I jak to powiedział kiedys Kuraś "jak bys sie nie obrocił to dupa z tyłu"Mysle ze znalezienie swojego miejsca w szeregu to dzis najwazniejsze dla klubow.Walka toczyc sie bedzie miedzy dwoma trzema klubami a reszta bedzie sie cieszyć jak uda sie przetrwac jakos ten rok.

    Pozdrawiam i zycze kibicom z Piły zeby mieli co w przyszłym roky oglądać.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •