Pokaż wyniki od 1 do 28 z 28

Wątek: Prokurator w Wybrzeżu

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Prokurator w Wybrzeżu

    Jak właśnie podało radio RMF FM do prokuratury w Bydgoszczy został skierowany wniosek o rozpoczęcie dochodzenia w sprawie zdefraudowania ponad 4 mln. PLN w "znanym gdańskim klubie żużlowym". Dochodzenie będzie prowadzić prokuratura w Bydgoszczy ze względu na to ,że zachodzi podejrzenie , że gdańska mogłaby nie być obiektywna (milicyjno-policyjne korzenie GKS'u). Defraudacja miałaby polegać na wyprowadzeniu pieniędzy z klubu poprzez fikcyjną fakturę z firmy doradczej. Głównym podejrzanym jest prezes gdańskiego klubu , niejaki Henryk M. Nie podano żadnych informacji kiedy ta sytuacja miałą miejsce oraz kto złożył doniesienie do prokuratury.
    Tyle informacja.
    Muszę powiedzieć , że opadły mi ręce. Co jeszcze musi się wydarzyć ,aby tą "stajnię Augiasza" posprzątać? Jeżeli te informację zostaną przez prokuraturę potwierdzone to obawiam się , że może to być koniec gdańskiego klubu. No bo kto (sponsor) powierzy swoje pieniądze klubowi , który nie jest wiarygodny. Czarno to widzę.
    Akurat taki "klops" przed barażami. Oj nie jest dobrze.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    83
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    To wszystko tłumaczy

    Jeżeli informacje się potwierdzą to będzie wiadomo dlaczego Wybrzeże z takiego finansowego,jakby mogło się zdawać,potentata w jednej chwili stało sie bankrutem.Niedługo na sport nikt nie będzie chciał dawać kasy bo okazuję się,że "działacze"piorą tylko sianko i nie interesuje ich klub!!

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie bój się kleofas ... i tak żaden sponsor nie zbliżyłby się jak na razie do GKS-u. Jeżeli wywalicie Krwawego Henia i jego kumpli to klub ruszy z carte blanche i może Wam się powiedzie. Jak na razie potwierdza się destrukcyjny charakter działalności Henryka M.
    Dziwię się, że nie zleciał ze stołka już na wiosnę!

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    411
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie bój się kleofas ... i tak żaden sponsor nie zbliżyłby się jak na razie do GKS-u. Jeżeli wywalicie Krwawego Henia i jego kumpli to klub ruszy z carte blanche i może Wam się powiedzie. Jak na razie potwierdza się destrukcyjny charakter działalności Henryka M.
    Dziwię się, że nie zleciał ze stołka już na wiosnę!
    A kto go mial wywalic? Przeciez to jest fuckin` dyktator. Terleccy odrazu gotowi byli wylożyć 1 mln. zlotych jak tylko Majewski ustapi. I co ? Nic Majewski powiedzial publicznie, ze jesli znajdzie sie ktos go poprowadzi klub, znajdzie fundusze to on gotowy oddac jest fotel prezesa (niecierpie tego zwrotu prezydenta - bo taki z niego prezydent jak i ze mnie)... i ofc na żadne propozycje nie przystal. Najbardziej mnie wqrwia to że jako osoba publiczna wieczne kłopoty są by z nim porozmawiać, choćby telefonicznie. Burak jeden telefon wyłącza, z nikim rozmawiac nie chce. Na żadne zarzuty nie odpowiada, jak może byc taka sytuacja, że nie ma dostepu do rachunków, wydatków, sprawozdań finansowo - księgowych?! Kto pieniadze da na seklcje, jeśli, nie będzie mógł sprawdzić na co kasa poszła?! Aż się dziwię że Mirek Berliński, Rom. Łoś jeszcze mają siłe z nim współpracować.


  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    16-03-2002
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę że to wina nie tylko pana Majewskiego

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    12-01-2002
    Postów
    376
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    hm....

    Ja jak bylem w śród ludzi siedzących dobrze w klubie to slyszalem duzo razy ze gdyby nie pan Majewski żużla w Gdańsku by nie było ale nie wiem czy to prafda

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    411
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja nie neguję że Majewski dla Wybrzeże duzo zrobił, wręcz przeciwnie brąz w DMP zawdzięczamy na pewno m.in. jemu, tak samo to że nasz stadion wyglada teraz naprawdę *****iście...
    Ale nadszedł czas gdzie chyba ambicje zaczęły przerastac jego możliwości. No bo niech nam wytłumaczy gdzie sie podziały 2 mln złotych?! Dlaczego Wybrzeże mając w zeszłym roku grupę poważnych sponsorów nie było w stanie opłacić zawodników w tym przede wszystkim Cegielskiego, dlaczego pozwolono Pedersenowi odejść. etc.etc.
    Myśle że już czas najwyższy by Majewski złożył stery władzy w klubie! Bo nikt nie będzie inwestował w Wybrzeże póki on bedzie nim rządził!

    Pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    wg. mnie jest tak że każdej osoby czas kiedyś mija. Był Rusinek , były jakieś tam sukcesy klubu , zaczeły sie schody. Przyszedł ajewski i wyciągnoł klub z 2 ligi. Wszystko było ok, potem zaczeło sie psuć. I teraz nadszedł czas żeby ktoś zmienił Majewskiego. Tylko 2 pytania:
    - czy M. w końcu zrozumie że ktoś inny ma poprowadzić klub i sam sie poda do dymisji ??
    - kto przyjdzie po nim ?? kto załatwi spłate/renegocjacje/anulowanie długów ??

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2002
    Postów
    1,609
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 4 postach

    Każdy ma swój czas... jego minął już rok temu.

    Majewski zrobił dream team na dwa lata, poprawił stadion, ale w momencie gdy poczuł się pewnie zaczął robić co chciał. Wywalić się go nie da bez powodu stu procentowo pewnego, gdyż żeby odwołać go on sam musi zwołać komisje która to zrobi... Ndzieja że ma choć ksztę honoru i sam odejdzie...

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sam nie odejdzie bo chłop nie ma odwagi zejsc z "tronu".Tak to jest jak ktoś dorwie sie do kasy ma ja po uszy i wtedy soda odbija.Tylko najbardziej ucierpią na tym "małe zuczki" a kibiców ma sie w dupie(sorki za okreslenie).Myśle ze pewne sprawy na przyszlosc nalezy przemyślec i radykalnie zmienić strukture myślenia pewnego pana

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To bardzo niedobrze, nie tylko dla Gdanska, ale i calego zuzla w Polsce. Nie ma zuzla w srodkach masowego przekazu, a jak juz sie pojawi, to tylko w zwiazku z jakas afera.
    Ale przypominam sobie wypowiedzi wielu gdanskich kibicow, sprzed sezonu, jaki to Majewski dobry, a Cegla zly. Co teraz powiedza obroncy Majewskiego ?
    Szkoda mi kazdego osrodka zuzlowego, w ktorym zle sie dzieje, dlatego szczere zyczenia dla Gdanska : oby jak najszybciej klub wyszedl z tego balaganu !

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    1,074
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Majewski won!!!

    Jesli chcemy aby nasz klub przetrwał i funkcjonował na normalnych zasadach to Majewski musi odejść. Po dzisiejszym artykule w DB juz wszyscy dokładnie wiedzą czemu nikt nie ma zamiaru przekazywać pieniędzy na GKS.
    Wiadomo ze swego czasu Majewski pomógł naszemu klubowi i chwała mu za to ale teraz wygląda na to ze zostawi go w gorszym stanie niz przed swoim przyjściem!
    Moze teraz kiedy ma na karku prokuraturę zrezygnuje ze swojej "żyły złota" (czyt. żądzenia w GKS-ie) ? Bo jeśli nie zrobi tego dobrowolnie to przez zimę trzeba go do tego przekonać.


  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    30-08-2002
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zaufanie u sponsorów ten zarzad juz w tym momecie stracił nawet jesli wynik dochodzenia prowadzonego przez prokurature w Bydgoszczy bedzie na korzysc zarzadu Gks-u to i tak ciezko bedzie temu zarzadowi pozyskac sponsorów na nastepny sezon. Wymiana całego zarzadu i budowanie sekcji na nowo to jest jedyne rozwiazanie dla Gks-u. Ten sam problem miała Stal w zeszłym sezonie wyniki tego sa widoczne. Mam nadzieje ze w Gdansku poukłada sie tak jak w Gorzowie chodzi mi o strone organizacyjną. Wam bedzie łatwiej przy pozyskiwaniu sponsorów z tego tytułu iz Gdansk jest zdecydowanie wiekszym miastem.

    Problem nie tylko ogranicza sie do Gdanska czy Gorzowa zle dzieje sie w kilku osrodkach Bydgoszcz, Piła....
    Gksż powinien powołac jakis organ który zajmował by sie kontrola działalnosci klubów jak nie uczynia tego moze dojsc do upadku ZUZLA.

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem poważną pomocą w unikaniu takich sytuacji byłoby powołanie Sportowych Spółek Akcyjnych. Podlegają one pod kodeks handlowy , co daje możliwość kontroli i jawności ich działania. Niestety , "bossowie" w naszych klubach nie są zainteresowani tym , aby ktoś im patrzył na ręce.
    Oczywiście nie byłoby to antidotum na wszystkie bolączki organizacyjne i finansowe . Ponadto musieli by przyjść do żużla nowi ludzie , a to jest proces na lata.
    Źle się dzieje , oj źle.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oto artykuł z dzisiejszego Dziennika Bałtyckiego :

    Nasza publikacja o poważnych nieprawidłowościach finansowych w klubie GKS Wybrzeże Gdańsk wywołała prawdziwą burzę.

    W redakcji rozdzwoniły się telefony - dzwonili kibice, byli i obecni pracownicy klubu. Wczoraj napisaliśmy o przelewaniu na konto pewnej spółki pieniędzy, które GKS otrzymał od Rafinerii Gdańskiej. Była to opłata za "usługi doradcze". Według ustaleń prokuratury, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, spółka nie świadczyła usług na rzecz klubu. GKS z Rafinerii otrzymał w 1999 i 2000 roku ponad 4 mln zł. Co najmniej część tych pieniędzy natychmiast trafiała na konto gdyńskiej spółki. Według byłych i obecnych pracowników Wybrzeża, o przelewach decydował jednoosobowo prezydent GKS Henryk Majewski. Osobom, które odmawiały wykonania jego poleceń w tej kwestii, groził zwolnieniem z pracy. Kontaktujący się z nami kibicie wyrażali przeważnie oburzenie postępowaniem prezydenta swojego ukochanego klubu. Część miała pretensje do nas o to, że ujawniliśmy aferę przed ważnymi barażowymi meczami żużlowców o utrzymanie w ekstralidze. Prezydenta Majewskiego próbował tłumaczyć były członek komisji rewizyjnej Jan Wośko. - Informacje zamieszczone w "Dzienniku" to nic innego, jak polowanie na czarownice - powiedział. - Osoby, które działają w sporcie wiedzą, że trzeba szukać pieniędzy poza ewidencją. Mistrz świata, Tony Rickardsson czy Sebastian Ułamek nie startowali w Wybrzeżu za darmo. Otrzymali jakąś kwotę pod stołem. Żaden rozsądny działacz tego nie ujawni. Wośko dodał, że bez względu na zakończenie toczącego się postępowania, lada dzień zmieni się zarząd Wybrzeża. - Klub nie jest własnością miasta, nie mamy wpływu na jego funckjonowanie i nie możemy kontrolować jego działalności - powiedział nam wczoraj Ryszard Bongowski, dyrektor biura prezydenta Gdańska. - Wybrzeże przynosiło przez lata wiele zaszczytów miastu i jego mieszkańcom. Miejmy nadzieję, że prokuratorskie postępowanie zakończy się szybko i oczyści atmosferę wokół klubu, aby mógł onormalnie funkcjonować, dawać radość kobicom i przynosić chwałę miastu. Prezydent Majewski nadal nie komentuje naszych informacji.

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    29
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Takiego burasa mamy w klubie, że wstyd na całą Polskę. No comments...

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    520
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z komentarzami i oskarżeniami poczekajmy jeszcze.
    Prawdą jest to że gdyby nie Heniek żużel w Gdańsku by się rozpie.... już dawno.Tylko on potrafi jeszcze skądś kase wytrzasnąć.
    Troche dziwne jest to że pod tym artykułem podpisał się Polny, który nie potrafiłby we własnym domu zdekonspirować Ben Ladena

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    niby ROMBI masz racje. Ta kasa to faktycznie mogła wypłynąć z klubu na tak zwane kontraktowe ( czyli kasa która idzie pod stołem ). A że trzeba ją jakoś zaksięgować... . Ale i tak wydaje mi sie że już czas na zmiane warty w klubie

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    520
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jaszczur
    Ty jestes sprawny inaczej.Przykro mi to mówić, ale wśród kibiców GKS też są de bi le.

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Popieram Rombiego.
    Z oskarzeniamy jeszcze poczekajmy. Nikt nikomu jeszcze nic nie udowodnił. Jak narazie sa to przyppuszczenia.
    Nie wiadomo co sie jednak stało z tą kasą ???
    A moze to rzeczywiscie dzieki tej lewej kasie jeździli u nas Ricki, Ułamek i reszta ????
    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-05-2002
    Postów
    1,691
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Osobicie znam Henia i powiem tak :

    - Zrobił nam fajny stadionik (wyremontował brame, nowy parking, oświetlenie itp.)

    - Mieliśmy Puchar Świata (nie mówie już o organizacji bo szkoda slow.. ale impreza była)

    - Sezon 1998, 1999 i 2000 była kasa było dobrze..

    Ale uważam, że po tym sezonie powinien opuścić nasz klub..

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nikt nie zwrócił uwagi chyba na to, że prokuratura bada sprawę od 1998 roku. Czy majonez powinien odejść po tym sezonie nie wiem, ale jakieś zmiany powinny być. Kolega podał o zdefraudowaniu 4 milionów złotych a rafineria dała lekko ponad 4 miliony złotych a wiec widać, że bardzo dużo w wiadomościach podawanych jest bzdur. Można zastanawiać się czy decyzje w klubie podejmowane jednoosobowo są słuszne i czy takiego rozwiązania nie należałoby zmienić.

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    211
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja jestem z tym aby jednak wziąść się za tego pana, jeżeli zmajstrował coś to musi za to beknąć (choć jak wiemy wszyscy, w Polsce z tym jest róznie-ponieważ są równi i równiejsi), jego czas dobiegł końca i powinien ktoś ten klub dżwignąć w górę i "oczyścić" go, a jak na razie ten klub stacza się po dzwigni pochyłej w dół

    szkoda tylko że ta wiadomość nie wyszła na światło dzienne po barażach,gdzie byłoby wszystko jasne,wiem też że kilka osób ma też już tego dość i chcieli coś o tym coś więcej powiedzieć a są w "klubie blisko" ale się powstrzymują jeszcze żeby dojechać do końca

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    19-09-2002
    Postów
    58
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    No no niespodzianka

    Prokuratura w GDAŃSKU !!!

    Dlaczego prezydetowi GKS-u Wybrzerze Gdańsk ,Henrykowi Majewskiemu tak bardzo zależało na tym ,aby pieniądze otrzymane przez klub od Rafineri Gdańskiej sowicie opłacać pewną spółkę z Gdyni? Jakie usługi mogła świadczyć firma ,która nie zostawiła żadnych śladów działalności?Dlaczego GKS znajduje się na krawedzi upadku? Prezydet Majewski nie ma czasu o tym rozmawiać.Mają czas policjanci i prokuratorzy, którzy prowadzą intensywne śledztwo w sprawie nieprawidłowosci finansowych w jednym ze sztandarowych gdańskich klubów.




    Cytuję:
    --------------------------------------------------------------------------------


    Łukasz Wróblewski ,Maciej Polny---"Tygodnik Żużlowy
    ____________

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-06-2002
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nie będę się wypowiadał w temacie...

    ... troche z innej beczki:

    Jaszczur:
    Zacznij mysleć nad swoimi wpisami na tym forum, bo jeszcze kilka takich d.e.b.i.l.n.y.c.h postów i położę Ci szlaban na to forum.
    Rozumiemy się???
    PS - nie przynoś q-r-w-a wstydu dzielnicy!!!

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    717
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie Majewski powinien zrezygnować z Wybrzeża i odejść

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2002
    Postów
    85
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie jak już wiemy wszystko jest grubymi nićmi szyte, dlaczego wiec nie zajeła sie tym Gdańska prokuratura bo jak ka,zdy z nas wiem Pan Mjewski ma powiazania z naszym resortem.Mam nadzieję że Bydgoska policja i prokuratura pokaże na co ja stać naprawdę.Panu Majewskiemu powiemy KONIEC !!!

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2002
    Postów
    85
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    PRZEPRASZAM ZA BRAKI LITER

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •