Pokaż wyniki od 1 do 27 z 27

Wątek: Ocena postawy TŻ Opole w sezonie 2002 -- Propozycje składu na sezon 2003

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach

    Ocena postawy TŻ Opole w sezonie 2002 -- Propozycje składu na sezon 2003

    Co prawda ten został drużynie Opola do rozegrania jeszcze jeden mecz barażowy, ale myśle że to tylko formalność (przegrana na wyjeździe była zbyt wysoka) i TŻ ostatecznie zakończy sezon na miejscu drugiego po GKM-ie spadkowicza.

    Sezon 2002 Opolskiej drużyny był dla mnie najwiekszym rozczarowaniem tegorocznych rozgrywek żużlowych. Przed sezonem zakontraktowano Drabika co sprawiało że pierwsza czwórka była dla kibibców i prezesów pewnikiem, Opole miało się także włączyć do walki o ekstralige.
    Wydawało się że nie są to obietnice bez pokrycia skład wyglądał naprawde dobrze:

    1. Sławomir Drabik
    2. Wojcech Załuski
    3. Matej Ferian
    4. Piotr Markuszewski
    5. Sean Wilson
    6. Adam Czechowicz

    W obwodzie Robet Nagy, Sławomir Dudek i Krzysztof Mikuta. Skład ten pozwalał optymistycznie patrzeć w przyszłość kibicom żużla w Opolu.

    Runda zasadnicza pokazała jednak że skompletowany zespół wcale nie wybija się tak ponad przeciętność jak się wcześniej spodziewano, i może jedynie nawiązać walke o pierwszą czwórke z Unią Tarnów, Kolejarzem Rawicz i Stalą Rzeszów. Pierwsza czwórka była bardzo, bardzo blisko niestety dla Opolan koniec końcem to jednak Rzeszowianie po wygranym meczu z RKM-em awansowali do górnej czwórki, tym samym zmuszając Opolan do jazdy w "słabszej" grupie zespołów. Fakt ten kibice odebrali jako porażke (czemu nie można się dziwić), jednak jak się puźniej okazało porażka jeszcze nie "nadeszła". Runda play-off miała być dla TŻ-u spacerkiem, bo ostanie miejsce było "zaklepnae" dla GKM-u, a o prawo baraży miały walczyć drużyny z Rawicza i Tarnowa. Stało się jedank inaczej, po kontuzji Sławoimra Drabika Opole przegrało wszystkie mecze jakie pozostały do rozegrania i tym samym stało się coś czego się nikt nie spodziewał, to Opole "walczyło" w barażach ze stołeczną drużyną. I tę walke praktycznie już przegrało, maiała być walka o ekstralige, a skończy się zapewne na spadku do II ligi.
    Ocene poszczególnych zawodników i ich postawe pozostawiam wam, wg mnie nie zawiódł jedynie Sławek Drabik, Robert Nagy reszta spisała się grubo poniżej oczekiwań.

    Drużyna TŻ wchodzi więc w "zakręt", czy z niego wyjdzie w "całośći" ?

    Jeszcze propozycja składu na rok 2003

    1. Piotr Markuszewski
    2. Sławomir Dudek
    3. Rafał Osumek
    4. Wojciech Załuski
    5. Robert Nagy
    6. Marcin Klyk

    W tym składzie można spokojnie walczyć o awans do I ligi.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2002
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli chodzi o to kto nie zawiódł to rzeczywiście Drabson, Nagy i dodałbym tu jednak Dudka. Sławek Dudek w sezonie 2001 praktycznie nie robił punktów, w tym sezonie gdzie praktycznie nikt na niego nie liczyl zdobywał ważne punkty. Zawiódł nie tylko mnie trener, Ferjan (mimo dobrej postawy w ostatnich meczach) i Wilson. Reszta jechała w kratkę czasami chłopaki odjechali genialny mecz a czasami poniżej krytyki.

    Sezon 2003, jeśli będzie to na pewno nie wystartuje TŻ Opole, tylko nowy klub. Pocieszające jest to, że Marian Spychała chciałby zbudować drużyne od podstaw(oczywiście jeżeli będzie nowy klub).

    Skład na sezon 2003 widziałbym taki:


    1. Marek Mróz - wiadomo wychowanek Kolejarza
    2. Rafał Osumek - Osa potwierdził, że nie będzie zmieniać klubu.
    3. Krzysztof Mikuta - być może w drugiej lidze odnajedzie formę
    4. Wojciech Załuski - jeżeli zadba o kondycję to może z powidzeniem się ścigać w drugiej lidze.
    5. Adam Czechowicz - jeżeli będzie chciał startować w drugiej lidze to może być jej czołowym jeźcem.
    6. Robert Nagy - solidny zawodnik i niedrogi.
    7. Marcin Sekula - duży talent, no i jest z Opola.
    8. Łukasz Kasperek - świeży junior.
    9. Tomasz Schmidt - jak wyżej.

    Taki skład jest składem młodym co jest ważne, a co ważniejsze w większości z Opola.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Opole

    To i ja swoje 3 grosze.
    Przed sezonem Kolejarz jawił sie jako drużyna mogąca pokrzyżować szyki najlepszym.Pierwszy mecz i wysoka porażka z Rowem już budziła niepokój.Potem w normie walka o czwórkę dramatyczne mecze ze Startem u siebie i Falubazem, w których faworyci mieli ogromne problemy.Zabrakło do czołówki niewiele pozostała walka o pewne zdawałoby się utrzymanie.Potem wypadek Drabika porażka w Grudziądzu i 2 nokauty u siebie z Rawiczem i w Wa-wie.
    Już prawie 2 liga.
    Jakie wnioski?Zrezygnowac ze starych Dudka i Załuskiego zostawić Markuszewskiego Osumka Mikutę Czechowicza objeżdżać młodych 2 niezłych stranieri i można spokojnie myslec o awansie.Walka w 2 lidze w przyszłym roku będzie chyba jeszcze ciekawsza niż w tym.
    Pozdrawiam i życze Kolejarzowi awansu z powrotem do 1 ligi.
    A może się utrzymają??? ;)
    WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    10-06-2002
    Postów
    253
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O degradacji zespolu z Opola zadecydowaly przede wszystkim kontuzje.Najpierw Osa i pod koniec sezonu kiedy Opole mialo najwazniejsze mecze -Drabika.Gdyby Opole jezdzilo do konca sezonu z ta dwojka zawodnikow to bez problemu bylaby pierwsza czworka.Zycze Wam szybkiego powrotu do pierwszwj ligi.

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    26-08-2002
    Postów
    32
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    SPADEK DO II LIGI

    Do konca wierzylem ze Opole sie utrzyma!Niestety stalo sie inaczej i bardzo mi przykro z tego powodu.
    Jestem jednak przekonany ze w przyszlym roku zespol ten wroci do pierwszej ligi czego kibicom z opola bardzo zycze.


  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    628
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rzeczywiscie przed sezonem nikt sie nie spodziewal ,ze druzyna Opolska moze opuscic szeregi pierwszoligowe.
    Szkoda bo moglo byc zupelnie inaczej (wystarczylo by Rybnik wygral na wyjezdzie z Rzeszowem).
    Mam nadzieje ,ze w przyszlym sezonie Kolejarz awansuje a ja bede Wam kibicowal.
    Pozdrawiam

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niespodziewałem się, że Opole będzie walczyć w barażach a tym bardziej, że je przegra...
    W przyszłym roku widzę skład Opolan następująco:
    1.Wojciech Załuski
    2.Krzysztof Mikuta
    3.Rafał Osumek
    4.Marcin Sekula
    5.Sean Wilson
    6.Adam Czechowicz

    Pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No szkoda trochę nasze Opola, ale cóż stało się. Spadamy do II ligi i to trzeba przyjąć do wiadomości.
    Rozmawiałem dziś z teściem, stwierdziliśmy jedno głośnie ze ta druga liga nie jest taka zła. Patrząc daleko do przodu można przyjąć, że będzie to dobra lekcja dla naszych juniorów Sekuli, Blauta, Klyka, czy chodź by świeżo upieczonych żużlowców Schmita i Kasperka. Jak tren będzie ich w miarę regularnie puszczał w meczach, to będzie to procentować jak wrócimy do I ligi. Jedynym chyba minusem jest to, że mecze odbywają się prawie co miesiąc, ale da się jakoś przyzwyczaić - zawsze można jechać do Rybnika, Wrocławia czy Częstochowy.

    Propozycja składu na sezon 2003:

    1. Rafał Osumek - potwierdził, że zostaje u nas w Opolu
    2. Robert Nagy - raczej zostanie, ale nie wiem czy napewno.
    3. Wojciech Załuski - Jak Qbek pisał nadaje się na II ligę + siłownia:)
    4. Marek Mróz - już w tym sezonie chciał być w Opolu, ale nie wyszło to może na sezon 2003 się załapie w Opolu.
    Była by niezłą para: Załuski vs. Mróz :P
    5. Sebastian Truminski – nie wiem, dlaczego to tym teścia
    6.Marcin Sekula - wiadomo nasz zawodnik
    7. Jakiś dobry junior z Rybnika - taki czarny koń trenera:)

    To tak chyba podstawowa 7, tylko nie wiem jak by to się miało do wyników czas pokaże, tak jak w tym roku.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2002
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...Była by niezłą para: Załuski vs. Mróz :P
    Hehe, jak będą jechać przeciwko sobie to na pewno będą przydatni drużynie. :) :) :)
    5. Sebastian Truminski – nie wiem, dlaczego to tym teścia
    To musisz teścia zapisać na forum. :)

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2002
    Postów
    143
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wim dlaczego w przewidywanym składzie na 2003 rok wymieniacie Sean'a Wilson'a? Przecież nie zapłacono mu sporej części zaległości. Poza tym po meczu z Rawiczem przetrzymywano go w klubie, przez co ledwo zdążył na zawody w Anglii, o co miał dużo żalu w stosunku do opolskich działaczy. Poza tym podobno po meczu w Warszawie stwierdził, że w Polsce raczej się już nie pojawi. Myślę, że nie kłamał, a nawet jeśli miałby wystartować gdzieś u nas, to już na pewno nie w Opolu. A sytuacji to Wam współczuje. My po bardzo niesprawiedliwym spadku pałętamy się już dwa lata w "żużlowej odchłani" i nic nie wskazuje na poprawę. W tej chwili trzeba się sporo namęczyć, aby speedway w ogóle istniał.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja nie uwazam ze zespol zlozony z wypozyczonych srediakow to zespol przyszlosciowy!
    no i opole to wykazalo,mimo iz pomogly im kontuzje osy i drabika.
    uwazam ze niestety opole pograzy sie w 2 lidze na dobre bo sponsorzy nie wyloza na takie wypozyczenia w drugiej lidze jak w pierwszej
    a wiec adios zuzlu w opolu....
    bez wychowankow kasy no i niestety odrobiny szczescia nic nie zdzialacie!!!

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1 Matej Zagar
    2 Krzysztof Mikuta
    3 Matej Ferjan
    4 Adam Czechowicz
    5 Rafał Osumek
    6 Lukasz Kasperek
    7 Marcin Sekula

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-09-2002
    Postów
    765
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę, że będzie opolanom bardzo trudno wejść po roku do I ligi. Krosno i Ostrów już od dłuższego czasu myślą o awansie i gdyby nie najpierw Unia Tarnów a potem TŻ Lublin, któraś z tych drużyn pewnie by awansowała. W przyszłym roku też będą mocni. Jeżeli Opole pojedzie młodzieżą nie ma szans na powrót do I ligi, ale można przecież poczekać dwa czy trzy sezony i poukładać sprawy organizacyjne... Życzę kibicom z Opola aby ich ulubieńcy nawet w osłabionym składzie powalczyli o jak najlepsze miejsce.

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem czy jest sens na siłę zdobywać I-szą ligę. Lepiej objeździć młodzież, poukładać sprawy organizacyjne niż wywalać kasę na wypalonych żuzlowców (Załuski, Mróz). No i moja propozycja: zmiana nazwy na "Kolejarz" - historyczna i zobowiązuje!

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    08-02-2002
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 44 w 20 postach
    Dlaczego nikt nie uwzględnia w składzie na sezon 2003 Drabika? Przecież sam wielokrotnie mówił o tym że lubi totalne ekstremy. W drugiej lidze taką będzie miał.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2002
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dlaczego nikt nie uwzględnia w składzie na sezon 2003 Drabika? Przecież sam wielokrotnie mówił o tym że lubi totalne ekstremy. W drugiej lidze taką będzie miał.
    Powiedział również, że nie interesuje go jazda w drugiej lidze. Dlatego nie bierze się Drabsona pod uwagę, a szkoda.

  17. Powrót do góry    #17
    Początkujący
    Dołączył
    17-10-2002
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja sie nie wypowiem na temat tego dlaczego zesmy spadli , bo juz wszystko bylo powiedziane.Natomiast sklad z checia przedstawie i to nie taki jaki bym sobie zyczyl tylko w miare realny. Jako ze zuzlem interesuje sie od niedawna to nie mam specjalnych przywiazan do zawodnikow wiec bedzie to w miare obiektywny sklad (tak przynajmniej sadze).

    1.Ferjan - nie wydaje mi sie zeby dostal tak szybko obywatelstwo , ale nawet jesli to i tak nie bedzie nas stac na 2 innych obcokrajowcow wiec bez roznicy. Uwazam ze zawodnik ten nadaje sie idealnie do naszej druzyny na przyszly sezon: zna juz tor, ma sprzet, nie jest za drogi (z tego co wiem) i wcale nie jest slaby a zwlaszcza na 2 lige
    2.Mikuta - pomimo ze nic nie pokazal w tym sezonie to wydaje mi sie ze powinien sie odnalezc. Jak powiedzial Bukaczewski wypozyczenie czy sprzedanie go do innego 2 ligowego klubu mogloby byc bardzo brzemienne w skutki, bo gdyba tam sie odnalazl to wiadomo czym by to grozilo. odnosze wrazenie ze jezeli dostanie jako taki sprzet to bedzie w stanie rywalizowac z powodzeniem w 2 lidze.
    3.Nagy - jak wszyscy wiedza w momencie kontuzji byl najlepiej pukntujacym zawodnikiem tz-u (lepszym nawet od Drabika)i wcale nie byl drogi a wrecz powiedzialbym tani.
    4.Dudek - pokazal ze potrafi powalczyc z 2 druzyna tegorocznej 2 ligi czyli z reszta tez da rade.
    5.Osumek - ja go osobiscie nie widzialem w akcji ale podobno jezdzil troche w 2 lidze i robil sporo zamieszania wiec ,zwlaszcza ze juz wyrazil zdecydowana chec oraz klub ma jego karte, jest to bardzo prawdopodobne ze wystapi u nas.
    6.Sekula - temu chlopakowi wystarczy troche objezdzenia i mysle ze nie powinien radzic sobie gorzej od czechowicza w tym sezonie , oczywiscie biorac pod uwage zmiane ligi.
    7.Blaut - pokazal sie z calkiem niezlej strony na meczu z wawa o czym moze nie swiadcza zdobyte punkty ale jezeli tylko dadza mu pojezdzic to beda z niego ludzie.Dodatkowym atutem 2 ostatnich jest to ze sa naszymi wychowankami.

    Jako ze skald nie konczy sie na 7 zawodnikach porzedstawie swoich "rezerwowych":
    8.Zaluski - o ile bedzie sie dalo go sciagnac. Rywalizowalby z dudkiem oraz mikuta w skaldzie co na pewno by pomoglo.
    9. i 10. Kasperek i Szmidt(nie wiem czy tak sie to pisze) -
    jako najmlodsi wychowankowie powinni dostawac szanse w mniej waznych meczach i to jak najczesciej.
    11.Nie wiem co z Mrozem ale gdyby chcial jezdzic w opolu to na pewno byloby to na plus.

    Ten sklad uwazam za odpowiedni i realny do skompletowania.
    Mysle ze jest on w stanie powalczyc o awans jednak z tym nie ma sie co spieszyc , chyba ze znajdzie sie sponsor ktory postawi takie wymagania i zagwarantuje dofinansowanie na sezon 2004 zeby nie bylo tak ze raz w ta a raz w ta.

    To tyle jezeli chodzi o mnie.

    P.S. ciekawe czy jakis przyszly trener zajzy w ogole na ta strone i wezmie pod uwage co kolwiek z tych wszystkich wypocin.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    .. czekamy na 22go .. ? ? ?

    [quote]
    Co dalej z TŻ


    ak 13-11-2002 21:04

    TŻ Opole zgłoszono do rozgrywek drugoligowych w sezonie 2003. Jednak zamiast niego wystartuje inny opolski klub
    czytaj dalej »




    TŻ Opole po spadku do II (najniższej) żużlowej ligi zakończy najprawdopodobniej swój żywot. Powód jest prozaiczny: jego likwidacja pozwala na pozbycie się ciążących na nim długów. Sprawozdanie finansowe ma być gotowe do 22 listopada, na walne zebranie członków. Pomysł likwidacji TŻ zrodził się już przed dwoma laty, ale wtedy likwidacja pierwszoligowego klubu oznaczała spadek do drugiej ligi. Teraz, gdy stało się to faktem, dni TŻ są policzone.

    - Nie wiem, jakie decyzje zapadną na walnym zebraniu, ale najprawdopodobniej dojdzie do likwidacji TŻ - przyznaje jego prezes Adam Bukaczewski. Jest zwolennikiem zawiązania w Opolu sportowej spółki akcyjnej. - Wiem jednak, że są też pomysły powołania nowego stowarzyszenia, a nawet jazdy żużlowców jako Kolejarza Opole, który nie uległ likwidacji, a tylko zawiesił działalność - mówi Bukaczewski. Po spadku chciał odejść z klubu, teraz przyjął postawę wyczekującą. - Będzie walne; mam nadzieję, że ludzie przyjdą. Przedstawimy sprawozdanie ze swej działalności, a potem w dyskusji pojawią się na pewno koncepcje dotyczące żużla w Opolu.

    Drabik nie chce w Opolu

    Przy wielu znakach zapytania dotyczących opolskiego żużla pewnym jest, że w Opolu nie zobaczymy już Sławomira Drabika. Lider TŻ nie chce startować w Opolu. - Ale tym drugoligowym - zastrzega Drabik. - Jeśli opolanie awansują do pierwszej ligi, to chciałbym jak najszybciej wrócić. Jest tu bardzo dobry dla mnie klimat, zresztą rok spędzony w Opolu to była rewelacja w porównaniu z tym, co mnie spotkało w Pile - zaznacza Drabik. Leczy nadal kontuzję barku, ma jeszcze zdrutowane kości, ale jeździ już na motokrosie. Ma ofertę startów z Gniezna. - Były wstępne rozmowy, ale podpisu żadnego nie złożyłem - zaznacza Drabik.

    Osumek się zastanawia

    Co do startów w Opolu nie określił się Rafał Osumek, który przez cały ostatni sezon leczył kontuzję. Jeszcze miesiąc temu chciał jeździć w drugoligowym TŻ, teraz się zastanawia. - Jeździłem już w drugiej lidze w Świętochłowicach i wspominam to bardzo źle. Mało startów, słabe zarobki, człowiek więcej dokłada niż jest w stanie zarobić. A przy takim układzie to nie ma sensu - mówi Osumek. Jednocześnie dodaje, że żadnych innych ofert jeszcze nie otrzymał i nie wie, czy w ogóle takowe dostanie. Czeka na rozwój sytuacji w Opolu. Po rocznej przerwie w startach - i jak sam podkreśla - przy słabym sprzęcie, na zbyt wiele ofert nie może liczyć. Nie zapomina także o tym, że w ciężkim dla niego okresie wsparcia udzielili mu opolscy kibice żużla i ma wobec nich pewien dług.

    Starzy znajomi

    W nowej roli w opolskim światku żużlowym pojawił się Piotr Żyto, były trener TŻ Opole. Złożył w imieniu Słoweńca Mateja Ferjana i Węgra Roberta Nagy'ego chęć podjęcia rozmów w sprawie startów w Opolu. Żyto został menedżerem obu zawodników na Polskę. Ferjan stara się o polskie obywatelstwo, a Nagy wraca do zdrowia po kontuzji.

    Pierwsze wiążące decyzje kadrowe zapadną zapewne dopiero po 22 listopada i walnym zebraniu. - Zgłosiliśmy klub do rozgrywek, także młodzież do startu w młodzieżowych drużynowych mistrzostwach Polski - zaznacza Bukaczewski. - Na czerwiec zaplanowaliśmy turniej mistrz świata Jerzy Szczakiel zaprasza. Nieważne, kto będzie u steru klubu, żużel w Opolu będzie - mówi prezes. Nie kryje jednak, że gdyby to on był nadal sternikiem klubu, na stanowisku trenera widziałby Mariana Spychałę. O kadrze zespołu nie chce mówić. - Nikogo nie przekreślamy. To ludzie, którzy poprowadzą klub w sezonie 2003, powinni mieć możliwość budowania drużyny. Zresztą na rynku jest tak wielu zawodników, że nie ma pośpiechu - zaznacza Bukaczewski.


    TO NARAZIE TYLE .. I CZKAMY ;)

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    18-11-2002
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Coz Tz Opole nie zasluzylo na degradacje, ale w sporcie tak bywa. Zabraklo poprostu szczescia. W tym sezonie niesprzyjalo ono zupelnie zawodnikom reprezentujacym barwy zolto - niebieskie. Zawazyly przede wszystkim dwa czynniki, po pierwsze kontuzje: Osumka, Nagyego i w koncowce sezonu Drabika, a po drugie co bardziej istotne zamieszanie panujace w obozie trenerskim i zarzadzie opolskiego klubu. Jak wspomnialem bez tych kontuzji Tz z pewnoscia liczyloby sie w bezposredniej walce o pierwsza czworke, ale nawet bez wspomnianych zawodnikow klub z Opola powinien utrzymac sie w 1 lidze. Niestey dwie porazki, a wlasciwie jedna z Grudziadzem na wyjezdzie przekreslila szanse Opolan na pozostanie na pierwszoligowych torach. Za owe porazki z Grudziadzem i Rawiczem odpowiedzialnoscia powinno sie jednak obarczyc w pierwszej kolejnosci : Prezesa, z pseudodzialaczami na czele, trenerow, a na samym koncu zawodnikow. Pseudo oszczednosci i glupota spowodowaly, ze brak Wilsona w Grudziadzu okazal sie zgubny dla Tz, a zle przygotowany tor w meczu z Kolejarzem Rawicz pozbawil nasz klub zludzen na pozostanie wsrod druzyn walczacych o ekstralige. Mam jednak nadzieje , jak wszyscy Opolanie ze w otchlani polskiego zuzla pozostaniemy tylko przez rok. Biorac pod uwage wszystkie okolicznosci i trudnosci ktorym czola stawic musi opolskie srodowisko zuzlowe; finanse klubu oraz rzeczywistosc sportowa, ktora niesie za soba 2 liga, zyczylbym sobie aby sklad Kolejarza Opole w przyszlym sezonie przedstawial sie nastepujaco :

    Czechowicz
    Osumek
    Dudek
    Olszewski
    Mikuta
    Nagy
    Ferjan
    Sekula

    juniorzy : Klyk, Blaut, Schmidt, Kasperek

    Potencjalne wzocnienie widzialbym w mozliwosci ponownego pozyskania Markuszewskiego, jednak ta ewentualnosc wydaje pozostawac w sferze poboznych zyczen. Takie sa moje realia, wydaje mi sie jednak ze sklad, ktory przedstawilem daje nadzieje na realna walke Tz - prawdopodobnie od przyszlego sezonu, po wielu latach ponownie Kolejarza Opole na powrot do pierwszej ligi.

    Pozdrawiam kibicow zuzlowy, Tomek z Opola

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    PA Drabson !!! :(

    [12.12.2002] Drabik rekinem.

    Jak informuje w swym katowickim dodatku dzisiejsza Gazeta Wyborcza, Sławomir Drabik - lider TŻ Opole w minionym sezonie - w przyszłym roku reprezentować będzie barwy pierwszoligowego RKM Rybnik.

    Opolskim kibicom miło jest, że trafi on akurat do bardzo zaprzyjaźnionego klubu spod znaku rekina. Wychowanek Włókniarza Częstochowa zawsze znakomicie prezentował się na rybnickim torze i z pewnością będzie mocnym punktem zespołu w walce o ekstraligę. Dziękujemy Ci Sławek za ten sezon w Opolu!

    nio !!! A CO DZIŚ SZANOWYNY ZARZĄD WYPŁODZI, MOZE ZOBACZYMY ....


  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    A JESZCZE COŚ Z WWW.TZ.OPOLE.PRV.PL ...

    Najlepszy sezon w karierze
    Rozmowa z Adamem Czechowiczem, zawodnikiem TŻ Opole.


    - Jak oceniasz miniony sezon?
    Ten sezon był udany dla mnie jeśli chodzi o zawody ligowe. Szczególnie mecze na własnym torze wychodziły mi dość dobrze. Gorzej było szło na wyjazdach, ale to chyba przez brak doświadczenia, mimo, że kończę wiek juniora, cały czas się uczę i systematycznie podwyższam swoją średnią. Podsumowując sezon 2002, był w mojej karierze mimo wszystko najlepszy, pod względem sprzętowym i opieki sponsorskiej.

    - Sezon 2002 był twoim ostatnim sezonem w gronie juniorów. Możesz podsumować ten etap swojej kariery?
    Nigdy nie byłem zawodnikiem, który regularnie startował w finałach juniorskich i główną postacią. Udało mi się jednak startować w finale BK oraz SK i MMPPK, gdzie nie osiągałem dobrych rezultatów. W tym roku nie wyszły mi zupełnie mistrzostwa Polski juniorów, gdzie odpadłem już w półfinale. Także w tym roku w parach nie mieliśmy szczęścia, ponieważ mieliśmy trochę kłopotów w półfinale. Drobne kontuzje przed zawodami młodzieżowymi dały także znać o sobie i nie byłem w pełni gotowy na te imprezy, dlatego po odpadnięciu z MIMP, czy innych rozgrywek skupiłem się na lidze. Wyjątkiem był finał Srebrnego Kasku w Rybniku, gdzie startowałem z pozycji rezerwowego.

    - Czy dostałeś jakie propozycje startów z innych klubów?
    Na razie są luźne rozmowy. Żadnych konkretnych propozycji. Wiadomo, że moja suma transferowa wynosi 100 tys. złotych i nie sądzę, aby ktoś wyłożył takie pieniądze na mnie. Jestem praktycznie już dogadany w Opolu, z pewnymi ludźmi jak ma to wszystko wyglądać. Myślę, że na 60% jestem w Opolu. Jeszcze jest trochę czasu, czekam również na decyzję związane z przyszłością klubu. Jeśli wszystko się ułoży to powinienem tu zostać, choć nie ukrywam, że mam jeszcze dwie inne propozycje startów.

    - Rozważasz powrót do Gorzowa, w swoje rodzinne strony?
    Mam sentyment do Gorzowa. Wiadomo, tam się wychowałem i zaczynałem swoją karierę. Przeżyłem tam dużo miłych chwil i choć Stal spadała do niższej ligi tak jak my, to muszą się teraz odbudować i poukładać finanse. Gorzowianie mają bardzo dobry skład i myślę, że nie potrzebują wzmocnień, aby powrócić do ekstraligi.

    - Kłopoty finansowe klubu z Opola dają znać o sobie. Ile zalega ci klub pieniędzy?
    Są to zaległości nie tylko z tego sezonu, ale również z poprzednich lat. Jest bardzo ciężko i każdy z zawodników może to potwierdzić. Widać, że zawodnicy bardziej się starają i sami próbują chodzić po sponsorach. Nie ukrywam, że jest to uciążliwe, gdyż nie zawsze układa się wszystko po myśli i czasami brakuje pieniędzy aby w coś zainwestować. Trzeba też docenić pracę działaczy, bo jest parę osób w zarządzie, którym zależy, aby dobry żużel był w Opolu.

    - Mimo kłopotów finansowych, dość dużo klub zainwestował w twój sprzęt, lecz czasami było widać na torze, że możesz się „dogadać” ze swoim sprzętem.
    Zgada się. Miałem jeden nowy silnik kupiony w tym roku. Był bardzo dobry, ale po czterech zawodach kompletnie się rozleciał i w tym był cały problem, bo w ten silnik poszły bardzo duże pieniądze. Pozostałe dwa silniki jakie miałem, nie były tak silne jak pierwszy, i nie były regularnie remontowane. Przynajmniej jakiś remont czy przegląd tych silników by się przydał, jednak w klubie nie było mechanika i nie zawsze były pieniądze aby jechać z tymi silnikami do mechaników. Często na silnikach, które nadawały się do remontu, jeździliśmy w lidze i często nie wytrzymywały. Ale to jest to, że jeżeli nie zadba się wcześnie za remont, to trzeba będzie włożyć 10-krotnie więcej później.

    - W sezonie 2003 nie będzie obowiązywał KSM oraz m.in. zostanie wprowadzony dodatkowy zawodnik rezerwowy. Jak to wygląda z punktu widzenia zawodnika?
    Sprawa KSM jest sprawą podzieloną, nie dobrze było w tamtym roku, że Roman Chromik czy Rafał Szombierski mieli problemy, żeby wystąpił w meczu. Z drugiej strony unikało to powstawanie mocarstw finansowych w klubie, gdzie startowali bardzo mocni zawodnicy. Jeżeli chodzi o zawodnika rezerwowego jest to bardzo dobra sprawa, bo czasami dobry polski zawodnik nie jechał w meczu, bo jechała dwójka obcokrajowców.

    - Jak zamierzasz przepracować zimę?
    Od dwóch tygodni we własnym zakresie przygotowuję się w Gorzowie do następnego sezonu. Mam zapewniony basen. Troszeczkę sam biegam i mam jeszcze zajęcia z trenerem na rowerach. Ma jeszcze do tego dojść aerobik. Będę czekał na treningi w Opolu i myślę, że wtedy będę w bardzo dobrym rozruchu.

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najważniejsze to poukładać sprawy organizacyjne. Dzisiaj jest ku temu okazja. Skład powinien byc adekwatny do możliwości finansowych, żeby po roku nie było to samo... Aha, moim zdaniem stary zarząd powinien zrobić wszystko, żeby spłacić Drabika- zasłużył na to!

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A po cholere sciagac emerytow? Z calym szacunkiem i sentymentem do tych zawodnikow, ale czasy Dudka, Zaluskiego, Olszewskiego i im podobnych minely. Warto postawic na mlodych i wciaz rozwojowych: Czechowicza, Osumka, Mikute i juniorow. Markuszewskiego bym odrzucil, bo przeciez Opole bedzie rywalizowac z GKM (GTZ aktualnie) :-) Do tego waleczny Mroz i na rezerwie Krzychu Zielinski - tani i dobry, jesli tylko przepracuje zime i dostanie dobry silnik. Z obcokrajowcow widzialbym Nagya i moze Szatmariego, Powaznego lub jakiegos mlodego Slowenca (Zagar?).
    1.Mroz
    2.Czechowicz
    3.Osumek
    4.Mikuta
    5.Nagy
    6.Sekula
    7.Blaut
    8.Zielinski

    Rez. Szatmari

    I o I lige mozna powalczyc. Byle tylko nie zapomniano zeby mozliwie czesto dac jechac mlodym!


  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spadek Tż Opole to dla mnie jedno z największych rozczarowań sezonu. Kontuzje kontuzjami ale i tak opolski klub powinien spokojnie p[ozostać w gronie najlepszych. Przypomina mi sie sytuacja piłkarskiego Śląska Wrocław; oni też otarli się o awans do bezpiecznej grupy a później spadli. Manewr skopiowali zawodnicy z Opola. Ale to już historia. Mój skład na sezon 2003 to:
    Wojciech Załuski, Marek Mróz, Krzysztof Mikuta, Adam Czechowicz, Piotr Baron, Sławomir Dudek, Marcin Sekuła, Marcin Klyk, Gregorz Blaut, Sławomir Gross, obcokrajowcy klasy np. Siergiej Kuzin, Oleg Kurguskin.

  25. Powrót do góry    #25
    Początkujący
    Dołączył
    13-12-2002
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czechowicz
    Osumek
    Drabik
    Nagy
    Ferjan
    Sekula
    T.Cieślewicz
    R.Kurmański

  26. Powrót do góry    #26
    Początkujący
    Dołączył
    13-12-2002
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    BEZ NAZWY

    Na 2 lige wystraczy im taki skład jak był w ostatnim sezonie :
    1.Drabik
    2.Markuszewski
    3.Załuski
    4.Ferjan
    5.Wilson
    6.Czechowicz
    7.Sekula
    8.Franków

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2002
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Umarł TŻ . Niech żyje Kolejarz ?

    13 grudnia 2002 Podczas walnego zebrania, Towarzystwo Żużlowe Opole przeszło do hisotrii. W jego miejsce ma powstać nowy klub, którego prawdopodobna nazwa to Kolejarz Opole.
    więcej
    http://tz.sport.opole.pl/php/glowny/...hp?id=news.htm
    oraz
    http://www1.gazeta.pl/opole/1,35087,1215712.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •