Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Lauda: Na miejscu Schumachera teraz odszedłbym z Formuły 1

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    1,594
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Lauda: Na miejscu Schumachera teraz odszedłbym z Formuły 1

    Legendarny kierowca, Austriak Niki Lauda twierdzi, że gdyby dominował na torach tak jak obecnie Niemiec Michael Schumacher, to - na jego miejscu - natychmiast odszedłby z Formuły 1.

    "On jest w czepku urodzony, ale nie można mieć pewności, że szczęście mu nadal będzie tak dopisywać - powiedział Lauda, dyrektor techniczny teamu Jaguar Racing na konferencji prasowej w Indianapolis. - Nigdy nikomu nie udało się tak bardzo zdominować wyścigów, to dobry moment, by odejść".

    "Jest najlepszym kierowcą w historii i być może z każdym kolejnym rokiem będzie mógł jeszcze bardziej udowodnić swoją pozycję, ale nikt nie ma recepty na sukces - dodał. - Na razie nikt nie jest w stanie go dogonić, ale nie wiadomo jak długo to będzie trwało".

    W tym sezonie Schumacher, zdobywając po raz piąty tytuł, wyrównał rekord ustanowiony w latach 50. przez Argentyńczyka Juana Manuela Fangio.

    Na początku września, podczas Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorshamps, stał się pierwszym zawodnikiem, który w sezonie dziesięć razy stanął na najwyższym stopniu podium. W sumie ma na koncie rekordową liczbę 63 triumfów w eliminacjach MŚ, o 12 więcej od legendarnego Francuza Alaina Prosta, który już zakończył karierę.

    Do Schumachera należy też rekord liczby triumfów w barwach jednego teamu - 44 (Ferrari). Po nim na liście wszechczasów są: Prost - 28 (McLaren) i Brytyjczyk Jackie Stewart - 27 (McLaren).

    Z aktualnie ścigających się kierowców najwięcej zwycięstw w dla jednego zespołu odnotował Szkot David Coulthard - 12 (McLaren- Mercedes).

    Lauda zdobył mistrzostwo świata dla Ferrari w 1975 i 1977 roku, a dwa lata później pożegnał się z Formułą 1. Wrócił jednak na tory w 1982 r., a w 1984 po raz trzeci wygrał rywalizację kierowców.

    Austriacki kierowca zakończył karierę z dorobkiem 25 zwycięstw w 171 startach w cyklu Grand Prix, jednak jego najlepszy wynik to pięć triumfów w sezonie (1975 i 1984). Trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w 1977 roku.

    W niedzielę na Indianapolis Motor Speedway odbędzie się Grand Prix USA, przedostatnia eliminacja tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Schumacher jest uważany przez fachowców i bukmacherów za najpoważniejszego kandydata do zwycięstwa w Indianapolis, ale także w ostatnim wyścigu sezonu, który za dwa tygodnie odbędzie się na japońskim torze Suzuka.

    onet.pl
    ----
    A jak wy oceniacie, czy rzeczywiście Schumacher powinien się teraz wycofać w chwili, kiedy jest najsławniejszym kierowcą Forumuły 1?


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    A w życiu!

    Widze,że Schumi ma wielu miłosników,ktorzy tak sie boja o jego image,ze az sugeruja zakonczenie scigania.W tej chwili duet Michael&F 2002 nie ma sobie równych.Najwieksza liczba wygranych GP w jednym sezonie.Ukończone wszystki GP(za kazdym razem "na pudle").Rekord punktów zdobytych w sezonie.Lepiej już nie można.Niech więc sobie Lauda daruje takie uwagi.Boi sie,ze za rok Schumi wygra "tylko" 9 GP i wszyscy powiedza-to juz nie ten kierowca? ROTFL Chyba nikt nie obawia sie powolnego upadku Michaela(tak jak widzimy to czasmi w przypadku wielkich pilkarzy).On nigdy nie bedzie walczyc o 5-6 miejsce.Nie odejdzie do wyscigow samochodow turystycznych,bo bedzie za stary na F1.Odejdzie jako aktualny mistrz swiata,ale jeszcze nie teraz.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jeszcze parę słów

    Właśnie przeczytałem wywiad z Irvinem(jak on musi teraz załować odejścia).Otóż Eddie uważa,że w przyszłym sezonie dominacja Ferrari może być jeszcze większa.Jest to o tyle godne podkreślenia,że Irlandczykowi dość rzadko zdarza się powiedzieć o kimś coś dobrego :P
    Widać więc,że nawet w obrębie Jaguara zdania są podzielone ;)

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach
    Taaaaaaaaaaaak Taaaaaaaaaak niech odejdzie najpierw do CARTa - tam jest pół na pół wyścigów na torach zbliżonych do F1 i na owalach. Niech tam zdobędzie mistrza (a przy okazji sciągnie kilku sponsorów do CART) a póxniej mistrza w Indy Racing League. I WTEDY BEDZIE NOSIŁ MIANO NAJLEPSZEGO KIEROWCY WYŚCIGOWEGO ŚWIATA!!! A przy okazji F1 będzie ciekawsza i znów zacznę ogladać CAŁE wyścigi a nie tylko start :P

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie ma się co bujać,z F1 nie przechodzi się do CART(chyba,ze na emyryture).Niech oni się przeniosą i spróbują z nim powalczyć :P

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    11-12-2002
    Postów
    185
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Schumi pewnie by i odszedl, ale gdzie indziej dostanie tyle kasy???

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    08-02-2005
    Postów
    113
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ..

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A słuszeliście o negocjacjach MS z McLarenem? POdobno marzy mu się jeszcze większa kasa, niż ta którą wyciąga z Ferrari (a już obecna jego pensja jest moim zdaniem nieprzyzwoita). Inna pogłoska mówi, że Ferrari rozmawia lub nawet już się dogadało z Raikkonenem... To by była ciekawa roszada :-)
    Sądzę, że Schumi zakończy niebawem karierę. Kto wie, może nawet już po tym sezonie... Ale przypuszczam, że nie rozstanie się z F1 - jego wiedza, talent, doświadczenie i umiejętności będą bardzo cenne także na pozycji managera. Nie wątpię, że wiele zespołó chętnie widziałoby go jako jednego z szefów swojej ekipy (choć tylko nieliczne będzie na to stać).

    Pozdrawiam
    Aquos

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    104
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie to by byla tragedia.. Moj ulubiony kierowca (Kimi) w teamie ktorego najbardziej nie lubie (Ferrari) i najbardziej nielubiany przeze mnie kierowca (Schumacher) teamie ktory najbardziej lubie, ale mialbym rozdarte serce :/ na szczescie to narazie tylko plotki, a sa jeszcze takie ze partnerem Kimiego w 2007 roku w Ferrari bylby Rossi haha jaja

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    1,734
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Powiem krótko: na transfer Kimasa do Ferrari nie ma szans.To tylko totalna plota,z resztą Ferrari ma już drugiego kierowcę,ale o tym się niedługo przekonacie:)
    Pozdro

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    104
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Powiem krótko: na transfer Kimasa do Ferrari nie ma szans.To tylko totalna plota,z resztą Ferrari ma już drugiego kierowcę,ale o tym się niedługo przekonacie:)
    Pozdro
    Chyba nie chodzi Ci o inna plote, a mianowicie o Valentino Rossiego ? :P

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Martuniu, a co tam "ptaszki ćwierkają" o emeryturze mistrza? ;-)

    Pozdrawiam!
    Aquos

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    1,734
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    No mnie akurat niekoniecznie chodziło o Rossiego choć faktem jest,że już nie raz trenował w Ferrari team i nie jest to plotką,choć jak twierdzą bardziej zorientowani-kariery w F1 to on nie zrobi.
    Ja mogę powiedzieć tylko tyle,że drugim kierowcą po odejściu Rubiego nie będzie żaden obecnie występujacy w F1.Zapewne dla wielu osób będzie to spora niespodzianka:)A skąd to wiem???my już Aquos wiemy skąd-prawda?;)W najbliższym czasie przygotuję Ci maila ze szczegółami bo udało mi się zabawić chwilę w Hannoverze i...

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    104
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To ja stawiam na Nico Rosberga, ewentualnie na Heikko Kovalainena ale on chyba do renault idzie.. ;)

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czekam z niecierpliwością, Martuniu :-)

    Pozdrawiam
    Aquos

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    1,734
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Coś ciężko mi się zabrać za tego maila....ale w tym tygodniu powinno się udać;) Oczywiście trochę namieszałam z tym nowym kierowcą bo jak się okazało mój niemiecki nie jest na tyle kumaty żeby skumac różnicę między"nie jest znaczącym kierowcą w F1"a"nie bierze udziału w F1":P huehue teraz chyba już nie jest tajemnicą,że chodzi o Massę:)Ja z resztą sama nie mogłam dojść o kogo chodzi-niby z rozmowy wynikało,ze to takie oczywiste bo ktoś kto jest powiązany z synem szefa Ferrari...ja jednak zbyt dużą ignorantką w sprawach F1 jestem aby od razu zaskoczyć:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •