Pokaż wyniki od 1 do 43 z 43

Wątek: sponsorzy w Bydzi - kto odszedł, a kto jest nadal, a kto przyjdzie?

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    sponsorzy w Bydzi - kto odszedł, a kto jest nadal, a kto przyjdzie?

    Witam, chciałbym założyć nowy temat o sponsorach w Bydzi. Mimo że to sam koniec sezonu, dopiero niedawno zauważyłem, że w Bydzi przynajmniej z kombinezonów części zawodników zniknęły nazwy sponsorów. jeżeli dobrze kojarzę to Protas rozstał się z naszą bydgoską gazetą "Expressem Bydgoskim" i oprócz tego z "Oktanem Bydgoszcz" - czyli dystrybutorem paliw. Oktan z tego co wiem splajtował (dobrze kojarzę - koledzy z Bydgoszczy?). Poza tym PePe był kiedyś sponsorowany przez "Viessmana" technika grzewcza. Ale Viessman to już w ogóle od kilku lat nie współpracuje z Protasiewiczem. Głównym sponsorem indywidualnym pepe jest Pentel i ta współpraca trwa już od kilku lat. A z kombinezonów Gollobów też wiele reklam zniknęło. Robal już w tej chwili chyba nie współpracuje z "Clematisem", który kiedyś razem z "Oktanem" byli na Inwalidów 1 w Bydzi. Clematis jeśli dobrze kojarzę wyniósł się gdzieś pod Piłę.
    No a jeśli chodzi o całą drużynę to przecież chyba trzy lata temu straciliśmy "Jutrzenkę". Wprowadziliśmy za to w tym sezonie sponsorowanie biegów - każdy bieg ma swojego sponsora.

    1. Na czym polegają dokładnie te sponsorowane biegi na ligowych meczach?
    2. Jakie Wy znacie firmy (których ja nie wymieniłem) sponsorujące kiedyś bydgoską Polonię bądź indywidualnie zawodników, ale po jakimś czasie się wycofały z tego?
    3. Czy może wiecie o jakiś plany pozyskania sponsora na rok przyszły w celu poprawienia sytuacji finansowej Polonii?


    Sorki za przydugi post, pozdrówka.




  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    386
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli chodzi o biegi sponsorowane, to piętnaście firm zapłaciło po 25 000 zł na początku sezonu. Przed każdym meczem dochodzi do losowania, w którym ustala się kolejność sponsorowania biegów. Uważam, że jest to dobry pomysł, bo środki od piętnastu sponsorów układają się w całkiem ładną sumkę. Co do firmy Clematis, to rzeczywiście ma się nienajlepiej. Pocieszającym jest fakt, że Kamiński zapowiedział w ubiegłym tygodniu o ewentualnym sponsorowaniu Polonii w przyszłym roku. Point S nie wycofa się tylko w wypadku zdobycia przez Polonię mistrzostwa. Także jest o co walczyć!!!

  3. Powrót do góry    #3
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Dostałem informacje z pewnego źródła że jest duże prawdopodobieństwo że w przyszłym sezonie sponsorem strategicznym Polonii ma zostać PKN Orlen.

    Już przed tym sezonem dużo się o tym mówiło ale nic nie wyszło, natomiast teraz Orlen sponsorował GP i jest zainteresowany sponsorowaniem Polonii
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy wszyscy kibice Polonii zapomnieli o naszym największym i najwierniejszym ( chyba 7 lat) sponsorze ( byłym :( ) - mam na myśli oczywiście JUTRZENKĘ

    A co do sponsorowania biegów - firmy nie zapłaciły przed sezonem ale płacą w trakcie jego trwania.

    Przyszłość... Orlen - ciekawe , takiego sponsora to chyba by każdy chciał.A co wtedy z Point S ? Bo jakoś nie wyobrażam sobie nazwy Orlen Point S Polonia Bydgoszcz .

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy wszyscy kibice Polonii zapomnieli o naszym największym i najwierniejszym ( chyba 7 lat) sponsorze ( byłym :( ) - mam na myśli oczywiście JUTRZENKĘ
    No ja przecież o niej nie zapomniałem. Patrz: text w moim poście rozpoczynającym ten temat :).

    Aha, a odnośnie "Clematisu" i "Oktanu" ("Clematis" cienko stoi, "Oktan" chyba padł kompletnie) był w naszym "Expressie Bydgoskim" dwuodcinkowy reportaż. Każda część była bardzo obszerna, każda na całą płachtę papieru gazetowego. Wszystkiego nie przeczytałem bo: po 1. mało co zrozumiałem (taki jestem ciemniak! :(( - z bólem do tego się przyznaję) po 2. komu chciałoby się czytać tak dugi artykuł. W każdym razie tak wynikało z textu, że "Oktan" padł, a "Clematis" cienko stoi.
    Ale co do tych firm to aż nie chce mi się wierzyć. Chyba trzy lata temu dostałem czapeczkę "Oktanu" (mam do dzisiej), od "Clematisu" też mogłem mieć, ale się nie udało. I teraz trudno w to uwierzyć, że te firmy to albo ich nie ma albo są w kryzysie. Łezka w oku się kręci, gdy się o tym myśli (może przesadziłem - sorki)

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    milosz_bydgoszcz

    Faktycznie przeoczyłem Jutrzenkę w pierwszym wpisie - sorki :)

    A Oktan rzeczywiście padł - stąd puste miejsce przy jedenym z biegów w programie zawodów .

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach

    Cienko w Bydzi!!!!!!!!!

    Od kiedy pamiętam to w Bydzi było zawsze cienko z kasą. Zawsze jakoś wychodzili z opresji więc może również teraz się uda. W okresie transferowym będzie trochę nerwówki, ale coś się spłaci, weźmie się mały kredycik i skład się skompletuje.
    POLONIA BYDGOSZCZ MISTRZEM POLSKI!!!!!!!

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Najważniejszy sponsor - kibice!

    Ciekawe, czy oni nie odejdą, jeżeli ceny biletów będą wyznaczane na tym poziomie.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja jestem uczeń, czyli jestem biedny i w moim przypadku ciężko jest coś skrobnąć żeby pójść na mecz. Ja mam w planach kupno nowego roweru i naprawdę muszę oszczędzać. Kto wie czy przypadkiem ja w ogóle nie będę chodził na żużel w 2003 roku. Właśnie przez takich jak ja, czyli chodzi o takich którzy rezygnują z chodzenia na żużel Polonia traci forsę. Nie mam tu pretensji do Polonii, bo oczywiste jest że bilety nie będą kosztować 2 zł. A nawet gdyby kosztowały "tylko" po 5 to już by to było dla mnie dużo i bym wolał piątaka odłożyć do skarbonki jako oszczędności na rower jak pójść na mecz. Jestem po prostu biedny, wiadomo jak jest z uczniami. Ale do Polonii oczywiście nie mam pretensji, bo i tak władze klubu zrobiły duży ukłon, rozdając darmowe programy.

    Jedna rzecz która mi się w Bydzi nie podoba to cena takich rzeczy jak browar i kiełbaski. Na stadionie kosztuje 7 zyli, kiedy normalnie mogę mieć za to trzy piwa, które mogę przemycić. Tak samo kiełbacha, ona jest prawie dwukrotnie droższa jak w jakimś barze. To już jest bardzo nie wporządku

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja slyszałem że sponsorem w nazwie na rok 2003 ma być firma produkująca żarówki tj.Osram.Fajnie by było:

    Osram Polonie Bydgoszcz hheee

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    waldi

    a ja slyszałem że sponsorem w nazwie na rok 2003 ma być firma produkująca żarówki tj.Osram.Fajnie by było:

    Osram Polonie Bydgoszcz hheee
    Swoje "wielkie" przemyślenia zostaw dla siebie (nie ten poziom wypowiedzi - po prostu tu nie pasujesz i musisz się z tym pogodzić )
    A dla twojej wiadomości firma OSRAM jest jednym z trzech największych producentów lamp i systemów oświetleniowych na świecie ( produkuje nie tylko żarówki - ale czego można się spodziewać po twoich wypowiedziach , chyba widziałeś wczoraj w sklepie żarówkę i to cię tak rozbawiło )

    a i jeszcze pytanko : gdzie to słyszałeś ? W Przepompowni Gnojno?

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    275
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 3 w 2 postach

    Sponsorzy

    Oprócz kilku większych klubowych, prawie każdy ma własnych. Młodzi to załatwią oponkę to tłok albo wał od sponsora i tak to się kręi. Ci wielcy mają stałych TG ma TPSA, CANAL+ , PP na Pentela. Nie sądzę żeby Orlen sponsorował BKS, a jeśli chodzi o S-Point to jeszcze zalega Polonii kase. To nie jest taka wielka firma, dała najwięcej to zrobili ją głównym sponsorem ale umowa jest jednoroczna.
    To co może się nie udać
    Nie uda się na pewno

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    za interia.pl
    "Firmy Point S i Pentel - główni sponsorzy bydgoskiej drużyny żużlowej, ogłosili w czwartek wycofanie się z jej dalszego finansowania.

    Zarzucili zarządowi klubu złą organizację i gospodarkę finansową, w tym niewywiązanie się ze zobowiązań kontraktowych wobec czołowych zawodników. Wiadomo, że duże zaległości klub ma wobec - Tomasz Golloba i Piotra Protasiewicza.

    - Brzydzimy się tym, co się dzieje w klubie. Nie zgadzamy się z czymś takim. Nie będziemy więcej sponsorować klubu w takiej konfiguracji osobowo-organizacyjnej.(...) Nie wyobrażam sobie, żeby zawodnicy nie mieli wynagrodzonego swego wysiłku - powiedział prezes firmy Point S, a zarazem przewodniczący sekcji żużlowej BKS Polonia Jerzy Kamiński.

    Sponsorzy nie wykluczają powrotu, gdyby doszło do powołania sportowej spółki akcyjnej lub autonomicznej sekcji żużlowej.

    Dyrektor klubu Tadeusz Chyliński przypomniał, że sprawa autonomii sekcji jest zapisana w dokumentach ostatniego walnego zgromadzenia sprawozdawczo-wyborczego klubu. Ale nie da się tego zrobić z dnia na dzień.

    - Jeżeli moja osoba przyczynia się do tego, że sponsorzy nie będą łożyć na sekcję żużlową, to stawiam się do dyspozycji zarządu - powiedział Chyliński.

    Kasa BKS Polonia jest pusta. Spodziewanych zysków nie przyniósł organizowany przez klub turniej Grand Prix, a nie wiadomo czy rozliczenie z Bienfiled Sports International nie zakończy się dużą stratą. Na stadionie nie było bowiem planowanych 30 tysięcy widzów. Biletów sprzedano tylko 17 tysięcy.

    Point S Polonia w niedzielę zdobył tytuł drużynowego mistrza Polski, a w czwartek - brązowy medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. (PAP)"

    Nic dodać nic ująć po prostu u nas w klubie źle się dzieje :(:(

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nic dodać nic ująć ...

    Oznacza to w skrócie, że Panowie Lech Różycki i Tadeusz Chyliński są osobami niepożądanymi w bydgoskim klubie tak samo przez sponsorów jaki i przez większość kibiców z ulicy Sportowej.

    Te osoby niszczą bydgoski klub i jak najszybciej powinny ustąpić ze swoich stanowisk.

    Czy jest wśród nas osoba chętna do napisania PETYCJI, którą możnaby podczas Złotego Kasku dać kibicą do podpisania ???

    poTFoor
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    192
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 13 w 7 postach

    Za www.przegladzuzlowy.pl


    ANDRZEJ MATKOWSKI - Sponsorzy odchodzą !

    Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej główni sponsorzy zespołu bydgoskiej Polonii - firmy Point S i Pentel - ogłosili wycofanie się z dalszego finansowania drużyny! Głównymi przyczynami takiej decyzji jest złą organizacja klubu i niewłaściwa gospodarka finansowa, np. nie wywiązanie się ze zobowiązań kontraktowych wobec czołowych zawodników - Tomasz i Jacka Gollobów oraz Piotra Protasiewicza.

    - Brzydzimy się tym, co się dzieje w klubie. Nie zgadzamy się z czymś takim. Nie będziemy więcej sponsorować klubu w takiej konfiguracji osobowo-organizacyjnej. (...) Nie wyobrażam sobie, żeby zawodnicy nie mieli wynagrodzonego swego wysiłku - mówił Prezes firmy Point S, a zarazem Przewodniczący sekcji żużlowej BKS Polonia Jerzy Kamiński. Podkreślił także, że klub próbuje składać zawodnikom obietnice bez pokrycia, jak np. ta o spłacie zadłużenia do końca października, co według pana Kamińskiego jest po prostu niemożliwe! Prezes firmy Point S przekazał też stanowisko Piotra Protasiewicza, który zapowiedział, że jeśli zaległości wobec jego osoby nie zostaną spłacone do końca października, to definitywnie rozstaje się z bydgoskim klubem!

    Sponsorzy twierdzą, że ich powrót jest możliwy, jednak tylko w przypadku gdyby doszło w Bydgoszczy do powołania sportowej spółki akcyjnej lub autonomicznej sekcji żużlowej. Dyrektor klubu - Tadeusz Chyliński - przypomniał natomiast, że sprawa autonomii sekcji jest zapisana w dokumentach ostatniego walnego zgromadzenia sprawozdawczo-wyborczego klubu, ale nie da się tego zrobić z dnia na dzień. - Jeżeli moja osoba przyczynia się do tego, że sponsorzy nie będą łożyć na sekcję żużlową, to stawiam się do dyspozycji Zarządu - stwierdził Dyrektor Chyliński.

    Jerzy Kamiński zapowiedział też, że opracował już projekt wyjścia z tej sytuacji. Swoje stanowisko ma przedstawić na spotkaniu z Zarządem klubu, którego termin wstępnie ustalono na 12 października. Oby te rozmowy przyniosły pozytywny skutek, a co najważniejsze - doprowadziły do rozwiązania tej, wydaje się patowej, sytuacji w bydgoskim
    klubie !


    Co o tym sądziecie bygdoscy kibice. Bo moim zdaniem to czarne chmury nad Bydgoszczą.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    29-08-2002
    Postów
    123
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    jedni odhodzą , drudzy przychodzą....

    Ja tam nie "pękam" napewno ktoś się znajdzie , a nawet jeśli nie to nasza drużyna potrafi jeździć w e-lidze bez strategicznego sponsora. Już to udowodniła nie jeden raz w historii występów w e-lidze.
    Więc spokojna głowa żużel nie umrze w Bydzi!!!

    jutrzenko wróć .... ;-)

    pozdro4all

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2002
    Postów
    167
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jezeli nic sie nie zmieni to Bydgoszcz czeka bardzo trudny sezon 2003, ;-)

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach

    Jest sposób!!!

    [b]Sytuację w Polonii można poprawić wypieprzając niereformowalnych debili z zarządu. Niech ci co dają szmal kierują sekcją. Niech zbudują skład na przyszły rok. Na koniec przyszłego sezonu będzie można ich rozliczyć z tego co zrobili.

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik Awatar mietek
    Dołączył
    18-09-2002
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Spoko!

    Witam kibiców DMP 2002!
    Na początek moje gratulacje za ten wspaniały sukces Waszej drużyny. To był fascynujący sezon tak dla Was jak i dla mnie.
    A teraz do rzeczy! Myślę, że te oświadczenia bydgoskich sponsorów to zwykłe mżonki. O ile mi wiadomo to dwaj najwięksi sponsorzy żużlowców spod znaku gryfa. Jeśli tak to nie ma się czym przejmować, bo oni nie zostawią Waszego klubu na pastwę losu. Może bedzie biedniej w przyszłym sezonie, ale macie papiery na powtórzenie sukcesu z tego roku. Nie wierzę, że odejdzie od Was Tomek i Jacek. Jeśli prawdą są plotki o rychłym przejściu Piotrka Protasiewicza do Wrocławia to na jego miejsce musielibyście tylko utrzymać Todda Wiltshira i Wasza siła będzie nadal porażająca. Priorytetem powinno być spłacenie braci Gollobów i utrzymanie dwójki obcokrajowców. Szkopuł w tym, że trzeba mieć na to kasę. Przykro mi, że dopiero teraz wyszła na jaw sprawa z SGP Europy. Jak to mówią ludzie: "Biednemu wiatr w oczy". Mimo trudnej sytuacji wierzę, że nadal będziecie okupować podium DMP.
    Pozdrowienia!
    tak to jest, że moje serce jest jak pies

  20. Powrót do góry    #20
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    Kemeiz napisal:

    ( wpis z zamknietego tematu )

    Koniec żużla w Bydgoszczy!

    To tytuł, który zobaczyłem dzisiaj w „Przeglądzie Sportowym” i muszę przyznać, że w pierwszej chwili poczułem się załamany. Zespół, który zdobywa DMP i większość medali w tym sezonie ma po prostu upaść? To jakiś pijany sen chorego idioty! Dzisiejsze doniesienia w prasie i internecie nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że bydgoski klub musi być poddany natychmiastowej reanimacji. Mam nadzieję, że dyr. Chyliński w trosce o klub jeszcze dziś złoży rezygnację z funkcji dyrektora i podobnie jak on wycofa się również prezes Różycki.
    Jeśli nie zrobią tego sami to odpowiednia reakcja powinna popłynąć z Urzędu Miejskiego.
    Prezydent Jasiakiewicz, który nazywa się kibicem żużla powinien również wziąć pod uwagę, że Bydgoska Polonia jest jedną z najlepszych reklam naszego miasta a jeśli nie klub to na pewno zawodnicy tam jeżdżący. Myślę, że również pomocne w kwestii rozwiązania tego problemu są zbliżające się wybory. Jest szansa aby pokazać społeczeństwu, że dba się o to co najlepsze w tym mieście i w tym upatruję szansę na wyjście z kryzysu.
    Inną kwestią o czym już wcześniej pisałem są kibice, którzy moim zdaniem również mogą pomóc klubowi. Jedynym problemem jest tutaj formalizacja struktur działania w porozumieniu z potencjalnymi, nowymi władzami klubu. Nie może to być nic na zasadzie fan klubu ale stowarzyszenia, które posiada własną formę prawną.
    Jeśli jest na tym forum grono kibiców bydgoskich zdeterminowanych do walki o przetrwanie klubu proszę o korespondencję.
    Pozdrawiam
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik Awatar Martines
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    395
    Kliknij i podziękuj
    1,355
    Podziękowania: 59 w 29 postach
    Czyżby koniec Polonii? Nikomu żle nie życzę,ale bez tych 2 sponsorów to w sezonie 2004 Bydzia będzie w I lidze.
    Nara

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    to samo co było niedawno w Gdańsku , był sponsor , ale żle podpisano umowy z zawodnikami i żle sie z nimi rozliczono i sponsor ( Rafineria ) odszedł. Smutne to...

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-03-2002
    Postów
    1,112
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 8 w 4 postach

    Tak na marginesie

    Na ostatni mecz sezonu sprzedano 12945 biletow, co przynislo ok 125000zl zysku. Ta suma na pewno nie wystarczy na splate zadluzenia. Nie to mnie jednak najbardziej martwi. Chodzi mi o rzeczywista liczbe kibicow na meczu. Jezeli sprzedano niespelna 13 tys biletow, to na stadionie nie moglo byc wiecej jak ok. 14500 kibicow, bo karnetowiczow jest niewiele ponad tysiac. A jak kazdy widzial wolnych miejsc na Polonii podczas tego meczu bylo naprawde niewiele. Co to oznacza? Ano to, ze bydgoski stadion moze pomiescic ok. 16 tysiecy kibicow, czyli znacznie mniej niz sie oficjalnie podaje.

    Od dawna bylem przekonany, ze liczby kibicow podawane przez wszelkie gazety byly mocno zawyzane. Nigdy nie wierzylem, ze jakikolwiek mecz w Toruniu mogl zgromadzic wiecej niz 20000 kibicow (a tak sie kiedys podawalo). Skoro duzo wiekszy obiekt bydgoski ma tak mala pojemnosc, to ilu
    kibicow jest u naszych sasiadow? Na pewno duzo mniej, niz sie powszechnie uwaza, a to oznacza, ze frekwencja na zuzlu jest mocno przereklamowana.

    pozdrawiam

    Coolek

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    moje 3 grosze:

    jeśli chodzi o frekwencje to jest taka sprawa:
    po 1 wypełnione trybuny widząc z kamery to nie to samo co zobaczyć na żywo.Dąże do tego że niekoniecznie komplet w bydgoszczy(większy o 3-4 rzedy)musi mieć więcej ludzi niż komplet w toruniu.Dlaczego?Bo np. w bydgoszczy jest dość dużo luzu pomiędzy kibicami.Każdy siedzi jak mięśniak.W Toruniu natomiast jest tak że każdy siedzi jak w puszce,3-4 rzędów stojących + reklamy.I co?Tu już nawet nie chodzi o pojemność tylko o umiejscowienie poszczególnego kibica.I uważam że liczby nie są wiarygodne podawane w gazetach.Czasem podają za mało a czasem za dużo.

    Wracając do tematu to tak jak już kiedyś napisałem:najlepszym sponsorem są kibice.A długi Poloni sięgają 2 lat....reszty nie musze mówić.


    Apator TO MY!!!

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na mysl o tobie waldi-fan scyzoryk sam mi sie w kieszeni otwiera.Pomysl zanim cos powiesz!!!

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oj waldi-fan. . .
    Pomysl troche, czy Twoja nienawisc do Bydgoszczy az tak przemawia przez Ciebie ze juz poza nia niczego nie widzisz?
    Szkoda słów

    Pozdrawiam i życze na przyszlosc madrzejszych wypowiedzi

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    93
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W dzisiejszej "Wyborczej" opublikowano list otwarty, z którego wynika, że PointS i Pentel całkowicie i definitywnie wycofują się ze sponsorowania bydgoskiego klubu. Wycofanie się pana Stachowicza jest prawdopodobnie jednoznaczne z odjeściem P. Protasiewicza. Szkoda!
    W dniu dzisiejszym kontrakt na podpisać T. Gollob. Nie ukrywam, że jest to dobra informacja pod warunkiem,że prezydent Jasiakiewicz ujawni źródło finansowania tej umowy. W tym miejscu dziwię sie niektórym hura optymistom ( hach ) którzy patrzą na to bezkrytycznie. Ciekawy jestem co się stanie jak prezydentem zostanie ktoś inny niż Jasiakiewicz. Kto wtedy da pieniądze? Jest to tym bardziej niebezpieczne, że prawodpodobnie ten kontrakt idzie z pieniędzy budżetu miasta. Oby po raz kolejny społeczność lokalna nie musiała płacić za brak profesjonalizmu władz klubowych. BKS Polonia Bydgoszcz to klub sportowy, który powinien przynosić zyski a nie modlić się o wieczne dotacje z budżetu państwa albo miasta.

  28. Powrót do góry    #28
    Zwycięzca FTSL 2019 Awatar adamo
    Dołączył
    16-05-2002
    Postów
    842
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    do waldi-fan

    o czym ty wogóole mówisz człowieku, cos ci chyba na głowę spadło , byłeś kiedyś na meczu w bydzi ??? , bo tak się składa że ja byłem w toruniu no i twoje wnioski są troszku śmieszne
    coś z dedukcją chyba u ciebie nie njlepiej
    Ukryta zawartość Dużo bym dał, by przeżyć to znów -
    Wehikuł czasu - to byłby cud!
    ...
    Wspaniali ludzie nie powrócą,
    Nie powrócą już! Nie!

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    waldi

    jeśli chodzi o frekwencje to jest taka sprawa:
    po 1 wypełnione trybuny widząc z kamery to nie to samo co zobaczyć na żywo.Dąże do tego że niekoniecznie komplet w bydgoszczy(większy o 3-4 rzedy)musi mieć więcej ludzi niż komplet w toruniu.Dlaczego?Bo np. w bydgoszczy jest dość dużo luzu pomiędzy kibicami.Każdy siedzi jak mięśniak.W Toruniu natomiast jest tak że każdy siedzi jak w puszce,3-4 rzędów stojących + reklamy.I co?Tu już nawet nie chodzi o pojemność tylko o umiejscowienie poszczególnego kibica.
    No wiesz co nie spodziewałem się takich wywodów ;)

    Równie dobrze możesz napisać np. że w Toruniu siedzą ludzie o znikomej postwie , a w Bydgoszczy same "byki" (zajmujące po dwa miejsca).Toż to jest bez sensu...

    Skąd takie wnioski , że każdy siedzi jak mięśniak ?
    Na ilu mecach w Bydgoszczy byłeś w tym sezonie i ogólnie?

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-03-2002
    Postów
    1,112
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 8 w 4 postach

    Waldi...

    Po pierwsze, to roznica miedzy stadionem Polonii, a obiektem Apatora to nie jakies tam 3-4 rzedy a raczej 5-6. Na bydgoskim stadionie na calej dlugosci jest 15 rzedow lawek, a w Toruniu 10 (na drugim luku 9). Na meczu z Atlasem scisk byl cholerny, a na koronie bylo pare rzedow kibicow stojacych. Ponadto, jezeli byles kiedys w Bydgoszczy (twierdzisz, ze byles), to powinienes wiedziec, ze roznica miedzy Waszym obiektem a naszym nie polega tylko na ilosci rzedow. Musiales zauwazyc, ze bydgoskie trybuny sa duzo dluzsze, bo sa zbudowane na wiekszym owalu! Stad tez, kiedy bylem pierwszy raz na zuzlu w Toruniu (zeszloroczne derby w rundzie finalowej) nie moglem oprzec sie wrazeniu, ze Stadion im. Mariana Rosego nie moze pomiescic wiecej niz 10 tysiecy ludu. Powiem wiecej na tamtych derbah bylo malo kibicow (na drugim luku w porywach 5 lawek od dolu wolnych - mam zdjecia). Teraz uzyjcie wyobrazni i przeniescie 5-6 rzedow lawek zajetych przez kibicow na wieksze trybuny w Bydgoszczy na drugi luk... Wiecie jakie bylo sprawozdanie z tego meczu w Pomorskiej? Ano przy wyrazie "widzow" pojawila sie cyfra 16000...

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2002
    Postów
    749
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Waldi ? Kto to jest ?!

    Chlopaki, Waldi przyczepia sie do nas od kiedy sie tu urodzil i prawie zawsze jego zarzuty sa smieszne i bezpodstawne. Uczepilby sie wszystkiego, wiec nie ma sie co przejmowac jego zalosnymi placzkami. Jak to sie mowi krowa zdania nigdy nie zmienia i najwyrazniej Waldi zalozyl sobie, ze sie do niej updobni. Po co sie denerwowac dla takiego ... ? Wlasnie, kogo ? W moich oczach Waldi jest nikim.

    Jeszcze do Waldiego

    Biedaku mowilem juz o tym wielokrotnie, zebys wreszcie odczepil sie od Bydgoszczy, ale swoje nastawienie zmieniles wtedy tylko na chwile. Szkoda, bo myslalem ,ze dorastasz. A teraz lec do mamy po kaszke i odejdz wreszcie od komputera, bo to na Ciebie zdecydowanie zle wplywa. I zabierz na zawsze swoje zabawki do torunskiej piaskownicy ! Po co sie caly czas osmieszac, przeciez i tak juz prawie nikt nie liczy sie z Twoimi slowami.

    Pozdrawiam !
    Żuras, Żuras nasz
    kochany, IFQ w pełni
    oddany, Z chęcią poratuje
    nas, dla IFQ zawsze ma
    czas.
    - Aszotek Ukryta zawartość

    Interesujesz się piłką
    nożną ?! Chcesz sprawdzić
    swoją wiedzę i poczuć
    adrenalinę ? Spróbuj się
    w Internet Football Quiz
    !!!
    ...
    Ukryta zawartość

    [img]http://www.zuzel.org
    /~marmar/inne/flaga4.jpg[
    /img]



  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do naszych "kochanych" sponsorów tzn. tytularny point S oraz pentel - wyłożyli oni ok. 10 % budżetu sekcji żużlowej i myśleli , że będą trzęsli całym klubem .
    Wg. mnie błędem było przyznanie im etetów w klubie NAWET na szczeblu sekcyjnym.
    Jeżeli panowie pracują w w/w firmach i są ich prezesami/przedstawicielami/kierownikami (niepotrzebne skreślić ;) ) zarabiają niezłą kasiorę ( jak na nasze polskie warunki ) , więc ja się pytam PO CO SIĘ PCHAJĄ NA STOŁKI ?.
    Wiadomo ,że większość sponsorów jest traktowanych jak święte krowy ale nie zmienia to faktu ,że sponsor powinien zostać tylko sponsorem. Chyba ,że ma za dużo kasy to niech wykupi stadion , później drużynę i wtedy będzie na swoim podwórku , będzie robił co tylko mu się podoba .

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik Awatar oki
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    367
    Kliknij i podziękuj
    54
    Podziękowania: 8 w 5 postach
    Dostałem informacje z pewnego źródła że jest duże prawdopodobieństwo że w przyszłym sezonie sponsorem strategicznym Polonii ma zostać PKN Orlen.
    Vicar mam pytanie jakie to jest wg ciebie pewne zródło???
    Mógłbyś powiedzieć coś więcej bo nie ukrywam że PKN Orlen byłby naprawdę sponsorem z tzw. górnej półki i na pewno wyłożył by większa kase niż ten cały Point-S
    [

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    386
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sponsorem Polonii w sezonie 2003 została firma Crulex. Przekażą 600 tys. zł na potrzeby sekcji żużlowej. Umowa została zawarta w dniu wczorajszym. Jednocześnie prezesem zarządu sekcji żużlowej został memadżer Piotrka Protasiewicza, co oznacza, że w 99% Pepe zostanie w Bydgoszczy.

  35. Powrót do góry    #35
    Zbanowany
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    1,121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    TOSTAJE ?

    Sponsorem Polonii w sezonie 2003 została firma Crulex. Przekażą 600 tys. zł na potrzeby sekcji żużlowej..... co oznacza, że w 99% Pepe zostanie w Bydgoszczy.
    Jak wiem z informacji prasowych, to Polonia ma duże zadłużenie,mowa jest o kilku milionach złotych. Winna jest za prąd,ogrzewanie,BSI,zawodnikom i kto wie komu jeszcze. Wspomniany sponsor Crulex w tym roku sponsorował Polonie kwotą 100 tyś zł. Teraz kwota ta wzrosła o 500 tyś i nie pokrywa sponsoringu firm, które odeszły. Na dodatek, to pieniadze od przyszłego sponsora z pewnością nie wpłyną do sekcji żużlowej ale do klubu Polonia i to w przyszłym roku i jest to piosenka przyszłości. Jak na razie to kasa Polonii jest pusta a mówienie,że PePe na 99% pozostaje w Bydgoszczy jest przedwczesne, najpierw go spłaćcie....


  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    386
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poczytaj dzisiejszą Wyborczą to będziesz wiedział o czym mówię. Z kolei w Gazecie Pomorskiej Chyliński powiedział, że do stołu w sprawie negocjacji siadają z Protasiewiczem 10 listopada. Ja nie wymyślam tych informacji nie wiadomo skąd, tylko uważnie obserwuję co się dzieje w sprawach mojego klubu.

  37. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    [b]W Bydgoszczy zaczęło się coś dziać i dobrze. Jeśli się powiedzie to w oprócz Crulexu będą jeszcze inni sponsorzy. W końcu Polonia Bydgoszcz to klub, który w ostatnich latach zdobył najwięcej tytułów więc sponsorzy nie powinni bać się ryzyka inwestycji z tytułu sponsoringu!

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    za Gazetą Wyborczą :
    "Umowę między firmą budowlaną z Bydgoszczy a klubem, w którym Crulex sponsoruje już piłkarzy, podpisano 19 października w Urzędzie Miasta. Nieoficjalnie wiadomo, że sponsor ma przekazać 600 tysięcy złotych, ale wkrótce do Polonii dołączyć mają kolejne firmy, które chcą inwestować w bydgoski żużel.
    Umowę pomiędzy klubem a firmą podpisano w sobotę w ratuszu. - Dość już miałem bałaganu wokół Polonii. To klub miejski. Musiałem wziąć sprawy w swoje ręce - powiedział wczoraj prezydent Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz, w którego obecności wcześniej w Urzędzie Miasta kontrakty na nowy sezon podpisali bracia Gollobowie.

    Nowy sponsor przekaże żużlowcom kwotę o połowę większą niż poprzedni (Point S w sezonie 2002, Browary Bydgoskie Kujawiak w roku 2001), czyli około 600 tysięcy złotych (z sekcją piłkarską na początku tego roku Crulex podpisał umowę z kwotą 100 tysięcy - przyp. red.). - To bardzo dobrze prosperująca firma, realizująca inwestycje na terenie całego kraju. Prezes Stanisław Gierszewski jest przyjacielem klubu już od dawna - mówi prezes Polonii Lech Różycki.

    Crulex to nie ostatni sponsor, który będzie współpracował z Polonią. Bardzo zaawansowane są także rozmowy z inną firmą budowlaną, operującą na rynku międzynarodowym. W ciągu kilku tygodni być może podpisze ona umowę sponsorską i przekaże środki większe od bydgoskiej firmy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o JCB, koncern produkujący ciężki sprzęt budowlany (koparki, spychacze, itd.), który współfinansował już rundy Grand Prix w Polsce i jest jednym z kilku głównych sponsorów całego cyklu (ciągniki JCB równają tory w niektórych GP). - To bardzo delikatna sprawa, o której za wcześnie mówić. Mogę jedynie dodać, że jest jeszcze inna duża firma spoza branży budowlanej - mówi Różycki.

    - Mam także zapewnienie od grupy firm z regionu, które chętnie będą wspierać bydgoski sport i żużel - uzupełnia Jasiakiewicz. W liście do prezydenta od Pomorsko-Kujawskiej Izby Budownictwa czytamy m.in.: "Wyrażając głębokie zaniepokojenie i troskę o lokalny sport, a w szczególności sport żużlowy, który od kilkudziesięciu lat niezawodnie promuje nasze miasto (...), jako samorząd lokalnych firm budowlanych, deklarujemy podjęcie niezbędnych działań, umożliwiających utrzymanie tych dziedzin sportu, które z racji długoletnich tradycji są stałym wizerunkiem naszego miasta (...)"

    Crulex na razie nie zamierza wchodzić w nazwę drużyny. - Może być tak, że członem nazwy będzie słowo powstałe z połączenia dwóch nazw firm. Ale jeśli następny sponsor da większe pieniądze i zastrzeże, że tylko jego firma ma być w nazwie, to prezes Gierszewski zapowiedział, że nie będzie się upierał - mówi Różycki.

    Wczoraj zebrali się członkowie zarządu sekcji żużlowej Polonii. Zaczęło się od oficjalnych rezygnacji: Jerzego Kamińskiego z funkcji przewodniczącego i Marka Stachowicza, jego zastępcy. Obaj sponsorzy mistrzowskiej Point S Polonii zachowali miejsca w 7-osobowym zarządzie. Ten wybrał na swojego przewodniczącego Jarosława Ratkowskiego (menedżer Piotra Protasiewicza, szef biura prasowego Grand Prix w Polsce), jego zastępcą Krzysztofa Gawła (klubowy lekarz), a sekretarzem pozostał Roman Gajewski. Pozostali członkowie zarządu sekcji to: Waldemar Matuszak (spiker), Grzegorz Gruszka (poseł), Kamiński i Stachowicz. - Chciałbym uniknąć atmosfery zamieszania i poukładać sprawy sekcji. Zrobię wszystko, żeby w drużynie zatrzymać Piotra - zapowiada nowy przewodniczący."


    Nasuwają się pewne wnioski :
    1. Kampania wyborcza trwa.....
    2. Mamy już jednego w miarę pewnego sponsora!
    3. Nikgo nie trzeba chyba oświecać co by się stało gdyby do sponsorowania bydgoskiej drużyny dołączyła firma JCB - potenetat na międzynarodowym rynku budowlanym (jeżeli chodzi o sprzęt)
    4.No proszę wykłada się kasę ( 600 tys zł ) i jak widać nie trzeba być w nazwie zespołu :P i jak na razie prezesa firmy Curlex nie ma nawet w zarządzie sekcji żużlowej.
    5.Prezesem sekcji żużlowej został p. Ratkowski , czyli Pepe zostaje na 95 % .
    6. Panowie Kamiński i Stachowicz zostali w radzie sekcji żużlowej - czyżby " ocieplenie " stosunków między w/w panami a władzami klubowymi ;)







  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Należy jeszcze dodać, że za znalezienie sponsorów odpowiada Prezeydent Jasiakiewicz, a nie obecny zarząd Bydgoskiej Polonii. Kto wie jak wyglądałaby dzisiejsza sytuacja Polonii gdyby nie ... wybory :P
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak wiem z informacji prasowych, to Polonia ma duże zadłużenie,mowa jest o kilku milionach złotych. Winna jest za prąd,ogrzewanie,BSI,zawodnikom i kto wie komu jeszcze. Wspomniany sponsor Crulex w tym roku sponsorował Polonie kwotą 100 tyś zł. Teraz kwota ta wzrosła o 500 tyś i nie pokrywa sponsoringu firm, które odeszły. Na dodatek, to pieniadze od przyszłego sponsora z pewnością nie wpłyną do sekcji żużlowej ale do klubu Polonia i to w przyszłym roku i jest to piosenka przyszłości. Jak na razie to kasa Polonii jest pusta a mówienie,że PePe na 99% pozostaje w Bydgoszczy jest przedwczesne, najpierw go spłaćcie....
    No to może nas oświecisz i napiszesz gdzie wyczytałeś o tych kilku milonach złotych...
    Curlex wyłożył w tym sezonie 100 tys. zł ale na piłkę nożna.

    Może wyjaśnisz mi jak to nie pokrywa to sponsoringu firm , które odeszły . Budżet sekcji żużlowej wyniósł ok. 5 mln zł ,a sponsorzy ( dwaj najwięksi ) pokryli 8-10 % ( takie dane zostały podane do publicznej wiadomości).Więc....

    Jeżeli nie wpłyną do sekcji żużlowej to gdzie? do klubu ?,przecież Crulex sponsorować będzie sekcje żużlową , a nie klub ....

    Ze spłatą już w tej sytuacji też nie powinno być tak źle , w końcu będzie miał kto podżyrować kredyt .

  41. Powrót do góry    #41
    Zbanowany
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    1,121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ze spłatą już w tej sytuacji też nie powinno być tak źle , w końcu będzie miał kto podżyrować kredyt . ____________
    I tu masz rację w 100%. Ale co będzie w sezonie 2003,czy wpływy bedą przeznaczane na bieżące wypłaty dla zawodników czy na spłaty wspomnianego kredytu ?
    Coś drgnęło ale nadal jest niezbyt ciekawie...... a jak Jasiukiewicz przepadnie w wyborach ?

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    28-09-2002
    Postów
    166
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach

    Nowy sponsor w Polonii Bydgoszcz

    Nowym sponsorem zespołu żużlowych mistrzów Polski, Polonii Bydgoszcz została firma Crulex. Nieoficjalnie mówi się, że firma wesprze klub kwota zbliżona do 600 tysięcy złotych.

    - Na pewno jest to sygnał, iż żużel w Bydgoszczy może przetrwać na wysokim poziomie - stwierdził jeden z bydgoskich działaczy.

    Prowadzimy rozmowy z innymi firmami i niewykluczone, że uda nam się zapiąć budżet na przyszły sezon bez kredytu bankowego.(INTERIA.PL)

  43. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mimo to, że firma Crulex zdecydowała się na sponsoring bydgoskiej Poloni to wątpię czy powtórzą sukces z roku 2002.
    Jeżeli uda się zakupić wartościowego zawodnika to wtedy można myśleć o powtórzeniu wyniku. Według mnie Polonia powinna się cieszyć, że wogóle ma sponsora, bo jak wiadomo w ostanich latach o sponsorów naprawdę ciężko...:(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •