Pokaż wyniki od 1 do 30 z 30

Wątek: Zmiany w Rzeszowie?

  1. Powrót do góry    #1
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zmiany w Rzeszowie?

    We wczorajszych Nowinach (taka regionalna gazeta, www.gcnowiny.pl ukazał się taki oto materiał:
    Widoki na ekstraligę

    Są szanse, że w Rzeszowie uda się zbudować drużynę żużlową, która już w przyszłym roku może z powodzeniem walczyć o awans do ekstaraligi.

    Do zakończenia obecnego sezonu pozostały jeszcze tylko dwie kolejki. Choć zarówno w ekstralidze, jak i w I dywizji, do rozstrzygnięcia pozostały najważniejsze kwestie ? rozdziału medali i spadków ? to szefowie klubów i sportowcy już myślą o przyszłym roku. W Rzeszowie wszyscy mają już dosyć balansowania między pierwszą i drugą czwórką I ligi. Kibice wzdychają do czasów, kiedy stalowski speedway liczył się na krajowych torach. Wiele wskazuje, że sezon 2003 może być dla niego przełomowym. Wczoraj w siedzibie Stali dobyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano o najbliższej przyszłości rzeszowskiego żużla. Wnioski z tego forum są budujące.

    ? Potwierdzam, że takie spotkanie się odbyło i że pojawiły się po nim realne szanse na zbudowanie w naszym klubie mocnej drużyny. Takiej, która już w 2003 roku będzie w stanie wywalczyć awans do ekstraligi ? mówi Władysław Prygoń, prezes klubu. ? Już obecnie mamy deklaracje udziałowców na pokrycie 60 procent kosztów realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia. Szczegółów oraz nazw firm i osób pragnących przywrócić blask rzeszowskiemu żużlowi zdradzał nie będę, bo nie zostałem do tego upoważniony. Najważniejsze, że jest grono ludzi, którzy postanowili już od dziś pracować nad urzeczywistnieniem naszych wspólnych pragnień, co na tle poprzednich lat jest ewenementem.

    Prygoń potwierdził, że aby zespół mógł ubiegać się o awans, musi zostać wzmocniony. ? Na nazwiska zdecydowanie za wcześnie, choć oczywiście pewne propozycje już są ? stwierdził szef Stali. ? Jednak zdecydowany nacisk położymy na szkolenie własnych wychowanków. Moim zdaniem nowa diagnoza obecnej sytuacji i koncepcja funkcjonowania sekcji żużlowej wydają się być trafne i mają duże szanse powodzenia.




    No no trzymam za słowo! Ciekawe o jakich zawodnikach mówi prezes Prygoń?? Kogo widzielibyście w barwach Stali w 2003?



  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Raven to co napisałeś bardzo mnie ucieszyło ale.... To ale wcale nie dotyczy tego że to tylko dywgaacje itd. Bo sam słyszałem te dobre wieści o sponsorach. Jednym z nich ma być Pratt&Whtney, obiecali oni pomoc ale pod warunkiem że w przetargu na samolot wielozdaniowy wygra F16 napędzamy silnikiem który oni będą składać w Rzeszowskim WSK. Tyle tylko że nie o tym miałem pisać, jeśli rzeczywiście są sponsorzy i mogący wyłożyć taką kase to boje się aby nie powtórzyła się sprawa zprzed kilku lat kiedy to zainwestowane obrzymie pieniądze (Świst 525tyś., Rempała T. 350tyś.) Wystarczyły zaledwie na jeden sezon, a długi nabite wtedy odbijają się nam czkawką do dzisiaj.
    * Po pierwsze to wszystko nie może być robione na hura (Mam nadzieje że te kilka lat posuchy czegoś działaczy nauczyło).
    * Po drugie jeśli rzeczywiście nasi działacze maja ambicje wzmocnić drużyne z zewnątrz to to nie może być ze startą dla nas (vide. Świst kupiony z 525tyś. a sprzedany "nie wiem dokładnie" ale za jakieś 175tyś.)
    * Po trzecie nie ma co dokonywać nie wiem ilu zakupów. Wystarczy powrót Kuciapy, jeden porządny senior i obcokrajowiec.

    To są tylko takie pobierzne przemyślenia, mam nadzieje że działacze nie roztrwonią w głupi sposó kasy kótrej suma sumaru jeszcze nawet nie mają. Ciesze się że w końcu coś w Rzeszowie drgneło.

  3. Powrót do góry    #3
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Heh, przecież zapomniałem podać swój typ co do squadu :).
    Awięc tak:
    1. Piotr Winiarz
    2. Karol Baran
    3. Maciek Kuciapa (on musi wrócić!!!)
    4. Tomek Rempała/Rafał Wilk/Rafał Trojanowski/ew. jakiś młody utalentowany obcokrajowiec, który nie zażąda kupy forsy
    5. Bogusław Brhel
    6. Nie wiem :P. Paweł Miesiąc jeśli da mu się sprzęt to mooooże będzie robił 3-4 pkt. Na e-ligę to może być za mało. Pasowałoby kogoś kupić, ale kogo??

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sorki

    Poprzednicy majął racje, jeżeli naprawde są realne szanse na przywrócenie swietności rzeszowskiemu żuzlowi to musi być to zrobione w sposób bardzo przemyślany, w rzeszowie nie brakuje dobrych zawodników Baran ma szanse wyrosnąć na zawodnika pokroju Stachyry lub jeszcze lepszego tylko musi się rozwijać. Moją rada to nie kupować zawodników niby z krajowej czołówki tylko perspektywicznych. Może niech porozmawiają z Maćkiem przeciesz on ma tu przyjaciół i atmosfera była wspaniała kiedy tu przyjechał. Niech panowie prezesi nie biorą przykładu z poprzedników bo te nieudane transfery marnowanie pieniedzy to jest właśnie teraz pierwsza liga ale niech pomysląz perspektywą bo zapotrzebowanie na żużel w dobrym wykonaniu jest. Pierwsza sprawa to jest dobrej jakości sprzęt, a druga to podpisywanie kontraktów nie może być tak że po meczu jeden zawodnik który jeżdził jeszcze w tamtym sezonie w stali inkasuje kase a wychowankowie czekają pod klubem jak na ulicy z wyciągniętą ręka jak jest drużyna to drużyna rzadnych podziałów.

    P.S Wiara czyni cuda, życia nie oszukasz.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rzeszowianie mają to szczęście że mają skąłd złożony z własnych wychowanków.Myśle że Winiarz Wilk Baran Trojanowski +2 solidnych stranieri Brhel i ktoś jeszcze i w przyszlym roku będą walczyć o e-ligę.
    WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    07-09-2002
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    El-Falubaz

    dobrze gadasz; zapomniałeś o Maćku Kuciapie, któremu póki co bardzo daleko z domu do pracy ;)

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,015
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam
    Ja nie bede sie rozpisywal. Napisze tylko ogolnie to o czym wspomnialem na forum naszej oficjalnej stronki. Do Rzeszowa musi wrocic Kuciapa i musi przyjsc jeszcze jeden dobry na 1 lige senior (mysle tutaj o: Staszewskim, Paluchu, Piszczu, Fajferze). Zdecydowanie bardzo chcialbym, aby rzeszowskiklub wzmocnil dosw. juz z jazdy w e-lidze i elite league Staszewski, ale nie wiem czy bedzie potrafil opuscic Gorzow, chociaz tam finanse domyslam sie wygladaja gorzej niz u nas. Wazne jest to ze w Rzeszowie w tym sezonie zamiast z biegiem meczy powiekszac dlugi to my je pomniejszalismy i moge smialo powiedziec, ze w Rzeszowie nie jest najgorzej ... :)

    1. Winiarz
    2. Baran
    3. Kuciapa
    4. Staszewski/Paluch/Piszcz
    5. Brhel
    6. *****
    7. Miesiac

    Heh ... KSM ma nie byc, a jak bedzie to wcale nie mowie, ze sie nei mziescimy :P chociaz watpie :D:D Zalezy jaki junior bedzie jezdzil, ale ja i tak postawilbym na Miesiaca.

    Dodam, ze napewno w klubie rozwazana jest mozliwosc zakontraktowania na nastepny sezon Kima Janssona, ktory w naszej 1 lidze raczej gwarantuje 10 pkt. Bo np ostatnio w meczu na szczycie ELitserien zrobil zdaje sie 5 w 4-ech, a Brhel, ktory jak jezdzi w Rzeszowie wiemy w E-serien potrafi robic olimpijki ...

    Pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #8
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    4. Staszewski/Paluch/Piszcz
    Ramelow nie obraź się, ale tu chodzi o wzmocnienia... Jakby dać dobry motor Trojanowi to trzepałby punkciory jak nie wiem co. A ile robiłby Paluch?? 8? 9? Może i więcej niż Trojan, ale ile kosztowałoby sprowadzenie takiego zawodnika!! Moim zdaniem, jeśli już kogoś sprowadzać, to tylko zawodnika mogącego być liderem drużyny, a tutaj niektórzy wyskakują z Fajferami albo Bogińczukami.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,015
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    4. Staszewski/Paluch/Piszcz
    Ramelow nie obraź się, ale tu chodzi o wzmocnienia... Jakby dać dobry motor Trojanowi to trzepałby punkciory jak nie wiem co. A ile robiłby Paluch?? 8? 9? Może i więcej niż Trojan, ale ile kosztowałoby sprowadzenie takiego zawodnika!! Moim zdaniem, jeśli już kogoś sprowadzać, to tylko zawodnika mogącego być liderem drużyny, a tutaj niektórzy wyskakują z Fajferami albo Bogińczukami.
    Widzisz wg mnie Staszewski jest zawodnikiem ktory 10 punktow w 1 lidze gwarantuje na kazdym torze i smiem watpic aby inaczej bylo z Paluchem. Trojanowskiego probleme nie sa juz tylko i wylacznie motocykle, ale chyba rowniez jego psychika. Zeby jeszcze kiedys moglby wzmocnieniem musi naprawde cos zmienic !!!! a co ??? - on chyba sam tego nie wie. Stara sie, ale ie potrafi.. niestety nie porownuj Trojanowskiego do zawodnika: Ornarny i Poole w tym sezonie. :) Staszewski wg mnie jest zawodnikiem formatu: Winiarz... byc moze Twoje zdanie jest inne ;)

  10. Powrót do góry    #10
    Super Typer FTSL Awatar hellraiser
    Dołączył
    26-01-2002
    Postów
    386
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    W cytowanym artykule poki co nie ma zadnych konkretow, tylko slogany, ogolniki, hasla - pustoslowie. Ale miejmy nadzieje, ze cos sie za tym kryje. Lublin juz wszedl do pierwszej ligi, Tarnow wydaje sie zmierzac ku lepszemu i oby tak bylo w Rzeszowie. Pasowaloby tu , na poludniu (do Lublina nie tak daleko ;P) stworzyc silna grupe osrodkow i moze w niedlugim czasie jeden z klubow (oby wiecej) bedzie sie staral o ektralige. Tylko nalezaloby wspolpracowac (chocby przy okazji organizowania turniejow szkoloeniowych itp.). Co do skladow... Kuciapa, Baran, Winiarz, Brhel, Miesiac i ktos jeszcze. Moze jakis obcokrajowiec, ale eksperymentow z Janssonem bym nie polecal. Howe tez ma w Szwecji przeblyski... Nie uwierze, ze Jansson bedzie krecil tu dychy. Za male doswiadczenie, za male umiejetnosci.

    Jesli bedzie kasa to nalezaloby ja spozytkowac przede wszystkim na regularne wyplaty dla zuzlowcow. To jest podstawa. No i stworzyc jakies podstawy by za dwa lata znow nie martwic sie czy Rzeszow/Tarnow/itp. wystartuje do rozgrywek.

    hellraiser

    ps. Ramelow nie widzisz miejsca w skladzie dla Wilka?? Jestem w szoku..

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,015
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ps. Ramelow nie widzisz miejsca w skladzie dla Wilka?? Jestem w szoku..
    Fatycznie musisz sie dziwic, skoro nie raz zaznaczalem, iz Wilk jest moim ulubionym zawodnikiem w naszej druzynie. Wez pod uwage, ze nie wpisalem rowniez T.Rempaly, a jednak bardzo bym chcial aby obaj Ci zawodnicy pozostali w Rzeszowie. T.Rempala napewno chce jezdzic w Tarnowie. Nie wierze, aby wlal zostac w Rzeszowie i dojezdzach z Tarnowa na treniengi i mecze, niz startowac u siebie w domu. Bardzo chcialbym powrotu Kuciapy - jak on wroci wtedy podyskutujemy. Nastepne moje marzenie to Staszewski, ale to tylko dlatego, ze juz brakuje mi w Rzeszowie ekstraklasy i tutaj sentymenty wole odlozyc na bok. Jak bedzie kasa to musimy jechac... jechac o pierwsza czworke... jechac po E-lige. Mam jednak nadzieje, ze Wilk zostanie w Rzeszowie. Jak widzimy zaplecze to jest cos... W tym roku 2 kontuzje w jednym moemencie i w waznym meczu z Gnieznem jechal Suchy ... mial jechac Wilk, mial go zmioenic Golonka ...

    Pozdrawiam

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do Tomka Rempały to trzymajcie go sila zeby tylko nie powrocil do Tarnowa!
    Trzeci Rempała to juz tłok!

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    08-05-2002
    Postów
    303
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam sie z Remelowem tylko Staszeski mógł by byc zmiennikiem dla Barana. Zakup Kuciapy i wzmocnienie
    2 obcokrajowcem( co powiecie na duet Czechów B-D, Brhel-Dryml??) otworzy nam sznse awansu. Oczywiscie pozostaje
    kwestaia KSM i 2 obcokrajowców. Jesli beda pieniadze
    a o tym mówił Prygon to moze byc ciekawie.

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekawe to, co Prygoń mówi, ale zbyt wcześnie jest żeby wiązać z tym jakieś głębsze nadzieje...
    Stal musi się dobrze zaprezentować u siebie z Gnieznem a wtedy wszystko możliwe... możliwe, że sponsorzy na prawdę Nas nie opuszczą. Co do składu to powinien wyglądać tak:

    1. Piotr Winiarz
    2. Karol Baran
    3. Maciej Kuciapa
    4. rywalizacja o miejsce (Wilk, Trojan, być może drugi dobry obcokrajowiec, może Svab albo Dryml :)
    5. Bo Brhel - żeby był na każdym meczu, bo to na prawdę solidny zawodnik.
    6. Paweł Miesiąc a może Dawid Kujawa ? skoro Zielona Góra go nie potrzebuje to może u Nas się odnajdzie.

    pozdrawiam

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    LuziQ o ile się nie myle to David Kujawa jest ostatni rok młodzieżowcem. A może się myle ? Tak czy siak nie wiem czy on byłby wzmocnieniem czy osłabieniem ;) Po za tym na sotatnim meczu u nas z ZKŻ Miesiąc pokazał że nie straszny mu IMŚJ a jego ataki były bardzo ładne i przemyślane, więc niech się chłopak rozjeżdża może coś z niego wyrośnie ;).

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    21-02-2002
    Postów
    81
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dajcie sobie spokój ze Staszewskim itp. :P Był tu już taki jeden z Gorzowa, to się okazało, że strasznie ciążyły mu dojazdy do Rzeszowa, zwłaszcza, że polskie drogi są faktycznie do dupy. Osobiście uważam, że jak ktoś spędził 8 godzin w ciasnym autku, to nie ma siły, by nie miał opóźnionego refleksu na starcie. Jeśli już wzmocnienia to ludźmi z regionu i basta. Trzeba znaleźć zastępce dla Brhela i to dobrego zastępce. Bo jak w przyszłym będzie 10 - 12 GP, to cienko widzę jego niedzielne starty w Polsce. A co by było, jakbyśmy przypadkiem zakawalifikowali się do baraży, a wtedy Bob byłby już w Australii na ostatnim GP? Cały sezon poszedłby na marne. To tylko teorie, ale jak chce się myśleć o awansie, już teraz trzeba się nad nimi poważnie zastanowić. Ja chciałbym tu w Rzeszowie Clausena :)
    A tak w ogóle to jestem przeciwny walce o awans w przyszłym roku. Dopiero co dochodzimy do siebie po niemalże upadku żużla w Rzeszowie, a działacze już chcieliby z powrotem wydawać duże pieniądze, bądź co bądź, na niepewny awans. Bo ekip do walki będzie kilka, a miejsce tylko jedno. A co jakbyśmy awanasowali? Rok 2004 - Ekstaliga w Rzeszowie. Czy w 2004 na podkarpaciu znajdą się duże pieniądze, naprawde duże, na równorzedną walkę z Lesznem, Wrockiem itp.?
    Wolałbym, aby działacze założyli sobie jakiś dwuletni plan. W przyszłym roku - wyprostowanie do końca wszystkich spraw finansowych oraz zbudowanie solidnych podstaw finansowych na sezon 2004. I w 2004 r. walka awans przez duże "W".

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    1,096
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 2 postach
    Marzenia, marzenia.
    Juz widzicie wzmocnienia ?
    Ja mam pytanie tylko po co?
    A na marginesie, rzeszowanie jak to sie stalo ze ekipa mlodych (Wilk, Winiarz, Kuciapa, Trojan - oj silna mlodzież mial kiedys VanPur-Stal) miala rzadzic i dzielic w polskim speedway'u a znalazła sie w drugiej lidze. To właśnie chyba wtedy kupiono Swista, kontrakt Boyc'a,Cieślaka nieprawdaż ?

  18. Powrót do góry    #18
    Początkujący
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    stal

    Marzenia, marzenia.
    Juz widzicie wzmocnienia ?
    Ja mam pytanie tylko po co?
    A na marginesie, rzeszowanie jak to sie stalo ze ekipa mlodych (Wilk, Winiarz, Kuciapa, Trojan - oj silna mlodzież mial kiedys VanPur-Stal) miala rzadzic i dzielic w polskim speedway'u a znalazła sie w drugiej lidze. To właśnie chyba wtedy kupiono Swista, kontrakt Boyc'a,Cieślaka nieprawdaż ?



    Masz racje to co się stało a stali można nazwac zmarnowaniem talentó poprzez kontraktowanie żuzlowcow dobrych ale juz nie rozwijających sie, to oni własnie wyssali kase klubową do cna. Gdy Stal wchodziła do wówczas pierwszej ligi z polonią piła swój skła opierała na młodych zawodnikach ALE dysponującymi bardzo dobrym sprzętem i wolą walki, po zakontraktowaniu innych zawodników odsunięto ich troszke na bo k nie doceniając ich a na osiołkach też nie można zrobić dobrych wyników. Tu był błąd szefostwa klubu w tamtym okresie . Niech wezmął to pod uwagę już teraz.

    P.S A odnośnie twojej sugestii to gdzie teraz jeździ Mikołajczak, Skórnicki, Jąder przeciesz oni też należeli do krajowej czołówki.

    Zycia niie oszukasz.

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    07-09-2002
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    do zmleszno

    Widzisz, jest parę pytań:
    1. ilu przeciętnie obcokrajowców jest w drużynie żużlowej (bo w Stali jeden)?
    2. ilu (przeciętnie) jeżdżących młodzieżowców jest w drużynie żużlowej (my mamy dwóch, ale Karol Baran w przyszłym sezonie będzie seniorem, więc mamy jednego)

    Dlatego potrzebne są zmiany. Dlaczego tak się stało, to pytanie do naszego trenera, którego nigdy nie poważałem, bo już umykał od nas, gdy z czołowej drużyny ekstraligi, prowadzonej przez Marka Cieślaka spuszczał nas w krzaki. Można mówić, że zbiegło się to z odejściem sponsorów - ale dla mnie jest to tylko malutkie wytłumaczenie.
    Oczywiście najlepiej jeździć swoimi wychowankami. I tak, w znacznej mierze pewnie chcemy: Winiarz, Kuciapa, Baran,
    Miesiąc - to nasi. Do Bo Brhela potrzebny jest drugi obcokrajowiec (choćby na zastępstwa). No i niestety, wydaje się że musimy zapłacić haracz w postaci zakontraktowania dobrze jeżdżącego młodzieżowca, bo tu jest przepaść. Z praktyki wiele meczy jest rozstrzyganych przez młodzieżowca.
    Nie wspominam o linii środkowej (Trojanowski/Wilk/T.Rempała), bo pewnikiem któryś z nich i tak zostanie.

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drodzy rzeszowianie.
    Już nie raz przerabialiście temat zasilenia drużyny ludźmi z zewnątrz:Nurzyński Stachyra Podrzycki Krzystyniak Świst i??? Gdzie jesteście obecnie???Własni wychowankowie byli marnowani-obcy blokowali i mmiejsce.Kiedyś czytałem super wywiad z Grzegorzem Kuźniarem bodaj rok 1989. Pisał, że była zdolna młodzież J.Ślączka R.Janusz i inni ale przez starty zawodników sprowadzonych z zewnątrz ich rozwój został zahamowany-teraz też jest liczna grupa własnych wychowanków i ich trzeba promować.
    WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mrucky, z Miesiąca jeszcze na prawdę będzie sporo pożytku to prawda...
    Co do przeszłości Stali to poniekąd to prawda, aczkolwiek chyba połowicznie. W Rzeszowie nie jest łatwo utrzymać dobrą formę przez cały sezon, bo na prawdę brakuje treningów, często są przeprowadzane jedynie raz na tydzień albo raz na dwa tygodnie i w tej sprawie muszą nadejść bardziej konkretne zmiany... jeżeli chcemy się liczyć za rok w walce o awans do extraligi.

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    21-02-2002
    Postów
    81
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drodzy rzeszowianie.
    Już nie raz przerabialiście temat zasilenia drużyny ludźmi z zewnątrz:Nurzyński Stachyra Podrzycki Krzystyniak Świst i??? Gdzie jesteście obecnie???Własni wychowankowie byli marnowani-obcy blokowali i mmiejsce.Kiedyś czytałem super wywiad z Grzegorzem Kuźniarem bodaj rok 1989. Pisał, że była zdolna młodzież J.Ślączka R.Janusz i inni ale przez starty zawodników sprowadzonych z zewnątrz ich rozwój został zahamowany-teraz też jest liczna grupa własnych wychowanków i ich trzeba promować.
    Jak to gdzie jesteśmy? Raptem dwa miejsca za Zielonką :P A Stachyra i Krzystyniak to piękne karty, zapisane w historii rzeszowskiego speedway'a i nikt tego nie zmieni! A kiedy Świst przyszedł do Rzeszowa, to Winiarz, Kuciapa itp. mieli wiele, wiele okazji, by pokazać na co ich stać. Mieli - w sezonach 1994 - 1997. Skoro sprowadzono Śwista, to widocznie ekipa wychowanków nie była ekipą na medal DMP, a właśnie takie aspiracje wtedy mieliśmy. No i, jakby nie patrzył, medal zdobyliśmy.
    Zresztą męczą już te agrumenty, że "zamiast inwestować w swoich to sprowadza się obcych i swoi mają przerąbane". Po pierwsze Ślączka miał miejsce w składzie bo był juniorem. A potem odszedł z Rzeszowa, bo Gdańsku służył sobie w armii. Po drugie jak ktoś jest dobry to i tak sobie poradzi, bez żadnego prowadzenia za rączke przez trenera Kuźniara itp...

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    19
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chłopie nie wiesz ile zdrowia i kości JANUSZ STACHYRA poświęcił dla STALI RZESZÓW to był gość. Tak ale lat jeździł w stali 15 coś takiegop więc nie mów mi że on nie był związany z naszym klubem.
    Świat to hu....wina KASA sku......n brał i do Gorzowa. Kiedyś maciek zrobił 12 pkt Świst 5 a przy kasie maciek dostał mniej......

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ludzie o Drymla to sie w przyszłym sezonie ekstraliga bedzie zabijała a wy mówicie o tym zawodniku w Rzeszowie! Panowie z czym do czego?

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jasiek jest bardzo zwiazany z Rzeszowem i stworzyl kawal dobrej historii jednak nie wida nastpcy (no mo|e tylko Piotrek Winiarz) i z tym trzeba pomyslec co zrobic bo miesiac gwiazda nie bedzie. A Trojan niech sobie da lepiej spokój bo to co wyczynial z Zielonka to caly stadion sie smial. Powinien wrócic Maciek który nigdy nie bedzie tak traktowany przez kibiców w Zielonej jak w Rzeszowie nawet czasami wypowiada sie na ten temat ze kibice w rzeszowie sa najlepsi
    1. Winiarz
    2. Kuciapa
    3. G. Rempala
    4. T. Rempala
    5. Bob Brhel
    6. .........

  26. Powrót do góry    #26
    Początkujący
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    do gieksy

    Ok ale co tu robi G. Rempała nie pamiętasz jak klub mu zalegał z pieniędzmi kase to jeżdził jak koleś ze szkółki. Może mi napiszesz że nie miał za co wyremontowac sprzęt ale on chyba tylko wie ile kasy natrzepał od Stali rok wcześniej

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drodzy Rzeszowianie
    Wcale nie miałem zamiaru umniejszać zasług Jasiów Stachyry i Krzystyniaka dla Waszego klubu.Chciałem tylko powiedzieć ,że kluby które stawiają na zawodników z zewnątrz po pewnym czasie staczają sie w dół gdyż własni wychowankowie są zniechęcani do jazdy.Mało talentów przez takie transfery zmarnowało się w całym kraju??
    WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

  28. Powrót do góry    #28
    Początkujący
    Dołączył
    07-09-2002
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    El-Falubaz

    Czyli z twoich wywodów wynika, że Maciek MUSI wrócić do Rzeszowa. Bo w przeciwnym razie zmarnują się wasze talenty! Bardzo się cieszę, że wspólnie dochodzimy do tego samego :)
    Tak naprawdę zawsze bardzo ceniłem sposób podejścia Zielonki do szkolenia młodzieży. Powiem więcej, pierwsze zawody w swoim życiu widziałem (?, no może bardziej: uczestniczyłem - ze względu na wiek) na Wrocławskiej.

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Muzykant

    Powiem tak Maciek nikomu nie blokuje miejsca poprostu w Zielonej Górze nie ma w tej chwili prawdziwego talentu na miarę Huszczy Jaworka czy ostatnio Kurmańskiego.Kasprowiak 20 lat ma a jest beznadziejny i chyba podzieli los Smotera czyli koniec kariery a pozostali? wyniki w Zachodniej Lidze Młodzieżowej świadczą o ich słabości-lanie dostają od rówieśników z Gorzowa i Leszna i to sromotne.jedyna nadzieja to powrót do Z.Góry trenera Grabowskiego inaczej przyszłość zielonogórska w czarnych barwach sie rysuje.
    WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

  30. Powrót do góry    #30
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wczoraj na TVRz były wywiady z prezesem, trenerem i kapitanem Jasolu. Wynika z nich, że są szanse na poprawę, ale za wcześnie żeby o tym mówić. Prezes Prygoń dodał, że ten skład mógł nawet w tym sezonie powalczyć o e-ligę(!!!) przy odrobinie szczęścia. Ciekawe, bo moim zdaniem już po 3-4 kolejkach żadnych szans nie było. Widać nie jestem zorientowany w tabeli... w końcu 16 pkt. straty do liderów to tyle co nic. Jeśli chodzi o wzmocnienia to nie należy nastawiać się na wiele. Sądzę, że jeśli zostanie utrzymany tegoroczny skład to powinniśmy się cieszyć. Na Przeglądzie Żużlowym jest materiał o tym, oto on:

    Nie odbył się niedzielny mecz pomiędzy Jasolem Rzeszów a Startem Gniezno. To spotkanie odbędzie się dopiero dziś. Mimo to wieczorem na antenie Telewizji Rzeszów można było obejrzeć materiał dotyczący żużla, a dokładnie tego właśnie sezonu. Na antenie wypowiadali się prezes klubu ZKS Stal Władysław Prygoń, trener Jasolu Stanisław Kępowicz i kapitan drużyny Piotr Winiarz. Wszyscy są zgodni co do tego, że wynik uzyskany przez drużynę jest wynikiem dobrym. Przed sezonem zakładano bowiem, że zespół utrzyma się w I lidze. I to udało się uzyskać. Mało tego - drużyna znalazła się w pierwszej czwórce, w co mało kto przed sezonem wierzył.

    Winiarz i prezes Prygoń stwierdzili ponadto, że są perspektywy na poprawę sytuacji w Rzeszowie i że jeśli klubowi uda się pozyskać dodatkowe pieniądze, to zespół będzie chciał zawalczyć w przyszłym roku o ekstraligę. Ostrożniejszy w tych wypowiedziach był natomiast trener Stanisław Kępowicz, który stwierdził, że najpierw trzeba mieć te pieniądze, a dopiero potem planować, jak je zainwestować. Wiele wskazuje na to, że rzeszowianie postawią w przyszłym sezonie na swoich wychowanków. Niewykluczone, że z drużyną pozostanie Czech Bohumil Brhel, który zdaniem trenera Kępowicza spełnił swoje zadanie.

    Jak zapowiada prezes Prygoń, więcej szczegółów na ten temat ma być ujawnionych w październiku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •