Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Ostatni Rok KARLSSONA w Rybniku ???

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ostatni Rok KARLSSONA w Rybniku ???

    Gorzkie pożegnanie Mikaela Karlssona z Rybnikiem


    Michał Zichlarz 17-09-2002

    Kibicom w Rybniku chcę powiedzieć jedno: jest mi strasznie przykro, że tak wszystko się skończyło. Nie ze swojej winy nie dotarłem na mecz do Rzeszowa. Ale myślę, że oni to rozumieją. Przecież dla nich zawsze starałem się jechać jak najlepiej - mówi Mikael Karlsson, który już chyba nigdy nie wystąpi w Rybnickim Klubie Motorowym

    Szwedzki żużlowiec podszedł do mnie na Stadionie Śląskim, gdzie w sobotę wywalczył trzecie miejsce w Grand Prix Europy. - Chcę ci opowiedzieć, co spotkało mnie w Rybniku - rzucił krótko.

    Trzy tygodnie temu, mający jeszcze teoretyczne szanse na awans do ekstraligi, RKM wyjeżdżał do Rzeszowa na ligowy mecz ze Stalą. Początkowo rybniczanie mieli wystąpić w krajowym składzie. W końcu w klubie zdecydowano się jednak sięgnąć po Petera i Mikaela Karlssonów. - Z wyjazdem na ten mecz od początku były problemy. Chodziło o czas. W przeddzień spotkania w Rzeszowie razem z bratem startowaliśmy w Grand Prix w Goeteborgu. Wydawało się, że nie mamy szans na dotarcie w porę do Polski. Ale w Anglii jest świetne biuro podróży, które pomaga zawodowym żużlowcom w organizowaniu przejazdów po całej Europie. Z Peterem za 400 funtów kupiliśmy bilety. W piątek przywiózł je nam do Goeteborga Mark Loram - opowiada Mikael. - W niedzielę, po zakończonym późno turnieju Grand Prix i po kilku godzinach snu, razem z bratem wyjechaliśmy na lotnisko. Niestety, utknęliśmy w ogromnej kolejce w nowym terminalu lotniska w Goeteborgu. No i samolot poleciał bez nas - ciągnie szwedzki żużlowiec. RKM przegrał w Rzeszowie i ostatecznie stracił szanse na awans.

    Działacze klubu z Rybnika nie przyjęli tłumaczenia Karlssonów i ukarali obu zawodników karą 2,5 tys. dolarów. - To nie wszystko. Po kilku dniach zostałem zwyzywany przez telefon. Dzwoniła osoba związana z rybnickim klubem. Mniejsza o nazwisko. Usłyszałem wyzwiska w stylu: "Ty pierd... tchórzu! Przez ciebie nie awansowaliśmy". Jestem strasznie rozczarowany całą sytuacją. Nie tak wyobrażałem sobie pożegnanie z Rybnikiem. Na dodatek klub zalega mi z pieniędzmi. Nie mogę też liczyć na pieniądze z występów w lidze, choć miałem zagwarantowane 14, 16 startów w sezonie. To wpływa na mój budżet. W mojej ekipie jest przecież kilkanaście osób. Muszę je jakoś opłacić. Niestety, my żużlowcy jesteśmy traktowani tylko i wyłącznie jako narzędzie. Kiedy klub zrywa z nami umowę, my nic nie możemy zrobić - dodaje sfrustrowany "Cyber Mike".



    Dla Gazety

    Dominik Kolorz

    prezes Rybnickiego Klubu Motorowego

    Mikael Karlsson nie mógł narzekać na warunki kontraktu w naszym klubie. Uważamy, że jazda w RKM była dla niego dobrą promocją. Można nawet powiedzieć, że tutaj się odrodził po tym, jak osiem lat temu zdobył wicemistrzostwo świata juniorów. Ja mogę zadeklarować jedno: umowy kontraktowe są umowami kontraktowymi. Dopóki ja jestem tu prezesem, to wszystko będzie uregulowane. Warunki umowy, jaką podpisaliśmy z Mikaelem, były takie, że mieliśmy mu pomóc w szukaniu sponsorów indywidualnych. Po przegraniu walki o awans było to już nie do załatwienia. W kontrakcie był zapis, że jeśli nie udałoby się znaleźć sponsorów, to klub zobowiązał się wypłacić wynikającą z umowy sumę. Chodzi o 7 tys. dolarów. Ale Mikael ze swojej strony też powinien był dotrzymać kontraktu i przyjechać na mecz do Rzeszowa.

    Bardzo mi przykro, że ktoś dzwonił do niego z wyzwiskami. Przecież przez trzy lata jazdy u nas nigdy nie zawiódł. Zawsze można było na niego liczyć. Dodam, że Mikael przyjedzie prywatnie na nasz ostatni mecz w Rybniku ze Stalą. Wtedy pożegna się z kibicami. Wyjaśnimy też sobie wszystkie wątpliwości.

    not. zich



    Dorobek Karlssona

    Mikael Karlsson startuje w ekipie z Rybnika od 2000 r. W ośmioletniej historii RKM Rybnik to najlepszy żużlowiec tego klubu.

    2000 r. - 16 meczów ligowych, 200 pkt. (z bonusami), średnia na mecz 9,41 pkt. Lepszy w rozgrywkach I ligi był tylko Antonin Kasper (Start Gniezno) - 10,67 pkt.

    2001 r. - 12 startów, 153 pkt., średnia na mecz 10,20 pkt. Ponownie drugi żużlowiec I ligi. Lepszy był tylko Krzysztof Cegielski (Wybrzeże Gdańsk) - 10,24 pkt.

    2002 r. - 10 meczów, 143 pkt., średnia na mecz 11 pkt. Dotychczas

    ------------------------------------------------------

    Moje skromne zdanie jest takie, że Peter i Mikael za wszelką cenę powinni stawić się w Rybniku.
    Jednak działacze chyba troszkę przesadzili.
    Nie wiem dokładnie co mam o tym myśleć ...

    poTFoor

    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do Micsona on bedzie jeździł jeżeli się zmieni zarząd!!! A tu nastąpi prawdopodobnie roszada na miejscach. Tak to już jest jak ktoś coś spaprze to musi się zamienić stołkiem ze swoim zastępcą. Nie bedzie w Rybniku prawdziwego żużla jeżeli Kolorz nie poda się do dymisji tak jak to obiecał. A kto do Mikiego zadzwonił to można się domyśleć bo na pewno nie był to żaden z kibiców. A co do ich przyjazdu na mecz to też jest sprawa niezbyt jasna.
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szczerze to chętnie bym widział Miscona w szeregach ZKŻ, ale napewno nie jego braciszka...
    ps. anie mówiłem przed sezonem, że zawali wam pare meczy Peter, omało mnie "nie wywieźliście z forum na taczce gnoju";)

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący
    Dołączył
    14-08-2002
    Postów
    48
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Oni są rewelacyjni

    Nie powinni z nich rezygnować bo i tak wcześniej czy póżniej ktoś się nimi zainteresuje a to że nie przybyli na mecz moż się RKM-owi jak i każdemu klubowi zdażyć nawet w najbliższym czasie.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No ja juz w polowie sezonu sobie tak myslalem ze moglby u nas jezdzic Micson. Wtedy jeszcze Pedersen nie walil kompletow i tak sobie marzylem ;) ze mielibysmy takich obcokrajowcow: Billy, Nicky i Micsonn. I kto wie moze w e-lidze wlasnie tacy u nas beda.. ;):):)
    Zawsze i wszedzie Falubaz najlepszy bedzie!

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zdarzyć się każdemu może,tylko czemu wszyscy uczestnicy GP w Goteborgu dotarli do POLSKI TYLKO NIE ONI.Pamiętaj o tym,że to nie był mecz o pietruszkę,tylko o zachowani szans na awans.Jeśli wygralibyśmy w Rzeszowie,a Zielonka wtopiła z Gnieznem to brakowało by nam 2 pkt do Zielonki i wszystko było możliwe ponieważ Zielonka jedzie jeszcze do Gniezna.A tak porazka i po szansach na zajęcie dobrego,miejsca -2 gwarantującego udział w barażach.Zawalili mecz i należy ich ukarać,z tym,że z tej kary nic nie będzie,bo Karlssony miały zagwarantowany udział w 15 meczach,a odjechali tylko 10 Mikael i 11 Peter.Tak więc jakoś się ugadają z tą karą.Jak widzisz tylko nam się to przytrafiło i to w tak ważnym meczu.Ale jak to było naprawdę to wiedzą tylko Karlssony.My możemy tylko pogdybać.Kto dzwonił i po co ...Nie ma co pisac.Musztarda po obiedzie.Zapomniałem dodać,że w nastepnym sezonie niewiadomo,czy nas będzie stać na utrzymanie Karlssona,bo jak wiadomo z zakładanego awansu nici i napewno grono sponsorów w natępnym sezonie już nie wesprze klubu,bo po co ładować pieniądze na 1-lige.Po awansie do klubu miała wejść HESTIA jako sponsor strategiczny z pieniędzmi,a tak nic z tego nie będzie.Może się utrzymamy w tej 1 -lidze,bo chodzą słuchy o zainteresowaniu innych klubów naszymi młodzieżowcami-Romanku i Szombierskim.Czerwiński był tylko wypożyczony z Częstochowy i raczej do nich wróci.

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-05-2002
    Postów
    1,691
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dzialacze RKMu to d....

    Zdarzyć się może każdemu... ale ten telefon to już przesada.. Mikael uciekaj z tonącego statku!

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-11-2001
    Postów
    733
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    gdzie prawda???

    no tak wszystko ladnie pieknie, ale jakos wszyscy zdazyli na lige po GP, oprocz Karlssonow...no i Hamilla, czyzby ktos za tym stał, ...a moze pewien pan...niejaki JAG ???
    Niewazne czy tak bylo czy nie, to jednak obowiazkiem zawodnika jest stawic sie na mecz, mozna bylo pol godziny mniej pospac,... ja tez wrocilem przed 4.00 z sgp w krsko i jakos na 7.00 do pracy poszedlem. Inna sprawa to taka ze podobno samochod braci rano wogole spod hotelu nie odjechal.
    Na pewno szkoda ze Mike'a w Rybniku juz nie bedzie, bo był bezbłedny, choc przyznac trzeba ze zawalil jednak arcywazny mecz w barazach z Unia.
    Pewnie nigdy sie nie dowiemy jak bylo naprawde, zreszta watpie czy wygrana w rzeszowie cokolwiek by nam dala bo i tak musielibysmy jeszcze wygrac w Z.G.
    I komu tu wierzyc do cholery...

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli Mikael Karlsson zrezygnuje ze startów dla RKM-u to będzie to największa strata rybnickiego speedway'a. Takiego obcokrajowca chętnie widziałby każdy ekstraligowy zespół, a traktowanie w ten sposób Mikaela jest niegodne jego postawy wobec klubu. Gdyby nie on to kto dowoziłby RKM pod bramy E-ligi? Węgrzyk - ta żużlowe ladaco (ostatnio w Gnieźnie 3 pkt. i to na kolegach ... buahaha - krajowy lider), Mikael robi w każdym meczu po 12-15 pkt. i pokazuje, że nie odpuszcza polskiej ligi.
    Do Rybniczan:
    Czy ten Kolorz chce dokumentnie roznieść RKM w pył???

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2002
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    a tak wogole...

    a tak wogole to kto by mial nr tel na komorke do mikiego???

    pozdrwoko

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    1,725
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 42 w 21 postach
    Jak Hamill rok temu do Bydgoszczy nie przyjechał, a był to jak się potem okazało mecz do wygrania ( bez Hamilla - 55:35 dla Polonii ) to jakoś się dogadali. Wszystko zależy od zarządu. Jak im nie zależy na Karlssonach, to tak jest. Jedna wpadka na 3 lata chyba każdemu się zdarzyć może. Dobrze, że są jeszcze tak rzetelni zawodnicy, którzy takich wpadek ( przynajmniej do tej pory ) nie mają - np. Nicky Pedersen.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2002
    Postów
    1,208
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a tak wogole to kto by mial nr tel na komorke do mikiego???
    Pewnie ktoś z klubu.
    Napewno to nie był kibic, bo po co miałby coś takiego robić?
    Poza tym mikael wie kto to był tylko nie chciał zdradzić nazwiska tego kretyna.
    I love rybnicki ROW !!!

    pozdROWienia

    Nie ma to jak zimny bROWar Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2002
    Postów
    170
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moge wam powiedziec kto dzwonil do Mikaela
    To byl pan W. w Rybniku beda wiedziec o kogo chodzi.

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sam nie wiem co o tym myśleć. Kto ma racje a kto nie. Po sezonie napewno znalazłby się się chętny na Karlssona(oczywiście jakby nie został w RKM). Jednak lepiej by było żeby Mikael nadal jeździł w Rybniku.
    Pozdrawiam

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak to prawda, Micson to świetny zawodnik, profesjonalista, Ten sezon szczególnie ma udany. Szkoda tylko,że ma do czynienia z taką a nie inną rzeczywistością. Działacze najwyraźniej są ślepi, jak można "puścić" takiego obcokrajowca, który prawie w każdym meczu zdobywa ponad 10 pkt!? Cóż, szkoda tylko samego Mikaela bo po jego wypowiedzi wnisokuje, że chłopak jest troszkę podłamany. Ja osobiście życzę mu jak najlepszego klubu w przyszłym sezonie, ufanych startów...może będzie to jednak Rybnik?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •