Pokaż wyniki od 1 do 44 z 44

Wątek: Nie będzie kary dla Polonii !

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach

    Nie będzie kary dla Polonii !

    "BKS Point S Polonia Bydgoszcz uniknie finansowej kary przewidzianej w umowie ze sponsorem strategicznym cyklu Grand Prix - firmą BSI. Jak poinformowała przed chwilą Telewizja Bydgoszcz w oficjalnym protokole FIM zapisano, iż sobotnie zwycięstwo Nicky Pedersena na Stadionie Śląskim w Chorzowie obejrzało trzydzieści tysięcy sympatyków speedwaya, czyli dokładnie tyle ile wynosiło minimum ustalone dla organizatora przez BSI.

    Trudno powiedzieć czy wobec tylu wolnych miejsc na śląskim gigancie liczba ta jest prawdziwa, jednak na pewno bydgoscy działacze liczyli większe wpływy do klubowej kasy, szczególnie w obliczu zaległości finansowych wobec Tomasza Golloba i Piota Protasiewicza."



    Hehe wiedziałem że tak będzie Bydgoszczanie woleli dopłacić za bilety aby wszystko się zgadzało niż przyznać że było mniej niż 30 tyś. I tym samym zapłacić jakąś bzdurną !!! karę nie wiem za co. Tym gościom z BSI palma czasem ostro odbija.



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    08-02-2002
    Postów
    81
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...jak na moje oko to wiecej niz ze 22 tysiaki ludzi nie bylo, tez slyszalem, ze organizator GP zada od organizatora krajowego kare finansowa jesli frekwencja nie wyniesie minimum 30 000. Dla mnie DEBI.LIZM. W mysl zasady: "Nic na sile, wszystko mlotkiem"
    Ludziom z BSI nie zalezy chyba tyle na popularyzacji speedway'a co na nachapaniu sie jak najwiekszej kasy.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-06-2002
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakby te pieprzone stare pryki z GKSŻ miały jaja, to osraliby BSI i zorganizowali sobie sami cykl turniejów np. pod tytułem "Better Than Grand Prix". Przecież gros sponsorów to są polskie firmy, a ci flegmatyczni Angole jeszcze mają czelnośc ustalać nam limity na liczbę widzów.
    Raz dwa "herbaciarze" z BSI przyszliby na kolankach, bo okazałoby się nagle, że ich cyrk się rozpada.
    Ale nasi "granatowomarynarkowi" wolą leźć w zady Angolom, mimo że właściwie stoimy w pozycji dominującej. Przecież to my (czyli polscy kibice) napędzamy ten cały kołowrotek zwany "GP".
    Ja byłbym za drastycznym posunięciem - olaniem ciepłym moczem całego GP przez rok - zobaczyli byśmy jak szybciutko angielskie pieski przykucnęłyby na zadach prosząc o pomoc w zorganizowaniu cyklu, i to na zasadch takich jakich chcemy MY.
    Ale do tego trzeba mieć coś między uszami i coś między nogami...

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No właśnie Fanatic. To między nogami mają ale na Viagrze jadą a to między uszami też jest ale przeżarte z powodu bankiecików, imprez i innych spotkań inicjowanych własną adoracją. Czy tak zawsze musi być, że ktoś nami rządzi a nie my kimś?? Bardzo się cieszę, że Bydgoszcze nie dostała żadnej kary bo byłby to gwóźdź do trumny. Co do granatowomarynarkowych to brakuje mi słów. To nie są faceci, to są *****, które nie potrafią zrobić nic dobrego. Najlepsi są w całowaniu czujejś d**y całujpupki.
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  5. Powrót do góry    #5
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Kamień mi spadł z serca że było 30 tys. Nie wiem czy Polonia wytrzymałaby karę
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po SGP jak siedziałem w autobusie, by zajechać do domu to dwaj kolesie z gazety wyborczej roznosili gazete z wynikami SGP(30 minut po zakończeniu zawodów!!!). W gazecie tej pisało, że organizatorzy sprzedali 20000 tyś. biletów

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2002
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 8 razy w 1 poście
    30 tys. nom niewiem na moje oko to tyle nie bylo ale wkoncu oni wiedza lepiej.
    Ale tak czy siak organizacja niebyla zbyt dobra.
    Chcialem jeszcze ze zapewniano ze tor bedzie do walki ale pomiedzy zawodnikami a nie z samym torem!!

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciesze sie że polonia nie zaplaci kary,bo w przeciwnym razie Bydgoszcz w przyszlym sezonie spadla by do 1 ligi.Mysle ze moglo by bys te 30 tys.,bo 20 napewno nie bylo.
    Zgadzam sie ze to Polska powinna dyktowac warunki,bo ile kibicow przyszloby do Krsko jesli nie bylo by Polakow?
    odpowiedzcie sobie sami na te pytanie.Bydgoszcz nie powinna zgadzac sie na wszystkie warunki ktore ustali BSI.Moze w przyszlosci cos sie zmieni...Ale teraz jest najwazniejsze ze Bydgoszcz nie zaplaci kary :)

    Pozdrawiam

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-06-2002
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Olka:

    Jedno sprostowanie:
    To nie Bydgoszcz mogła się nie zgadzać, tylko przede wszystkim "staruszkowie w pampersach" z GKSŻ.
    To "dzięki" nim jest tak, jak jest.
    Kluby dopiero w drugiej kolejności mają coś do gadania. Niestety...

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2002
    Postów
    417
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    30 tysięcy to napewno nie było na sobotnim GP ,ta liczba jest w protokole FIM ,a biletow sprzedano nie wiecej niz 15-20 tys.Pewnie starczy to tylko na opłacenie BSI ,gdyż
    podobno Bydgoszcz przebijając ofertę Wrocławia w czasie
    zmagań o przyznanie organizacji tej imprezy przystała na kwotę[bądż ją sama zaproponowała}w wysokości -piszę podobno-320 tys $ czyli coś ok 1.3 mln PLN ,a więc tyle ile w przybliżeniu zarobilli[czytaj mieli wpływów} na
    imprezie w Chorzowie.Ale to kłopot bydgoskich działaczy
    i zapewne zawodników niestety też.
    W tym wątku kilku z nas pisało o wypięciu sie na BSI.
    Imprezy w Cardif i Sztokholmie dowiodły ,że nie polscy kibice decydują o dużej frekwencji na niektórych rundach
    GP i potrafią przyjść w więszej liczbie na stadion niż
    zgromadziło się na obu polskich rundach razem wziętych.
    Moim zdaniem bilet za 100 złotych w obecnych warunkach ekonomicznych jest cośkolwiek za drogi dla przeciętnego kibica[Nie mówię tu o fanatykach żużla ,którymi my tu piszący jesteśmy}Ktoś napisze ,że były tańsze bilety,
    ale jak doliczysz program i coć jakiś mały drink wyjdzie
    stówka nie licząc dojazdu.Już w przyszłym roku przekonają się Czesi ,że jest kres windowania cen biletów .
    Jeśli BSI doprowadzi do jeszcze większego zasięgu czyli
    rozszeżenia o kilka następnych krajów z zapełnionymi stadionami to może być przełom w rozwoju speedwaya.
    Choć wczoraj wypowiadał się [Słyszałem od kogoś kto z nim rozmawiał]opiekun Lorama ,że jeśli Mark nie znajdzie sponsora na przyszłoroczny cykl to może wcale w nim nie wystartować.Do tegorocznego cyklu musieli sporo dołożyć
    a nie chcą robić tego w przyszłym sezonie.Czyli może się
    zdarzyć tak ,że niektórzy żużlowcy sami zrezygnują z ubiegania się o tytuł z powodów ekonomicznych,chyba że
    BSI podniesie im gaże za występy[BSI "doi się" jednak
    bardzo trudno]

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    484
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jestem przekonany ze na stadionie nie było 30 tyś ludzi.ale jak bydgoszcz uniknie kary to znaczy ze sobie poradzili w inny sposób.polak cwaniak zawsze się jakoś wywinie.ale to chyba i tak nie uratuje bydgoszczan w przyszłym roku z zrezygnowania z dwójki gollob ,protasiewicz

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tu mamy sprawe oczywista i jak ktoś chce to nawe do udowodnienia. Na tym przykładzie widac że nikt z prawda w tym sporcie sie nie liczy. Rozgrywki tak chyba myslimy tylko my kibice rozgrywaja sie na torze ale coraz czesciej widac czy oby na pewno

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    27-03-2002
    Postów
    111
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    John Postlethwaite w wywiadzie po GP sam przyznal, ze liczyl na wiecej niz 20 tysiecy widzow.
    Podejrzewam, ze te 30 tysiecy napisali dla formalnosci. Moze BSI zorientowala sie, jaki to obciach nakladac tego typu kary, a moze dzialacze z Bydgoszczy "posmarowali".

  14. Powrót do góry    #14
    Początkujący
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    29
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    30000 ??

    [b]Śmieje się od ucha do ucha jak przeczytałem,że na Śląskim było 30000 ludzi. Ja nie wiem jak oni to liczyli bo na pewno nie było więcej niż 25000. Ale cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    A tak jeszcze co do BSI, to następnym razem będziemy frajerami jak znów będziemy toczyć boje o organizację GP na siłę pod groźbą kar finansowych za brak wymaganej liczby publiczności!!!

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    386
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I dobrze, że Polonia uniknęła kary. w dzisiejszej Wyborczej przeczytałem również wypowiedź Kamińskiego, że jak Polonia zdobędzie tytuł to Point S przedłuży umowę sponsorską na przyszły rok. Także nie musi być wcale tak źle! Jest o co walczyć więc Lets go!! chłopaki.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    213
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    I dobrze, że Polonia uniknęła kary. w dzisiejszej Wyborczej przeczytałem również wypowiedź Kamińskiego, że jak Polonia zdobędzie tytuł to Point S przedłuży umowę sponsorską na przyszły rok. Także nie musi być wcale tak źle! Jest o co walczyć więc Lets go!! chłopaki.
    Cytuję za Gazetą:
    - Jeśli drużyna zdobędzie tytuł, pomyślimy o przedłużeniu umowy sponsorskiej - podkreślał przed sezonem szef Point S Polska Jerzy Kamiński.

    Po pierwsze Wyborcza przytacza wypowiedz p.kaminskiego sprzed sezonu, po drugie p. kminski dopiero "pomyśli o przedłużeniu umowy" po zdobyciu tytułu.
    Każdy zna przedwyborcze obietnicy dygnitarzy czy ich popleczników. A po wyborach stwierdzą, ze ta inwestycja nie przyniosła spodziewanych wyników marketingowych patrz finansowych.

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    10-06-2002
    Postów
    166
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mojm zdaniem jeśli taka była umowa to Polonia powinna zapłacic karę, no ale jeżlei jakimś sposobem jej unikneła. To ja proponuje wysłać zbiorową petycje kibiców którzy byli na GP do BKS treści : "dziekujemy " za stworzenie "pieknego" widowiska i żądaamy zwrotu 50% wartości biletu.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeden z działaczy bydgoskich powiedział,że na finał w chorzowie sprzedano tylko 15 tyś. biletów.
    Wraz ze spadkiem formy Golloba,spada frekwencja na GP w Polsce.Kibice są wybredni,lubią oglądać swojego zwycięzce niż ileś tam naszych pałętających się w zawodach.Myślę,że we Wrocławiu też nie było by pełnego kompletu(jak mawiał J.Ciszewski)bo u nas w dalszym ciągu chodzi się na Golloba.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobrze ,że Polonia nie zapłaci tej kary - kamień spadł mi z serca :)

    A swoją drogą to bilety powinny kosztować mniej (np. 40 i 30 zł ) , a stadion byłby bardziej wypełniony.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a tak w ogóle to ile kibiców pomieści Śląski w Chorzowie?

  21. Powrót do góry    #21
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cała sprawa z tą karą jest po prostu śmieszna!!!

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    213
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jeden z działaczy bydgoskich powiedział,że na finał w chorzowie sprzedano tylko 15 tyś. biletów.
    Wraz ze spadkiem formy Golloba,spada frekwencja na GP w Polsce.Kibice są wybredni,lubią oglądać swojego zwycięzce niż ileś tam naszych pałętających się w zawodach.Myślę,że we Wrocławiu też nie było by pełnego kompletu(jak mawiał J.Ciszewski)bo u nas w dalszym ciągu chodzi się na Golloba.
    Cytat z gazety Wyborczej:
    "(...)przedstawiciele firmy ochroniarskiej, zabezpieczającej zawody twierdzą, że na stadion weszło jakieś 27 tysięcy osób.
    Myslę, że tyle osob raczej by nie weszlo na stadion we Wrocławiu.

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na Olimpijski spokojnie wejdzie 27 tys. Kiedys w latach 70-tych podczas Wyscigu Pokoju było tam nawet ponad 50 tys ludzi. No ale wtedy byli upchani jak sardynki i stali dosłownie wszedzie, nawet na koronie w kilkuwarstwowych :P
    rzędach.
    Mysle ze teraz na Olimpijski weszłoby nieco ponad 30 tys, ale to nie jest całą pojemnosc, poniewaz od pewnego czasu nie jest udostępniana czesc miejsc stojących pod tablicą.

    A ile by przyszło by ludzi teraz na GP we Wrocku? Wydaje mi sie ze wiecej niz do Chorzowa, a decyduje o tym moim zdaniem bliskosc m.in. Leszna, Zielonki, a i sam Wrocław ma więcej kibiców zuzla niz cały Górny Ślask razem wzięty.

    milosz: z tego co wiem to Śląski ma pojemnosc coś koło 48 tys.
    Na GP był zapełniony w około połowie, wiec 30 na pewno nie było. Wiec reszte bilecikow musiał chyab kyos dokupic...

  24. Powrót do góry    #24
    Początkujący
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    29
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a tak w ogóle to ile kibiców pomieści Śląski w Chorzowie?
    [b]

    Stadion Śląski w Chorzowie ma 48 000 miejsc siedzących !

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    213
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    30 tysięcy dolarów kary

    Cytuje za dzisiejsza Wyborczą:

    "W umowie między BSI, a Polonią był zapis mówiący, że jeśli zawody na Stadionie Śląskim obejrzy mniej niż 30 tysięcy osób, bydgoskim organizatorom przyjdzie zapłacić karę. Na zawody sprzedano tylko 17 tysięcy biletów (w ostatniej chwili z różnych względów, ale głównie z uwagi na złą pogodę, z 7 tysięcy wejściówek zrezygnowały osoby, które zamówiły je z wyprzedzeniem). Resztę widowni stanowili liczni oficjele (m. in. prezydenci kilku śląskich miast), sponsorzy. Każdy z nich miał kilka wejściówek dla osób towarzyszących.
    Według Polonii na widowni zasiadło jednak 30 tys. osób i taką liczbę wpisano do oficjalnego protokołu FIM (Międzynarodowej Federacji Motocyklowej).
    Anglicy uważają, że ludzi było mniej i przesłali do klubu fakturę z kwotą opiewającą na 30 tysięcy dolarów. Polonia miała ją uiścić w ciągu tygodnia.
    - Pismo owszem przyszło, ale nie będę zdradzał naszych handlowych tajemnic - mówi dyrektor Chyliński. - Anglicy mieli zastrzeżenia co do sposobu promocji imprezy, ale my im odesłaliśmy odpowiedź z dokładnym zestawieniem pracy, jaką włożono we właściwe nagłośnienie Grand Prix - tłumaczy. - Poza tym w umowie nie było zastrzeżenia, że musimy sprzedać 30 tysięcy biletów. Zawody miało po prostu obejrzeć przynajmniej tylu ludzi. Ich liczbę BSI mogło oszacować tylko szacunkowo. Wysłaliśmy im ponadto protokół jury FIM (Międzynarodowej Federacji Motocyklowej - przyp. red.), w którym wpisane jest czarno na białym, że na stadionie było 30 tysięcy widzów. Kary nie będziemy płacić - wyjaśnia szef Polonii.
    - To sprawa między nami a klubem - tak na pytanie o karę opowiada szef BSI John Postlethwaite. "

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czas na bojkot ??

    Moje skromne zdanie jest takie, że BSI za bardzo zaczęło się panoszyć i należy ich troszeczkę "przykrócić", aby niewyobrażali sobie za wiele.

    Oczywiście rozumiem, że to na BSI spoczywa obowiązek odpowiedniej promocji cyklu GP na świecie, jednak kary nakładane na polskich organizatorów są zupełnie bezpodstawne.

    W Polsce żużel jest już raczej dobrze wypromowany i jakby nie było angole mają tutaj najmniej roboty. Niech sobie cwaniaki nałożą takie kary na popierdółkę Olsena, na którego SGP nie było chyba nawet 10.000 ludzi, a w Danii żużel potrzebuje chyba największej promocji. Sam Nicky Pedersen raczej speedwaya niewypromuje.

    W naszym pięknym kraju warunkiem wysokiej frekwencji na stadionie podczas turnieju GP jest ... forma Tomasza Gollob, żaden Cegielski, żaden Ułamek i żaden Walasek nie jest magnesem dla kibiców, dla których liczy się tylko finał. Ci zawodnicy nie są w stanie zagwarantować takiego wyniku.

    Duża wina leży po stronie polskich organizatorów SGP. Tych ludzi, którzy są odpowiedzialni za podpisanie takiej powinno się dożywotnio odunąć od organizacji wielkich imprez sportowych. Dla mnie to co zrobili z SGP Chorzowa było tzw. LIZANIEM DUPY BSI !!!

    Wiedzieli, że Tomek nie ma formy, wiedzieli też, że w kraju panuje recesja i niewielką liczbę ludzi będzie stać na wydanie 40-60 zl na sam bilet. Dlaczego ceny biletów nie były 20-40 ??? Wtedy zysk byłby większy, BSI zadowolone, a na Śląskim kibiców tłumy. W Polonii jednak liczono na naiwność kibiców i ich ślepą miłość do czarnego sportu. Przeliczyli się i dostali po doopach.

    Teraz płacić tą karę skoro taką podpisaliście umowę !!! Ja i reszta ludzi na stadionie mogą powiedzieć, że 30 000 ludzi to dnia 14.09.2002 na stadionie Śląskim w Chorzowie NIE BYŁO !!! Płacić za swoją głupotę BURAKI !!! Zniszczycie polski żużel, chociaż w was była nadzieja na odrodzenie. PARTACZE !!! Tylko niech ta kasa popłynie z waszych napchanych portweli, a nie z klubu !!! CWANIAKI!!!

    Wiadomo, że cały cykl żyje praktycznie tylko z polskich pieniędzy, ale u nas nikt tego atutu nie potrafi wykorzystać.

    Ja proponuje zmienić ekipę organizującą SGP w Polsce i szybko renegocjować umowę o organizacji imprezy w Chorzowie, bo w przeciwnym wypadku za 4 lata nie będzie już na żużlowej mapie Polski klubu z Bydgoszczy, który będzie płacić z roku na rok kary za nic :(.

    Jeżeli zaś BSI nie zgodzi się na to zbojkotujmy Grand Prix. Sponsorzy, zawodnicy i kibice !!! Czas przerwać to pomiatanie nami. Nie możemy być popychadłem w sporcie w którym jakby nie było jesteśmy potęgą !!!

    poTFoor

    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  27. Powrót do góry    #27
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To jest skandal! Przecież na GP w Vojens i Hamar(wprawdzie więcej w hali by się nie zmieściło, ale zawsze..) było mniej ludzi jak w Chorzowie a oni kary nie zapłacą! Polonia powinna olać BSI, bo co oni mogą im zrobić?? Najwyżej wysyłać kolejne listy z ponagleniem.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    93
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety sprawdza się to czego się obawiałem. Pomimo oficjalnego protokołu po GP w Chorzowie BSI postanowiło wyciągnąć ręce po kasę, która wedle umowy im się należy.
    Nasze protesty nic tu nie dadzą bo stroną jest bydgoski klub i to on wg umowy ponosi koszty wynikajace z niewykonania zapisu o ilości kibiców. Naciski ze strony BSI będą z czasem coraz większe bo "angole" potrzebują kasy na zorganizowanie przelotu na GP do Australi. Nie znam dokładnie treści umowy ale nie zapłacenie kary może wiązać się z jej automatycznym rozwiązniem i szukanie przez stronę angielską innego jelenia ( patrz WTS ) Skutkiem tego Polonia może stracić prawo do organizacji GP a co za tym idzie straty wszystkich pieniędzy zainwestowanych dotychczas i jednocześnie straty możliwości zarobku w ciągu kolejnych dwóch lat. Sytuacja wg mnie jest tragiczna. Martwi mnie również to, że prezes Różycki jest chyba zainteresowany kandydowaniem do Rady Miasta i problemy bydgoskiego klubu są mu coraz bardziej obojętne.
    Nie wiem również czy nie jest to odpowiedni moment aby poprosić kibiców Poloni Bydgoszcz o pomoc w rozwiązniu problemów finansowych.



  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    328
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Olać Olsena i BSI

    Czytam te wszystkie wypowiedzi jak również artykuły w prasie i jestem zaszokowany. Polska - kraj, który utrzymuje turnieje GP również w Pradze, Berlinie, Vojens i w dużej mierze w Szwecji ma płacić karę ??? Za co ??? Za to, że tylu kibiców z Polski odwiedza przytoczone miasta, robi frekfencję na tych stadionach . To totalne nieporozumienie. Dziwię się tylko jak można było podpisywać taką umowę. Co za tym stoi ???
    BOJKOT TO BARDZO DOBRY POMYSŁ ! Tylko trudny do zrealizowania. Wyobraźmy sobie, że na GP w Bydzi lub Pradze nie przyjadą-przyjdą kibice z Polski . I co wtedy ? Kompletna klapa. A pan Olsen musiałby zapłacić zawodnikom ze swojej kieszeni, bo skąd wziąłby pieniądze skoro niesprzadano by 95% biletów (bo tyle podejżewam wykupują Polacy). osobiście nie byłem w Pradze na GP ale mam szczegółowe informacje ilu :Polaków tam było. To było również widoczne w TV. Cała ta sprawa to jakiś absurd.
    Na pochybel BSI !!!
    PS. Jeeżeli Bydgoszcz będzie musiała zapłacić tą karę to czarno widze Speedway w tym mieście.

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Umowa jest umową

    Szanowni koledzy to czy Polonia powinna zapłacić kwotę zawartą w umowie nie powinno podlegać dyskusji .Polonia sama na taką umowę przystała .Światło dzienne ten punkt umowy ujżał trochę póżniej.Wymagacie przezież żeby kluby dotrzymywały umów np. z zawodnikami .Umowy z BSI skoro się ją podpiasło trzeba teraz dotrzymać! A ludzi w Chorzowie ilu było widziałem bo tam byłem .Napewno nie było nas tam 30.000. Natomiast podyskutować to sobie możemy o tym czy Polonia powinna przystać na warunki Anglików.I tu jestem stanowczo zdania że nie powinna. My Polacy powinniśmy się bardziej szanować.Ciekawe co BSI zrobiłby gdyby Polacy nie zgodzili się na ten punkt umowy.Mam też takie pytanie bo wiadomo że Polonia przez jeszcze dwa lata będzie organizować GP w Polsce czy ta umowa z BSI dotycząca ilości kibiców nadal będzie obowiązywać ,czy dotyczyła tylko tegorocznej rundy

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-06-2002
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja osrałem to kasiarskie GP juz dawno temu!

    Teraz kwestia jest tylko w tym, czy rzesze innych Polaków zdobędą się na to samo choćby na jeden rok?
    A pieprzone Angole z Olsenem u boku niech sobie zrobią 5 Gp w Anglii i 3 w Danii - zobaczymy jak na tym wyjdą...

    Wszystko zależy od Was - drodzy polscy kibice - skoro GKSŻ nie ma jaj, pokażmy że my je mamy (oprócz kobiet:P) - zbojkotujmy Wielki Cyrk !!!!!

    Inaczej zawsze będziemy w d... bici.

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przestaję jeździć na GP. Jak bunt to bunt.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Szanowni koledzy to czy Polonia powinna zapłacić kwotę zawartą w umowie nie powinno podlegać dyskusji .Polonia sama na taką umowę przystała .Światło dzienne ten punkt umowy ujżał trochę póżniej.Wymagacie przezież żeby kluby dotrzymywały umów np. z zawodnikami .Umowy z BSI skoro się ją podpiasło trzeba teraz dotrzymać! A ludzi w Chorzowie ilu było widziałem bo tam byłem .Napewno nie było nas tam 30.000.
    (ciach!)
    IMHO Polonia nie powinna kary placic i prawdopodobnie nie zaplaci.
    Jaki jest zapis w umowie?
    O ilosci widzow czy o iloscisprzedanych biletow.
    Jesli, jak utrzymuja dzialacze Polonii, w umowie uzyto pojecia "widz" to BSI moze z taka umowa isc do skladu wegla(jak mawial moj wykladowca filozoficznych podstaw prawa) a nie do sadu. Bo jak stwierdzic i udowodnic, ze widzow bylo 30 czy 28 tysiecy? Policzyc???
    Nie twierdze, ze w Chorzowie bylo 30 tysiecy.
    Wiecej wierze ci Musiel, ze nie bylo, ale jak to udowodnisz???
    Nadto na korzysc Polonii przemawia oficjalny protokol komisji FIM, ktory "stwierdza" obecnosc 30 tys. widzow na GP w Chorzowie.

    Wiekszosc jest zdania, ze glupia Polonia podpisala idiotyczna umowe z klauzula dotyczaca ilosci widzow.

    A czy nie mozna przypuscic, ze jakis sprytny prawnik doradzil dzialaczom Polonii podpisanie tej umowy, gdyz z uwagi na niedoskonalosc jej sformulowan trudno bedzie wyegzekwowac ewentualne pozniejsze roszczenia.
    Z drugiej strony dziwie sie, ze profesjonalisci z BSI przedlozyli do podpisu zle sformulowana umowe.

    Jak jest naprawde pewnie sie nie dowiemy.
    Tak BSI jak dzialacze Polonii wszelkie dociekania na ten ucinaja zaslaniajac sie tajemnica handlowa.

    Posdumowujac:
    jesli jest w umowie slowo "widz" - NIC NIE PLACIC!!!
    Jak biznes to biznes! Nie ma sentymentow!
    A jesli jest inne? TEZ NIC NIE PLACIC! :)
    A jak sie to nie podoba BSI to niech se robi GP w Afganistanie. :)
    Jest tam chyba ciagle troche US soldiers
    i nudzi im sie. :)
    Moze pojda to zobaczyc i wzrosnie popularnosc zuzla w USA.

    PeZet

  34. Powrót do góry    #34
    Zbanowany
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    1,121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    widz....

    [b]A co to za różnica dla działaczy Polonii - widz czy ilość sprzedanych biletów? Jeden milion długu więcej, jeden mni, ważne jest to co teraz a później to choć spalona ziemia...

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przestaję jeździć na GP. Jak bunt to bunt
    Popo:

    Ja nigdy nie przestane jeździc na GP przeciez trzeba byc z Gollobem(czyt.za Polakami :) ) na dobre i na złe.
    Mysle ze my kibice nie mamy duzo do gadania w sprawach dotyczacych organizacji GP.
    Wszyscy wiedza ze wlasnie my Polacy jestesmy glownymi kibicami żużla jednak BSI to olewa a Polacy daja sie tak wykorzystywac.Taka jest rzeczywistosc.

    Pozdro

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To był ewidentny przekręt. Napewno nie było 30 tys. kibiców. Postlethwaite napisał tak żeby nie była kary. Po zakończeniu Gp na ostatniej kolekce w kasach sprzedawali bilety właśnie z Chorzowa. A czemu: ponieważ Polonia bydgoszcz chcąc zarobić na bietach "które sprzedała" zarobić. Nie dość że Postlethwaite darował im kare to jeszcze Polonia chciała na tym zarobić.Szkoda gadać.

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    213
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Drogi Ramzesie!

    Bilety z GP Europy byly sprzedawane na meczu ostatniej kolejki z WTS-es jako pamiatki dla kolekcjonerow za 1zl (słownie: jeden złoty). Powiedz ile wedlug Ciebie wynosi koszt wydrukowania takiego biletu i ile na tych 'niesprzedanych' biletach moze zarobic Polonia.

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    411
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przestaję jeździć na GP. Jak bunt to bunt
    Popo:

    Ja nigdy nie przestane jeździc na GP przeciez trzeba byc z Gollobem(czyt.za Polakami :) ) na dobre i na złe.
    Mysle ze my kibice nie mamy duzo do gadania w sprawach dotyczacych organizacji GP.
    Wszyscy wiedza ze wlasnie my Polacy jestesmy glownymi kibicami żużla jednak BSI to olewa a Polacy daja sie tak wykorzystywac.Taka jest rzeczywistosc.

    Pozdro
    No tak ale ciągłe narzekania że kawa była za mało czarna itd. zaczynają być śmieszne! Na razie Polska jest kurą znoszącą złote jajka które zbiera BSI. W innych ośrodkach w Europie mogą pomarzyć o takiej oprawie zawodów, zapleczu, otwieraniu zawodów przez Prezydenta.
    Fanatic bardzo dobrze zauważył, że czas najwyższy się postawić Łosiom z BSI, bo Polonia Bydgoszcz – co chyba zauważyłaś – wyszła cieniutko, żeby nie powiedzieć ostrzej, na tegorocznym GP w Bydgoszczy i Chorzowie.
    A jeśli już kogoś oklaskiwać w GP z naszych, to Cegłę raczej – przynajmniej jest ciekawie jak jest na torze (nie ma machania łapkami, defektów i zjeżdżania z toru bez walki)
    Nie chce być złym prorokiem, ale w sytuacji Polonii ten kontrakt na dwa najbliższe lata może być gwoździem do trumny dla niej.. obym się mylił!


    Pozdrawiam

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak ale ciągłe narzekania że kawa była za mało czarna itd. zaczynają być śmieszne! Na razie Polska jest kurą znoszącą złote jajka które zbiera BSI. W innych ośrodkach w Europie mogą pomarzyć o takiej oprawie zawodów, zapleczu, otwieraniu zawodów przez Prezydenta.
    Fanatic bardzo dobrze zauważył, że czas najwyższy się postawić Łosiom z BSI, bo Polonia Bydgoszcz – co chyba zauważyłaś – wyszła cieniutko, żeby nie powiedzieć ostrzej, na tegorocznym GP w Bydgoszczy i Chorzowie.
    A jeśli już kogoś oklaskiwać w GP z naszych, to Cegłę raczej – przynajmniej jest ciekawie jak jest na torze (nie ma machania łapkami, defektów i zjeżdżania z toru bez walki)
    Nie chce być złym prorokiem, ale w sytuacji Polonii ten kontrakt na dwa najbliższe lata może być gwoździem do trumny dla niej.. obym się mylił!
    Zgadzam sie z Toba ze Polska jest wykorzystywana i mamy najlepsze warunki do organizacji GP , ale bunt nie ma najmniejszego sensu.Tysiace Polakow jeździ na GP i Ty nic sam nie zdialasz a innych chyba nie namowisz do zrezygnowania z wyjazdow na GP.Na forum jest tylko mala czesc kibicow żużla i nawet jesli polowa z forumowiczow przestanie jeździc na GP to tylko zmaleje w minimlanym stopniu frekwencja bo inni i tak pojada.Wyjda z tego same negatywne skutki:
    Gollob bedzie mial mniej kibicow ;)-mowie ze on bo Polacy wlasnie za niam jeżdza nie za Cegielskim-przynajmiej wiekszosc np. przed Gp slychac okrzyki na czesc wlasnie Tomka.
    Bydgoszcz bedzie miala mniej kasy z organizacji GP

    Wiec nie ma co sie buntowac bo to nic nie pomoze, nie masz wplywu na frekwencje na stadionie.
    A co do oklaskiwania Cegly-nie zgadzam sie, bardziej widowiskowo jezdzi Gollob i ja przynajmiej jezdze za nim, bo Cegla nic nie zrobi w GP i nie bedzie czego oklaskiwac-wiem ze teraz rzuca sie na mnie fani Cegly ale taka jest prawda, Cegla narazie nic nie zrobi w czolowce GP jedynie moze troche nawiaze walke.Sorki ze odbieglam od tematu.
    Bunt nie am sensu-takie jest moje zdanie

    Pozdrawiam kibicow Tomka Golloba

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-06-2002
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Olka:

    Byc może nie zdajesz sobie z tego sprawy, więc Cię uświadomię:
    Wyobraź sobie, że Forum nie jest jedynym miejscem, gdzie przekazuje się wiadomości, są jeszcze rozmowy na stadionie, w knajpkach, przez telefon, czy nawet w szkole albo w pracy - wiesz?
    Więc nie pisz proszę, że "bunt" dotyczy tylko ludzi z forum.
    A "dzięki" takim ludziom jak Ty, to zawsze będziemy w "dupeczkę" bici, bo choćby BSI (czy inne szuje) kazało płacic 2 razy więcej za bilety, to zawsze znajdzie sie grono "Polaczków", którzy napchają im kieszenie, a potem będą zawodzić w gazetach, TV, czy na jakimś:)forum, że zostali nabici w butelkę.
    Jeżeli polscy kibice się nie zbuntują, to juz niedługo będziemy "murzynami speedwaya".
    Pozdro.

  41. Powrót do góry    #41
    Początkujący
    Dołączył
    24-04-2002
    Postów
    19
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Taka kara to największy kretynizm jaki BSI mogło wymyśleć a co w Vojens może było 30 tys.????? Ale tam nawet gdyby musieli biegać z motocyklami na plecach ze względu na stan toru to nic by się nie stało bo tam szefem jest Ole Olsen.A tak wogóle to może tak równe żądania dla wszystkich jak u nas nie ma 30 tys i jest kara to u innych też niech tak będzie tylko ciekawe kto się na to zgodzi :)

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    moje zdanie na ten temat:

    uważam że GP w Chorzowie było kompletną porażką.Dlaczego?ponieważ ludzi było ok 15 tys.Uważam że kibice piłki mogą być spokojni.Wogóle bym nie przyznał prawa do organizacji działaczom z bydy.Przecierz oni już pokazali co "potrafią" w bydgoszczy na gp.Ile było ludzi?każdy wie.Uważam że prawo do organizowania GP w chorzowie powinna mieć klub żużlowy z tamtego regionu,a nie bydgoszczanie którzy nie umieją wypromować.Rozumiem że w bydgoszczy na gp były takie ceny(pojemność),ale w chorzowie to powinno być po 10,20,40 zł,i wtedy zysk byłby większy a ludzi FULL!

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wybrzezefanatic:
    Weź sie pzrez chwile zastanow...Ile Polakow jedździ na GP??I ile Ty mozesz ich zbuntowac???Sam nic nie zrobisz swoimi telefonami, rozmowami bo kibicow jest bardzo duzo,a poza tym jak Bydgoszcz nie potrafila namowic 30 tys. na przyjscie an stadion śląski to Ty nic nie zrobisz.Bydgoszcz miala o wiele wiekszy zakres mozliwosci, Ty w porownaniu do nich nie masz wplywu na frekwencje na stadionie.Nawet jesli wykorzystasz wszystkie mozliwosci an zbuntowanie Polakow to i tak nie bedzie mialo to duzego znaczenia.Mnie to nei obchodzi ze Polonia daje sie tak wykorzystywac BSI, mnie obchodza wyniki Golloba no i oczywiscie innych Polakow.Dzialacze maja rozumy i to ich inetres.Chociaz jestem z Bydgoszczy to i tak bede jeżdzila na GP bo Bydgoszczanie sami powinni pomyslec nad wykorzystywaniem ich.To ich problem ze daja sie tak oczyszczac z kasy.I nawet jesli zbuntowalbys chociaz mala liczbe Polakow to beda tylko z tego negatywne skutki.

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest takie stare przysłowie-chytry dwa razy traci.To się potwierdza w życiu.Wątpię ,żeby było to dobrą nauczką dla działaczy Polonii.Podstawowym błędem było organizowanie GP w regionie gdzie niema ani jednego klubu z E-ligi.Wiadomo powszechnie,że zawodnicy występujący w GP w większości jeżdżą w tych drużynach i kibice z braku dobrze jeżdżących polaków,kibicują swoim obcokrajowcom.Drugi błąd-zbyt wysoka cena biletów.Przyznam szczerze,że bardzo chciałam pojechać do Chorzowa ale jak obliczyłam ile mnie by to kosztowało,zrezygnowałam.Aż tak bogata nie jestem i podejrzewam ,że większość pomyślała to samo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •