Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 334

Wątek: Największy zmarnowany talent w historii

  1. Powrót do góry    #136
    Początkujący
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]R.Okoniewski(Był świetny 10-15 punktów, teraz 6-10 punktów)
    T.Ćieślewicz(był ok teraz co?Babki alkochoal i......!!!)
    T.Piszcz(młodzik super , senior średniak)
    R.Kościecha(junior świetny , senor dno)
    P.Świst(złamał jego kariere wypadek)


    Nie zgodzam się z coolbigman'em co do tego pierwszego czyli Okonia,jak na razie u nas w Zielonce robił :: 11,8,12,15,10,11,14,12,no i w Toruniu 7,ale to i tak był niexły wynik,omijając jedną wpadkę na meczu w CZewie(3)
    A pozatym przecież to nie jest żadne wielkieeee załamanie formy(jeżeli w ogóle jest)co innego gdyby robił nagle 3-6 pkt. ale około 10 ....spox.

  2. Powrót do góry    #137
    Początkujący
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]Pojawiły się tutaj nazwiska:
    Łabedzkiego, Mikolajczaka, Balinskiego
    a ja dodam jeszcze Darek Balinski, Z.Krakowski, Rypien, Mitura, P.Jader, M.Jader,Dym, Łowicki
    Czy to przypadek ze pochadza z tego samego klubu, czy owoce prac zarzadu?
    i tu w 100% popieram zmleszno.....szczególnie ,jeżeli chodzi o panów Jąderów(najbardziej o Maćka)

  3. Powrót do góry    #138
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    404
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mój typ to:
    TOMASZ GOLLOB
    Tak, tak. A dlaczego?? Bo Gollob powinien mieć na koncie co najmniej 3 tytuły mistrza świata, a nie ma żadnego!!
    Gdyby Papa dał mu spkój parę lat wcześniej to Tomek byłby mistrzem, a tak zamiast wygrywać walczył z całym światem. A teraz jest już za późno.
    [b]

    Zgadzam się z tobą w zupełności Raven.

    MC_NEO
    E-mail: a_n_d__s@interia.pl
    GG: 4185041

  4. Powrót do góry    #139
    Użytkownik
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    179
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mój typ to Rafał Osumek. Zawsze ten drugi jako junior we Włókniarzu(1.Ułamek), póżniej przerwa!! Udany sezon w Śląsku(chodził jak zegarek, tylko sprzęt nie wytrzymywał) i dobre przejście do Opola!!! Jednak kontuzja wykluczyła go na cały sezon!!!:( Może wróci za rok!! Może jeszcze coś pokaże!!!
    Zgadzam sie ze Rafal, ale teraz odnajduje sie jako moim zdaniem solidny komentator w Polsacie. Zycze jednak powrotu na tor.

  5. Powrót do góry    #140
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,209
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Według mnie można dorzucić jeszcze Łukasza Golonke z Rzeszowa, pamiętam jak w 99' zaraz chyba po zdaniu licencji w lidze napierw zrobił 9 pkt. w Tarnowie później 9 u siebie z Opolem i z Krosnem chyba z 8...

    wtedy sie wydawało, ze moze bedzie z niego zawodnik, ale akurat u niego kilka tych kontuzji zrobilo swoje...


    aaa... i był przeciez jescze Maciej Pietraszek, ktory w 97' roku był jednym z liderów w Krośnie a rok pozniej na meczu w Rzeszowie z Polonia Bydgoszcz wpakowali go w dechy i juz tez pozniej nic z niego nie było...

  6. Powrót do góry    #141
    Użytkownik
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    zmarnowane talenty z mojego podworka

    smolinski-zmarl nie dojechawszy do wieku seniora
    gomolski-zachapal sie na kase w bydgoszczy i tak sie skonczyl
    w.cieslewicz-to co gomoła
    lisiak- po kontuzji obojczyka w czestochowie nie jezdzil juz tak swietnie...
    t.nowakowski-mistrz crossu swietnie sie zapowiadal...
    t.cieslewicz-zachapal sie tym razem do gdanska
    d.cieslewicz- tez malo myslacy posluchal brata
    a.fajfer- udawal penera i skonczyl jako sredniak
    t.fajfer-swietnie zapowiadajacy sie junior w pewnym momencie stanal w miejscu...
    blaszak-szkoda wpadki w markecie w anglii, szkoda jego przejscia do unii i stali
    k.jablonski- zapowiadal sie swietnie- teraz jest tylko dobrym 1ligowcem(zeby mirkowi sie tak nie stalo)

    jesli gollob(nasz nadal najlepszy zawodnik) jest zmarnowanym talentem to jak ty oceniasz nasz polski zuzel?????

  7. Powrót do góry    #142
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-03-2003
    Postów
    1,425
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dawid Kujawa mistrz świata juniorów, jezdzi teraz w Warszawie ;);)
    gg://4805877 Ukryta zawartość

    Zapraszam wszystkich do typowania PLS i serii A kobiet w siatkówce
    Ukryta zawartość

    Mistrz świata w Zielonej Górze!!!!!!!!

  8. Powrót do góry    #143
    Użytkownik
    Dołączył
    16-03-2002
    Postów
    64
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    hehehe

    Adam Labedzki

  9. Powrót do góry    #144
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2002
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Molka juz dawno na wolności ( chciał nawet wrocic do żużla ), a Błażejczak niedawno był na przepustce. Nic sie nie zmienił, ciągle ten sam pyzuś. Błażejczak prawdopodobnie bedzie miał skrocony wyrok do 18 lat.

  10. Powrót do góry    #145
    Zbanowany
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    356
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Skórnicki ,Łabędzki,Darek Balinski,Pawlicki,Szymanski

  11. Powrót do góry    #146
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    546
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Molka juz dawno na wolności ( chciał nawet wrocic do żużla ), a Błażejczak niedawno był na przepustce. Nic sie nie zmienił, ciągle ten sam pyzuś. Błażejczak prawdopodobnie bedzie miał skrocony wyrok do 18 lat.
    a kto mi powie co zrobili ze siedzieli, bo ja ich nie pamietam niestety...

  12. Powrót do góry    #147
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2002
    Postów
    1,137
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    lenny a jak myslisz, za co by siedzielii tak długo? za napad z bronią w ręku? ;) Szkoda ich, kiedyś kumplowałem sie z synem Molki, zawsze wymiatał na speedrowerze, zresztą wymiata do tej pory, nie wiem czemu nie poszedł na speedway. Już nie pamiętam dokładnie, ale chyba chodziło o to ze byli winni komuś kase, ale nie chcieli oddać wiec zabili kolesia któremu byli winni. Wiem że Morawski po tym powiedział że jakby chłopaki przyszli do niego i poprosili o sianko on by im pożyczył. Jak źle pamietam to prosze mnie poprawić, pozdrawiam
    Ukryta zawartość Danusiu, nie wierze...

  13. Powrót do góry    #148
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,406
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 191 w 120 postach
    Molka juz dawno na wolności ( chciał nawet wrocic do żużla ), a Błażejczak niedawno był na przepustce. Nic sie nie zmienił, ciągle ten sam pyzuś. Błażejczak prawdopodobnie bedzie miał skrocony wyrok do 18 lat.
    a kto mi powie co zrobili ze siedzieli, bo ja ich nie pamietam niestety...
    za najgorsze :(

  14. Powrót do góry    #149
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2002
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Duzo w tym racji. Błażejczak wisiał kupe pieniędzy pewnemu kolesiowi ( notabene wujek mojego kumpla ). Wzioł Molke, bo wszyscy wiemy ze jego poziom inteligencji był mniejszy od zera. Błażejczak został zamkniety za zabicie, a Molka za wspuudział z zaojstwie.

  15. Powrót do góry    #150
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    RYSZARD JANY

    To był talent.żył i mieszkał na stadionie (miał 200 m do domu).świetny startowiec i taki sam jeżdziec.
    w parze ze Słaboniem (Robertem) byli najlepszą parą w Polsce przez kilka sezonów.był na turniejach w angli.
    I co ? było coś wiecej niż sport , to co rozkłada wszystkich sportowców w Polsce i w Rosji.
    Widziałem go parę lat temu na olimpiskim i wyglądał tragicznie.

  16. Powrót do góry    #151
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    1,046
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    a tu mozna chyba dodac Marcinkowskiego, ktory przez kontrakty zawodowe i krentactwa(nie dla tego ze jest za mlody, bo molodsi jezdza..) klubu jak i jego ojca nie ma okazji prezentowac sie w lidze. A wpisuje go tu, bo Alien stwierdzil ze chce zrezygnowac z zuzla, i to na poawznie, i ma zamiar jak kilku innych zawodnikow (m.in. Grabowski) przeniesc sie na Crossa, jesli cos jest nie tak, pisze to o drugiej w nocy :P , t prosze o sprecyzowanie :)

  17. Powrót do góry    #152
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-05-2002
    Postów
    501
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    :-)

    Moim zdaniem zmarnowane talenty to:

    Marek Dera (nie z wlasnej winy - to tylko glupota dzialaczy!!!!)

    Karol Malecha - tu winic mozna tylko Carlosa

    Rafal Osumek - kontuzje, kontuzje, KSM! Ale wierze ze Rafal jescze sie odnajdzie!!!

    Przemek Tajchert - sama nie wiem co napisac, ale wiem, ze moglo byc (i na pewno mialo byc) duzo lepiej.

    Maciej Kierzkowski - kontuzje. Czy potraficie wyobrazic sobie jak ten chlopak by smigal gdzyby nie te wstretne kontuzje?? ja tak, bo uwazam, ze ma doskonale papiery na znakomitego zawodnika. Ale co z nim teraz bedzie? Az boje sie pomyslec.

    -----------------------------------------------

    Tomasz Gollob - ????? Nie! NIE ZGADZAM SIE. Mimo, ze nie palam sympatia do tego zawodnika to nie uwazam, ze zmarnowal swoj talent. Bo talent to on ma i to wielki. Pech go przesladuje, najlepszy na swiecie tez nie jest, ale mimo wszystko jest dobrym zawodnikiem. Nie jeden chcialby osiagnac tyle co on.

    Pewnie, ze zmarnowanych talentow jest duzo wiecej, ale w tej chwili na mysl przychodza mi tylko wyzej wymienieni!!!

    Pozdrawiam wszystkich - malma

  18. Powrót do góry    #153
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2002
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jesli chodzi o zmarnowanych mlodzierzowcow to prawda jest taka,ze w klubach w ktorych sa dwaj dobrzy juniorzy pozostali nie maja szansy przebicia sie.Na przyklad w Unii Leszno w zeszlym sezonie byl Lukasz Jankowski i Krzysiu Kasprzak i tylko oni jechali w lidze a pozostali (Kosciuch,Wolsztynski) rowniez wielkie talenty mieli okazje poscigac sie tylko w turniejach mlodzierzowych.Tak dzieje sie we wszystkich klubach i jest to moim zdaniem podstawowy blad jakiego dopuszczaja sie trenerzy,prezesi.Ale czy mozna ich za to winic,gdy mecze ligowe sa na styku nikt nie bedzie przeciez ryzykowal wstawiajac do sqadu niedoswiadczonego juniora.Paradoksalnie w lepszej sytuacji sa biedne kluby takie jak Pila czy Gorzow,poniewaz z braku srodkow na dobrych ligowcow kluby te jada mlodzierzowcami,co w przyszlosci na pewno zaprocentuje.Popatrzcie na Robackiego.Kiepski jako junior,ale jechal w prawie kazdym meczu bydgoskiej Poloni i teraz jest solidnym ligowcem o ustabilizowanej formie (nie jeden klub 1 ligi chcialby miec go u siebie).Gdyby bydzia miala dobrego juniora to Robacki pewnie grzalby lawe rezerwowych i w dniu dzisiejszym prezentowalby znacznie nizszy poziom.
    Moje typy naj naj naj zmarnowanych talentow :
    Adam Labedzki-umiejetnosci nie szly w parza z rozumem niestety
    Piotr Pawlicki-przedwczesnie zakonczona kariera z powodu kontuzji
    Roman Hromik-ofiara KSM-u

  19. Powrót do góry    #154
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Ostatnio probował ktoś taki temat załozyć :) Tak wiec odswierzam...

    Wojtek Momot - to cos z dawniejszych czasów :) Świetnie w moim mniemaniu sie zapowiadal ale po wpakowaniu w fianle IMPJ na wozek Dariusza Michalaka stracił serce do walki, i psychike...powaznych obrazen w tym wypadku odniosł takze Waldemar Cieślewicz.

    Dawid Cieślewicz - bardziej real, widzialem w nim swietlana przyszlosc , a skonczylo sie na kontuzji...teraz to juz nie ten Dawid :(

    Tomasz Cieślewicz - alkohol,panienki...sam siebie wykonczyl

    Sebastian Smoter - nikt go nie pilnowal i jak sie to skonczylo ? :P

    Dawid Kujawa - IMŚj i...? Koniec , pies pogrzebany , czy on wogole jezdzi ?? Ktos zle pokierował jego karierą...

    Roman Chromik - skutecznie wykonczony przez ksm...moze cos z neigo jeszcze bedzie.

    Rafał Osumek - móglby znacznie wiecej...

    I moj typ na "nowego" marnotrawce...

    Lukas Dryml - zarozumialy,ale to juz pomine.W 2002 roku pieknie walczyl w Gp a teraz ? 3 biegi...oczywisce ma ambicje i czas ale ja mysle ze skonczy jak brat , na 2 biegach.

    To narazie tyle :)

    pzdr.
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  20. Powrót do góry    #155
    Użytkownik
    Dołączył
    10-12-2003
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Grzegorz Kłopot?

    Ludzie co wy mówicie! Kłopot się zmarnował!? Chyba zwariowaliście! Kłopot mam kariere przed sobą. Ile on ma lat? 25, 26? Przecież Grzesiu może jeszcze wiele osiągnąć! Nie dziwie się mu, że tak słabo jeździ! Niby na czym miałby jeździć!? Klub żaluje mu pieniędzy! Teraz znalazł sponsora ale to jeszcze nie to! Kłopot jest młody, utalentowany i pogodny więc dajcie mu spokój! Widać nawet Ronowicz go lubi. Może to coś da i dostanie troche kasy.


    pozdro

  21. Powrót do góry    #156
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    74
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie zmarnowanymi talentami jest cała plejada radzieckich zawodników, których potencjał przerastał możliwości różnej maści zachodnich jeźdźców.
    Trafili z formą na czasy upadku sowieckiego sojuza i ignorowania sportu żużlowego w tym kraju, a potem na katastrofę gospodarczą w rosji.
    Tacy zawodnicy jak Starostin, śp. Saitgariejew, Wołochow, Mardanszin, Charczenko, śp. I.Dubinin, Kurguskin, Wł. Trofimow - gdyby się urodzili w anglii, czy szwecji, mogli by zdobyć wszystko co jest do zdobycia w światowym żużlu!!

  22. Powrót do góry    #157
    Użytkownik
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    186
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem poważnie zmarnował się Paweł Duszyński (lecz jest młody i może coś osiągnie jeszcze...). Podobnie z Osumkiem, Tajchertem, Poprawskim, Łęckim..pozdrooo

  23. Powrót do góry    #158
    Początkujący
    Dołączył
    09-03-2004
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    to morze coś z rybnickiego podworka...


    Mieczysław Kmieciak Zawodnik Rowu 75-79 dwukrotny zdobywca brązowego kasku 77/78 Kończy kariere po 5 latach startów z powodu licznych kontuzji
    ...No i coś ze świata dla odmiany
    Michael Lee mistrz świata z 1980 zdyskfalifikowany za niesportowy tryb życia i branie narkotyków w 1986 roku powraca do sportu po 4 latach lecznieodnosi już żadnych sukcesów w 1993 roku Kończy kariere
    Szkoda tuch zawodników zwlaszcza Mietka bo Michel przegral swoje zycie choć okrzyknięto go jednym z największych talentów w chistori sam odebral sobie szanse ...

  24. Powrót do góry    #159
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    834
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Zgadzam sie z przedmowca na temat Lee. Wyjatkowy talent. Dodalbym tutaj jeszcze Jarka Olszewskiego. ktory przez swoja luzacka postawe zaprzepascil wspaniały talent. Był jeszcze kiedys w Gdansku taki zawodnik jak Slawomir Gorecki i Leszek Mischke. Duze talenty ale kruche kosci..... Mischke zadebiutowal kiedys w czasie meczu ligowego z Unia Leszno (owczesny mistrz Plski z Jankowskim, Kesprzakiem i Okoniewskim w skladzie) i na dziej dobry zdobyl bodajze 10 pkt (2,2,2,2,2) -super debiut alepotem zmarnowana kariera przez kontuzje. Czy ktos go jeszcze w ogole pamieta. O i jeszcze Piotr Laskowski. Taki nieco zwalisty chlopina ale tez sie swietnie zapowiadal i ... tyle... gdzies sie zapodzial. To tyle z Gdanskiego podworka :).

  25. Powrót do góry    #160
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-11-2003
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hmm na pewno jest wielu zawodników, którzy nie wykorzystali pełni swoich możliwości, a wśród nich jest wielu którzy z własnej winy tego nie zrobili. Natomiast wielu miało zbyt wielu podpowiadaczy, a konkretnie złych.
    Postaram się zrobić wyliczanke z każdego klubu(lata ok.1990-2004):
    Częstochowa: Rafał Osumek, Sławomir Drabik (w pewnym sensie, myśle, że stać Go było na więcej), Piotr Ułamek
    Toruń: Tomasz Świątkiewicz, Waldemar Walczak
    Bydgoszcz: Wojciech Malak, Tomasz Kamiński (przykra kontuzja, kto wie co by jeszcze osiągnął)
    Wrocław: - (nie przychodzi mi do głowy nikt konkretny)
    Zielona Góra: Mirosław Dudek, śp. Artur Pawlak, śp. Andrzej Zarzecki, Tomasz Kruk
    Leszno: Dariusz Baliński, Damian Baliński, Adam Skórnicki, Piotr Dym, Adam Łabędzki, Mariusz Szmanda
    Rybnik: Eugeniusz Tudzież, Eugeniusz Sosna, Łukasz Romanek(kontuzja), Łukasz Szmid (mam nadzieje, że jeszcze pokaże na co go stać)
    Tarnów: Robert Kużdzał, Grzegorz Mróz, Mirosław Cierniak, Tomasz Budzik, Krzysztof Mikuta
    Gdańsk: Marek Dera, Jarosław Olszewski (ale tylko połowicznie)
    Lublin: Dariusz Śledź, Tomasz Pawelec, Marek Muszyński, Dariusz Stenka, Jerzy Mordel, Paweł Staszek, śp. Robert Dados, Sebastian Trumiński
    Gorzów: Marcin Rajkowski (takie jest moje osobiste zdanie, chłopak ma talent, ale nie ma gdzie go ujawnić), Tomasz Kwiatkowski
    Gniezno: bracia Cieślewiczowie, Marek Nowak, Tomasz Fajfer
    Rzeszów: Rafał Wilk, Andrzej Rybka, Marian Micał, Andrzej Surowiec
    Grudziądz: Piotr Markuszewski, Grzegorz Knapp
    Piła: Radosław Maciejewski, Marceli Malicki, Krzysztof Pecyna, Rafał Dobrucki, Rafał Kowalski, Mariusz Franków, Rafał Okoniewski
    Ostrów: Karol Malecha
    Opole: Marek Mróz, Wojciech Załuski
    Rawicz: -
    Łódź: Tomasz Zywertowski (mam nadzieję, że jeszcze się odbuduje)
    Krosno: uff... wielu ich było. Ireneusz Kwieciński, Maciej Bargiel, Mirosław Szczurek, Paweł Grygolec, Roman Raś, Arkadiusz Stasik i wielu wielu innych
    Kraków: - (mało ich było)

    hmm pewnie o wielu zapomniałem, ale co pamiętałem to wymieniłem.


  26. Powrót do góry    #161
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-05-2002
    Postów
    1,691
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marek Dera i Jarosław Olszewski (oboje Wybrzeże Gdańsk)
    Pierwszy z nich, ktory w 1998 objezdzal spokojnie Hanckocka, Ulamka i pobil 2 rekordy toru, rok pozniej skonczyl ze srednia 1,13 powod? Uwazam, ze zlamanie nogi przed rozpoczeciem sezonu 99, a potem juz uraz psychiczny (zlamal noge na wirazu zachaczajac nia podczas wystawienia) - w nastepnych meczach staral sie juz tego BARDZO unikac i sie skonczylo..

  27. Powrót do góry    #162
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Ave

    raven
    No niech będzie - tak uważam, może rzeczywiście nazywanie Golloba zmarnowanym jest przesadą, ale ja po prostu uważam, że on mógł osiągnąć znacznie więcej

    A największym ZMARNOWANYM talentem jest Michael Lee, który w wieku 20 lat zdobył IMŚ, a później zaczął ćpać i było po facecie.
    ____________

    Co do Golloba to potwierdzam, przy odrobinie szczęscia i Elit League od szczenięctwa role Tonego i Tomka w światowym żużlu byłyby pozamieniane.
    Tomek był predystynowany do kolekcjonerstwa IMŚ.

    Polskim Michaelem Lee z pewnością był Edward Jancarz który w wieku 22 lat został II wicemistrzem świata w Geteborgu. N apodium stanął obok Brrigsa i Maugera. Nie dość, że był debiutantem to jeszcze najmłodszym z grona finalistów. Jak jednak mówi historia (przynajmniej ta z lat 90-tych), wielokrotnie brąz zdobywały gryzipiórki typu Wiltshire, Louis, Boyce etc.
    Co by nie mówić Jancerz gdzieś zagubił ten młodzieńczy animusz i został światowym średniakiem.


    makres
    "Dla mnie zmarnowanymi talentami jest cała plejada radzieckich zawodników, których potencjał przerastał możliwości różnej maści zachodnich jeźdźców."
    .... "Tacy zawodnicy jak Starostin, śp. Saitgariejew, Wołochow, Mardanszin, Charczenko, śp. I.Dubinin, Kurguskin, Wł. Trofimow - gdyby się urodzili w anglii, czy szwecji, mogli by zdobyć wszystko co jest do zdobycia w światowym żużlu!!"

    Dobrze, że podjąłeś ten aspekt. Można tutaj włączyć wszystkich utalentowanych zawodników różnych narodowości, którym nie dane było dobić do czołówki sprzętowej, z powodu uwarunkowań ekonomicznych.
    Druga grupa z utalentowanych to ta, która ze względów politycznych lub terytorialnych miała utrudniony kontakt z czołówką światową.
    Polacy z lat 82-90 wchodzili do obydwu grup.

    Co do samego tematu, to dodam, że w/g mnie, część z omawianych talentów, była medialnie przereklamowana (np. zimowe cykle wywiadów z Hampelem, Kasprzakiem, Okoniem i reszta wzmianek).
    Tak jak w marketingu, żeby coś sprzedać, trzeba wpierw wmówić istnienie potrzeby. Potrzeba natomiast sama sie nasuwała, było nią następstwo Golloba.

  28. Powrót do góry    #163
    Początkujący
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Unisci

    Moim zdaniem oprócz zmarnowanych talentów Damiana Balińskiego Rafała Dobruckiego dochodzi moim zdaniem Łukasz Jankowski którego los nie oszczędzał w poprzednich latach i praktycznie sezon spędzał w domu bądż w szpitalu na leczeniu i rehabilitacjach ! A szkoda działo się to zawsze gdy miał zwyżkę formy wtedy jeden wyścig i ....
    Ale obecnie życzę całej trójce zera kontuzji i samych trójek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  29. Powrót do góry    #164
    Początkujący
    Dołączył
    13-04-2004
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam sie z przedmowca na temat Lee. Wyjatkowy talent. Dodalbym tutaj jeszcze Jarka Olszewskiego. ktory przez swoja luzacka postawe zaprzepascil wspaniały talent. Był jeszcze kiedys w Gdansku taki zawodnik jak Slawomir Gorecki i Leszek Mischke. Duze talenty ale kruche kosci..... Mischke zadebiutowal kiedys w czasie meczu ligowego z Unia Leszno (owczesny mistrz Plski z Jankowskim, Kesprzakiem i Okoniewskim w skladzie) i na dziej dobry zdobyl bodajze 10 pkt (2,2,2,2,2) -super debiut alepotem zmarnowana kariera przez kontuzje. Czy ktos go jeszcze w ogole pamieta. O i jeszcze Piotr Laskowski. Taki nieco zwalisty chlopina ale tez sie swietnie zapowiadal i ... tyle... gdzies sie zapodzial. To tyle z Gdanskiego podworka :).
    Leszek Mischke az tak wspaniale nie zadebiutowal ale rzeczywiscie w meczu z Unia(nie byl to jego debiut a jeden z pierwszych wystepow)zasygnalizowal spory potencjal zdobywajac 3pkt(0,3,u).Moze efektownie to niewyglada ale w zwycieskim biegu za jego plecami przyjechali Jankowski i Plech co w roku 1985 dla kazdego zawodnika zwlaszcza mlodego bylo sporym sukcesem.
    Co do innych gdanskich talentow to napewno szkoda Slawomira Goreckiego dla ktorego poczatkiem konca jego kariery byla fatalnie wygladajaca kolizja z Piotrem Ulamkiem w 1992 roku.Byl jeszcze Pawel Stormowski i Jacek Bogdanski,ktory moze gdyby wczesniej zajal sie zuzlem moglby osiagnac cos w tym sporcie(zdal licencje w wieku bodajze 20 lat).W szkolce z tego co pamietam probowal sil jego mlodszy brat i z tego co pamietam jak na swoj wiek chyba 14 lat prezentowal spore umiejetnosci(moze ktos sie orientuje co sie z nim stalo).A i przypomnial mi sie jeszcze jeden zawodnik - Jaroslaw Strongowski - gdyby jego umiejetnosci jazdy na dystansie byly tak duze jak refleks na starcie moglby dorobic sie paru medali w tym sporcie.

  30. Powrót do góry    #165
    Początkujący
    Dołączył
    24-04-2004
    Postów
    24
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czerwiński !!!!

    GDyby nie jego tatuś to teraz bygl by robic po 8 9 punktów bo jest faiter ale jak z gollobem tatuś zaszkodzil:)!!!

  31. Powrót do góry    #166
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-03-2002
    Postów
    2,427
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jasne tatuś pewnie trzyma go za tylne koło :D.
    Uważam , że w przypadku Golloba to Tomka talent dzięki p.Władysławowi się nie zmarnował.Szybko by go tu zdeptała stara ekipa!. To samo jest teraz. Młodym zawodnikiem musi się ktoś opiekować i dobrze jest jak jest to ojciec (tylko mądry ojciec:P)
    Ukryta zawartość Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    Tomek Gollob Mistrz i Władca Żużlowego Bractwa.Uczyć się ofermy!

  32. Powrót do góry    #167
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    12-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    A co wy od Golloba chcecie, ja chce wiecej takich "zmarnowanych" jak T.Gollob :)

  33. Powrót do góry    #168
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Sporo jest/było takich, którzy mogliby osiągnąć znacznie więcej, niż im się udało...

    Rybnik/Świętochłowice: Józef Jarmuła
    Rybnik/Bydgoszcz: Henryk Glücklich
    Częstochowa: Józef Kafel
    Gniezno: Leon Kujawski
    Rybnik: Mieczysław Kmieciak
    Opole: Gerard Stach :(
    Zielona Góra: Alfred Krzystyniak, Henryk Olszak, Andrzej Skoniecki, Janusz Smolarek, Andrzej Zarzecki :(, Artur Pawlak :(
    Zielona Góra/Gorzów Wlkp./Bydgoszcz: Bolesław Proch
    Wrocław: Waldemar Szuba, Henryk Jasek
    Gorzów Wlkp.: Ryszard Franczyszyn, Jarosław Łukaszewski
    Gdańsk: Leszek Mischke
    Grudziądz/Bydgoszcz: Zdzisław Rutecki
    Bydgoszcz: Stanisław Kasa, Piotr Glücklich, Ryszard Dołomisiewicz
    Toruń: Kazimierz Araszewicz :( Waldemar Walczak
    Gniezno/Toruń: Tomasz Świątkiewicz
    Leszno: Mariusz Okoniewski
    Tarnów: Stanisław Kępowicz :(
    Rzeszów: Jan Wilk
    Lublin: Janusz Stachyra, Janusz Łukasik
    Piła: Rafał Kowalski
    Łódź/Opole: Karol Lis
    Łódź/Toruń: Stanisław Miedziński

    itd.


  34. Powrót do góry    #169
    Użytkownik
    Dołączył
    04-05-2004
    Postów
    64
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Talentow zmarnowanych to u nas cała masa.
    z tych ciekawszych
    -Mirosław Cierniak
    -Piotr Baron chłopak wymiatał jak był juniorem.
    -Waldemar walczak
    -chyba Okoniewski co sezon to gorzej
    i nasz Jarek Olszewski gdyby jego talent połączyć z profesjonalizmem Cegielskiego to byśmy mieli prawie drugiego Golloba.

    ps Jak ktoś pisze że Gollob młodszy jest zmarnowany to współczuje

  35. Powrót do góry    #170
    Użytkownik
    Dołączył
    29-02-2004
    Postów
    194
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A takowych w ostatnich latach w naszej ojczyżnie nie brakowało...:(

    Nie pisze tu o takich talentach jak Dobrucki czy J Rempała którzy jeżdzą i w miare jakiś tam poziom soba prezentują wymienie tych którzy wdług mnie byli ogromnymi talentami ale jakoś z różnych powodów przepadli:

    -Piotr Baron,
    -Ś.P Robert Dados,
    -Rafał Osumek,
    -Mirek Cierniak,
    -Waldek Walczak,

    A ten co pisze że Tomek Gollob jest niespełnionym talentem musiał to pisać chyba po kilku głębszych:p

  36. Powrót do góry    #171
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Podsuwam tutaj taki takie zapytanie:
    PRZEZ KOGO ZMARNOWANI?
    Jak przez przypadki losowe np. kontuzje, to żal.
    Jak przez samych siebie np. zaściankowość, gwizdorstwo, obrastanie w piórka, minimalizm, mamonę, brak motywacji, niańczących prezesów, etc. Tych jakby mniej szkoda.
    Żal mi bardziej w tym przypadku NAS, bo to my się łudziliśmy i z całego serca im kibicowaliśmy, a oni cyniczni i zmaterializowani, mieli nas gdzieś, w/g mnie gdzieś ok. 80% talentów dekady lat 90-tych. Dobrobyt przesłonił im najwyższe szczyty kariery, do której dochodzi się ciężką charówą.

  37. Powrót do góry    #172
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marek Dera
    Rafał Osumek
    .
    .
    .
    .
    .
    Jarek Olszewski
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  38. Powrót do góry    #173
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    898
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Będąc jeszcze juniorem znakomicie się zapowiadał Rafal Dobrucki, lecz przejście w wiek seniora chyba jemu nie służy. Rafi wyraźnie popadł w ligową przeciętność. W ostatnich latach był jedną z naszych największych nadzieji, lecz chyba te czasy już nie powróca. Szkoda, bo w Rafim upatrywano nawet następce Tomka Golloba....

  39. Powrót do góry    #174
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    Będąc jeszcze juniorem znakomicie się zapowiadał Rafal Dobrucki, lecz przejście w wiek seniora chyba jemu nie służy. Rafi wyraźnie popadł w ligową przeciętność. W ostatnich latach był jedną z naszych największych nadzieji, lecz chyba te czasy już nie powróca. Szkoda, bo w Rafim upatrywano nawet następce Tomka Golloba....
    Dobruckiemu w rozwoju przeszkodziły kontuzje oraz to, że .....za duży urósł.
    Pozdr.

  40. Powrót do góry    #175
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-10-2003
    Postów
    1,200
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 11 w 7 postach
    Macie racje ze Mirek Cierniak jest niespelnionym talentem ,gdyz mial lepsze mozliwosci niz Rempalka,takze Wilk Winiarz Trojanowski i Kuciapa sa zmarnowanymi talentami gdyz jak byli juniorami wszystko wygrywali a teraz co??

  41. Powrót do góry    #176
    Użytkownik
    Dołączył
    14-03-2004
    Postów
    82
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a Grygolec, Bargiel, Kwieciński, Raś ???

  42. Powrót do góry    #177
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,209
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Piotr Kubit - to byl talent... on mogl osiagnac wszystko ...
    nigdy nie zapomne jego wyjsc spod tasmy... ehh... kiedy bedziemy mieli znowu takiego zawodnika ??


    ( :P )

  43. Powrót do góry    #178
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zielona Góra: Alfred Krzystyniak, Henryk Olszak, Andrzej Skoniecki, Janusz Smolarek, Andrzej Zarzecki , Artur Pawlak
    Blazejczak, Molka

  44. Powrót do góry    #179
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Fakt, Błażejczaka zmarnowała kontuzja w 1986 roku oraz sam się zmarnował ostatecznie, wplątując się w morderstwo w 1992 roku!

    Ale Molka...? Czy on był talentem, który się zmarnował? Wątpię... "Harpagan" był może solidnym ligowcem, takim na 4÷6 punktów na wyjeździe oraz 5÷8 u siebie, ale to przecież jeszcze nie talent.

    * * * * *

    Adaś, prowokujesz :D


  45. Powrót do góry    #180
    Początkujący
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zdecydowanie Adam Fajfer

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •