Pokaż wyniki od 1 do 21 z 21

Wątek: Żużlowcy Apatora obniżyli sobie pensje !!

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Żużlowcy Apatora obniżyli sobie pensje !!

    "Żużlowcy Apatora sami zaproponowali , że chcą o połowę mniej pieniędzy za punkty zdobywane w pozostałych meczach ekstraligi.
    - To niesamowita propozycja - stwierdził Karwan - Życzyłbym innym zawodnikom , żeby identyfikowali się z klubem w takim stopniu jak nasi żużlowcy"

    za Gazetą Wyborczą

    Właściwie nic dodać nic ująć - wspaniała postawa żużlowców .
    Warto jeszcze dodać ,że Rickardsson postanowił zrezygnować z udziału w trzech meczach.


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Może mi sie tylko wydaje, ale dla mnie to jest gest na pokaz. Toruńscy żużlowcy dobrze wiedzą jakie gromy posypią się im na głowy po zakończeniu sezonu, i próbują jakoś odpokutować słaby sezon. Do końca sezonu zostało już niwiele meczy, podziwiałbym ich jeżeli za te stawki startowali by w następnym sezonie a tak...

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po ostatnich zakupach (nowe samochody jeden kupił chyba nawet dwa) zawodników Toruńskich to i tak zarobki muszą byc bardzo duże nawet po ich redukcji o 50%. Świadczy to o bardzo dobrej sytuacji klubu i tu należy sie cieszyć. Chetnych do jazdy w nastepnym sezonie w barwach Apatora bedzie jeszcze wiecej a waszym problemem bedzie kogo wybrać

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    15-06-2002
    Postów
    455
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Może część z tych pieniędzy, chcą oddać na katolickie radio działające w tym samym mieście, a noszące nazwę "Radio Maryja - katolicki głos w Waszych domach". No to teraz ojciec Rydzyk ostrzy sobie zęby, a zawodnicy liczą na jakieś ulgi związane z Kościołem (m.in. darowizna, katolickie radio nie płaci częci podatków etc.). Cóż każdy orze jak może. Aczkolwiek, trzeba przyznać zawodnicy zarbiają ZBYT DUŻO, te eldorado musi się skończyć bo żużel padnie.
    Pozdrowienia dla Torunia, gest zawodników iście imponujący.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 38 w 19 postach
    Myślę, że jest to miomo wszystko gest warty odnotowania, nie odwróci on wprawdzie słabego wyniku toruńskiej drużyny w tym sezonie, ale pokazuje fakt przyznania się zawodników do słabszych wyników i jako takiego wyjścia z twarzą. Natomiast co do przyszłego sezonu to myślę że działacze wyciągną wnioski i kontrakty z zawodnikami będą odpowiednio dopracowane(dobry wynik - dobra kasa, brak wyników - brak kasy).

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    fakt godny uwagi ... szkoda, że na sam koniec przegranego dla Apatora sezonu. Miejmy nadzieję, że podążając tym śladem za rok wszyscy żużlowcy w Ekstralidze dadzą odetchnąć swoim klubom.

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Wydaje mi się, że to zwykła pokazówka. Nieładnie jest zaglądać komuś do kieszeni, ale wydaje mi się że żużlowcy Apatora po ubiegłorocznym sukcesie mają naprawdę korzystne kontrakty. I tak nieźle zarobili.
    Nie wierzę, że to ich inicjatywa. Nikt przy zdrowych zmysłach nie oddaje samodzielnie połowy zarobków (nawet dużych). Moim zdaniem są dwie możliwości: finanse Apatora zaczynają się "sypać", lub zarząd "przykręcił śrubę" zawodnikom (albo jedno i drugie)
    Następna sprawa z tego wynikająca to wskazówka dla działaczy: ludzie nie podpisujcie kontraktów z księżyca!
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem nie jest to jakiś WAŁ.Bardzo mądrze postąpili żużlowcy Apatora.Po co klub ma płacić za pkt. zdobyte w meczach ze słabszymi drużynami.Nie wykonali planu,a teraz za to płacą.Oby więcej takich zachowań ze strony żużlowców.
    A może jest to jakis przełom w swerze finansów.Przydałoby się takie coś.Może by to uzdrowiło pacjenta jakim jest polski żużel.
    Pozdrawiam!!!;)

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 38 w 19 postach
    Nie zgadzam się z Tobą Yahata. Np. taki W. Jaguś podpisał trzyletni kontrakt który mu się w tym roku kończy. Tak więc fakt zdobycia DMP w tamtym sezonie nie spowodował drastycznym zmian w jego kontrakcie o czym mówił sam zawodnik. Każdy ma oczywiście swoje zdanie i swój punkt widzenia, ale nie mogę się powstrzymać od komentarza, że u nas w Polsce nie można wyjść z żadną iniciatywą no bo zaraz zacznie się szukanie jakiś wałów i przekrętów. A to pewnie nie ich inicjatywa tylko zarządu, a to pewnie klub się rozpada itp. itd. Dlaczego Yahata nie wieżysz że zwodnicy sami tak od siebie mogli zrezygnować z połowy zarobków, w końcu wszyscy krajowi zawodnicy są wychowankami Apatora tak więc może odezwał się u nich jakiś instykt solidarności z klubem i tyle.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Nie zgadzam się z Tobą Yahata. Np. taki W. Jaguś podpisał trzyletni kontrakt który mu się w tym roku kończy. Tak więc fakt zdobycia DMP w tamtym sezonie nie spowodował drastycznym zmian w jego kontrakcie o czym mówił sam zawodnik. Każdy ma oczywiście swoje zdanie i swój punkt widzenia, ale nie mogę się powstrzymać od komentarza, że u nas w Polsce nie można wyjść z żadną iniciatywą no bo zaraz zacznie się szukanie jakiś wałów i przekrętów. A to pewnie nie ich inicjatywa tylko zarządu, a to pewnie klub się rozpada itp. itd. Dlaczego Yahata nie wieżysz że zwodnicy sami tak od siebie mogli zrezygnować z połowy zarobków, w końcu wszyscy krajowi zawodnicy są wychowankami Apatora tak więc może odezwał się u nich jakiś instykt solidarności z klubem i tyle.
    Zapawne nie było by żadnego szukania gdyby zawodnicy chcieli obniżyc swe zarobki o 50%, bo zdobyciu w zeszłym sezonie DMP ;)

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    OK Denis przekonałeś mnie!
    Właśnie spieszę oddać pracodawcy połowę zarobków, gdyż będąc na urlopie obciążam tylko niepotrzebnie firmę i odezwała się we mnie solidarność.
    Co do faktu to poprostu spekuluję i przyznaję się,że nie wiem jak jest naprawdę. Powiem Ci szczerze, że wolałbym żebyś to Ty miał rację. Pozdrowienia
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    fajny gest,ale mogli pomyśleć o tym przed batalią o miejsca 5-8...ale nie ma co narzekać.Dobrze że wogóle obniżyli.

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    29-08-2002
    Postów
    97
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Spox gest!

    Ale wydaje mi się że to pod publike a klub ma kłopoty.
    To jest moje zdanie ale obym się mylił!!!

    Pozdrówka all

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ech sam nie wiem co o tym myśleć. Co do pieniędzy przez nich zarabianych również nie mam pojęcia o jakie kwoty się rozchodzi, jedno jest pewne, żużlowcy zasługują na odpowiednie płace, żużel to niebezpieczny sport, dyscyplina ryzyka, stąd i narażanie własnego życia musi być w cenie!

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    03-05-2002
    Postów
    19
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za gazeta "Nowosci"

    Dość nieoczekiwanie na poniedziałkowym spotkaniu żużlowców Apatora Adriany Toruń z klubowymi działaczami ci pierwsi zaproponowali, że... będą jeździć do końca tego sezonu za połowę stawki tzw. "biegopunktówki".

    - To była rzeczywiście nasza inicjatywa - mówi Tomasz Bajerski, najlepszy krajowy żużlowiec Apatora w tym sezonie. - Wszyscy byliśmy jednomyślni. Na poniedziałkowym zebraniu powiedzieliśmy o tym działaczom. Trochę się zdziwili, ale na pewno byli ucieszeni. Doszliśmy do wniosku, że skoro nie walczymy o najwyższe laury, nic nam się nie stanie, jeśli dokończymy sezon za mniejsze stawki. Na zebraniu byli wszyscy zawodnicy oprócz Mirosława Kowalika, który przebywał w szpitalu. Z oczywistych względów nie było też Tonyego Rickardssona, ale z tego co wiem, również zgodził się jeździć za połowę wcześniejszego wynagrodzenia.
    Ostatnio pojawiły się plotki, że Marek Karwan, szef Adriany i prezes KS Apator wahał się, czy nie zrezygnować ze wspierania klubu. Czyżby zawodnicy chcieli swoją decyzją wpłynąć na niego, by pozostał z nimi?
    - Nie słyszałem nic o tym, aby pan Karwan chciał się z nami rozstać - twierdzi Bajerski. - Na pewno nie braliśmy tego pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.
    Marek Karwan nie krył zadowolenia postępowaniem zawodników.
    - To wspaniała inicjatywa, zwłaszcza w czasach, kiedy każdy patrzy, gdzie zdobyć więcej pieniędzy - ocenia prezes. - Gdy nie weszliśmy do pierwszej czwórki klub znalazł się w trudnej sytuacji, ale żużlowcy sami postanowili nam pomóc. To może tylko zasługiwać na największy aplauz. Nie wiem, co nimi kierowało. Na pewno my nie mieliśmy zamiaru renegocjować z nimi kontraktów. Nie ma więc mowy, że wyprzedzili nasz ruch.
    Poprosiliśmy również prezesa o skomentowanie pogłosek o jego wahaniach pozostania w Apatorze:
    - Nie potwierdzam tego. Dziś mogę zapewnić, że w przyszłym roku pozostanę sponsorem klubu. A to, czy będę prezesem, nie zależy tylko ode mnie. W październiku odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym członkowie klubu będą wybierali prezesa na kolejne cztery lata.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach

    .

    Mysle, ze jest to gest niewymuszony przez dzialaczy, o czym mozna sie przekonac po wypowiedzi prezesa Marka Karwana, ktory po tym gescie zapowiedzial dalszy sponsoring i chec pozostania prezesem na przyszly sezon. A klub sie raczej nie sypie, bo juz zapowiadaja wielkie zmiany na przyszly sezon. No, ale pozyjemy zobaczymy.... Pozdrowienia.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    616
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W kazdym klubie zawodnicy powinni obnizyc swe zadania za pkt i kontrakt a ich gadanie glupie ze nie ma co do gara wlozyc a wiekszosc z nich startuje przeciez w kilku innych ligach zagranicznych jest smieszne robia w ten sposob z siebie cymbalow

  18. Powrót do góry    #18
    Początkujący
    Dołączył
    05-06-2002
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie zgadzam się z Tobą Yahata. Np. taki W. Jaguś podpisał trzyletni kontrakt który mu się w tym roku kończy. Tak więc fakt zdobycia DMP w tamtym sezonie nie spowodował drastycznym zmian w jego kontrakcie o czym mówił sam zawodnik. Każdy ma oczywiście swoje zdanie i swój punkt widzenia, ale nie mogę się powstrzymać od komentarza, że u nas w Polsce nie można wyjść z żadną iniciatywą no bo zaraz zacznie się szukanie jakiś wałów i przekrętów. A to pewnie nie ich inicjatywa tylko zarządu, a to pewnie klub się rozpada itp. itd. Dlaczego Yahata nie wieżysz że zwodnicy sami tak od siebie mogli zrezygnować z połowy zarobków, w końcu wszyscy krajowi zawodnicy są wychowankami Apatora tak więc może odezwał się u nich jakiś instykt solidarności z klubem i tyle.
    Zgadzam się z Denisem!!! Kiedy niedawno taki sam gest zrobili w swoich klubach Rivaldo i Ronaldo wszyscy byli zachwyceni. Gdy to samo zrobili zawodnicy z Torunia wszyscy szukają jakiś oszustw!!!!!

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Poraz pierwszy się spotykam w żużlowej lidze z faktem, aby zadwodnik chciał obniżenia swoich zarobków. Ale trzeba przyznac, że jest to bardzo pozytywny gest nie tylko w strone klubu, który dzięki temu ma szanse zaoszczędziś pieniądze (w dolnej tabeli o nie o wiele łatwiej niż w górnej, ale i w strone kibiców nie jako zidentyfikowanie się z klubem i z tym, że nie spełnili pokładanych w nich oczekiwań.
    Pozdrawiam!
    Leigh Adams - There's only One!


  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Poraz pierwszy się spotykam w żużlowej lidze z faktem, aby zadwodnik chciał obniżenia swoich zarobków. Ale trzeba przyznac, że jest to bardzo pozytywny gest nie tylko w strone klubu, który dzięki temu ma szanse zaoszczędziś pieniądze (w dolnej tabeli o nie o wiele łatwiej niż w górnej, ale i w strone kibiców nie jako zidentyfikowanie się z klubem i z tym, że nie spełnili pokładanych w nich oczekiwań.
    Pozdrawiam!
    Ja sie tak zastanawiam ilu zawodnikow nie bedacych
    wychowankami danego klubu byloby stac na takie gest?
    Widac, ze chlopaki sa zwiazane z Toruniem :-)
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    486
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę że to nie była pokazówka to był ładny gest w wykonaniu żużlowców Apatora.Mam nadzieje że za rok te pieniądze zaoszczędzone będą bardzo mądrze wydane.
    APATOR K APATOR S APATOR MISTRZEM POLSKI JEST!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •