Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Jaki jest stan finansowy Uni Leszno????

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jaki jest stan finansowy Uni Leszno????

    Od dłuższego czasu mówi sie w Polsce o złej sytuacji w żużlu.Kazdy klub przezywa kryzys finansowy np.Bydgoszcz czy Piła itd. Jakos oficjalnie nie mówi sie nic na temat kłopotów finansowych byków. Choć ja osobiscie słyszałem ze Unia takze ma spore zaległości co do wypłacania kasy za mecze. dług Uni siega jeszcze nawet ubiegłego sezonu. Jasne jest ze zaległości finansowe dotycza tylko polskich żużlowców bo wiadomo ze Adamsowi Drymlowi płaci sie na bierząco bo inaczej wiadomo czym by sie to zakonczyło. Z tego co wiem to zaległości dotyczą kazdego zawodnika w Lesznie Ułamka , Okonia itd . Sam Darkness wspomniał cos o tych kłopotach ale narazie nie chce sie wypowiadac a on przeciez siedzi w Uni bardzo głęboko.
    Prosił bym o wasze opinie na ten temat , a moze sam Pan Rufin sie wypowie na ten temat czekamy takze na opinie Darknesa moze zdradzi nam troszke tych finansowych tajemic
    Pozdrowienia dla kibiców żużla w Polsce
    UNIA MISTRZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  2. Powrót do góry    #2
    Początkujący
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To ciekawe również chciałbym przeczytać coś na ten temat. jak na razie słyszę tylko hurra optymizm w związku z frekwencją na meczach, ale czy nie nadejdzie krach?

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2002
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Własnie

    Na mecze Unii przychodzi bardzo dużo kibiców nie ma takiej ilości nigdzie dlatego jak p.Rufin powiedział to właśnie kibice są tym głownym sponsorem to też powinni wiedzieć coś na ten temat ktoś kto wie coś powinien zdradzić chociaż część tajemnicy.Pozdrawiam

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Powiedz mi po co Ci to wiedziec? Uratujesz klub przed ewentualna zapascia finansowa? Skoro nie slychac tego z ust zawodnikow ani nikogo zwiazanego z klubem tzn ze nawet jestli nie jest dobrze to najgorzej raczej nie jest...
    Wedlug mnie jest to wyszukiwanie taniej sensacji...
    pozdrawiam
    BUGZ
    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    napisz:
    ....:::Ukryta zawartość :::......[b]..:::Ukryta zawartość 1919088:::..

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    152
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sytuacja Unii za ten sezon jest bardzo dobra. Sam prezes na zebraniu przed sezonem stwierdzil ze na kazdym meczu po 9,5 tys i sa na zero! A srednia na meczu wynosi 13, 5 tys. No comments
    Ulamek, Okon, adams oraz dryml maja placone bezposrednio po meczu !!!! Wiem na 100 %

    Kasprzak ma zaleglosci za ost 2 mecze
    Wiec nie jest zle skoro cala czworka ma placone a to oni robia naj wiecej pkt.

    Dlugi pozostaly po zeszlym sezonie (niska frekwencja bo wciaz porazki byly) ale prezes ma rozlozone to na raty w ZUS, US, itp

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Do bugzzz

    Ja mam nadzieje ze jest dobrze!!!!! Ale myśle ze kibice mają prawo wiedziec jaki jest stan ich klubu .Przeciez oni są "głównym sponsorem" jak mówił sam prezes wiec co nieco powinni wiedziec

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    do BMW750

    Mi nie chodzi o to ze to wszystko powinno byc owiane jakas tajemnica czy ewentualna katastrofalna sytuacja klubu ukrywana ale chodzi mi po pierwsze o to co to zmieni, ze sie dowiemy czy klub ma dlugi czy ich nie ma, czy jak sie dowiesz, jest zle przestaniesz kibicowac Unii czy wrecz przeciwnie zaczniesz na kazdy mecz kupowac 3 bilety;), a po drugie wydaje mi sie, ze i tak prawdy sie nie dowiemy a to co ktos tam cos sobie powie bo zna kogos kto zna sasiada szwagra ochroniaza z parkingu i potem z tego robi sie wielka sensacja kazdy snuje domysly i sponsorzy widza kibice widza robi sie nerwowa atmosfera zaczynaja sie przepychanki i z tego co w tym roku udalo sie osiagnac robi sie klapa i nie mamy nic ani sukcesu sportowego ani wiarygodnego klubu ...
    chyba dobrze wiesz jak czesto zdarza sie ze jeden taki nadgorliwy krzykacz potrafi wszystko spiepszyc...
    takie jest moje zdanie...
    Sam jestem ciekaw czy to co na zewnatrz wyglada na razie dobrze jest takim w rzeczywistosci, bo zalezy mi na tym klubie i nie chcialbym aby w przyszlym roku znow walczyl o utrzymanie, ale tak jak mowie i tak i tak prawdy sie nie dowiesz...
    pozdrawiam
    BUGZ
    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    napisz:
    ....:::Ukryta zawartość :::......[b]..:::Ukryta zawartość 1919088:::..

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Nie wiem czy forumowicze pamiętają, ale "kiedyś" (w tym sezonie) na łamach naszego forum prezes Sokołowski zrobił w jednym z tematów "rozpiske" na temat finansów klubu. Napisał ile musi przychodzić kibiców, aby utrzymali oni klub. Z tego co pamiętam, to obecna frekfencja na meczach Unii jest wyższa niż ta planowana, więc wszystko powinno być ok. Tak więc gdzie jest to "wąskie gardło" powodujące utrate płynności? Może sponsorzy nawalili??
    Pozdrawiam!
    Leigh Adams - There's only One!


  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Do Bugzzz

    Pewnie masz racje ze nikt nigdy sie nie dowie jaka jest prawda. I moim zdaniem tak powinno byc , bo to są sprawy zarządu klubu i żużlowców. Mi chodzi tylko o to aby ktos podał jakies ogólne informacje( bez nazwisk ) np.czy są duże zaległości co do żużlowców ( o ile takie istnieją ).
    A chce to wiedziec tylko z czystej ciekawości . Masz racje ze to nic nie zmieni jak sie dowiemy jaki jest stan finansowy. Mam nadzieje ze wszystko jest oki bo mi takze bardzo zalezy na tym aby Unia w przyszłym sezonie miała także skład na miare medalu i tego jej życze
    Pozdrowienia dla wszystkich

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    164
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rufin zdradz nam troszke tych finansowych tajemnic dotyczących Unii Leszno.

  11. Powrót do góry    #11
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    BMW_750

    przeceniasz moje znajomosci, niemniej to nie jest tak, iz ja duzo wiecej wiem od przecietnego kibica ( troche na pewno ), lecz wszystko co ludzie mowia tak oficjalnie, jak i gdzies w luznej rozmowie analizuje i droga dedukcji wiem, co i jak sie prezentuje...

    Niemniej chcialbym zdementowac wszelkie informacje o klopotach finansowych Unii. To co ponizej napisze to moja oficjalna wersja i prosze nie nadinterpretucie moich slow, bo to w tej chwili ma miejsce.

    Otoz klopoty finansowe sa rzecza niestety naturalna w kazdym klubie i zwiazany z tym brak ciaglosci platniczej. Mowi sie oficjalnie iz Bydzia ma 1,5mln dlugow, maja i inne kluby. Ma tez Unia. Ale to nic nowego - sam Prezes na lamach tego form mowil o zaleglosciach z ubieglego sezonu, ktore trzeba splacic. Mowil tez o 9,5tys. na trybunach, by zachowac ciaglosc finansowana, mowil tez o kasie jaka miala wplynac od sponsorow.

    Kibicow jest wiecej niz 9,5tys. a jednak zaleglosci sa. I tu bynajmniej nie ja sieje zamenet, lecz zawodnicy na lamach prasy odpowiadaja "na temat wysokosci zaleglosci finansowych wypowiadal sie nie bede" - z czego nalezy wysnuc wniosek, iz takowe zaleglosci sa, bo przeciez w innym wypadku by wszystkiemu zaprzeczyli...

    Dlaczego sa zaleglosci - ono pewnie sponsorzy nawalaja.

    Unii zostaly dwa spotkania do konca sezonu - jakie moga one dac wplywy do budzetu? 500tys. zl? Przy komplecie na trybunach z pewnoscia na taka kase liczyc mozna, czy to starczy na utzymanie zespolu? Jakie sa dodatkowe dochody Unii??

    Na te pytania dzis nie uzyskamy odpowiedzi i bedzie to tematem tabu, dopoki, dopoty nie bedzie jawnosci finansowania klubow - czytaj sportowych spolek akcyjnych...
    A szkoda, gdyz z finansow dobra publicznego jakim jest klub - nie powinno sie robic tematu tabu!!!

    dlaczego pisze, iz bede ten temat poruszal po sezonie???Gdyz wierze w Prezesa Sokolowskiego i to, ze uda mu sie zbilansowac budzet na koniec sezonu!
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    A więc...

    ...proponuję zakończyć rozmowę na temat sytuacji finansowej Unii L. i poczekać na koniec sezonu. Wtedy powinno się wszystko wyjaśnić i będziemy sobie ze spokojem gdybać... czy ktoś przyjdzie? czy odejdzie z klubu... ?!?

    Pozdrawiam!
    Ares

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2002
    Postów
    417
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Ciekawoć to pierwszy stopień do ...

  14. Powrót do góry    #14
    Początkujący
    Dołączył
    19-06-2002
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sprawy finansowe

    Czym dalej czytam ten watek to dochodze do wniosku, ze jak kazdy pomysli to zda sobie sprawe ze klub sportowy niewiele rozni sie od firmy (jezeli chodzi o finanse). Sa przychody sa rozchody. Przychody w klubie sa miedzy innymi z: widzow na trybunach, sponsorow, innych zrodel. Wydatki to wiadomo: place, koszty utrzymania i zabezpieczania.
    Dopoki kluby nie beda spolkami to nie beda mialy jawnych bilansow i blagam nie wymagajmy od Prezesa zeby nam powiedzial jaka jest sytuacja finansowa. Bo co on ma nam powiedziec - sponsor X nie dal nam zapowiadanych 100 tys. i co i za chwile powstanie temat jaka jest sytuacja fianasowa sponsora x.
    Jezeli nikt z zawodnikow po meczu ( tak jak w Pile) nie mowi ze od ilus meczy nie ma placone to znaczy, ze ewentualne zaleglosci sa albo nieduze albo zawodnik wie kiedy beda uregulowane.
    Pozostaje domniemac, ze kazdy klub ma problemy, jeden wieksze jeden mniejsze ale wszyscy podlegaja tym samym prawom rynku. I tak jak firmy sa lepsze i gorsze.

    Dolaczam sie do zdania tych, ktorzy mowia: zajmijmy sie kibicowaniem a nie domyslami. A jak zostaniemy DMP 2002 lub wice ;) to Rufina w tym glowa zeby wszyscy po sezonie byli zadowoleni ze wspolpracy z klubem.

  15. Powrót do góry    #15
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    by zakonczyc moja wypowiedz...

    przejrzalem wszystkie moje wpisy ostatnie i tylko w 2 ( slownie: dwoch ) miejscach poswiecam uwage tej kwestii.
    1. w temacie Puczola, gdy pisze do Bydgoszczan, iz w Unii tez nie jest tak rozowo pod wzgledem finansowym ( koledzy z Bydzi pisali o tym, iz mimo ogrmnych klopotow finansowych zdobeda mistrzostwo )

    2. w temacie o Ulamku - zaznaczam, ze aby zawodnik zostal w Unii potrzebne sa regularne wyplaty.

    A co niektorzy wyciagaja jakies daleko idace wnioski o tym, ze Unia bankrutrm ( TAK, TAK - takie dwa maile przed chwila od czytelnikow forum dostalem ).

    Otoz powtarzam raz jeszcze - jest mi wiadomo ( z oficjalnych zrodel - czyli:czytajcie prase!! ) iz sa pewne zaleglosci w wyplacie kasy za mecze, lecz nie sa to duze kwoty i nie ma co podnosic larum.

    Po drugie - nie zgadzam sie z JIM-em iz mamy zajac sie tylko i wylacznie kibicowanie. To jest NASZ klub i czy dzieje sie w nim dobrze czy zle - to tez nasza sprawa. Tak na marginesie - to chcialbym zaadoptowac pewien sposob pozyskiwania kasy na klub i wlasnie w Lesznie moglby sie on sprawdzic - daje to m.in. 200-300tys. zl rocznie. Tylko obawiam sie ze bede teraz na stadionie persona non grata;):):)

    Nie mozna przechodzic obok tej kwestii obok - trzeba sie tym interesowac, myslec jak pomoc klubowi! Przeciez to My kibice jestesmy najwiekszym sponsorem Unii, wiec jezeli brak kasy to My pomoc musimy - namawiajac na przyjscie na mecz swoich znajomych..

    Co zas sie tyczy Pana Prezesa - to wielokrotnie podkreslalem, iz jest on osoba na odpowiednim stanowisku i popieram jego dzialania, niemniej chyba sam pan Prezes nie chce by pod jego adresem plynely same "ohhy" i "achy" ( i ja tak czynic nie mam zamiaru! , a woli raczej konstruktywna dyskusje nad tematem "Jak sprawic, by Unia na dlugo byla znow na topie"

    Dlatego tez zachecam by w tym kierunku poszla nasza dyskusja - jak mozemy pomoc klubowi, w jaki sposob i gdzie klub powinien swoje kroki skierowac w poszukiwaniu gotowki...

    powtarzam, nie trworzcie sie, a wierzcie w Prezesa...

    ps. byloby milo gdyby Pan prezes ustosunkowal sie do poruszonej tutaj kwestii - Panie Prezesie trza wlac w zatrwozone serca otuche!:)
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    19-06-2002
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    zakonczenie..

    Darkness zgadzam sie z toba, ze najlepszym sposobem na poprawe sytuacji jest po prostu przychodzenie na stadion i kulturalny dpoing. Taki aby kibice przyjezdni tez chcieli przyjezdzac do Leszna ( w koncu oni tez placa za bilety).
    Tez uwazam, ze obecny przezes jest czlowiekiem odpowiednim ma duze zaslugi w tym jak klub wwyglada dzis.
    Tak wiec napewno stoimy po tej samej stronie.
    Jak widzisz jednak istnieje niebezpieczenstwo takich nie dopowiedzianych wypowiedzi bo wprowadzaja zament i kazdy snuje domysly jak to jest naprawde.

    Tak wiec koniec domyslow i plotek - WSZYSCY NA STADION I ZEBY MI BYL KOMPLET NA DWOCH MECZACH DO KONCA SEZONU !!!

    Pozdrawiam wszystkich kibicow.

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik Awatar Martines
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    395
    Kliknij i podziękuj
    1,355
    Podziękowania: 59 w 29 postach
    Z tego co mi wiadomo to na pewno Unia zalega jeszcze za tamten sezon Romkowi i Łukaszowi Jankowskim - z dobrego źródła.
    Nara

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •