Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 46 do 65 z 65

Wątek: Nowy status L.Adamsa w Polsce

  1. Powrót do góry    #46
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie czytajcie temat a nie od razu krzyczycie nie majac pojecia

    Ja siedzialem cicho bo wiedzalem akurat o co chodzi bo wlasnie dzien przed wpisem Prezesa Rufina dowiedzialem sie ze Adamsowi konczy sie wiza 4 wrzesnia, fakt gdybym nie wiedzial o co chodzi to moze tez bym to tak zinterpretowal ale bylem w tej sytuacji, ze znalem temat.
    Prezes wyjasnil sytuacje wiec dajcie sobie spokoj ewentualnie zalozcie nowytemat lub wydobadzcie stary bo zapewne byl taki zalozony juz na temat przyszywanych Polakow...
    pozdrawiam
    BUGZ
    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    napisz:
    ....:::Ukryta zawartość :::......[b]..:::Ukryta zawartość 1919088:::..

  2. Powrót do góry    #47
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    nie to niedopuszczalne !
    podam ci przykład drogi macieju :
    wyobraź sobie 2 druzyny "ekstra" ligi
    DRUŻYNA X(bogata) DRUŻYNA Y (biedna)
    Rickardsson Pietraszko
    Adams Miedziński
    Sullivan Malecha
    Hamill Kłos
    Brhel Piszcz
    Hancock Czerwiński
    Hampel Jurczyński

    i co o tym myślisz?
    Pytanko nie do mnie ale sie dorzuce. :)

    Pierwsze co mi sie nasuwa to: WOLNY RYNEK!
    Czy to az takie zle?
    I pozwol, ze zapytam troche na kanwie "bankructw" w e-lidze:
    -dlaczego jedna druzyna jest biedna a druga bogata?
    -czy to wina druzyny bogatej ze ta biedna jest zle zarzadzana?
    - co przeszkadza druzynie biednej stac sie bogata?
    - czyz nie dzialaja one w tej samej przestrzeni
    ekonomiczno-prawnej?
    -po co w sporcie "urawnilowka" i komuna, czyli wszystkim po rowno?
    Przeciez dokladnie tak jak za komuny rowno nie jest, bo co chwila ktos znajduje furtke dla wciaz nowych przekretow.
    To wszystko nie ma sensu.
    Pozdrowka,
    PeZet

  3. Powrót do góry    #48
    Początkujący
    Dołączył
    07-05-2002
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gibon.... czy ty chłopvze potrafisz czytać i ... interpretować, myśleć itd?, co ma młodzież do Adamsa?, jakie pieniądze utopione? (chyba zaoszczędzone - jak mogłeś przeczytać wiza kosztuje). Adams i tak jeździłby w Polsce a zostało mu to uproszczone... (tu pada brzydkie określenie twojej inteligencji). Jesteś typowym polskim malkontentem - nie wie o co chodzi, nie rozezna tematu ale wie jedno... NIE PODOBA MU SIĘ TO.

  4. Powrót do góry    #49
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Obywatelstwo polskie jest jedynym jakie posiada Korolew. Podobnie jego syn, ktory urodził sie po tym fakcie.
    Panie Rufinie

    Skoro tak jest jak Pan pisze to moze przy okazji uchyli Pan
    rabka tajemnicy i wyjasni na jakiej podstawie w zawodach miedzynarodowych
    Korolew startuje jako reprezantant Lotwy?
    To dopiero sa jaja! Mozna reprezentowac panstwo, ktorego nie jest sie obywatelem.
    Ja juz z tego nic nie rozumie.
    PeZet

  5. Powrót do góry    #50
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    do PeZet

    Korolew zawsze startuje jako Polak, przeciez brał nawet udział w eliminacjach krajowych do IMŚ (ale nie w tym roku bo za słaby teraz jest)!

    Startuje w lidze Łotewskiej i to się zgadza...

    Podsumowując: Korolew to Polak i sam słyszałem jak mówi po Polsku!!!
    Ares

  6. Powrót do góry    #51
    Użytkownik
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie,bez paniki!!! Jestem w 100% przekonany,że do takiego czegoś nie dojdzie.Powód jest bardzo prosty.
    Byłoby to poprostu bezsensu.Skoro można dac Adamsowi to dlaczego nie można by było dać Rickardssonowi,Crumpowi,Hancockowi i innym.Dali raz Holcie i to był błąd.Ale polak się uczy na błędach i drugi raz go nie popełni.
    Porównywanie do Korolewa,Petranowa czy Smitha jest błędem.Byli to zawodnicy zdecydowanie słabsi i jeździli w innych czasach.Oczywiści,jeszcze niektórzy jeżdzą,ale gdzie i ile zdobywają punktów.

  7. Powrót do góry    #52
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    523
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po co nam kolejny Polak z importu? Po co te pieniądze w nim utopione? Po co tyle korupcji wkoło?
    Nie lepiej byłoby przeznaczyć te fundusze na polską młodzież, wyłowić kilka talentów? Zainwestować w ich sprzęt?
    Taka sytuacja prowadzi po części do upadku naszego żużla.
    Czytając twoją wypowiedz odnosze wrażenie , że nie przeczytałeś tego wątku dokładnie , zobacz co napisał prezes Rufin w drugiej swojej wypowiedzi i pozniej cos pisz.
    To fakt , że trzeba rozwijać naszych juniorów , ale to akurat tu nie ma nic do rzeczy . Unia i tak szkoli wielu obiecujących juniorów .

  8. Powrót do góry    #53
    Użytkownik
    Dołączył
    15-01-2002
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 26 w 12 postach
    Z tego co pamietam z wykładu z prawa administracyjnego, o obywatelstwo starać można się po pięciu latach od uzyskania karty stałego pobytu. Wszystkie wypowiedzi szanownych kolegów na temat ewentualnego obywatelstwa dla Admasa wydają mi się pozbawione podstaw. Po co mu obywatelstwo za pięć lat ? Bo na nadzwyczajne przyspieszenie procedury tak jak to było z Olim nie ma co liczyć...zwłaszcza że nie bardzo widzę kogoś, komu by na tym aż tak zależało.

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    966
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 25 w 15 postach
    Czytając powyższe wypociny co niektórych nacjonalistów - pseudomegalomanów mieszkajacych we wschodniej Polsce w chatach krytych strzechą serdecznie odradzam Adamsowi staranie się o polskie obywatelstwo, ja osobiści chętnie zamieniłbym je na australijskie, bo czasami wstydzę się, że że jestem rodakiem niektórych Polaków (np. T. Gollob "samotny wojownik").
    let the metal flow.

  10. Powrót do góry    #55
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Arkadius zapytaj babcię i dziadka skąd przybyli wtedy może odpuścisz "ścianie wschodniej".Co to w ogóle ma do rzeczy?
    Jeżeli Adams spelni wszystkie warunki, to dostanie obywatelstwo, a jeżeli nie to nie. Czy to jest moralne, czy nie ?Prawo jest takie, a nie inne i jeżeli dopuszcza taką procedurę to można sobie tylko pogdakać.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  11. Powrót do góry    #56
    Użytkownik
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    174
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja prponuje zamknac ten temat i dac sobie juz z tym spokuj bo co po nie ktorzy nie wiedza o co w tym syskim chodzi. Jedni wypisuja ze Adams zaraz bedzie polakiem i wogole takie bzdury, a to co napisal Gibon jesli dobrze pamietam to juz przeszlo wszelkie mozliwosci juz nie bede w to wnikal bo to naprawde nie ma sensu :):) pozdrowki

  12. Powrót do góry    #57
    Stały bywalec Awatar Jasinek
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    1,316
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 9 w 6 postach

    Adams nigdy Polakiem

    Nie wiem co za tym wszystkim stoi i co za ty sie kryje, ale jestem przeciwny przyznawania obywatelstwa polskiego jakiemukolwiek zawodnikowi zagranicznemu np. (Holta, Smith). W związku z tym mimo, że bardzo kibicuję i podziwiam Leigh Adamsa, to nigdy nie będę za tym żeby stał sie obywatelem naszego kraju.
    Pozdrawiam Jasinek

  13. Powrót do góry    #58
    Użytkownik
    Dołączył
    13-01-2002
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Skoro tak jest jak Pan pisze to moze przy okazji uchyli Pan
    rabka tajemnicy i wyjasni na jakiej podstawie w zawodach miedzynarodowych
    Korolew startuje jako reprezantant Lotwy?
    To dopiero sa jaja! Mozna reprezentowac panstwo, ktorego nie jest sie obywatelem.
    Ja juz z tego nic nie rozumie.
    PeZet
    [quote]
    Andrzej wystąpił o zgodę na występowanie w zawodach międzynarodowych z licencją łotewska. Taka zgodę uzyskał.
    O pomoc prosił mnie w tej sprawie szef Lokomotivu Rybnikow, z którym dobrze się znamy. Celem było wzmocnienie reprezentacji Łotwy i zapewnienie Korolewowi większej ilości startów w sytuacji, gdy w lidze rosyjskiej w tym sezonie nie mogą startowa obcokrajowcy.

  14. Powrót do góry    #59
    Początkujący
    Dołączył
    19-06-2002
    Postów
    43
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Status Adamsa

    Dajcie juz spokoj z polskim obywatelstwem.
    Jak napisal Rufin karta stalego pobytu pomoze Adamsowi w przyjazdach do Polski, obnizy koszty i zaoszczedzi czasu i zalatwiania papierkow.
    Mysle, ze nikt nie chce dawać obywatelstwa polskiego Adamsowi bo doprowadziloby to tylko do podzialow.
    A tak moze bez problemow prxzyjechac do Polski i kazdy kibic Unii mu kibicuje jako Australijczykowi jako "honorowemu obywatelowi ziemi leszczynskiej"

  15. Powrót do góry    #60
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja też dorzucę swoje trzy grosze.
    Czytając powyższe wpisy nie można się oprzeć wrażeniu, że to już taka polska zaściankowa natura: "wara od tego co ja mam" - obywatelstwo, ziemia, fabryka(lepiej nie mieć pracy, niżby miał to przejąć obcy kapitał)itd.
    Jeśli chodzi o "przekęty" z obywatelstwem dla żużlowców to najpierw trzeba sobie zadać pytanie dlaczego tak się dzieje? nie lepiej dać sobie spokój z jakimiś durnowatymi przepisami(KSM,limity zawodników zagranicznych), wymyślonymi przez stado leśnych dziadków?.
    Jeżeli znajdzie się ktoś na tyle głupi, żeby stworzyć skład typu:Adams,Hanckock,Rickardsson,Sulivan,Crump,Karl sson,itd. to mozna by mu było pogratulować jeśli zapełni stadion w meczu z drużyną z Pcimia Dolnego (bez urazy), LUDZIE to nie ta dyscyplina, to nie Barca,Real,Milan.
    Jaką satysfakcję sprawiałoby oglądanie meczu, w którym wszystkie piętnaście biegów kończyłoby się wynikiem 5:1 (1:5),a mecze 75:15(15:75)?.
    Mówi się, że żyjemy w demokratycznym kraju z gospodarką wolnorynkową, a to co dzieje się w naszej dyscyplinie, jest przykładem z "najlepszych" lat jedynie słusznego ustroju.
    Moje prywatne zdanie co do przyszłości żużla w Polsce jest takie: o ile w krótkim czasie nie zabiorą się za to fachowcy z prawdziwego zdażenia, to w niedługim czasie ten sport umrze śmiercią naturalną.
    Przykładem niech będą wieści docierające co jakiś czas z klubów, po których można było sądzić, że kto jak kto ale:Bydgoszcz,Piła,Gorzów czy mój Rybnik problemów z finansami nie mają. I co? Niestety mają!.
    Chcę się mylić.
    Kończąc, przepraszam za przydługawy txt, ale mnie poniosło.

  16. Powrót do góry    #61
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Korolew zawsze startuje jako Polak, przeciez brał nawet udział w eliminacjach krajowych do IMŚ (ale nie w tym roku bo za słaby teraz jest)!

    Startuje w lidze Łotewskiej i to się zgadza...

    Podsumowując: Korolew to Polak i sam słyszałem jak mówi po Polsku!!!
    Do Ares

    No to sobie przeczytaj co napisal Pan Rufin!
    No i co??? :P
    I przy okazji dziekuje Panu Rufinowi za wyjasnienie.
    Swoja droga to dziwne sa te przepisy FIM, dziwne, albo niedopracowane.
    Ale to juz nie Pana wina.
    Pozdrowka,
    PeZet

  17. Powrót do góry    #62
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    do PeZet

    Sorki, nie wiedziałem że startuje jako Łotysz. Myślałem że w lidze Łotewskiej występuje jako Polak...

    pozdrawiam...
    Ares

  18. Powrót do góry    #63
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Spoko!
    Widziales ":P"
    Szafa gra.
    Pozdrowka,
    PeZet

  19. Powrót do góry    #64
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oprocz tego ze korolew doskonale wlada jezykiem polskim i jego syn Nikita jets rowniez Polakiem to Griszka posiada tez pod Lesznem /Osieczna/ okazaly dom choc jeszcze w nim nie mieszka.
    Kto z pozostalych naturalizowanych jest takim Polakiem?

  20. Powrót do góry    #65
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    poczekajmy jeszcze z parę lat to może Tony Rickardson dostanie polskie obywatelstwo??? heh :P Może w końcu Polska doczeka się złotego krążka IMŚ ?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •