Pokaż wyniki od 1 do 28 z 28

Wątek: TRZECH STRANIERI?

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    TRZECH STRANIERI?

    Myślę sobie, że taki WŁÓKNIARZ mając doŚć krótką ławkę rezerw mógł wystawić i JONSSONA i LYONSA zamiast Grzecha.
    Przecież chcemy mecze ZACIĘTE, a więc po co OBNIŻAĆ poziom tychże...i wstawiać w-krzyżu-oberwanego APietrzyka. Rado ligi, POBUDKA! (choć już słyszę patriotyczną obronę średniaków, cztaj: miernot)


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Hehe coś ty ? Z choinki sie urwałeś a Sullivan ? Pierwsze słysze żeby wystawiać 3 obcokrajowców w meczu. To nie koszykówka.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    924
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Gurrru, a moze tak wystaw do skladu 8 zagraniczniakow

    wtedy macz bedzie ciekawszy, a klub szybciej zbankrutuje.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    GuRRRu wiem, że jest Ci przykro (mi zresztą także) że Włókniarz stracił swojego polskiego lidera i będzie im cięzko w walce o medale. Ale pomysł z trzema obcokrajowacami w składzie to jest jedna z najgłupszych propozycji jakie na tym forum słyszałem. Kluby starają się obniżać koszty i zresztą ja uważam, że powinien jeździć tylko jeden stranieri w lidze!
    Życze powodzenia Włókniarzowi w walce o medale!

    Pozdrawiam!

    Ps. Ale Włókniarz już tak jeździ z trzema obcokrajowcami w składzie: Sullivan, Jonsson (Lyons) i Holta:P

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    15-01-2002
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 26 w 12 postach

    A może tak zastępstwo zawodnika zamiast 3 stranieri ??

    GuRRRu, a może zamiast możliwości wystawienia 3 zakontraktowanych obcokrajowców w jednym meczu dać klubom możliwość zastępstwa zawodnika, tak jak to się robi na Wyspach ? w praktyce oznaczałoby to zgodę na wystepy jeszcze jednego obcokrajowca, ponieważ mecze w Polsce odbywają się co do zasady w tym samym dniu i znalezienie wolnego Polaka jest w praktyce niewykonalne ( chyba że klub byłby zainteresowany kimś kto w danym momencie przegrywa walkę o miejsce w składzie swego klubu tak jak np. Rempała z Drymlem ). Gdyby przyjeto to rozwiązanie, to kto wie, może Rawicz przeciwko Opolu pojechałby z Rempałą w miejscu kontuzjowanego Dyma - oczywiście jeśli Rawiczanie zdecydowaliby się na coś takiego...

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Muszę przyznać, że jesteście strasznie twardogowi.
    Chodzi o to, by kluby jeździly najmocniejszymi skladami.
    A przestańcie pisać bzdury o finansach. Kasę którą placą Walaskowi dostalby Jonsson, i tyle... Ale tutaj, jak widzę, większość z Was wyraża klakierskie opinie zgodnne z propagandą swojego klubu.

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tu nie chodzi o kase.Ale o rozwój Polskich zawodników.
    I co z tego ze bedzie jździło 3 zagranicznych.
    Wtedy wogule nasz rodzimy żużel upadnie!!!!!
    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem dlaczego MATEO uważasz, że pomysł z 3 stanieri w drużynie jest najgłupszym jaki na tym forum się pojawił.

    Już jakiś czas temu przedstawiałem na naszych stronach tą propozycję ponieważ uważam, że mogłoby to jeszcze bardziej wzmocnić naszą ligę.

    Musimy być ze sobą szczerzy i powiedzieć, bardzo dobrych polskich zawodników możemy policzyć na palcach jednej ręki.

    Wprowadzenie tego 3 stanieri byłoby pewnego rodzaju mobilizacją dla tzw. "drugiej lini".

    Przecież chodzi o to, żeby nasza liga prezentowała jak najwyższy poziom.
    Mowa jest też o kosztach wprowadzenia tego 3 zawodnika zagranicznego. Przecież nikt nie zmusza trenerów do wystawiania w każdym meczu 3 zawodników do składu.
    Ma być to tylko opcja umożliwiająca większe ruchy kadrowe.

    Na dzień dzisiejszy zawodnicy tacy jak: Robacki, Rempała, Baliński i Chrzanowski
    są pewni swojego miejsca w składzie, a czy oni zawsze reprezentują równą dyspozycje???
    Raczej nie.
    poTFoor

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2002
    Postów
    179
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wlasnie lepiej niech nasi jezdza i podnosza swoje skilzy.A klopoty z zawodnikami to chyba kazdy mial i jakos sobie trza radzic.Taki jest ten sport... :P

  10. Powrót do góry    #10
    Początkujący
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tu nie chodzi o kase.Ale o rozwój Polskich zawodników.
    I co z tego ze bedzie jździło 3 zagranicznych.
    Wtedy wogule nasz rodzimy żużel upadnie!!!!!

    Jeśli nie chodzi o kasę, to przyznam, nie rozumiem waszego problemu. Uparte stawianie na miernych (ale jednak swoich) zawodników jest cholernie krótkowzroczne. Jeśli taki, czy inny junior śmiga, że aż milo, to zawsze trafi do skladu.
    Jak nie swojego, to innego klubu. Niech się Polscy zawodnicy rozwijają, ale niektórzy ZAPCHAJDZIURY są nie na miejscu.
    W przypadku TRZEJ STRANIERI chodzi mi o sytuację awaryjną, taką w jakiej znalaza się CZ-wa. Coś w stylu angielskiego guest rider, tyle że w Polsce coś takiego wyklucza zbieżność terminów ligi.

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    poroniony (moim zdaniem) pomysł.. wybaczcie, ale nawet mi sie nie chce tego komentowac ;)

    pozdr
    Lubię żużel, tylko mi między zęby wchodzi.

  12. Powrót do góry    #12
    Początkujący
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    poroniony (moim zdaniem) pomysł.. wybaczcie, ale nawet mi sie nie chce tego komentowac ;)

    pozdr
    Jeśli nie masz nic do zaproponowania, to po co zawracasz...

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2001
    Postów
    689
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja może byłbym za, ale warunek jest jeden, za to twardy: obcy nie mogą brać większej kasy jak Polacy. I nie chodzi mi tu o skrajności typu Ułam, PePe czy inni drodzy żużlowcy. Stawki nie powinny być wygórowane, a zapłata za wynik, nie za przyjazd! I wtedy można dyskutować...

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    poroniony (moim zdaniem) pomysł.. wybaczcie, ale nawet mi sie nie chce tego komentowac ;)

    pozdr
    Jeśli nie masz nic do zaproponowania, to po co zawracasz...

    Dobrze niech ci bedzie...
    Uważam,że wprowadzenie "tego czegoś", byłoby zgubne dla Polakich zawodnikow. Jezeli niektorzy są słabi to jak maja sie polepszyć? Siedzac na ławce?? To jest Polska liga!!!
    Po wprowadzeniu KSM wielu polskich zawodnikow straciło prace... Nie chce myslec co by było gdyby w meczu mogło jechac 3 obcokrajowcow. I najwazniejsze : POLSKICH KLUBOW (przynajmniej wiekszosci) POPROSTU NA TO NIE STAC! A gdyby zrobiono tak jak napisał Gonzo to wiekszosc "zagranicznych" poprostu by se olała nasza lige..
    Lubię żużel, tylko mi między zęby wchodzi.

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja może byłbym za, ale warunek jest jeden, za to twardy: obcy nie mogą brać większej kasy jak Polacy. I nie chodzi mi tu o skrajności typu Ułam, PePe czy inni drodzy żużlowcy. Stawki nie powinny być wygórowane, a zapłata za wynik, nie za przyjazd! I wtedy można dyskutować...
    Jasna sprawa. Przecież nie trzeba nikogo przymuszać do startu. Proponujesz taką-a-taką kwotę, zawodnik godzi się na nią, bądź nie. Jeśli nie koniec rozmowy. Rzecz w tym, by nasi prezesi znali pewne granice, a z tym czasem ciężko.
    I stąd, a nie jak sugerują niektórzy z braku startów takich Balińskich, czy Paluchów, bierze się ciężka kondycja finansowa klubów. BRAK UMIARU I WYCZUCIA. ZASTAW SIĘ, A POSTAW SIĘ

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Aha jeszcze jedna rzecz...
    Dopuszczenie do startu 3 obcokrajowcow w meczu znacznie pogłębiło by różnice miedzy bogatszymi a biedniejszymi klubami... Wyobraz se, że Gorzow czy Gdansk jedzie z Częstochowa, w ktorej składzie jest 3 obcokrajowcow... :(
    Lubię żużel, tylko mi między zęby wchodzi.

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mówicie o stawianiu twardych warunków zaowdnikom obcokrajowym, a to przecież działacze też podpisują się pod tymi kontraktami.

    Jeżeli zawodnik się za wysoko ceni to trzeba go olać. :) i tyle, a jeżeli dana drużyna jest taka bogata, że stać ją na skład z Rickardssonem, Sullivanem i Crumpem to niech sobie takim jadą.

    poTFoor

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    "Jeżeli zawodnik się za wysoko ceni to trzeba go olać. i tyle, a jeżeli dana drużyna jest taka bogata, że stać ją na skład z Rickardssonem, Sullivanem i Crumpem to niech sobie takim jadą."

    Potfoor chyba sam niewierzysz w to co piszesz :P

    Lubię żużel, tylko mi między zęby wchodzi.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2001
    Postów
    689
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mówicie o stawianiu twardych warunków zaowdnikom obcokrajowym, a to przecież działacze też podpisują się pod tymi kontraktami.

    Jeżeli zawodnik się za wysoko ceni to trzeba go olać. :) i tyle, a jeżeli dana drużyna jest taka bogata, że stać ją na skład z Rickardssonem, Sullivanem i Crumpem to niech sobie takim jadą.
    Oczywiście, to jest prawda. Trzeba postawić swoje warunki i tyle. Kto będzie chciał to będzie jeździł, a kto nie to trudno. Piszczesz GRIF, że obcy by nas olali. Wcale niepowiedziane... Spójrz w ilu ligach oni jeżdżą. I chyba nikt mi nie powie, że one mają lepsze finanse od naszej. Nie mówię, że u nas się płaci najlepiej, bo po prostu tego nie wiem, ale najgorsi to z całą pewnością nie jesteśmy.

  20. Powrót do góry    #20
    Początkujący
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oczywiście nie sprowadzimy wszystkich drużyn do jednakiego poziomu, choć próbowano to uczynić KSMem, a pojawiy się bezsensowne farfocle. Problem z trzecim obcokrajowcem nie tyczy w tej chwili drużyn typu Rybnik, Leszno, Breslau,...
    ale dopadl w tej sytuacji Wlókniarza... Kto następny.

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Rozumiem Gonzo, ale chodzi mi o obcokrajowcow z "najwyzszej półki" wyobraz se, że Rickardsson jezdzi w Toruniu za powiedzmy połowe tego co obecnie :D Ja nie potrafie se tego wyobrazic. Poprosru byłoby w naszej lidze wiecej "średniakow" zza granicy, ktorzy niekoniecznie byliby lepsi od wiekszosci krajowych....
    Lubię żużel, tylko mi między zęby wchodzi.

  22. Powrót do góry    #22
    Początkujący
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]
    Mówicie o stawianiu twardych warunków zaowdnikom obcokrajowym, a to przecież działacze też podpisują się pod tymi kontraktami.
    Oczywiście, to jest prawda. Trzeba postawić swoje warunki i tyle. Kto będzie chciał to będzie jeździł, a kto nie to trudno. Piszczesz GRIF, że obcy by nas olali. Wcale niepowiedziane... Spójrz w ilu ligach oni jeżdżą. I chyba nikt mi nie powie, że one mają lepsze finanse od naszej. Nie mówię, że u nas się płaci najlepiej, bo po prostu tego nie wiem, ale najgorsi to z całą pewnością nie jesteśmy.

    Stawiamy twarde warunki zagranicznym zawodnikom, niekoniecznie asom, postawić można Polskim miernotom.
    Chodzi o to, by taka furtka po prostu funkcjowowala w razie CZARNEJ GODZINY. A kasy każdy wie ile może wydać.

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2001
    Postów
    689
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Owszem, ale ja mam swoje argumenty:

    1. Może kluby wyszły by na finansową prostą? Widzisz czy u nas w Gdańsku jeżdżą super obcy? Nie. A jednak jest dużo kibiców. Śmiem nawet twierdzić, że Henka jeździ tak dobrze w Polsce dzięki głodowemu kontraktowi. Spójrz na jego wyniki w Bydzi rok temu. Strach się bać. A u nas taka metamorfoza

    2. Obcy mogliby udowodnić swoje przywiązanie do polskich klubów. Jestem ciekawy, czy Adams i Sulli tak kochają odpowiednio Leszno i Cz-we, czy najbardziej do gustu przypada im kasiorka od działaczy. Mam poważne wątpliwości.

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ------------------------------------------------
    "(...)kasy każdy wie ile może wydać(...)"
    ------------------------------------------------

    I to jest właśnie meritum sprawy. Wiadomo, że kluby biedniejsze nie chciałyby, aby taka możliwość została wprowadzona.

    Trzeci obcokrajowiec to kupa dodatkowej kasy, chociaż gdybyśmy ich nie przyzwyczaili do tak wysokich zarobków na polskich torach to dziś pewnie nie stawialiby tak wygórowanych warunków.

    Czas aby przyzwyczaili się do tego, że róg obfitości się już wyczerpał i trzeba ograniczyć swoje wymagania. Polska Liga i tak będzie najlepiej płatną.

    poTFoor

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    PoTFoor ja nie powiedziałem, że jest to najgłupsza propozycja na forum, ale jedna z najgłupszych:P (kolejności nie uwzgladniam:P)
    Była już dyskusja czy jest potrzebny wogóle drugi obcokrajowiec, a co dopiero trzeci. Kluby sie żalom że nie ma kasy!!! Może i by się znalazł klub, który by chciał (i stać by go było) na trzech stranierii, ale szczerze wolę oglądać średniego Polaka w składzie niż trzeciago stranieri.
    Włókniarz fakt został bardzo mocno osłabiony, ale nie było to pierwszy klub i nie ostatni, który w wyniku utraty jednego z liderów może pogrzebać swoje szanse (w przypadku Włókniarza szanse na złoto), więc nie widzę potrzeby wprowadzania zastępstwa. Chcę aby sznase dawano naszym chłopakom. Zobacz jak wyglądają składy w angielskich klubów! Ilu jest tam dobrych Anglików??
    Trzeciemy stranieri MÓWIĘ STANOWCZO - NIE!!!
    Pozdrawiam!

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    15-01-2002
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 26 w 12 postach

    A może tak zastępstwo zawodnika zamiast 3 stranieri ??

    Owszem, ale ja mam swoje argumenty:


    2. Obcy mogliby udowodnić swoje przywiązanie do polskich klubów. Jestem ciekawy, czy Adams i Sulli tak kochają odpowiednio Leszno i Cz-we, czy najbardziej do gustu przypada im kasiorka od działaczy. Mam poważne wątpliwości.
    nie wiem czy Adams kocha Unie, wiem ze jeżdzi w niej 7 kolejny sezon mimo ofert od innych klubów polskich a w to że Unia rok w rok przebija oferty innych finansowo nie barzo wierzę

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    616
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moze 6 obcokrajowcow co wy tutaj chcecie zrobic druga Legie Cudzoziemska czy co ????

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moze 6 obcokrajowcow co wy tutaj chcecie zrobic druga Legie Cudzoziemska czy co ????
    no wiesz ja myslalem nad 10! zeby sie zmieniali w czasie meczu!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •