Pokaż wyniki od 1 do 23 z 23

Wątek: Sytuacja finansowa Jasolu Rzeszów w przyszłym sezonie

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sytuacja finansowa Jasolu Rzeszów w przyszłym sezonie

    Założyłem ten temat, ponieważ pomyślałem, że warto o tym podyskutować, a raczej powymieniać poglądy.
    Jeszcze przed tym sezonem, podobnie jak w poprzednim nie było do końca wiadomo, czy w Rzeszowie będzie istniał żużel, na szczęście dzięki licznym i hojnym sponsorom, które dołożyły trochę grosza dziś możemy podziwiać czarny sport w Naszym mieście.
    Jak kibice Jasolu dobrze wiedzą, sytuacja finansowa w klubie nie jest najlepsza, ale i nie jest najgorsza w chwili obecnej. Inne kluby zostały dotknięte w bardziej widoczny sposób niż rzeszowski.
    Piotr Winiarz powiedział dla Przeglądu Żużlowego:

    Napewno jest to dobry układ na dzień dzisiejszy. Działacze prowadzą rozmowy z nowymi sponsorami właśnie dzięki temu, że znaleźliśmy się w pierwszej czwórce - efekty tego już są widoczne. Awans był dobrym posunięciem.

    Oby była to dobra prognoza na przyszły sezon.
    Ja osobiście mam nadzieję, że żużlem w Rzeszowie zainteresuje się więcej, poważnych firm, które zaczną inwestować w ten piękny sport, którym interesują się kilku a może kilkunastu tysięczne tłumy w mieście. Oby nie zabrakło pieniędzy przede wszystkim na sprzęt dla zawodników i oby wreszcie jakiś poważniejszy transfer stał się faktem, chociaż z tym trzeba rozważnie, pamiętajmy przypadek; kosmiczną cenę za Piotra Śwista, który jednak często zawodził za tak ogromną cenę. Oby takie błędy się nie powtórzyły nad Wisłokiem, bo Stal jeździ dla Nas a my przychodzimy na stadion dla Stali !

    Czekam na Wasze spostrzeżenia.



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    08-05-2002
    Postów
    303
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No cóz. Wszystcy liczymy ze w przyszłym sezonie bedzie kasa,
    ze wróci Maciek, ze zów bedziemy walczyc o e-lige. Mam nadzieje
    ze władze znajda jakiegos powaznego sponsora(nie koniecznie z podkarpacia) i wreszcie bedzie wszystko9 jak nalezy.
    Trzeba pomyslec nad tym juz teraz, załatwic sponsora na przyszły sezon i bedzie ok. Trzeba poszukac juniora(wyporzyczyc), sciagnac Maćka, kogos jeszcze kupic, zatrudnic Brhela i jeszcze jednego dobrego obcokrajowca
    i nie widze przeszkud w walce o najwyzsza klase rozgrywek.


    Pozdrowienia dla kiboli Jasolu

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    505
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No cóz. Wszystcy liczymy ze w przyszłym sezonie bedzie kasa,
    ze wróci Maciek, ze zów bedziemy walczyc o e-lige. Mam nadzieje
    ze władze znajda jakiegos powaznego sponsora(nie koniecznie z podkarpacia) i wreszcie bedzie wszystko9 jak nalezy.
    Trzeba pomyslec nad tym juz teraz, załatwic sponsora na przyszły sezon i bedzie ok. Trzeba poszukac juniora(wyporzyczyc), sciagnac Maćka, kogos jeszcze kupic, zatrudnic Brhela i jeszcze jednego dobrego obcokrajowca
    i nie widze przeszkud w walce o najwyzsza klase rozgrywek.


    Pozdrowienia dla kiboli Jasolu
    Myśle że jak by wam się to wszystko udało zrealizować to extraliga była by wasza ale moim skromnym zdaniem ten plan raczej jest niedozrealizowania ponieważ niewierze że Maciek Kuciapa wruci do was, jak jeszcze ZKŻ awansuje do extraligi już w tym sezonie to on tam napewno pozostanie zwłaszcza jak bedzie miał stałe miejsce w składzie, co do Brhela to myśle że pozostanie on u was i powinien być solidnym ogniwem waszej drużyny, poco ma sie pchać do zespołów z extraligi jak niewiadomo czy bedzie tam wogule łapał sie do składu jak może pojeździć za troche mniej grosza ale zato jest brany do składu w każdym meczu, no prawie każdym!!!

    To jest mój trzysetny wpis!!!ide Na browara

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar Lady_of_Darkness
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    2,720
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marzenia marzeniami, a rzeczywistość rzeczywistością. Prawda jest taka, że czasy Van-Puru już raczej nie wrócą. Chyba, że znajdzie się naprawdę dobry sponsor, o co w naszych regionach jest baaaaaaaaaardzo trudno. Ale zawsze przed sezonem jest u nas wiele obaw, ale jakoś dajemy sobie radę. No i jeszcze awans do pierwszej czwórki. Wielki plus. Trzeba tylko umieć ten fakt wykorzystać i zacząć kampanię marketingową mającą na celu pozyskanie strategicznego sponsora na przyszły sezon. Uważam, że powrót Maćka to byłby już jakiś początek :-)

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Moim zdaniem sukcesem Zarządu bedzie utrzymanie na przyszły sezonu takiego składu jaki jest. Jak wiemy Tomasz Rempała już napewno z chęcią wróciłby do Tarnowa, a skoro Unia ma nowego sponsora jest to możliwe. Podobnie jest z Brhelem na którego Tarnowanie mieli chętke już przed tym sezonem. O ile jeszcze odejście Tomka można by jakoś przeboleć (Baran seniorem), o tyle strata Brhela mogła by być brzemienna w skutkach (Brak zmiennika). kluczem do tego jest znalezienie sponsorów, a takze sprzedaż działki przystadionowej. Z uzyskanych w ten sposób środków działacze chcą spłacić zaległości wobc zawodników.

    1. P.Winiarz
    2. K.Baran
    3. T.Rempała --> R.Trojanowski
    4. R.Wilk
    5. B.Brhel
    6. P.Miesiąc
    7. M.Micał

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    08-05-2002
    Postów
    303
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czego wy jestescie takimi pesymistami. Moze akurat uda sie znalesc powaznego sponsora i to nie koniecznie z podkarpacia.
    Co do goscia z Rybnika: Mysle ze jesli by była kasa
    to Maciek z checia byu wrócił do nas nawet jesli Zielonka
    by awansowała. Co do Brhela to mysle ze w e-lidze mniał by misjsce w podstawym składze druzyny. Jest niedrogi i takie zespoły jak Gdansk z checia by widziały jego w swiom składzie


  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar Lady_of_Darkness
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    2,720
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pesymistami? Raczej realistami. Wątpię, żeby ktokoliwek spoza podkarpacia chciał zainwestować w nasz żużel. Ale uważam, że trzeba szukać i szukać aż do skutku. Tylko ciekawe kto tym się zajmie?
    A co do Maćka, to oczywiście, że chciałby tutaj jeżdić. Tu jest jego Klub i jego kibice, którzy nie zapomnieli o nim i on dobrze o tym wie.

  8. Powrót do góry    #8
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hm ja też jestem raczej pesymistą. Prawdę mówiąc to jedyna nadzieja w Pratt&Whitney. Firma ta już sponsorowała ostatni turniej w Rzeszowie. Ale żeby zdobyć takiego sponsora trzeba się pokazać!! Przyjedzie taki amerykaniec na mecz zobaczy puste trybuny i ******** rzeszowskiej drużyny to tylko popuka się w głowę, ale gdyby przyszedł na taki mecz jak z RKM to na bank wyłożyłby kasę!! Przecież Pratt to jedna z największych firm na świecie, za samo kupno WSK zapłacili 70 milionów zielonych, więc wyłożenie kilkuset tysięcy złotych (tyle powinno wystarczyć) to dla nich żaden problem. Bo jeśli nie Pratt to nikt nam nie pomoże i czeka nas los Wandy Kraków. :(

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,015
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja jestem bardziej optymista niz pesymista. Wydaje mi sie, ze jesli uda sie zatrzymac w Rzeszowie Winiarza i Brhela na nastepny sezon i moze uda sie rowniez przytrzymac przy sekcji tych sponsorow, ktorych mamy i sciagnac nowych jest szansa nawet na jakis skromny zakpup. Uwazam, ze po spadku z Ekstraligi Stali Gorzow i byc moze Wybrzeza (oby nie), a takze pzostaniu w 1 lidze RKM bedzie wielu zawodnikow, ktorzy beda chwili miec pewne miejsce w dobrej nie cieniujacej druzynie. W Rybniku co rok to wiecej kasy i co rok te same wymagania. Nie udalo sie w 2000, nie udalo sie w 2001 i teraz najprawodpodbniej tez im sie nie uda awansowac. Mysle, ze w Rybniku rowniez sponsorzy dlugo nie wytrzymaja, wiadomo ze tam atmosfera nie jest teraz za ciekawa a napeno pojawia sie zawodnicy chetni odejscia z klubu urazeni tym ze w lidze praktycznie nie mieli w tym roku szansy jazdy (mowa tu o Chromiku, czy innych mlodych juniorach, ktrozy tylko dobrze by dla Rzeszowa zrobili a w Rybniku jest taki nadmiar mlodziezy, ze poprostu moga sie zmarnowac). JA mysle, ze w nastepnym sezonie znowu awansujey do 4-ki i chyba odegramy w niej wieksza role niz w roku biezacym. BArdzo chcialbym aby tak wlasnie bylo ... mysle ze Wy tez :)

    Pozdrawiam ...

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    505
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja jestem bardziej optymista niz pesymista. Wydaje mi sie, ze jesli uda sie zatrzymac w Rzeszowie Winiarza i Brhela na nastepny sezon i moze uda sie rowniez przytrzymac przy sekcji tych sponsorow, ktorych mamy i sciagnac nowych jest szansa nawet na jakis skromny zakpup. Uwazam, ze po spadku z Ekstraligi Stali Gorzow i byc moze Wybrzeza (oby nie), a takze pzostaniu w 1 lidze RKM bedzie wielu zawodnikow, ktorzy beda chwili miec pewne miejsce w dobrej nie cieniujacej druzynie. W Rybniku co rok to wiecej kasy i co rok te same wymagania. Nie udalo sie w 2000, nie udalo sie w 2001 i teraz najprawodpodbniej tez im sie nie uda awansowac. Mysle, ze w Rybniku rowniez sponsorzy dlugo nie wytrzymaja, wiadomo ze tam atmosfera nie jest teraz za ciekawa a napeno pojawia sie zawodnicy chetni odejscia z klubu urazeni tym ze w lidze praktycznie nie mieli w tym roku szansy jazdy (mowa tu o Chromiku, czy innych mlodych juniorach, ktrozy tylko dobrze by dla Rzeszowa zrobili a w Rybniku jest taki nadmiar mlodziezy, ze poprostu moga sie zmarnowac). JA mysle, ze w nastepnym sezonie znowu awansujey do 4-ki i chyba odegramy w niej wieksza role niz w roku biezacym. BArdzo chcialbym aby tak wlasnie bylo ... mysle ze Wy tez :)

    Pozdrawiam ...
    Jeśli chodzi o Chromika to napewno sie marnuje przecież on wystąpił chyba w 5 meczach i nic pozatym, nie zdźiwiło by mnie to jak by se znalazł nowego pracodawce może nawet z extraligi, oczywiście wolałbym aby pn pozostał w RKM i pomógł w walce o awans bo wiadomo jaka jest obecna sytuacja w walce o awans

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    No więc po Finale w Pile. Zamiast być optymistą: w końcu Brhel jeździł super, sprzęt jak marzenie. To jestem jeszcze większym pesymistą niestety :(. Otóż po tym co pokazał Brhel w Pile jestem niemal pewien (obym się mylił) że nie zostanie w rzeszowie w przyszłym sezonie. A złoża sie na to II przyczyny.
    * Niejedna drużyna będzie go chciała mieć w sych szeregach.
    * Jako zawodnika GP jego wymagania finansowe w pewnym (nie wiem ile) stopniu wzrosną.
    I jak tu sie cieszyć z jego sukcesu :(

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-03-2002
    Postów
    1,315
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po tym co Brhel pokazuje ostatnio raczej Rzeszów może o nim zapomnieć... wiele klubów e-ligi będzie się o niego zabijało. Zresztą w tym sezonie było wam ciężko z jego opłaceniem (przypadek z meczu w Tarnowie)a na pewno jego cena wzrośnie... jeśli chodzi o Rempałów to Sz.Bukowski z tego zo się orientuje chciałby ich mieć wszystkich w Tarnowie, co niekoniecznie będzie dobre dla nas.
    Jeśli chodzi o sponsorów to będzie cholernie trudno coś znaleść. Wogóle w naszym rejonie to raczej nie ma chętnych na wyłożenie kasy, przekonali się o tym i koszykarze i piłkarze i żużlowcy. Chwala Wszechmogącemu że każdy z przedstawicieli tarnowskiego sportu znalazł jakiś dobroczyńców z pełną lub mniej pełną sakiefką. I tego wam też życze.

    Mam nadzieje że za rok będziemy mieli derby 4 razy - te dwa ostatnie w pierwszej czwórce.


  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    671
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Krufko moge cie zapewnic ze pan Bukowski wogole nie bierze pod uwage powrotu Jacka Rempaly do zespolu jaskolek, a jezeli chodzi o sponsorow to faktycznie nie zbyt chojni w naszym regionie to oni nie sa, paradoksalna sprawa bylo dla mnie jak dwa lub trzy lat temu polifarb debica sponsorowal druzyne polonii pila.

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    505
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No więc po Finale w Pile. Zamiast być optymistą: w końcu Brhel jeździł super, sprzęt jak marzenie. To jestem jeszcze większym pesymistą niestety :(. Otóż po tym co pokazał Brhel w Pile jestem niemal pewien (obym się mylił) że nie zostanie w rzeszowie w przyszłym sezonie. A złoża sie na to II przyczyny.
    * Niejedna drużyna będzie go chciała mieć w sych szeregach.
    * Jako zawodnika GP jego wymagania finansowe w pewnym (nie wiem ile) stopniu wzrosną.
    I jak tu sie cieszyć z jego sukcesu :(
    Wychodzi nato że bedziecie musieli poszukać nowego obcokrajowca który bu godnie zastąpił Brhela, a chyba sami wiecie że zawodnik tej klasy co brhel niebedzie sie pchał do Rzeszowa.
    Obym sie mylił!!!

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Wychodzi nato że bedziecie musieli poszukać nowego obcokrajowca który bu godnie zastąpił Brhela, a chyba sami wiecie że zawodnik tej klasy co brhel niebedzie sie pchał do Rzeszowa.
    Obym sie mylił!!!
    O Rzeszów sie nie martw, my potrafimy wyszukać solidnego obcokrajowca. Brhel jest rosądny, oczywiście że jeżeli któryś z klubów zaproponuje mu korzystne warunki to sie zastanowi tylko pomyślmy ile jest takich klubów które mogą spełnić swe przed sezonowe obietnice. Ja w tej chwili zauważam 4 w których nikit sie nie skarży. (Wrocław, Częstochowa, Gniezno i... Lublin). A Brhel nie jest głupi, zresztą jak każdy obcokrajowiec.


  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Krufka, nie bądź takim cwaniakiem! Popatrz lepiej na swoją Unię i swoich zawodników zagranicznych! I nie zapomnij popatrzeć też na finanse swojego zespolu! Ciekawe co by bylo u was z kasą na Boba gdyby udało się wam go pozyskać przed sezonem!

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jesli chodzi o sytuacje finansową to przyznam szczerze, że często się zastanawialem dlaczego rzeszowskiego żużla nie sponsoruje ........... WSK Rzeszów! Przecież to przedsiębiorstwo jest tak powiązane z żużlem, mają kasy tyle, że nie wiedzą co z nią robic! To dlaczego nie chcą sponsorować? Nie mam zielonego pojęcia! Gdyby WSK wyłożyla kase to by Stal już po roku była w e-lidze! Jestem tego pewny z 99% A serio to jak Jasol jeszcze kiedyś w życiu znajdzie się w ekstraklasie to po awansie będzie taka feta, ze sobie nie wyobrażam! Sam ładnie pyska bym darł!!! ( z radości) :-)

  18. Powrót do góry    #18
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I poza tym WSK ma zarąbiste zaplecze techniczne. Robią przecież silniki do samolotów, więc silniki żużlowe to dla nich pestka. Jak by się za to wzięli to naszym nikt by nie podsoczył :P

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    raven, ja też tak sądzę!!!

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    08-05-2002
    Postów
    303
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wcale nie jest powiedziane ze Bob odejdzie od nas.
    Skoro przyjedzie na Rybnik to znaczy ze wszystkie zaległosc $$$ so wyrównane. W niewielu klubach płaci sie zagranicznym od reki. Wiekszosc zalego duze sumy. U nas Brhel ma wszystko wyrównane wiec nie jest mu tak zle.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no teraz sobie komplecik strzelil to tym bardziej jest mu dobrze!

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2002
    Postów
    384
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Ja na miejscu Rzeszowian o przyszlość żuzla w tym mieście nie martwiłbym się zbytnio(może się mylę) Po prostu żużel to raczej jedyna dyscyplina sportu w tym mieście(licząca się) i w dalszym ciągu przyciągająca sporą liczbe kibiców. Może o jakiegoś jednego poważnego sponsora ciężko będzie pozyskać(choc jest przecież Jasol), ale można przecież wielu - drobnych, a to już przyniesie efekty. Rzeszów jest województwem, stolicą regionu,jest tu więcej firm niż w Tarnowie, więc raczej sobie poradzi. U nas w Tarnowie nastroje są w miarę optymistyczne, chociaż pieniążki dzielic trzeba na dwie cholernie drogie dyscypliny - żużel i kosza. Głowa do góry może będzie dobrze.

  23. Powrót do góry    #23
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To prawda, że żużel to jedyny sport w Rzeszowie, którego oglądanie nie powoduje odruchów wymiotnych :P. Poza tym dziwne, że mimo, iż kibice tak licznie chodzą na mecze zasilając klubową kasę ta nadal świeci pustkami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •