Pokaż wyniki od 1 do 35 z 35

Wątek: NASCAR, CART i im podobne

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach

    NASCAR, CART i im podobne

    No widzę że nie ma tu tematów dotyczących tych wyscigów więc zakładam nowy temat mając nadzieję że znajdzie się wśród forumowiczów choćby kilku z którymi możnaby podyskutować na temat tych sportów.
    Pokrótce opiszę aby może wzbudzic Waszą ciekawość:
    NASCAR: - wyścigi amerykańskich samochodów osobowych (produkowanych seryjnie oczywiście dostosowanych odpowiednio - są w tej serii wyścigi półciezarówek itp ale osobiście polecam WINSTON CUP bo o tych teraz piszę) na torach głównie owalnych (drogowe sa tylko 2 tory). Startuje 43 zawodników (do eliminacji zgłasza się nieco więcej)z wspólnego lotnego startu. Punktowane są WSZYSTKIE miejsca na mecie (a także tych którzy nie dojechali) + 5 pkt za przejechanie choćby jednego okrążenia na prowadzeniu + 5 pkt za największą ilość okrązeń na prowadzeniu (więc czasem co nieco potłuczone samochody po naprawie wracają na tor). Jeśli by można przyrównać to coś jakby GP na żużlu w wersji samochodowej (polecam szczególnie ten sport fanom speedwaya). Prędkości zależne od torów ale "ile fabryka dała + jeszcze coś" - szczególnie w zblizeniach z kamery pod torem to wspaniale widać jak "śmigają". Adrenalina niesamowita - spora ilość kontaktów, wypadków i mrożących krew w żyłach sytuacji (karambole z udziałem kilku samochodów są w każdym wyscigu - to dla fanów tego rodzaju zainteresowań). No i co najważniejsze - miejsce na starcie nie jest tak bardzo istotne - ogromna ilość mijanek, walki na styku powoduje że stawka się miesza niesamowicie. No a ostatnie okrążenia są przecudowne - cała ława zawodników pędzi gazem do dechy obok siebie - ehhh to trzeba zobaczyć. Z ww najbardziej polecam właśnie NASCAR bo jest fantastyczny. Osobiście kibicuję Tony'emu Stewartowi oraz każdemu rookie (są najbardziej zadziorni). Do neiktórych zawodów "załapie" się też czasem kobieta - Shawna Robinson.

    CART i IRL. Krótko o tych wyscigach - CART - startuje ok 20 zawodników, Indy Racing League (IRL) około 30. Także większość na torach owalnych ale samochody typu F1. Punktowane 12 pierwszych miejsc (w CART - w IRL nie wiem bo oglądałem dopiero zaledwie kilka wyscigów). Opis jak w Nascar - bardzo podobne zawody. Jeśli ktoś kiedykolwiek oglądał INDIANAPOLIS to są to takie klimaty.

    Oglądać te ww zawody można w ABMoteurs (tylko gdzie go złapać - było na Cyfrze+ a teraz chyba na dekoderze Polsatu) od piątku do niedzieli i w Eurosporcie w niedziele w godzinach od 19 :)

    Jeszcze raz szczególnie polecam te zawody miłośnikom sportów motorowych - zużla z powodu na podobieństwo no i tą adrenalinę, F1 - tam jest to czego brakuje w przynudnawej ostatnio Formule 1 - WALKA OD STARTU DO METY NA STYKU !!!

    To na razie tyle. Mam nadzieję ze podyskutuję tu z kilkoma fanami ww sportów a może kogoś "zarażę"? :)) Narka
    Z Zielonej Góry czytał Lucjan Szołajski :)

    Podobne wątki:

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo fajny tekst.Chyba sam się skuszę.:)
    Z resztą podstawy już mam,bo 3 razy oglądałem "Days of Thunder";)

    BTW
    Czy w NASCAR są może wyścigi rozgrywana przy sztucznym swietle?Wydaje mi się,że widziałem coś takiego na ESporcie.

    Pozdr

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach
    Przy sztucznym świetle jest chyba jeden lub dwa wyścigi w sezonie (ale nie wiem które) - te najbardziej mi się podobają - wspaniale błyszczą tam bolidy - jest jeszcze ciekawiej bo są eliminacje i finał w jednym dniu no i nagroda - o ile wiem - okrąglutki 1 000 000 $. jak bedę wiedział terminy transmisji NASCAR to dodam do tego wpisu.
    Pozdrawiam

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Waldzior

    NASCAR !!!!!
    Taaaaa ... świetne wyścigi.
    Godzinna transmisja jest zawsze w EUROSPORCIE w kolejną niedzielę po zawodach i jest to godzina ok.20,21 albo 22.
    Relacje są też zdaje się na NBC (ale nie mam, liczę jedynie na Eurosport)
    Kogo lubisz Waldzior?
    Mój typ:
    Dale Earnhardt Jr. - syn nieodżałowanego seniora, robi postępy, a jego wiek daje mu dobry prognostyk na sukcesy w kolejnych edycjach Winston Cup.
    Co do Indy Racing i Cart'a to jakoś mnie specjalnie nie kręci. Można pooglądać tak jak F1, ale fanatykiem nie jestem.
    Tak jak wspomniałem Nascar to jest to!

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    eh, raz widziałem, ale nie załapałem o co tam chodzi (jak zwylke).
    Komentarz też nie był rewelacyjny. No ale każdy lubi co innego.

    ps. ZiBi, straszny ruch się zrobił w dziale. Zacząłeś płacić za wpisy?

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ps. ZiBi, straszny ruch się zrobił w dziale. Zacząłeś płacić za wpisy?
    Tylko za te powyżej 10 linijek.Nie łapiesz się.

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a
    ja
    myślałem
    że
    stawiasz
    na
    jakość
    a
    nie
    na
    ilość?

    ps. ile zarobiłem?

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Twoje honorarium zostało przekazane na zbozne cele(ja je wziąłem).Wróćmy może jednak do NASCAR-u :P

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A do czego tu wracać?
    Komentator nie był nawet łaskaw wyjaśnic zasad tej zabawy. Chyba myślał, że komentuje dyscyplinę, o której każdy człowiek na ziemi wie wszystko. Teraz juz co nieco wiem na ten temat, jednak nie jestem pod wrażeniem:P.

    Ale jesli będzie jakieś nałe typowanko tych wyścigów, to oczywiście wezmę w nim udział:P;)

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach
    Hm widzę ze temat ruszył :) Gepard - trudno by było żeby komentator w każdej relacji powtarzał zasady tego co jest bardzo proste (a relacje są co tydzień - tak jak zawody) Jest to podobna seria co F1 z tym że punktyu dostaje każdy w zależności od pozycji na mecie - zresztą wytłumaczyłem co nieco w pierwszym wpisie :)
    Co do Dale Earnharda Jr tez mu kibicuję - widać w nim krew ojca (szczególnie jesli chodzi o kontakty :) No ale szkoda mi Dale seniora - taki dobry, stary mistrz (stary oczywiscie wiekiem). Nie widziałem tego wypadku - wiem tylko że na Daytona i dla pamięci Dale seniora kierowcy na trzecim okrążeniu nie ścigają się.

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-11-2001
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nascar to jest to.Naprawdę wspaniała walka,zawsze coś się dzieje w każdym wyścigu:zawsze można zobaczyć poobijane samochody,zawsze walke szczególnie na ostatnich okrążeniach,chociaż jak mowię tam walka jest w każdej części wyścigu.Kibicuje J.Gordonowi mam nadzieje,że jeszcze powalczy w tym sezonie o kolejne mistrzostwo(piąte).
    Lubie także oglądać wyscigi serii Cart oraz IRL chociaż każdy musi przyznać,że w tym sezonie poziom Cart sie obniżył,a to na skutek konflktu.Zobaczymy jak ten problem zostanie rozwiązany w przyszłości.

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach
    Hej :)
    Śpieszę z infkiem bo wyjeżdżam nad morze i nie zdążę wpisać później.
    Dla tych którzy chcieliby poznać temat i się zapalić :)
    W niedzielę (25.08) na Eurosporcie:
    CART: Elkhart Lake - godz 19.00
    NASCAR (Szczególnie polecam): Michigan (owal!)- godz 21.30.
    Pozdrowienia.

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2002
    Postów
    172
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem bardzo ciekaw jak wygladaja takei wyscigi, poniewaz musze sie przyznac ze nie widzialem jeszcze wyscigu w serii CART oprocz paru urywek bez ladu i skladu.
    Zapowiada sie ciekawie, mam nadzieje ze CART wciagnie mnie jak F1 :).

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A wiec oto moje zdanie: F1 jest w tym momencie bardzo nudne ze wzgledu na dominacje Schumachera i braku u mnie Cyfry zasranej + :D. NASCAR jak juz Waldzior podkreslij jest naprawde godna polecenia dyscyplina.
    Wspominajac legende Dale'a Earnhardta to przypomina mi on naszego Andrzeja Huszcze, co nie Waldzior :), oby jednak nie zakonczyl jak Dale.
    A co do wypadku Earnhardta to byl to bardzo niegrozny wypadek (uderzyl z duza predkoscia w bande, ale nie czolowo), ktory kazdy by przezyl z jednym ale...podobno byla awaria pasow bezpieczenstwa i dlatego odniosl on smiertelne obrazenia.
    Ktos wspomnial czy sa nocne wyscigi, owszem sa na torze ktory z kazdej strony jest otoczony trybuna dla kibicow !!! Wiec dlatego na takie zawody moze przyjsc prawie 200 tys. widzow !!! Jednym z nich to zawody na torze Bristol.
    Nie mam ulubionego zawodnika, ale jakby co to Jeff Gordon.
    Warto jeszcze dodac ze rywalizuje miedzy soba tylko 4 marki samochodow w NASCAR: Pontiac, Ford, Chevrolet, Dodge.
    Ufff chyba moj najdluzszy wpis :).

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach
    No wartalo by tu cos wpisac bo dawno tu nie kukalem.
    Nyga - CART powoli pada prawdopodobnie ze wzgledow finansowych. Kiedys (jeszcze dwa lata temu i wczesniej) w jednym wyscigu startowalo ok 30 zawodnikow lub w porywach nawet wiecej i wtedy bylo ciekawie. Jezdzili jeszcze calkiem niedawno tacy jak stary mistrz Emmerson Fittipaldi czy Mario Andretti, kilka lat temu szalal Zanardi (jego zadziornosc, niesamowite akcje byly fascynujace) Villeneuve, Mansell). Niestety teraz prawie wszystkie lepsze teamy przeszly do IRL ktore teraz bardziej niz CART Tobie polecam. Jeszcze na poczatku tego sezonu bardzo sie nastawialem na wyjazd do Niemiec na triowal Eurospeedway Lausitz zeby po raz pierwszy w zyciu zobaczyc na zywo wyscigi samochodowe bo wlasnie 21 wrzesnia mial tam sie odbyc wyscig CART. Tor jest blisko granicy Polsko Niemieckiej na trasie miedzy Cottbus a Dresden wiec kilkadziesiat km od granicy. Niestety zostal on w tym roku odwolany i raczej z ww powodow trudnosci CART juz sie nie odbedzie w przyszlych latach buuuu.
    Z wyscigow CART zawsze bede mial w pamieci najwspanialszy wiraz we wszystkich wyscigach samochodowych jakie kiedykolwiek mialem okazje ogladac w TV. Jest na torze Laguna Seca w Monterrey - sponsor Mazda Raceway. Przed tym wirazem trasa sie lekko wspina pod gore, pozniej nastepuje gwaltowny wiraz w lewo pod katem 90 stopni ktory sie konczy stromym krotkim zjazdem w dol po ktorym jest gwaltowny zakret w prawo i nadal trasa prowadzi w dol. No jest to przepiekna sprawa. Gdybym umial to chetnie wkleil bym fotke z tego kawalka na ta strone. Kilka z nich mozesz zobaczyc na adresie http://www.cart.com/EventPhotos.asp?EventID=414 a szczegolnie ten klimat oddaje fotka ze strony http://www.cart.com/Tracks.asp?GoSeason=2002&ID=19 choc jest na niej moment tuz po tym ostrym lewym wirazu. Oczywiscie te adresy stronek beda aktualne w 2002 roku. No ale upraszczajac sprawe - wejdz na stronke www.cart.com i tam jest min przekierowanie na tracs - kuknij sobie. Do konca zycia bede pamietal wspanialy atak Zanardiego sprzed kilku lat wlasnie na tym momencie toru - majstersztyk!!!

    Pace - z tego co ja slyszalem podczas transmisji NASCAR Dale Earnhardt zginal wlasnie w niegroznie wygladajacym wypadku a glowna przyczyna jego smierci to brak zaglowkow ktore ograniczaja gwaltowne - w razie wypadku - ruchy glowy w bok. W Formule 1 juz takie zaglowki sa od kilku sezonow - w NASCAR wprowadzili wlasnie po wypadku Dale'a. Aha - jeszcze jedno - ponoc dla uczczenia pamieci Dale'a na trzeciem okrazeniu podczas kazdego wyscigu kierowcy zwalniaja i nie walcza - sorry ale tego jeszcze nie zauwazylem bo zawsze ogladajac NASCAR mam taka adrenaline ze zapominam o tym szczegole.
    Niestety w ciagu poprzednich dwoch weekendow nie bylo nam kibicom dane ogladac NASCAR na Eurosporcie bo wazniejsze byly nudne zagrywki penisistow czy jeszcze jakies tam inne sporty ehhhhhh :( Mam nadzieje ze w ta niedziele nadrobia zaleglosci. I mam ponadto nadzieje ze wreszcie ktos dogoni Sterlinga Marlina ktory kilkoma wysokimi miejscami na poczatku sezonu wyrobil sobie kilkudziesieciopunktowa przewage i tak na tym bazuje. No ale do konca sezonu NASCAR pozostalo jeszcze kilka wyscigow i WSZYSTKO sie jeszcze moze zdarzyc.
    W ostatnia niedziele ogladalem tylko CART i wreszcie ktos pokonal Da Matte !!! z czego sie bardzo ciesze :)
    Konczac mam pytanko do kogokolwiek ktory czyta ten wpis - Gdzie sie podzial kanal ABMotors?. Jeszcze w tym roku byl na Cyfrze+ i moglem sobie spokojnie ogladac live NASCAR, CART, IRL i inne fascynujace wyscigi samochodowe, niestety od ok 3 miesiecy zniknal i nie wiem gdzie go zlapac - moze ktos wie?

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Indy - Chicago 300

    Obejrzałem w niedzielę na Eurosport wyścig Indy na "owalu" w Chicago ...
    Oj, oj ... kto widział jest na pewno pod takim samym wrażeniem jak ja ...
    Ostatnie 20 okrążeń przy prędkości ponad 380 km/h należały do dwóch zawodników: Sam'a Hornish'a i Al'a Unser'a Jr.
    Przewaga któregokolwiek nie była przez te 20 okrążeń większa niż o pół pojazdu.
    Hornish na zewnętrznej, Unser po wewnętrznej i tak 20 okrążeń, a za nimi walka o 3 miejsce Castonevesa i Meiry.
    (Castroneves i Hornish walczą o mistrzostwo).
    Zacięta walka do ostatnich metrów.
    Na metę pierwszy wjeżdża Sam Hornish, wyprzedzając Unser'a o 0,002 sekundy ... to najmniejsza przewaga w całej historii wyścigów Indy. Na stopklatce oceniać można przewagę na 20-50 cm.
    Polecam kolejne wyścigi na owalach ... tak Indy jak i oczywiście moich ulubionych NASCAR

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Konczac mam pytanko do kogokolwiek ktory czyta ten wpis - Gdzie sie podzial kanal ABMotors?. Jeszcze w tym roku byl na Cyfrze+ i moglem sobie spokojnie ogladac live NASCAR, CART, IRL i inne fascynujace wyscigi samochodowe, niestety od ok 3 miesiecy zniknal i nie wiem gdzie go zlapac - moze ktos wie?
    Już chyba nie wróci.Wyleciał m.in z MCM-em(nieodżałowany Total Metal :( )

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach
    Faktycznie START to była wspaniała końcówka. I właśnie dlatego wolę Indy, CART czy NASCAR 100 razy bardziej od F1. A takie (no może nie o 0,002 sek ale zbliżone) końcówki są bardzo często i to jest piękne. Wracając do IRL - szkoda że dla De Ferrana tak głupio skończył się ten wyścig - walnął w bandę bez niczyjej winy i stracił przytomność ale o ile wiem nie ma jakiejś groźnej kontuzji. Gdyby nie ten wypadek walka byłaby jeszcze ciekawsza - przed tym wyścigiem strata De Ferrana do Castronevesa była 1 pkt a Hornischa do lidera - 8 pkt (o ile dobrze pamiętam) a pozostał jeszcze jeden wyścig (albo dwa? hmmm skleroza). Mi się podoba jazda najlepszej chyba kobiety w historii wyscigów samochodowych - Sarah Fischer - walczy z facetami jak równy z równym - kto wie, może w najblizszej przyszłości będzie mistrzem?
    A jak się podobał NASCAR przy sztucznym świetle? super - nie? Wreszcie zmniejszyła się przewaga Sterlinga Marlina nad pozostałymi co zapowiada jeszcze większe emocje podczas ostatnich kilku wyścigów. Szkoda mi Tony Stewarta (jemu najbardziej kibicuję) - głupi defekt na 4 okrążenia przed metą a tak mógłby wyjść na pozycję lidera w klasyfikacji. No ale ma jeszcze duże szanse. Rookie w tym roku szaleją i też mogą sprawić niespodziankę.
    Mam ogromną nadzieję że zarówno NASCAR jak i IRL wyjadą w najbliższych latach też za USA i będę mógł ich poogladać na żywo w Lausitz. To byłoby spełnienie moich ponad 30 letnich marzeń (no nie dosłowne bo kiedyś marzyłem o braniu udziału w F1 hehe)

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Waldzior ... wybaczcie towarzyszu ...

    ... wybaczcie moje milczenie, ale żużel bez reszty mnie pochłonął, a jeszcze w Hyde Parku powygłupiać się trzeba :P
    No więc już zupeeeełnie na zimno musze powiedzieć, że ubiegła niedziela z Nascar i Indy to było to co tygryski lubią najbardziej, zwłaszcza Nascar ... było "magicznie"!!!
    Jak się kiedyś Indy lub Nascar wybiorą do Europy na jakiś owal to koniecznie trzeba to zaliczyć ...
    chociaż np. na najbliższą imprezę (DOVER 400) najtańsze bilety kosztują 100 baksów !!!!!!!!!
    tak, tak tegoroczny Winston Cup to natarcie "wilczków" i myślę, ze do końca sezonu będzie trwała zażarta walka o czołówkę. Jakoś nie przepadam szczególnie za Stewart'em, tym bardziej, że o ile pamiętasz mój sztandar opatrzony jest nazwiskiem Earnhardt Jr. ... ;)

    Pomyśl Waldzior, już pojutrze niedziela!!!!
    Dobrze, że my europejskie prostaczki mamy Eurosport :) i tych 100$ nie musimy wydawać.
    P.S.
    Polecam przegląd karier zawodników Nascar i ich wszelkie statystyki (z wygranymi pieniężnymi włącznie) pod adresem: http://sports.yahoo.com/rac/nascar/drivers
    (Eurosport podaje wyścigi z tygodniowym opóźnieniem, więc są już wyniki tego co dopiero można będzie obejrzeć ... ostrzegam, jeśli chcecie zachować szanse na emocje)

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Waldzior ...
    jak tam nastroje po New Hampshire ???
    Tony Stewart - 3.
    Dale Earnhardt Jr. - 11.
    Krótki tor - 1690m -> za wolno ;), trudna pogoda, przerwany przed czasem wyścig ...
    Gdyby wyścig trwał dalej, dałbym głowę, że Bush ograłby Newman'a, aczkolwiek gratuluję mu pierwszego zwycięstwa. Widać, że chłopak się cieszył.
    Czekam na relację z DOVER ...

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach
    No NASCAR był co nieco przynudnawy hehe. To nie było to do czego się przyzwyczaiłem. Zbyt małe nachylenie wiraży nie dawało szansy na wyprzedzanie więc walki było jak na lekarstwo. No ale hmmmm tak tylko kukałem na TV i na zegarek. Bo widziałem że mój Tony powoli się przesuwa do przodu i kiedy był już tuż tuż za prowadzącą dwójką to ehhhhhhhh zatrzymali wyścig. Myślę że jeśliby jechali jeszcze parę kółek wygrałby. Ale cóż zdrowie zawodnikó ważniejsze. Co mnie ucieszyło to dwie sprawy. Dwójka pierwszych na mecie to rookie - to swiadczy o tym że w NASCAR wszystko jest możliwe i jest to najwspanialszy sport samochodowy (gdzie tam do nich Formule 1 nie?). Druga sprawa - nareszcie zmiana lidera - Marlin tak ciułał ciułał punkty ale nie zdołał utrzymać przewagi. Teraz zawody będą jeszcze ciekawsze bo zmniejszyły się różnice punktowe w czołówce a mamy jeszcze kilka wyścigów. Nie będę kukał na stronkę nascara bo wtedy nie będzie już takich emocji (relacje sa o ile dobrze jarzę z tygodniowym opóźnieniem).
    Co było jeszcze super? Po mecie Newman zwolnił a reszta podjeżdzając powoli mu gratulowała, no i ten piruet za metą w kłębach dymu :)

    IRL - no to było niesamowite. Jeden z najbardziej fascynujących wyścigów samochodowych jaki miałem okazję oglądać. Żeby o tytule mistrza serii świadczyły dosłownie centymetry na linii mety ostatniego wyścigu to niespotykane!!!! Kurna cięli się prawie przez cały wyścig. Walka koło w koło przy takiej prędkości przez tyle czasu to jest to za co kocham tą serię. Drżałem żeby tylko nic się nie stało bo Hornish z Castronevesem jechali obok siebie kilkadziesiat okrążeń w odległości centymetrów na pełnym gazie. Co jeszcze - inni by się wściekli a Castroneves uśmiechnięty udzielał wywiadu że mu się podobał wyścig mimo iż przegrał tytuł (już widzę Golloba w takim wywiadzie hehe :). Niestety trzeba czekać do przyszłego roku na następne zawody, ale przynajmniej NASCAR trwa dłużej :)
    Hm niewiele brakowało a Penske by miał super weekend - Newman i Castroneves to jego stajnia :)

    Co do CART - szkoda trochę że zrezygnowali z wyscigu w Niemczech a nie w Anglii. Wydaje mi się że w Lausnitz (chyba tak się ten tor nazywa) przybyłoby o wiele wiecej luda na trybuny (Niemcy kochają wyscigi samochodowe dzięki Schumiemu) a tak nie wiadomo czy w ogóle w Europie zobaczymy przez kilka następnych lat wyścigi CART. A może IRL? może NASCAR? mogliby zrobić taką promocję nie? Tylko o ile dobrze kojarzę to i IRL i NASCAR są rozgrywane wyłącznie na torach amerykańskich niestety. Trzeba czekać - może w przyszłości?. Co do samego wyscigu wydaje mi się że Da Matta ma juz taką przewagę ze nie szaleje więc da wygrywać innym bo tytuł ma już praktycznie w kieszeni.

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na cześć mojego faworyta Hornish'a otworzyłem nowy wątek ... faktem jest, że to co pokazał na torze (odrabianie strat po nietrafionym pit-stopie ... to było fenomenalne) to prawdziwe mistrzostwo świata.
    Pięknie pojechała w połowie wyścigu Sarah Fisher (pierwsza taka!!!)
    Waldzior ... święte słowa, jak oglądałem Newman'a, gdy gratulowali mu dwójkami ... piękne! Duch sportu żyje!
    Castroneves - piękny komentarz do pięknej walki

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Na prośbę niektórych forumowiczów ...

    ... zamieszczam kilka fotek z wyścigów Nascar ...
    POLECAM (Waldzior też poleca :P)! Piękny, widowiskowy sport!

    NASCAR - Bush Series

    Poniżej MONTE CARLO 400
    102 000 widzów !!!!
    CO WY NATO???



    DALE EARNHARDT JR. (mój ulubieniec) - zwycięzca Funai 250 w Bush Series



    No i to co tygryski lubią najbardziej - wyścig (Funai 250)



    ... są też wypadki ...



    ... PIT STOP J.McMurray'a (wyścig MBNA All-American 200)



    I jak Wam się podoba????

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach
    Wowowowowowoooooow. No widzę że i foty się pojawiły w tym temacie. Suuuuuuper. To pierwsze zdjęcie (jak i dwa następne) to jest własnie to co kocham najbardziej - NASCAR przy sztucznym oświetleniu. A fotka Dale jr chyba sprzed dwóch lat tak? (teraz jeździ w innych barwach). Co do wypadków stłuczek itp hmmmmmmmm jest ich prawie w każdym wyścigu co najmniej kilka (najlepsze jest to że czasem część maszyn wraca po jakims czasie do tego samego wyscigu bez np pokrywy silnika, błotników itp).
    START - a może byśmy tak stworzyli jakiś serwisik NASCAROWO-IRLowy? Ja tam nie mam zbyt dużego pojęcia o budowaniu stronek ale właśnie zacząłem sie tego uczyć (za kilka -naście?, -dziesiąt?, -set? dni zamierzam uruchomić swoją stronkę domową a w niej też NASCAR IRL Thin lizzy itp. Z tego co zauważyłem stronek żuzlowych jest ogrom, natomiast polskie stronki o NASCAR, IRL czy CART są juz dawno nieaktualne (ostatnie wyniki sprzed np roku :( )

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Waldzior ...

    ... pomysł jak najbardziej na miejscu!!! Rzeczywiście polskie serwisy o Nascar NIE ISTNIEJĄ ... zatem myślę, że już na mail'ach możemy sobie coś poustalać.
    Ty kibic Falubazów - ja Startu ... hmmm nasuwa mi się piosenka Kazika:
    "To jest porozumienie ponad podziałami ..."
    Piszemy o www na mail ... bo na osobny dział na sportsboard.pl na pewno jeszcze nie zasłużyliśmy ;)

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oj chyba bedziecie mieli spora konkurencje: http://www.nascar.prv.pl

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach
    Kurna Pace ja Cię chyba ozłocę - super stronka!! I mają ligę - jeżdżą online - niebawem się włączę do nich!! Dzięki dzięki dzięki!!!!

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Heh nie ma za co. Ciesze się, że mogłem pomóc. Ostatnio z Kazyy ściagnęłem ten wypadek Earnhardtha. Ja nadal nie mogę uwierzyć, że ktoś mógł zginąć wtedy. Nieraz są takie karambole, że niektóre samochody robią 50 piruetów w powietrzu, a kierowca wychodzi z uśmiechnięty jakby nigdy nic. Dlatego jestem przekonany, że było tak jak mówili: zawiodły pasy bezpieczeństwa. Kurde przecież takie legendy jak on nie giną w taki sposób...

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach

    Tony Stewart prowadzi w klasyfikacji NASCAR!!!

    Hmmmmmm nie piszę tu o ostatnim odbytym wyscigu bo nie zaglądam na stronkę NASCAR ze względu na to że w Eurosporcie pokazują wyścigi z tygodniowym opóźnieniem wiec po co miałbym sobie zmniejszać emocje.

    Na torze Love's Motor Speedway odbył się 31 (z 36 zaplanowanych) wyścig tegorocznej edycji NASCAR. Hmmmmmm emocji było co nieco a to ze względu na fantastyczną jazdę startujacego w miejsce niedawnego lidera serii Sterlinga Marlina - Jamie McMurray'a. Jamie po raz drugi startował w wyścigu serii NASCAR i wygrał!!!!! To jest jeszcze jeden dowód na to jak niesamowicie nieobliczalną i fascynującą jest ta seria. I znów mieliśmy okazję posłuchać fantastycznego ryku ponad 750konnych silników, zobaczyc jak przez cały wyścig jadą ławą jeden przy drugim. Ehhhh oglądanie na żywo tej serii musi być wspaniałe!!!!. Nie obyło się bez zbiorowego karambolu co jest w NASCAR prawie normą na każdym wyścigu.

    A co dla mnie ważne - od dwóch lat jestem kibicem Tony'ego Stewart'a (nr 20) i wreszcie od dwóch wyscigów pierwszy raz w życiu jest LIDEREM KLASYFIKACJI!!!! TAK TRZYMAJ TONY DO KOŃCA!!! TRZYMAM KCIUKI!!!

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    781
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    CART: Raj Domingueza

    Mario Dominquez (Herdez Competition) wygrał Gold Coast Honda Indy 300 - 17. eliminację CART/FedEx Championship Series, stając się pierwszym debiutantem na najwyższym stopniu podium od dwóch lat.

    Meksykanin w australijskim Surfers Paradise wyprzedził Patricka Carpentiera (Player's/Forsythe Racing) oraz Paula Tracy'ego (Team Kool Green).

    Przed wyścigiem Dominguez miał problemy z otrzymaniem australijskiej wizy wjazdowej, a tuż po jego rozpoczęciu uczestniczył w karambolu tuż po starcie, w którym uczestniczyło 10 bolidów i który spowodował 90-minutową przerwę.

    W wypadku uczestniczyli także m.in. Michael Andretti, Christian Fittipaldi i Patrick Carpentier. Na szczęście obyło się bez groźnych obrażeń, ale dwóch kierowców (Tora Talagi i Adrian Fernandez) zostało przetransportowanych do Gold Coast Hospital.

    Po wznowieniu, padający ciągły deszcz znacznie obniżał tempo. Dominguez, startujący z 16. pozycji) ostatecznie wyprzedził Carpentiera o niewiele ponad dwie sekundy. Jego średnia prędkość (55,8 mph) była znacznie niższa niż ta, którą uzyskał mistrz serii Cristiano da Matta (8. lokata w wyścigu), zdobywając pole position (111.547 mph).

    Opady spowodowały przerwanie wyścigu tuż po upływie regulaminowych dwóch godzin (zdołano przejechać 40 okrążeń) i dały zespołowi Domingueza pierwsze zwycięstwo w historii.

    Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie eliminacje i wciąż ważny się kwestia drugie miejsca w klasyfikacji generalnej serii. O tytuł wicemistrza walczą wciąż Bruno Junqueira (144 pkt), Dario Franchitti (135) oraz Patrick Carpentier (131).

    Wyniki Honda Indy 300 (poz. na starcie)

    1. (16) M. Dominguez Ford/Lola 2:00:06.524
    2. (14) P. Carpentier Ford/Reynard str. 2.177
    3. (5) P. Tracy Honda/Lola 2.549
    4. (4) K. Brack Toyota/Lola 2.747
    5. (3) T. Kanaan Honda/Lola 4.794
    6. (13) A. Tagliani Ford/Reynard 7.828
    7. (8) D. Franchitti Honda/Lola 9.940
    8. (1) C. da Matta Toyota/Lola 12.338
    9. (15) M. Andretti Honda/Lola 13.511
    10. (11) M. Jourdain Jr. Ford/Lola 13.644
    11. (12) C. Fittipaldi Toyota/Lola 14.792
    12. (10) J. Vasser Ford/Lola 55.724

    Klasyfikacja generalna serii

    1. Cristiano da Matta 219 pkt
    2. Bruno Junqueira 144
    3. Dario Franchitti 135
    4. Patrick Carpentier 131
    5. Christian Fittipaldi 116
    6. Michel Jourdain Jr. 105
    7. Alex Tagliani 103
    8. Paul Tracy 101
    9. Michael Andretti 94
    10 Kenny Brack 93




    interia.pl

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach
    Jak to dobrze że za wielką wodą jeszcze jeżdżą :) W CART trwa walka o 2 miejsce, w NASCAR jeszcze dwa wyścigi do końca sezonu i otwarta walka o tytuł mistrzowski(tzn wg transmisji Eurosportu bo faktycznie może już wszystko wiadomo - celowo nie zaglądam na strony www żeby sie nei dowiedzieć wczesniej - nie ma juz tych emocji przy oglądaniu). Mam nadzieję że Tony Stewart (któremu kibicuję od 2 sezonów) dowiezie do mety przewagę i będzie miał drugi wyścigowy tytuł mistrza (wcześniej był mistrzem INDY). A co jeszcze lepiej - kibice zzawielkowodowych wyścigów samochodowych mają krótszą przerwę (nie mówiąc o większych emocjach :P ) od kibiców F1 i sezon dla nich też rozpoczyna się wcześniej. Może w przyszłym roku kupię pakiet AB (hm ok 1100zł/rok) i będe mógł oglądać transmisje bezpośrednie (bo w inny sposób raczej się nie uda - ABMoteurs na dobre zniknęło z Cyfry+ i dlatego zrezygnowałem z tego "luksusu").

    Pozdrowienia dla wszystkich kibiców sportów motorowych.

    A tak apropos - kibice zuzla mają własne rozgrywki ligowe (ISQ - liga, mecze, turnieje), możeby tak coś wymyśleć dla samochodziarzy?

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    781
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    CART: Brack na zakonczenie


    Kenny Brack (Ganassi Racing) wygrał Mexico Grand Prix - 19. i ostatnią eliminację CART/FedEx Championship Series.

    Szwed, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, wyprzedził na liczącym 4,4 km torze drogowym w Mexico City mistrza serii Cristiano da Mattę (Newman/Haas Racing) oraz zdobywcę pole position Bruno Junqueirę (Ganassi Racing).

    Wyścig rozstrzygnął się na 53. okrążeniu, kiedy to wypadek Michaela Andrettiego (pożegnalny występ w serii) spowodował neutralizację. Prowadzący do tego momentu Dario Franchitti (Team Green) uwikłał się w walkę bolidów opuszczających pit-lane i został wyprzedzony przez Bracka.

    Meksykanin Michael Jourdain Jr. (Team Rahal), który nie odwiedził boksów w trakcie tej żółtej flagi, ku uciesze stutysięcznej widowni wyszedł na prowadzenie, ale w końcu 12 okrążeń przed końcem musiał zjechać na serwis. Jourdain na mecie był 13.

    Da Matta, który ostatecznie uplasował się na drugim miejscu, nie będzie w przyszłym sezonie (początek 23 lutego) bronił tytułu. Brazylijczyk przenosi się do F1, gdzie będzie występował w barwach zespoły Toyoty.


    Wyniki Mexico GP (poz. na starcie)

    1. (6) K. Brack (Toyota/Lola) 1:56.48,475
    2. (12) C. da Matta (Toyota/Lola) str. 3,987
    3. (1) B. Junqueira (Toyota/Lola) 5,073
    4. (7) P. Carpentier (Ford/Reynard) 10,842
    5. (3) D. Franchitti (Honda/Lola 12,548
    6. (11) T. Takagi (Toyota/Reynard) 16,762
    7. (15) S. Dixon (Toyota/Lola) 23,622
    8. (4) T. Kanaan (Honda/Lola) 25,846
    9. (16) O. Servia (Toyota/Reynard) 28,034
    10. (14) A. Tagliani (Ford/Reynard) 29,949
    11. (5) J. Vasser (Ford/Lola) 30,628
    12. (18) A. Lotterer (Ford/Lola) 31,426

    Klasyfikacja punktowa serii

    1. Cristiano da Matta 237 pkt
    2. Bruno Junqueira 164
    3. Patrick Carpentier 157
    4. Dario Franchitti 148
    5. Christian Fittipaldi 122
    6. Kenny Brack 114
    7. Jimmy Vasser 114
    8. Alex Tagliani 111
    9. Michael Andretti 110
    10.Michel Jourdain Jr. 105



    (INTERIA.PL)

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach

    I co z CARTem bedzie dalej?

    Brack był dla mnie cichym faworytem sezonu a tu Da Matta wyskoczył ni z gruszki ni z pietruszki. Ciekawi mnie teraz co dalej z CARTem. da Matta do F1, o ile dobrze pamiętam COOL GREEN do IRL, Andretti pozegnalny występ (mógłbyś to Tomcio rozwinąć? - przechodzi gdzieś czy kończy karierę?), Fittipaldi ostatnio startował w NASCAR więc może mu się spodoba (mimo iż skończył na bandzie). Hmmmm jedyny plus to fakt który ktos tu przytoczył że CARTa wykupuje F1 wiec moze cos się ruszy - tylko czy będzie komu jechać przy coraz większej dominacji IRL w wyścigach amerykańskich. Jeszcze mam nadzieję że jak seria pozostanie to pojadą może w 2003 roku w Niemczech bo w 2002 odwołali wyścig. Teraz w tym roku pozostaje się nam jeszcze emocjonować ostatnim wyścigiem NASCAR (czy Stewart dowiezie przewagę? - oby!!) i co zimą? hmmmmm na razie nie kukam na stronki www wyścigów amerykańskich bo chcę z emocjami oglądać ostatni wyścig tego roku na Eurosporcie, ale juz za tydzień moze będe wiedział kiedy i gdzie w 2003 roku NASCAR, CART i IRL jada i pozostanie mi tylko ehhhhh przeczekać zime i znowu gdzieś od lutego heja!!!!:)

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany Awatar Waldzior
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    1,681
    Kliknij i podziękuj
    88
    Podziękowania: 16 w 15 postach

    Tylko Formuła1 i MotoGP wrrrrrrr:P

    Witajcie po 2 latach przerwy:) Znalazłem ten wątek (założony notabene przeze mnie) gdzieś na strychu Spoortsboardu żeby zobaczyć czy się coś dzieje w temacie wyścigów o wiele ciekawszych niż "sznurkowa" i rozgrywająca się wyłacznie w Pit-ach F1.:) No i widzę że temat umarł śmiercią naturalną (jednak media mają kluczowa rolę w tym co się ludziom podoba:P ). Ponadto przypomniałem sobie ze cos tam kiedys wpisałem co mi nawet "wyszło" bo mam pisywać do jednego z tygodników o sporcie samochodowym. Tylko że nie chcę klepać o F1 bo o tym piszą wszędzie, ale chcę zapromować i opisywać właśnie takie wyścigi jak NASCAR, INDY RACING LEAGUE czy CART.
    Żeby conieco klepnąć dla tych którzy nie wiedza o czym mowa to - wyścigi NASCAR są nadawane (z poślizgiem, ale są) na EUROSPORCIE we wtorki o godz 23.45. Właśnie jest końcówka jak zwykle emocjonującego sezonu. Zmienił się sposób punktacji - teraz po 26 wyścigach tylko pierwsza "dziesiątka" może uzyskać tytuł mistrza serii NASCAR. Zmienia im się punktacja w ten sposób, że pierwszy po 26 wyścigach ma 5 pkt przewagi nad drugim, drugi 5 nad trzecim itp az do 10 miejsca - następni mogą walczyć tylko o miejsca od 11 w sezonie - oczywiście także mogą spoko wygrywac w wyścigacgh itp - tu się nic nie zmieniło:). Nie wszystkim się to regulaminowe "novum" podoba, ale zobaczymy, może w miarę lat okaże się to ciekawsze. Także na początku tego sezonu zmienił się główny sponsor NASCAR -w miejsce "Winston" jest teraz "NEXTEL"
    CART niestety ale przegrywa juz dość sromotnie z INDY RACING LEAGUE. Większość kierowców przeszła z CART do IRL. To tyle na razie. A może coś ktoś dopisze od siebie? :) Narka

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja też bardzo lubie oglądać Nascar. czasem leci bardzo późno w nocy na eurosporcie kilku godzinna relacja...
    oglądam tylko w pracy. nie mam jakiegoś swojego faworyta. po prostu uwielbiam szybkie samochody!!!!!!

    pamietam kiedys pokazywali jakiś wyścig i akurat miał miejsce straszny wypadek... koleś śmigał przez całą prostą,miał gdzieś okolo 300km/h,nagle obruciło go tyłem do kierunku jazdy. auto pofrunęło do gury jak samolot po czym spadło na glebe i rozsypało się w drobny mak...
    nie wiem czy koleś to przeżył,zabrali go helikopterem do szpitala...jak lubicie oglądać ten sport to pewnie kojażycie ten wtypadek...

    mam jeszcze coś dla miłośników wyścigów ulicznych...
    http://www.bmwe34.prv.pl/
    wciskamy download i mamy super 3 wyścigi po autostradach,a autka jak marzenie...Ferrari,Lamborghini...a w roli głównej BMW M3, z resztą zobaczcie sami (sorki za małe odbiegnięcie od tematu)

    pozdrawiam gorąco
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •