Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Kalendarzowe niejasności

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    02-05-2002
    Postów
    301
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kalendarzowe niejasności

    Pewne zagadnienie nurtuje mnie już od dawna, ale cały czas zapominałam się o to Was spytać. Otóż: Plus GSM wydał na 2002 rok kalendarz ze zdjęciami siatkarzy i zdawkowymi informacjami na temat siatkówki, być może ktoś z Was także go ma. Ja stałam się szczęśliwą posiadaczką owego kalendarza już w zeszłym roku i natychmiast zabrałam się intensywnego oglądania zdjęć i czytania owych króciutkich informacji pod niektórymi datami. I oto co wyczytałam pod datą drugiego czerwca: „W przeciwieństwie do piłki nożnej, hokeju, czy koszykówki, w siatkówce zawodnicy mogą bez ograniczeń grać w kilku reprezentacjach”. Koniecznie chciałabym się dowiedzieć, czy jest to prawda. Jeśli tak, to czemu nigdy się z tym nie spotkałam? Wydawało mi się, że aby grać w jakiejś reprezentacji, trzeba posiadać obywatelstwo tego kraju. Zupełnie tego nie rozumiem, ale może ktoś z Was ma jakieś dokładniejsze wiadomości?


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    202
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no cóż ja też spotykam się z tym po raz pierwszy. nawet nie wiedziałm że coś takiego jest możliwe. ja też czekam na odpowiedź, może ktoś się zna na tym:)

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2002
    Postów
    304
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Może w tym tekście w kalendarzu chodziło o to że siatkarze mogą grać w kilku reprezentacjach : seniorów , juniorów , młodzików itp. . Ale występuje przecież ograniczenie związane z wiekiem . Nie wiem o co w tamtym tekście chodziło?

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Też mi się tak wydaje, iż chodziło to o występy w kadrach o różnych kategoriach wiekowych, co jest faktem. Przykładem jest choćby powołanie do kadry Wspaniałego -Michała Winiarskiego. W większości sportów zespołowych taka opcja jest niemożliwa. Jedno jest pewne. Nie chodziło o występ w reprezentacjach NARODOWYCH. Jeżeli nie ma tego słowa użytego w tamtym kontekście to na pewno nie chodzi tu o taką właśnie kadrę. Pozdrawiam.
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    02-05-2002
    Postów
    301
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak, to chyba jest możliwe... Dzięki za wyjaśnienie :)

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Też mi się tak wydaje, iż chodziło to o występy w kadrach o różnych kategoriach wiekowych, co jest faktem. Przykładem jest choćby powołanie do kadry Wspaniałego -Michała Winiarskiego. W większości sportów zespołowych taka opcja jest niemożliwa. Jedno jest pewne. Nie chodziło o występ w reprezentacjach NARODOWYCH. Jeżeli nie ma tego słowa użytego w tamtym kontekście to na pewno nie chodzi tu o taką właśnie kadrę. Pozdrawiam.
    Wskaż mi zatem dycypliny sportu , w których zakazane jest aby ten sam sportowiec reprezentował swój kraj jednocześnie jako junior i senior. Nie ma takiej dyscypliny. Nie jest jedynie praktykowane , aby zawodnicy grali w dwóch różnych reprezentacjach tego samego kraju. Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze często terminy zawodów pokrywają się , lub są tak sobie bliskie, że niemożliwe jest pogodzenie ze sobą gry w dwóch reprezentacjach. Po drugie nie wskazane jest , aby przeciążać młodego organizmu zbyt częstymi występami.

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wskaż mi zatem dycypliny sportu , w których zakazane jest aby ten sam sportowiec reprezentował swój kraj jednocześnie jako junior i senior. Nie ma takiej dyscypliny. Nie jest jedynie praktykowane , aby zawodnicy grali w dwóch różnych reprezentacjach tego samego kraju. Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze często terminy zawodów pokrywają się , lub są tak sobie bliskie, że niemożliwe jest pogodzenie ze sobą gry w dwóch reprezentacjach. Po drugie nie wskazane jest , aby przeciążać młodego organizmu zbyt częstymi występami.
    Wskazałem Ci je wyżej lub zostały przez kogoś wymienione. Nie jest możliwością w innych grach zespołowych (przynajmniej piłki nożnej) grać jako junior, następnie pojechać na powiedzmy mistrzostwa świata seniorów, a później znów się prześiąść. Ów wypowiedź w kalendarzu potwierdza fakt, iż w siatkówce jest to możliwe. Jeżeli masz lepsze wytłumaczenie ów zdania to nas olśnij, bo może błądzimy. Pozdrawiam.
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja jednak będę obstawał przy tym , że w wszystkich grach zespołowych można grać w kilku reprezentacjach jednocześnie. Moim zdaniem w kalendarzu tym chodziło o to, że w przeciwieństwie do innych gier zespołowych zawodnik , który rozegrał już spotkania w reprezentacji jednego kraju, po zmianie obywatelstwa może grać w reprezentacji innego kraju. W przypadku innych dyscyplin nie jest to możliwe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •