Strona 2 z 75 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 3337

Wątek: Apator Toruń 2010 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #46
    Stały bywalec Awatar kecaj1
    Dołączył
    09-11-2008
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jest jednak jedno ale. W poprzednich sezonach w meczach finałowych Kościecha lepiej nie jechał, więc czemu nagle miałby wystrzelić. Faktycznie w Toruniu z zerem nie powinien zakończyć, należy się choćby minimum przyzwoitości.

  2. Powrót do góry    #47
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2007
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    do kecaj1
    Ty dalej wałkujesz, że Miedziak jeździł jak szalony. Chcesz zatem oglądać panienki na torze które zachowują metrowe odległości od rywala czy jak? To samo z tym szlikiem, co wielkiego się stało, czy oni wdeptali go w błoto, zakopali i podpalili?? Właśnie podpalili, co ty masz do powiedzenia w temacie spalenia naszego szalika przez jakiegoś czuba z Zielonej Góry? Dla mnie to jest większym buractwem niż to co ty przytaczasz. I wiesz czego żałuję? Że nasi zawodnicy mając wasz szalik w ramach zadośćuczynienia za spalenie naszych barw przez was nie walneli kloca na wasz szal na oczach milionów ludzi a powinni!

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,147
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Nie jest to może wątek na takie wypowiedzi, ale apropos Miedzińskiego kilka zdań dopiszę.

    Wszyscy pamiętamy, jak Gollob junior startując w parze z Gollobem seniorem (czy to w Bydzi, czy w Tarnowie) szczycił się tym, że jak bieg układał się na 4:2, blokował drugiego zawodnika po to, by Jacek mógł wyjść na 5:1. Wówczas w wykonaniu klanu były to akcje wręcz standardowe, a wszyscy dokoła patrzyli z wielkim podziwem, jak to Tomasz pracuje "drużynowo". Ja również.

    Dlatego też, pamiętając tamte czasy (choć Gollobów nie znoszę), nie będę jechał po Miedzińskim za to, że hamował i spowalniał Dobruckiego - chłopak starał się jak mógł. Mało tego, traf chciał, że przez taką a nie inną jazdę (założeniem było podwójne zwycięstwo) ucierpiał jego kolega z drużyny. Traf również chciał, że tym kolegą był Jaguś, a jak mniemam po finale IMP coś tam jeszcze kibice pamiętają i wypominają. Jednym zdaniem - Miedziak chciał być chytry (co nie dziwi, jak drużyna ma nóż na gardle), o mały włos dla tej właśnie drużyny nie skończyło się tragicznie, ale w mojej opinii nie ma co po nim specjalnie jechać za ostrą jazdę.

    Poza tym był to bądź co bądź rewanż w finale - gdzie emocje, zaangażowanie, chęć zwyciestwa są 13 razy większe niż zwykle. Nie ma miejsca dla ułomków i wcale się takiej postawie Miedzińskiego nie dziwię.

    To pisałem ja, kibic Falubazu, pod okiem którego Jaguś z całym impetem uderzył w bandę.

    Z tego co zrozumialem Adriana,blokowanie tyczylo sie juz drugiego podejscia do biegu 14,czyli tego upadku przed Iversenem.Z sytuacja z Dobrucem i Jagusiem nie mialo to nic wspolnego.Moge sie jednak mylic,wiec spieral sie nie bede.
    Tor nie nadawal sie na takie manewry,dodatkowo Miedzin nie jest na tyle doswiadczonym zuzlowcem aby pozwalac sobie na taka jazde,tym bardziej na takiej wlasnie nawierzchni.Sytuacja go przerosla i stworzyl naprawde niebezpieczna sytuacje.Za to duzy minus.Duzy plus za walecznosc o oddanie druzynie.
    Niektorych z Zielonej Gory ponosza jednak nerwy.Adrian nie zasluguje na tyle bluzg ktore polecialy w jego kierunku po pierwszym czy drugim meczu finalowym.Walka z Zengota czy potem z Lindgrenem chyba, na wysokim poziomie.Bez zlosliwych fauli,zbyt duzego wywozenia.Zreszta podziekowanie po biegu z Zegota za walke mowi wszystko.
    Kraksa z Lindgrenem zawiniona przez koleiny i dziury na pierwszym luku.Tu Adrian nie mial zbyt duzego pola manewru zeby uniknac tego zderzenia.
    Z kolei upadek z Iversenem w Toruniu zawiniony zdecydowanie przez Iversena.Wiedzial ,ze Adrian bedzie mocniej napedzony jedac nieco szerzej,nie odpuscil i scial Miedziaka.Zadnej winy Adriana tu nie widze,chyby jedynie taka ,ze zakladal sie calkiem prawidlowo ,choc dosc zdecydowanie na Puka.
    W komentarzach pomeczowych niektorym zabraklo obiektywizmu.

  4. Powrót do góry    #49
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2007
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak na chłodno to jestem zdania, że mecze finałowe w największym stopniu zawalił wam Miedziak podobnie jak u nas bardzo słabo prezentował się Walas(...).
    Do Kostka też chyba raczej większych pretensji mieć nie można bo taki a nie inny jest jego poziom i raczej trudno oczekiwać aby w decydujących momentach był w stanie przechyić wynik meczu na korzyść swojej drużyny.
    Proszę Cię bądź poważny, Kostek to nie Pulczyński i należy wymagać od niego chociaż tych 5 punktów! W Zielonej Górze mu się to udało, więc dlaczego nie udało się na doskonale sobie znanym torze? Gdyby zdobył w Toruniu chociaż te 5 pkt to Mistrzostwo powędrowałoby w ręce gospodarzy. Miedziak pojechał słabiej ale taka już specyfika naszej drużyny, że jak ktoś pojedzie słabiej to ktoś inny nadrabia. W niedzielę nie było komu nadrobić i przegraliśmy. Poza tym to głównie dzięki dobrej postawie Adriana mogliśmy cieszyć się z awansu do finału.
    Cóż, Robertowi tak naprawdę chyba nigdy nie szło w Toruniu a szczególnie teraz gdy poziom ligi jest bardzo wysoki i zarazem wyrównany. Ja mam jedynie pretensję, może nie uzasadnione bo trudno o wszystkim wiedzieć, ale chodzi mi o brak zorganizowania przed meczem w Toruniu sparingu aby nasi mogli sprawdzić ustawienia na przemoczonym w zasadzie od dwóch tygodni torze na tle innych zawodników. Wiadomo, że trening to tylko trening a i dodatkowa jazda w czwórkę mogła by zaprocentować. Myślę, że nie było by problemu z zorganizowaniem sześciu zawodników pomino praktycznie zakończonego już sezonu.

  5. Powrót do góry    #50
    Użytkownik
    Dołączył
    25-02-2009
    Postów
    214
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kto za koscieche? Moze Gapa?
    Zamienil stryjek siekierke na kijek, ze tak powiem. Nie daj boze za rok Gapa nie trafi z motocyklami i ze sredniej 1.8 zrobi sie 1.3 i mamy powtorke z rozrywki. Z mojej strony nie dla takich polsrodkow.

    Co do tego "wybuchu" w mlynie... Polecam tym wszystkim ynteligentom zapytac takiego Niedzwieckiego co mysli na temat zuzla i dlaczego firma Apator tak dlugo sponsorowala torunski speedway. Moglibyscie sie troszku zdziwic.

    Naszym problemem jest to, ze kosztem Apatora wlasnie zrezygnowano z nazwy Stal. Teraz mamy ze dwa pokolenia, ktore wychowaly sie na Apatorze i powrot do dawnej nazwy bylby co najmniej sztuczny.
    Ja sam nie uzywam nazwy Unibax, ale nie widze nic dziwnego w tym, ze spiker krzyczy wlasnie nazwe obecnego sponsora. Dziwne by bylo gdyby bylo inaczej.
    Wiekszosc z nas nie potrafi zrozumiec, ze to wlasnie Apator pozbawil nas tez "bezsponsorskiej" tozsamosci, zwyczajnie dlatego, ze nie pamietamy tych czasow.

    RKM ROW Rybnik
    Cognor Wlokniarz
    Caleum Stal
    Lotos Wybrzeze
    tutaj doceniaja tradycjne i sponsora i problemu nie ma
    wytlumacze łopatologicznie
    RKM ROW - nazwa wlasna
    Caleum Stal - nazwa wlasna
    Cognor Wlokniarz - nazwa wlasna
    Lotos Wybrzeze - nazwa wlasna
    Unibax Apator - nazwa firmy, ktora juz zuzla nie sponsoruje, ale nadal dziala na rynku
    ale z tego co pamietam to gdzies w nowościach czytałem że był kruczek w przepisach że jak klub kiedyś był zarejestrowany pod nazwą sponsora to po odejsciu sponsora klub moze pozostawic nazwe bo to oddzielny organ. czy jakoś tak. Przykladem jest Elana (i nie wiem czy Elana wklada jakas kase w kopaczy ale najprawdopodobniej dogadali się z (ów czesnym?) właścicielem.. Romanem Karkosikiem ;)

    Drugim przykładem jest Falubaz chociażby ale tutaj porpostu sponsor rzucił kasę i udostępnił nazwę firmy
    Skąd znów nazwa Falubaz?

    mamy przecież stowarzyszenia niech chodzą zabiegają o nazwę. Chociaż ja wolę mieć kasę niż nazwę Apator i tułać się w I lidze :)

    ***

    Co do składu to daje 80% na powrót Hans Nørgaard Andersen zwany 'Ugly Duck' a 15% na Grega Hancocka i 4% na pozostałych.. ;) pozdrawiam

  6. Powrót do góry    #51
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,147
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Cóż, Robertowi tak naprawdę chyba nigdy nie szło w Toruniu a szczególnie teraz gdy poziom ligi jest bardzo wysoki i zarazem wyrównany. Ja mam jedynie pretensję, może nie uzasadnione bo trudno o wszystkim wiedzieć, ale chodzi mi o brak zorganizowania przed meczem w Toruniu sparingu aby nasi mogli sprawdzić ustawienia na przemoczonym w zasadzie do dwóch tygodni torze na tle innych zawodników. Wiadomo, że trening to tylko trening a i dodatkowa jazda w czwórkę mogła by zaprocentować. Myślę, że nie było by problemu z zorganizowaniem sześciu zawodników pomino praktycznie zakończonego już sezonu.
    Gdzies wyczytalem,ze w niedziele przed meczem z Falubazem odbyl sie trening na ktorym kolka krecil tylko Kus.
    Jakos nie chce mi sie w to wierzyc.Oznaczaloby to kompletne olanie tego meczu. Dlatego traktuje to jako plotke badz zloslwosc po przegranym meczu, niemogacego pogodzic sie z porazka kibica.

    ps.

    Wygralismy z Falubazem klasyfikacje frekwencji na stadionach zuzlowych.Takie male pocieszenie. Chociaz w czyms jestesmy najlepsi.:P Srednia 13.250 ,swietny wynik.


  7. Powrót do góry    #52
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2007
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podobno Kus kręcił kółka, ale Sullivan podczas meczu dla TVP mówił, że my też o 10 trenowalismy, chociaz kogo miał na mysli mówiąc my i co sie kryło pod słowem trenowaliśmy to nie wiem :( Szkoda finału bo po dobrym meczu w Zielonej G tylko dramat mógł nam przeszkodzić. Ale jak gdzieś ktoś juz napisał, pomału zaczynamy specjalizować się w niewykorzystywaniu szans na złote madale będąc już w finale. Patrząc na prawo serii w następnym 2010 r powinno być złoto, tylko teraz ta piecio miesięczna przerwa :(

  8. Powrót do góry    #53
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    doceniajac magiczne posty w Naszym watku, z ktorymi w znakomitej wiekszosci sie zgadzam, pragne sprostowac. tytul do Zielonej odjechal po 3 zerach Wiecha na wyjezdzie.
    Miedzin gdyby sie nie ogladal, zrobilby 2x7, jak na 2ga linie wynik dobry. 2 pkt Wiecha wiecej w ZG i brak jednego z wielu bledow (np utrzymanie 5-1 w 15 biegu) to remis na wyjezdzie. troche inaczej by sie jechalo, a przed 15 biegiem mielibysmy remis w dwumeczu i 2 dobrze jezdzacych kangurow pod tasma. to wszystko w sytuacji, w ktorej Falubaz jechal swietny mecz, a my obok niego przechodzilismy bokiem. jako, ze jestem w watku klubowym (nie chcialbym psuc radosci niektorym kibicom z ZG, normalnym nie zepsuje- chociazby za postawe w Toruniu tytul sie Wam nalezal) napisze, ze ten zloty medal przegralismy frajersko. na dodatek po prezencie (kosztownym) w postaci wymiany nawierzchni, do wiosny bede chodzil z kacem.
    Pzdr i jeszcze raz gratuluje gosciom.

  9. Powrót do góry    #54
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Podobno Kus kręcił kółka, ale Sullivan podczas meczu dla TVP mówił, że my też o 10 trenowalismy, chociaz kogo miał na mysli mówiąc my i co sie kryło pod słowem trenowaliśmy to nie wiem :( Szkoda finału bo po dobrym meczu w Zielonej G tylko dramat mógł nam przeszkodzić. Ale jak gdzieś ktoś juz napisał, pomału zaczynamy specjalizować się w niewykorzystywaniu szans na złote madale będąc już w finale. Patrząc na prawo serii w następnym 2010 r powinno być złoto, tylko teraz ta piecio miesięczna przerwa :(
    w niedziele rano mial miejsce trening. faktycznie sporo jezdzil Ryan, byli takze inni Aussies, Miedziak i chyba Kostek. Po treningu pod okiem zawodnikow i sztabu trenerskiego toromistrz sciagnal cala nawierzchnie, potem ja na nowo rozprowadzil i ubijal. Tor na poczatku meczu roznil sie nieco od tego jaki byl na porannym treningu.

  10. Powrót do góry    #55
    Użytkownik Awatar ARJ
    Dołączył
    21-05-2005
    Postów
    482
    Kliknij i podziękuj
    96
    Podziękowania: 54 w 39 postach
    Kurde ciągle mam kaca po tej niedzieli. Nie wiem kiedy dojdę do siebie. trzeci finał, tylko jedno złoto...

  11. Powrót do góry    #56
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    Chcialbym zabrac glos tylko w temacie podeptania szalika. Wiem, ze bedzie to glos kontrowersyjny i niepopularny.

    Nie jestem torunsko-apatorianskim szowinista i fanatykiem, co, mam nadzieje, widac po wiekszosci moich wpisow.

    Nie pochwalam zachowania australijskiego tria. Cenie sobie cala trojke grajkow i glupio mi teraz za nich, jako 'moich'. Nic nie usprawiedliwia deptania symboli, ktore sa wazne dla innych ludzi.

    Dla mnie, jako kibica Apatora, takie negatywne zaangazowanie (profanacja 'wrogich' symboli) ma jednak swoje wyjasnienie i jest mocno symptomatyczne. Przekonuje mnie, ze przynajmniej tej trojce (a mysle, ze pozostalem tez, acz manifestowali to w innej formie) 'nie jest wszystko jedno'. Ze teraz tak po sportowemu 'nienawidza' przenajswietszych, ze na mecze przeciwko nim beda sie potrojnie mobilizowac. Ze sa z torunskim klubem autentycznie zzyci. Ze, mimo calkiem przyzwoitego wystepu punktowego, ktory finansowo na pewno ich usatysfakcjonowal (plus zapewne jakas premia za medal), oni usatysfakcjonowani nie sa. Nie sa Bajerem'03 w zelu, okularach i usmiechach.

    Sciezka jaka obrali byla oczywiscie niewlasciwa, ale zasygnalizowali cos - jak mysle - dla kibicow bardzo istotnego. Jestesmy czescia tego klubu i nie cierpimy naszych przeciwnikow, tak jak nie cierpia ich nasi fanatyczni.

    I jeszcze benefit dla Chrispy'ego za wylozenie sprawy jasno i uczciwie: 'no. 10'.

  12. Powrót do góry    #57
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Mi przeszło w czasie meczu :)
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  13. Powrót do góry    #58
    Użytkownik
    Dołączył
    26-05-2007
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Chcialbym zabrac glos tylko w temacie podeptania szalika. Wiem, ze bedzie to glos kontrowersyjny i niepopularny.

    Nie jestem torunsko-apatorianskim szowinista i fanatykiem, co, mam nadzieje, widac po wiekszosci moich wpisow.

    Nie pochwalam zachowania australijskiego tria. Cenie sobie cala trojke grajkow i glupio mi teraz za nich, jako 'moich'. Nic nie usprawiedliwia deptania symboli, ktore sa wazne dla innych ludzi.

    Dla mnie, jako kibica Apatora, takie negatywne zaangazowanie (profanacja 'wrogich' symboli) ma jednak swoje wyjasnienie i jest mocno symptomatyczne. Przekonuje mnie, ze przynajmniej tej trojce (a mysle, ze pozostalem tez, acz manifestowali to w innej formie) 'nie jest wszystko jedno'. Ze teraz tak po sportowemu 'nienawidza' przenajswietszych, ze na mecze przeciwko nim beda sie potrojnie mobilizowac. Ze sa z torunskim klubem autentycznie zzyci. Ze, mimo calkiem przyzwoitego wystepu punktowego, ktory finansowo na pewno ich usatysfakcjonowal (plus zapewne jakas premia za medal), oni usatysfakcjonowani nie sa. Nie sa Bajerem'03 w zelu, okularach i usmiechach.

    Sciezka jaka obrali byla oczywiscie niewlasciwa, ale zasygnalizowali cos - jak mysle - dla kibicow bardzo istotnego. Jestesmy czescia tego klubu i nie cierpimy naszych przeciwnikow, tak jak nie cierpia ich nasi fanatyczni.

    I jeszcze benefit dla Chrispy'ego za wylozenie sprawy jasno i uczciwie: 'no. 10'.
    A myślałem, że jestem sam. Cieszę się, że ktoś z większym stażem na SB potrafił wyrazić pogląd na aferę szalikową z pewną dwuznacznością całej sytuacji, z którym się utożsamiam co do joty.

    Jako osoba, która szanuje podejście innych kibiców do pojęć: tradycja, barwy klubowe i inne nieskazitelne symbole potępiam wybryk tria aussis, lecz z drugiej strony jako osoba, która nie przywiązuje dużej wagi do rzeczy materialnych i traktująca symbole jako źródło i casus belli wszelkich sporów w głębi duszy czuję jeszcze większą sympatię do chłopaków, których dopinguje żywiołowo na każdych zawodach.

    Pamiętamy przypadek Emila i Scotta z GP i śmiechu warte kary jakie zostały nałożone na nich za wybryk? Jako ojciec potępiam z całą surowością ten występek, bo sprzeciwiam się jakimkolwiek rękoczynom i wyrządzaniu krzywdy drugiemu człowiekowi. Jeśli Apatorianie dostaną większą karę finansową od wspomnianych wyżej dwóch zacnych żużlowców, to zacznę się zastanawiać gdzie podział się rozsądek naszych decydentów speedwaya? Za bijatykę przed milionami widzów dostaję się 1100 dolarów, zobaczymy jaka jest cena w Polsce zniszczenia szalika przeciwnej drużyny...


  14. Powrót do góry    #59
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    100% popieram. Tak samo to odebrałem. Sportowa złość. Mam nadzieję że jakieś przywiązanie do klubu a nie tylko sztuczny uśmiech.

  15. Powrót do góry    #60
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    A ja sobie właśnie włączyłem ten fragment z szalikiem żeby się upewnić.
    Ja na prawdę nie widzę tam nic strasznego. Falubazy dorabiają sobie do tego ideologię, której nie ma robiąc z igły widły. Owszem zachowanie co najmniej nie stosowne no ale żeby zaraz ich za to piętnować, karać? Niech przeproszą i po sprawie. Na relacji nie widać wszystkiego, Ryan chyba chciał ten szalik odrzucić na trybuny ale nie doleciał, więc wziął go rozciągnął na torze i przydepnął, w tym momencie zbiegli się Ward z Holderem i Sully sobie poszedł. Chłopaki pochylili się nad szalikiem jakby chcieli go wziąć jednocześnie (być może przed tym trochę bardziej przybrudzić) i pewnie wtedy ponownie upadł z przypadku czy nie, nie wiem. Ward szalik wziął i podbiegł do grupy. To wszystko, może z trybun na 1 łuku było widać więcej ale z tego co widać na relacji jedynym który przesadził był Ryan.

    Samo rzucenie szalika było czymś głupim, bo jaki był w tym cel? Idą sobie zrezygnowani i wkurzeni zawodnicy gospodarzy, którzy przegrali mistrzostwo przed własną publicznością, która była nie mniej wkurzona. Co mieli go zabrać i powiesić na szyi razem z toruńskim? Wtedy nasi kibice mogli mieć im to za złe. Gdyby nic nie zrobili i zostawili go na torze to krzyk byłby nie mniejszy. Może chcieli jakoś zamanifestować, zobaczcie nas również dziś Falubaz wku***ł i jest nam z tą przegraną źle, więc nie będziemy traktować ich barw tak samo jak naszych i zawieszać ich sobie na szyi, dla jaj umorusali szalik w błocie i wzieli ze sobą. Coś w stylu "jesteśmy z wami"?
    Owszem można było go po prostu wziąć w rękę i iść dalej, no ale stało się. Faux pas i nic więcej.

    Dziś nawet serial 39.5 stał się "gorzki" i mnie drażni:P


  16. Powrót do góry    #61
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Ja na prawdę nie widzę tam nic strasznego. Falubazy dorabiają sobie do tego ideologię, której nie ma robiąc z igły widły. Owszem zachowanie co najmniej nie stosowne no ale żeby zaraz ich za to piętnować, karać?
    W piłce nożnej na poziomie II ligi piłkarz został ukarany za to, że podczas meczu podwyższonego ryzyka po strzeleniu gola podbiegł pod sektor gości i przyłożył palec do ust aby ich uciszyć.

    Przykład oderwany od realiów żużlowych, ale nie zmienia to faktu, że zawodnicy muszą sobie zdawać sprawę jakie konsekwencje może wywołać ich głupie zachowanie. Kara im się należy i tyle. Są profesjonalistami, a zachowali się po amatorsku.

  17. Powrót do góry    #62
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    Ja na prawdę nie widzę tam nic strasznego. Falubazy dorabiają sobie do tego ideologię, której nie ma robiąc z igły widły. Owszem zachowanie co najmniej nie stosowne no ale żeby zaraz ich za to piętnować, karać?
    zawodnicy muszą sobie zdawać sprawę jakie konsekwencje może wywołać ich głupie zachowanie. Kara im się należy i tyle. Są profesjonalistami, a zachowali się po amatorsku.
    Problem w tym, że CI zawodnicy nie brali pod uwagę jakichkolwiek konsekwencji, pewnie nie byli nawet świadomi, że robią coś co będzie piętnowane. Bardziej niż kara potrzeba im edukacja i nauka dobrych manier;P

    Na kopanej jest trochę inna bajka, bo pseudokibiców do rozróby może sprowokować nawet puszczenie oczka w stronę sektora gości. Tam każde prowokacyjne zachowanie jest realnym zagrożeniem i zawodnicy tym bardziej muszą to brać pod uwagę.

  18. Powrót do góry    #63
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Załóżcie jeszcze 3 temat do dyskusji o szaliku, OMG :P
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  19. Powrót do góry    #64
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Śmiać mi się chce jak czytam te wpisy o nazwie haha... Tzw. kłopoty w raju tu macie ..
    Stosunek niektórych do nazwy dawnego sponsora przypomina mi narzucanie się byłej dziewczynie która cię nie chce... :)
    "Prawdziwi kibice" pragną powrotu do nazwy firmy która nie chce żeby kojarzyć ją i jej logo z tym klubem; a wszystko dlatego że kibice choć "prawdziwi" to zbyt młodzi żeby pamiętać że ich klub tradycyjnie nazywał się inaczej...

    Stwórzcie inicjatywę na rzecz powrotu nazwy "Stal" i po kłopocie. Romanowi nie powinna przeszkadzać nawet gdyby znalazła się w oficjalnym członie "Unibax Stal Toruń" ..
    Wtedy i wilk syty i owca cała, a tak chyba jako jedynie w kraju jesteście 'beznazwowcy' bo skrót KS jest raczej powszechny...

  20. Powrót do góry    #65
    Użytkownik Awatar ARJ
    Dołączył
    21-05-2005
    Postów
    482
    Kliknij i podziękuj
    96
    Podziękowania: 54 w 39 postach
    Śmiać mi się chce jak czytam te wpisy o nazwie haha... Tzw. kłopoty w raju tu macie ..
    Stosunek niektórych do nazwy dawnego sponsora przypomina mi narzucanie się byłej dziewczynie która cię nie chce...
    "Prawdziwi kibice" pragną powrotu do nazwy firmy która nie chce żeby kojarzyć ją i jej logo z tym klubem; a wszystko dlatego że kibice choć "prawdziwi" to zbyt młodzi żeby pamiętać że ich klub tradycyjnie nazywał się inaczej...

    Stwórzcie inicjatywę na rzecz powrotu nazwy "Stal" i po kłopocie. Romanowi nie powinna przeszkadzać nawet gdyby znalazła się w oficjalnym członie "Unibax Stal Toruń" ..
    Wtedy i wilk syty i owca cała, a tak chyba jako jedynie w kraju jesteście 'beznazwowcy' bo skrót KS jest raczej powszechny...
    Słuchaj, przerabiałem to już nienajezdnym forum. Na głupotę wykrzykujących Apator nie ma rady. Takie bezmyslne wykrzywanie nie nazwy klubu, tylko nazwy Firmy, bo w chili obecnej jest to tylko toruńska firma jest bardzo nieodpowiedzialne ze strony "kibiców' Ja poprostu nie mam na to sił, jak można w ten sposób traktować obecnego sponsora. I co z tego że apator był przez wiele lat sponsorem. To nie ma żadnego znczenia. Dzisiaj jest unibax, trzeba to szanować, jutro będzie ktoś inny i także nalezy to szanować. A najlepiej dodać do nazwy klubu człon nie związany z nazwą zadnej firmy. Kiedyś była stal, ale trzy Stale nie za dużo?

  21. Powrót do góry    #66
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2007
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja na prawdę nie widzę tam nic strasznego. Falubazy dorabiają sobie do tego ideologię, której nie ma robiąc z igły widły. Owszem zachowanie co najmniej nie stosowne no ale żeby zaraz ich za to piętnować, karać?
    W piłce nożnej na poziomie II ligi piłkarz został ukarany za to, że podczas meczu podwyższonego ryzyka po strzeleniu gola podbiegł pod sektor gości i przyłożył palec do ust aby ich uciszyć.

    Przykład oderwany od realiów żużlowych, ale nie zmienia to faktu, że zawodnicy muszą sobie zdawać sprawę jakie konsekwencje może wywołać ich głupie zachowanie. Kara im się należy i tyle. Są profesjonalistami, a zachowali się po amatorsku.
    Zielono górskim pajacom też się należy kara. Przyszłoroczny mecz w Toruniu tylko w TVP i to o ile będzie transmisja....

  22. Powrót do góry    #67
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    724
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 177 w 88 postach
    Nie no Panowie, nie róbcie sobie ze mnie jaj ;):P

    A tak przy okazji, bo już nowy wątek leci, zastanawiam się, na ile mam szans u jego autora :) na spełnienie mojej uprzejmej prośby... Otóż, miło wspominam jak swego czasu nasz wątek klubowy na głównej stronie forum oznaczony był taką fajną ikoną (jak moja w temacie). Jakoś tak... oczy od razu kierowały się tam gdzie chciałam. Czy dałoby radę coś z tym zrobić?

    Druga sprawa.
    Skoro tak to jest wałkowane... Albo mnie oczy myliły albo się nie znam, ale czy to nie myszowaty użytkownik tegoż forum posiada w avatarze jakiegoś Amorka lejącego na herb klubu z Gorzowa? Tylko niech mi nikt nie opowiada ze to fontanna, bo przekaz jest jednoznaczny i jak dla mnie trochę niesmaczny. Jeżeli tak się szanuje barwy i symbole, to dziwna trochę ta afera szalikowa. No chyba że tylko zawodnicy są zobowiązani do poszanowania cudzych wartości.

    Pozdrawiam

  23. Powrót do góry    #68
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2005
    Postów
    55
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kangury potraktowały szalik Falubazu wcale nie gorzej niż jego poprzedni właściciele którzy rzucili go na tor w błoto
    ! To jest szacunek do SWOICH barw ?
    A z drugiej strony to co by się działo jakby zachowanie Warda było inne i np: zamiast podeptać szalik - przez nieuwagę czy tez nie znajomość barw zawiesiłby go na szyi ? Falubazy do dzisiaj by pieli z zachwytu jak to im się prowokacja udała i jaki to z Darcy'ego głupek ! I tylko nie mówcie że by tak nie było. Szczerze mówiąc jak zobaczyłem na stadionie jak Darcy podnosi szalik Falubazu po tym jak inni zawodnicy mieli już ubrane szale Apatora, tylko modliłem się żeby go nie zawiesił na szyi.
    Nie uważam że dobrze zrobili depcząc szal. Powinni albo go nie ruszać albo po stwierdzeniu że to nasze barwy odrzucić ze wstrętem ;) , ale kręcenie z tego wielkiej afery szczególnie przez pana redaktora z wyborczej to robienie z igieł wideł.

    I piszę to jako kibic wręcz fanatycznie przywiązany do barw, gotowy ich bronić i wkurzony zawsze gdy choćby widzę szalik czy flagę na moment pozostawione na ziemi, nawet przez nieuwagę. Sam w takiej sytuacji zapamiętałbym taki występek na długi czas i zawsze witałbym gwizdami takiego zawodnika na swoim stadionie. To też spotka pewnie kangurów w Zielonej Górze, czemu dziwić się nie będę.
    Sprawy barw i bronienia do nich szacunku niech kluby zostawią kibicom. I podejrzewam że jeśli osoby z tzw ekipy Falubazu dojdą do tego kto rzucił na tor ich barwy, mogą uprzykrzyć życie tym osobom nie mniej niż naszym kangurom podczas meczu w ZG.

    Ok, napisałem jak to wygląda z mojego punktu widzenia. Teraz możecie po mnie jechać jaki to ja nie cywilizowany i mało politycznie poprawny ;)

  24. Powrót do góry    #69
    Stały bywalec Awatar kecaj1
    Dołączył
    09-11-2008
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Wydaje mi się, że żużlowcy Falubazu byli bardziej zdeterminowani było to widać gołym okiem. Pozatym dla Torunia był to jeden z wielu ostatnich finałów, natomiast dla zielonogórzan pierwszy. Co do klubu, bardzo przyjemnym i miłym gościem wydaje się być Prezes Wojciech Stępniewski pełen respekt. Natomiast Manager Jacek Gajewski to już inny temat zajeżdza troche bufonadą Władkowo-Gorzowską, ale oczywiście w jakimś tam małym stopniu, bo Władek jest jeden-jedyny niepowtarzalny. Wypowiedzi w stronę P.Żyto były niestosowne, zupełnie nietrafione, niepotrzebne i chwały raczej nie przyniosły. Co do Miedzińskiego oczywiście, że lubię zawodników widowiskowo jeżdzących, ale jest jedno ale trzeba posiadać odpowiednie umiejętności, których Miedziak aż w takim stopniu nie posiada. Trzeba mieć odpowiednie opanowanie motocykla i zimną głowę, tak aby nie zrobić krzywdy i sobie i innym. Co do Holdera wypowiedziałem się wcześniej a troche więcej umiaru by nie zaszkodziło, nie zawsze pajacowanie to odpowiednia metoda. Ale jest to oczywiście tylko zdanie kibica z zewnątrz i oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.

  25. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Co do klubu, bardzo przyjemnym i miłym gościem wydaje się być Prezes Wojciech Stępniewski pełen respekt. Natomiast Manager Jacek Gajewski to już inny temat zajeżdza troche bufonadą Władkowo-Gorzowską, ale oczywiście w jakimś tam małym stopniu, bo Władek jest jeden-jedyny niepowtarzalny.
    Chyba kolego pomyliłeś Panów. Gajewski bufon? Stępniewski miły? Na pewno pomyliłeś :)

  26. Powrót do góry    #71
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,147
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Nie no Panowie, nie róbcie sobie ze mnie jaj ;):P

    A tak przy okazji, bo już nowy wątek leci, zastanawiam się, na ile mam szans u jego autora :) na spełnienie mojej uprzejmej prośby... Otóż, miło wspominam jak swego czasu nasz wątek klubowy na głównej stronie forum oznaczony był taką fajną ikoną (jak moja w temacie). Jakoś tak... oczy od razu kierowały się tam gdzie chciałam. Czy dałoby radę coś z tym zrobić?
    Slonce Ty nasze,Tobie to nawet gwiazdke z nieba,ale niestety tej ikonki juz sie nie da.Probowalem,ale niestety w edycji nie ma juz takiej opcji.Strasznie mi smutno z tego powodu.Moze jakis administrator poradzi cos na to ,bo oni maja dostep do roznych takich magicznych sztuczek.Nawet mamy jednego administratora wsrod Apatorian,ale nie wiem czy bedzie sie mu chcialo.On taki spokojny zawsze,malo sie udziela,pod krawatem,taki mniej awanturujacy sie. :):)
    Chyba ,ze Howard stanie na rzesach i cos zalatwi.Sam jestem bezsilny. :(

    Druga sprawa.
    Skoro tak to jest wałkowane... Albo mnie oczy myliły albo się nie znam, ale czy to nie myszowaty użytkownik tegoż forum posiada w avatarze jakiegoś Amorka lejącego na herb klubu z Gorzowa? Tylko niech mi nikt nie opowiada ze to fontanna, bo przekaz jest jednoznaczny i jak dla mnie trochę niesmaczny. Jeżeli tak się szanuje barwy i symbole, to dziwna trochę ta afera szalikowa. No chyba że tylko zawodnicy są zobowiązani do poszanowania cudzych wartości.

    Pozdrawiam
    Tak ,to magiczny.Niektorzy z nich na drugie maja Hipokryzja.
    Nieuleczalne,od lat wielu.

  27. Powrót do góry    #72
    Użytkownik
    Dołączył
    28-10-2009
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dopiero co sie tu zarejestrowalem, sklonilo mnie do tego w miare na poziomie wypowiedzi (przynajmnie w porownaniu z innymi portalami)
    smieszne sa te zale kibicow 'Apatora'...
    sam jestem kibicem zuzla w Toruniu. Bywalem na stadionie jeszcze zanim nauczylem sie chodzic. W wozku od malego sluchalem ryku silnikow. Boli mnie jak czytam idiotyczne posty kibicow torunskich. Jak mozna mowic/pisac ze Apator to tradycja i oburzac sie na tych co pisza Unibax myslac o klubie z Torunia. Ktos juz powyzej zadal to pytanie: Jaka jest roznica miedzy nazwa Apator a Unibax? Napewno nie ze Apator to tradycja. Tradycja jest Stal jak juz. Apator to taki sam sposnor jak Unibax w tej chwili. Za 10 lat jesli Unibax dalej bedzie sponsorowal druzyne bedziecie sie klocic z 'mlodszymi' o kolejna nowa nazwe? Moze Apator to ladniejsza nazwa, moze poprostu wygodniej sie ja skanduje, moze szkoda Wam kupic nowe gadzety z nowa nazwa? Szacunek sie nalezy Karkosikowi za wklad w druzyne. Wypinanie sie na niego jest strzalem w wlasna stope.

  28. Powrót do góry    #73
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2009
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Dla ciebie sa smieszne ich argumenty, a dla nich twoje. Wszyscy jestescie kibicami tej samej druzyny i nie widze powodu zeby sie klocic.

    Dla ciebie tradycja jest Stal, a dla mnie Liga Przyjaciół Żołnierza.

    . Za 10 lat jesli Unibax dalej bedzie sponsorowal druzyne bedziecie sie klocic z 'mlodszymi' o kolejna nowa nazwe?
    W ZG wytrzymali troche dluzej przy Falubazie mimo wielu innych sponorow. Dlaczego tam wiekszosc szanowala ale nie dopingowala Kronopolu?
    Ja tam wiekszego problemu nie widze ogolnie, czasem sie ktos na forum posprzecza, a na spotkaniach ludzie krzycza sobie Apator i tyle. Stepniewski tez wyraza poglad "mi to lotto co krzyczycie". Dojdzie do spotkania Karkosika z kibicami to kazdy bedize wiedzial na czym stoimy.
    Kto powiedzial, ze Apator nie wroci ... :)?

    Zreszta Passenger mysle, ze przesadzasz z wypinaniem sie na Unibax, czy ktos zabrania noszenia szali z logiem Unibaxu? Czy ktos podejdzie i uderzy cie po krzyknales Unibax? Czy ktos na wyjazdach zabrania w takich chodzic? Im nie potrzebne krzyczenie nazwy sponsora (dzialaczom), jesli chca budowac wokolo klubu sile marki Unibax to powinni przez kolejne 20-30 lat byc z klubem.

    Jaka mamy publicznosc pokazal mecz z Gdanskiem. Jestesmy za bardzo uzaleznieni od wynikow. Przyjda gorsze czasy i Apatory i Unibaxy przestana chodzic. Atmosfera ich nie prztciagnie bo jej nie bedzie. Porownajcie nasze zloto 08 z teogorocznym Falubazu. U nich telebim w amfiteatrze, feta na stadionie, ozdobione miasto, zawodnicy bawiacy sie z kibicami, a u nas sie rozeszlsimy do domow i tyle :)

    Dla mnie mozemy sie nawet nazywac Pierdziszewo Toruń - byle ludziom zalezalo na czyms wiecej niz wyniku

  29. Powrót do góry    #74
    Zbanowany
    Dołączył
    12-02-2009
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wypinanie sie na niego jest strzalem w wlasna stope.
    co ty wogole piszesz?wystarczy mu jak zakupie bilet:)a reklamy ma duzo tv radio prasa itp a jak kibice krzyczą APATOR to odrazu nie zbiednieje.poczytaj jakie zyski przyniosl ten sezon dla klubu.ilu mamy sponsorów indywidualnych chyba najwiecej w lidze Polskiej.zobacz Falubaz kibice zawsze w ich sercach był Falubaz a nie jakies kronopole itp i razem doszli do wniosku klub firma kibice ze najlepiej niech bedzie nazwa z którą sie wychowali jeszcze jeden przykład Wrocław Sparty tam nie ma już dobrych lat ale tam nikt nie robi problemu ze kibice cały czas kibiców Sparcie tylko u nas są tacy *****ani ludzie raczej kibice sukcesu poczekajmy poczekajmy niech tylko wyników nie bedzie to zobaczymy gdzie beda ci unibaxy?!

    TYLKO APATOR

  30. Powrót do góry    #75
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,147
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Dyskusja schodzi na zle tory.Nie wiem czy celowo udajecie glupa czy poprostu jestescie cos nie tego.
    Nikt nie broni kibcom krzyczec Apator.Niech krzycza ile wlezie.Nie w tym problem.Problemem nie jest brak akceptacji "Apatora" przez niektorych kibicow i dzialaczy,ale brak akceptycji "Unibax-u" przez niektorych kibicow.
    Jak czytam posty takiego Boryska,ktory odgraza sie ,ze mozemy miec problem jesli spiker dalej bedzie wymawial nazwe "Unibax" to nie wiem czy to zart czy choroba.
    Spiker jest pracownikem Karkosika a nie Niedzwieckiego czy jakiegos "mlynarza".Proste.
    Jak sobie wyobrazacie jego role ? On ,jako pracownik "Unibaxu" ma krzyczec do mikrofonu "Apator" ? Wszyscy w domciu ?

  31. Powrót do góry    #76
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2009
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    ej ej ej ja sie nie odgrazam!
    tylko napisalem jak to wygladalo z mojej strony
    Przeciez ja znacze na trybunach jeszcze mniej niz ty to co ja mam do gadania ;p


    Tutaj po prostu Skladak zlamal wczesniejsza umowe o nie krzyczeniu ani Unibax ani Apator. I tyle.

  32. Powrót do góry    #77
    Stały bywalec Awatar bananio
    Dołączył
    30-10-2007
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 114 w 59 postach
    tylko u nas są tacy *****ani ludzie raczej kibice sukcesu poczekajmy poczekajmy niech tylko wyników nie bedzie to zobaczymy gdzie beda ci unibaxy?!
    na żużel "świadomie" chodzę od '93 roku. Od tego czasu karnetu nie miałem w sezonach '98, '99, '07, '08 ale mimo to byłem na 99% spotkań w tamtych latach. Więc nie obrażaj ludzi, których nie znasz.
    Kur..a jak Boga kocham właśnie na złość takim barnom jak ty w przyszłym roku zakupie sobie pełen zestaw kibica z logami Unibaxu + komplet trąbek dla znajomych i zaklepię sobie miejsce pod młynem.
    Przynajmniej nie będzie trzeba słuchać Waszych okrzyków w stylu "****** [...]" albo dowiadywać się komu tam jest "**** na imię"

  33. Powrót do góry    #78
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2009
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Zestaw Unibaxu to chyba nikomu przykrosci nie sprawi ;)
    Pod mlynem tez bedzie ciezko usiasc bo na dole bedzie od przyszlego roku prawdopodobnie ;p

    a trabki to juz robienie na zlosc nie kibicom w sektorze dla dopingujacych, a ludziom ktorzy nie chce halasu nam uszami
    tak jak tych 4-5 pajacow na 1 luku co z trabkami siedzieli (piekne miny mieli ludzie naokolo:) )



    zreszta panowie badzmy powazni
    Niech moderator usunie posty dotyczace sprawy Apator vs Unibax i tyle
    wpisze sie ktos za "Apatorem" obrazajacy "Unibax" to od razu trabki ludzie na zlosc chca kupowac. A zrobia na zlosc tym ktorym na dopingu naprawde zalezy

  34. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,147
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Spoko Borysek.Na trybunach rownie malo znacze.Jestem zwyklym piknikiem i zawsze tak bylo.Mam jednak swoje zdanie na poruszony temat i choc przejezdzilem za Apatorem wiecej kilometrow niz 3/4 mlyna,to wiem doskonale,ze moja opinia nic nie znaczy.Tak to juz jest.Od zawsze kibicowalem Apatorowi,choc Stal tez pamietam.Na kazdym stadionie jest grupka kibicow,ktorzy swoje poglady uwazaja za jedynie sluszne i to dla nich w ogole istnieje ten klub.Jesli faktycznie stoisz z boku,to niepotrzebnie ubierasz sie w czyjes buty i stajesz sie mimowolnie adwokatem "mlyna".
    O zadnym pakcie o nieagresji nie slyszalem,ale ja malo kumaty jestem,moze dlatego.

  35. Powrót do góry    #80
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,899
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Tutaj po prostu Skladak zlamal wczesniejsza umowe o nie krzyczeniu ani Unibax ani Apator. I tyle.
    Kto był stroną przy spisywaniu owej umowy ?

  36. Powrót do góry    #81
    Użytkownik
    Dołączył
    28-10-2009
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wypinanie sie na niego jest strzalem w wlasna stope.
    co ty wogole piszesz?wystarczy mu jak zakupie bilet:)a reklamy ma duzo tv radio prasa itp a jak kibice krzyczą APATOR to odrazu nie zbiednieje.poczytaj jakie zyski przyniosl ten sezon dla klubu.ilu mamy sponsorów indywidualnych chyba najwiecej w lidze Polskiej.zobacz Falubaz kibice zawsze w ich sercach był Falubaz a nie jakies kronopole itp i razem doszli do wniosku klub firma kibice ze najlepiej niech bedzie nazwa z którą sie wychowali jeszcze jeden przykład Wrocław Sparty tam nie ma już dobrych lat ale tam nikt nie robi problemu ze kibice cały czas kibiców Sparcie tylko u nas są tacy *****ani ludzie raczej kibice sukcesu poczekajmy poczekajmy niech tylko wyników nie bedzie to zobaczymy gdzie beda ci unibaxy?!

    TYLKO APATOR
    tutaj nie chodzi o finanse. Pomysl czlowieku. Masz kupe kasy, wykladasz troche na klub, wiesz ze nie przyniesie Ci to wymiernej, bezposredniej korzysci finansowej. Klub ma kibicow takich jak Ty ktorzy z nienawiscia sieja zamet za to ze ich klub nie ma nazwy bylego sponsora! Chcesz bic kazdego kto krzyknie Unibax? Apator to nie jest nazwa wlasna klubu! Nie jestem Unibaxem ani kibicem sukcesu. Chodze na wszystkie mecze jesli tylko warunki pozwalaja. Poprostu trzezwo mysle i patrze na wszystko z roznych perspektyw.
    Kingpin powyzej dobrze gada ;)

    Co do skladku.
    Kosciecha sie najzyczajniej nie nadaje na ekstralige. Koniecznie trzeba Go zmienic jesli chcemy miec wieksze szanse na medale w przyszlym roku. Robert poprostu jest startowcem w dodatku slaby fizycznie. Nie ma sily aby ciagnac przez 4 okrezenia na dobrym poziomie. Jak nie wystartuje dobrze to rownie dobrze moze juz zjechac. Ja w tym sezonie tylko raz (moze 2) widzialem jak wyprzedza kogos na dystansie. Moze Kus w roli seniora? Perspektywiczny, widac ze ma talent, jesli tylko ma dobrze spasowana maszyne to widac ze potrafi obierac sciezki i wyprzedza. Andersen bardzo sobie zespul opinie w Toruniu. 2 sezony kaszana, wiec dlaczego akurat nastepny ma miec dobry?
    Szkoda ze nie ma wielkich szans na dobrego krajowego ridera :| Chcialoby sie Hampela ale skoro Kasprzak odchodzi to Jarek napewno zostanie w Lesznie. Kasprzaka za to, nikt z zarzadu mam nadzieje nie bierze pod uwage. Oj wkurzyli by tym spora czesc kibicow :P Nasza szkolka stoi w miejscu :/ nikt sie nie wychyla. Celmer to juz zart. Szkoda ze Lampek sie polamal. Pulczynscy bardzo powoli sie rozwijaja.


  37. Powrót do góry    #82
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-04-2005
    Postów
    795
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 22 w 11 postach
    Tez mnie smieszy jak slysze, ze mlyn mogl "wybuchnac" jezeli Skladak zacznie krzyczec Unibax.No ludzie!Kiedys, na poczatku sponsorowania klubu przez Karkosika obok okrzykow "Apator Torun" czy "Apator" dalo sie uslyszec tez "Szacunek - Unibax".Czemu nikt z mlyna nie moze od czasu do czasu wplesc tego do przyspiewek? Duma im nie pozwala?

    A tak na koniec sezonu postanowilem sobie porownac srednie z poprzedniego roku i miejssce w klasyfikacji w porownaniu z tym sezonem:

    2008
    7.Wiesław Jaguś - 2,240
    8.Ryan Sullivan - 2,186
    9.Chris Holder - 2,107
    13.Hans Andersen - 2,000
    17.Adrian Miedziński - 1,911
    20.Robert Kościecha - 1,855


    2009
    12.Ryan Sullivan - 2,097
    14.Chris Holder - 2,000
    15.Wiesław Jaguś - 1,988
    18.Adrian Miedziński - 1,905
    34.Darcy Ward - 1,419
    39.Robert Kościecha - 1,297
    40.Matej Kus - 1,286

    Jak widać reegres jest dość wyraźny, wszyscy obniżyli loty w porównaniu z zeszłym sezonem i już nie twworzyli takiego monolitu jak rok temu.Nawet ten o którym mówi się że zrobił duży postęp w porównaniu z zeszłym sezonem, czyli Miedzin ma średnią niższą niż w zeszłym roku.Te średnie są też wynikiem kompromitacji w Lesznie i w Zielonej, ale co by nie mówić mistrzowskiej drużynie takie występy nie mogą się przytrafiać.Największy spadek, poza oczywiście Kościechą, zaliczył Jaguś.I tego lidera w postaci Wiecha nam w tym roku chyba najbardziej zabrakło.

  38. Powrót do góry    #83
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2009
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    To juz nie pytanie do mnie. Ja rowniez zwykly piknik jestem tylko czasem lepiej badz gorzej poinformowany.

    A co do skladu. Fajnie by bylo jakby znowu liga byla tak wyrownana:) Kogo tam za Kostka wrzuca to pewnie zaakceptuje;p
    Oj jesli bylby to Pedersen, Crump, Hancock (przy zalozeniu ze forme dobra utrzyma) to sklad z 2003 sie chowa ;)

  39. Powrót do góry    #84
    Początkujący
    Dołączył
    20-05-2009
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odnosnie srednich.
    Nalezy pamietac ze na MA nikogo tak naprawde porzadnie nie zlalismy (dobry zawodnik jak Crump czy Gollob) zawsze pojedzie tu na +15 w 6 startach.

    Do tego w zeszlym roku mielismy w lidze slabiutkie Tarnow i Rzeszow na ktorych mozna bylo sobie nabija srednie. Wroclaw i Gdansk z tego roku to moim zdaniem duzo mocniejsze zespoly.

  40. Powrót do góry    #85
    Użytkownik
    Dołączył
    28-10-2009
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    obnizek srednich latwo wytlumaczyc :)

    mnie martwi postawa Jagusia. Mozna powiedziec ze On zawsze taki byl ale w minionym sezonie o wiele bardziej sie rzuca w oczy jego... nawet nie wiem jak to nazwac. Specyficzne podejscie do zuzla. Mam wrazenie ze juz ma dosc tego i najchetniej by skonczyl kariere.

  41. Powrót do góry    #86
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Odnosnie srednich.
    Nalezy pamietac ze na MA nikogo tak naprawde porzadnie nie zlalismy (dobry zawodnik jak Crump czy Gollob) zawsze pojedzie tu na +15 w 6 startach.

    Do tego w zeszlym roku mielismy w lidze slabiutkie Tarnow i Rzeszow na ktorych mozna bylo sobie nabija srednie. Wroclaw i Gdansk z tego roku to moim zdaniem duzo mocniejsze zespoly.

    Zielona Góra jeździła w tej samej lidze,i u nich wyraźnie widać raczej progres w średnich jeżeli chodzi o zawodników,niestety u nas wyraźnie loty zostały obniżone.

    Najwięcej z formy stracił Jaguś,jeszcze rok temu ten zawodnik na starcie gwarantował 2-3 pkt w biegu,dziś można się spodziewać że przywiezie 0 pkt,wyraźnie widać że coraz częściej przymyka gaz,nie ma już koncertowych meczy z jego udziałem,dlatego też Jaguś z Andersenem to też para która nie gwarantuje dobrego wyniku,chyba że przyszły sezon przyniesie zwyżkę formy tych panów.

    O średniej Kościechy wolę się nie rozpisywać,ten zawodnik nie powinien w tym klubie startować,nie wiem,i nie potrafię sobie wytłumaczyć dlaczego wiecznie stawiano na tego zawodnika,a widać wyraźnie było że jego forma to równia pochyła w dół.
    Jak można się przygotować na decydujący mecz finałowy w Toruniu jak Kościecha,ten zawodnik jechał 30 metrów za zastawką,czy ktoś potrafi to wytłumaczyć?
    Patrząc na jego jazdę,wcale się nie dziwię że ulega wiecznym kontuzjom.

  42. Powrót do góry    #87
    Użytkownik
    Dołączył
    28-10-2009
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zielona Góra jeździła w tej samej lidze,i u nich wyraźnie widać raczej progres w średnich jeżeli chodzi o zawodników,niestety u nas wyraźnie loty zostały obniżone.
    zobacz jak ZG jezdzila w zeszlym sezonie, runda zasadnicza cienko, w PO fart. W minionym wyrazniej lepiej wszystkie mecze i PO ladnie. My za to wygrywalismy w 2008 wszytko prawie. Teraz duzo wpadek. Srednimi raczej nie powinnismy sie emocjonowac.

  43. Powrót do góry    #88
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Zielona Góra jeździła w tej samej lidze,i u nich wyraźnie widać raczej progres w średnich jeżeli chodzi o zawodników,niestety u nas wyraźnie loty zostały obniżone.
    zobacz jak ZG jezdzila w zeszlym sezonie, runda zasadnicza cienko, w PO fart. W minionym wyrazniej lepiej wszystkie mecze i PO ladnie. My za to wygrywalismy w 2008 wszytko prawie. Teraz duzo wpadek. Srednimi raczej nie powinnismy sie emocjonowac.

    Tak,czy inaczej,fakt jest jeden,skoro w przyszłym sezonie mamy walczyć o najwyższe cele,potrzebujemy wzmocnienia,i to nie wiem czy Andersen jest gwarantem punktów jakich oczekujemy.Czytałem jego wypowiedzi dzień przed GP,wiecznie zapowiadał wygranie turnieju,jakoś tego nie widziałem.

  44. Powrót do góry    #89
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Passenger,

    [/quote]

    zobacz jak ZG jezdzila w zeszlym sezonie, runda zasadnicza cienko, w PO fart. W minionym wyrazniej lepiej wszystkie mecze i PO ladnie. My za to wygrywalismy w 2008 wszytko prawie. Teraz duzo wpadek. Srednimi raczej nie powinnismy sie emocjonowac.
    [/quote]


    Dobrze, że nie napisałeś, że teraz też mieliśmy farta (bo żebra Golloba, bo deszcz w Toruniu itp.). Choć jeden wyłamał się z towarzystwa "na pochybel Falubazowi".

  45. Powrót do góry    #90
    Użytkownik
    Dołączył
    28-10-2009
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Passenger,
    Dobrze, że nie napisałeś, że teraz też mieliśmy farta (bo
    żebra Golloba, bo deszcz w Toruniu itp.). Choć jeden wyłamał się z towarzystwa "na pochybel Falubazowi".
    co do PO a bardziej finalow mam swoja opinie ale to nie ten watek aby ja przedstawiac ;) bede juz grzeczny i wypowiadal sie na temat (albo w okolicach chociaz :P)

    Kosciecha jest w klubie tylko i wylacznie dzieki sponsorom. Ma za duze plecy aby Go ot tak wyrzucic. Pozatym to wychowanek a wiadomo ze kibice wola ogladac swoich. Ma dobry kontakt z kibicami czego wiekszosci zawodnikom brakuje. Mozliwe ze jakby jezdzil Andersen np., ciut lepiej tylko, to ludzie by gadali ze wola ogladac gorszego ale swojego.
    Ciekawi mnie co dalej z Karolem. Wie ktos cos moze na Jego temat? Widuje go na miescie czasami. Zdrowotnie raczej juz mu nie dolega nic powaznego. Wroci do zuzla jeszcze?

Strona 2 z 75 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •